Προς το περιεχόμενο

TV 40'' Samsung UE40H5000 285 ευρώ στον Κωτσόβολο [ΤΕΛΟΣ]


Lazorik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει ρε παιδιά μην βαρατε .ο δαίμων του τυπογραφείου . 270 ευρω . 5% έχει επιστροφη

Όχι δώρο επιταγή δεν ισχυει είπε η πωλητρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά όποιος παρέλαβε ας κάνει έναν κόπο να μας πει το μέγεθος της βάσης αλλά και του πάνελ δηλαδή από την μια άκρη στην άλλη.Είμαι έτοιμος να την πάρω αλλά δεν ξέρω αν χωράει για εκεί που προορίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την σύνδεσε κάνεις με κονσόλα ή pc να μας πει πως τα πάει με το input lag στο gaming?

 

Επίσης ξέρει κανείς αν γίνεται να αγοραστεί με άτοκες δόσεις μέσω χρεωστικής? Γιατί στο Public για παράδειγμα στις άτοκες δόσεις λέει VISA. Δεν εξηγεί όμως αν εννοεί μόνο πιστωτική.

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η tv διαβαζει κανονικα απο usb στικακια και σκληρους?υποτιτλους ολα?

Ναι

 

Μου την πήρε δώρο η γυναίκα και λέω να την βάλω στο δωμάτιο στο pc για να παίζω μόνιμα σε κονσολοκατάσταση.

Βαρέθηκα να παίρνω το desktop και να πηγαίνω να παίζω στο σαλόνι.

 

Φαίνεται αρκετά τίμια για στο κόστος της, θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού κρεμαστεί στο τοίχο και παίξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι

 

Μου την πήρε δώρο η γυναίκα και λέω να την βάλω στο δωμάτιο στο pc για να παίζω μόνιμα σε κονσολοκατάσταση.

Βαρέθηκα να παίρνω το desktop και να πηγαίνω να παίζω στο σαλόνι.

 

Φαίνεται αρκετά τίμια για στο κόστος της, θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού κρεμαστεί στο τοίχο και παίξω

 

Ωραίος φίλε, δώσε εντυπώσεις και για το input lag αν παρατηρήσεις.

 

Τελικά οι διαφορές με την EH ποιες είναι? πέρα από το design και την απουσία lan υποδοχής υπάρχει άλλη διαφορά? Στην ποιότητα εικόνας? Αν κάποιος ειδικός γνωρίζει ας γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύο φίλοι μου που έχουν αυτή τη σειρά σε άλλες ιντσες (32 και 46 αντίστοιχα) και οι δύο μου έχουν πει ότι ως media players είναι λίγο "αργοί" με εξ/κούς σκληρούς δίσκους (αργεί να δείξει περιεχόμενα, να πάει από την μία ταινία στην άλλη, να κάνει πάει σε κάποιο σημείο την ταινία και τέτοια). Μάλιστα με usb3 δίσκο ο ένας με την 46άρα είχε απηυδήσει (τον πούλησε και αγόρασε usb2). Με φλασάκια δεν έχει θέμα μου είπαν. Επίσης δεν έχει VGA θύρα αν κάποιον τον ενδιαφέρει. Από εικόνα είναι ευχαριστημένοι (καλούτσικο μαύρο). 

 

Αν κάποιος που έχει ακριβώς αυτό το μοντέλο 40'' μπορεί να μας δώσει πληροφορίες για την συμπεριφορά του με ΔΙΣΚΟΥΣ εξωτερικούς (χωρητικότητα, σύνδεση usb2/3 και πως πάει) θα το εκτιμούσα. 

 

Δεν νομίζω ότι είναι σοβαρά μειονεκτήματα πάντως (αν ισχύουν και σε αυτό το μοντέλο) αλλα ας τα έχουμε υπόψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα για μένα το lag με το Xbox controller που παίζω και θα παίζω αποκλειστικά σε αυτή είναι δεδομένο, δε νομίζω να με προβληματίσει περισσότερο από ότι τώρα. Θα σου πω πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα για μένα το lag με το Xbox controller που παίζω και θα παίζω αποκλειστικά σε αυτή είναι δεδομένο, δε νομίζω να με προβληματίσει περισσότερο από ότι τώρα. Θα σου πω πάντως

 

Πες και ποια έχεις τώρα για να την ψάξω να δω αν θα καταφέρω να κάνω κάποια σύγκριση. Και εγώ για xbox controller την θέλω, δεν παίζει να κάτσω με πληκτρολόγιο ποντίκι για fps στην 40αρα. Για αυτό έχω το 23αρι monitor μου. Επίσης παίζεις με ασύρματο 360 controller? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος που έχει ακριβώς αυτό το μοντέλο 40'' μπορεί να μας δώσει πληροφορίες για την συμπεριφορά του με ΔΙΣΚΟΥΣ εξωτερικούς (χωρητικότητα, σύνδεση usb2/3 και πως πάει) θα το εκτιμούσα. 

 

Δεν νομίζω ότι είναι σοβαρά μειονεκτήματα πάντως (αν ισχύουν και σε αυτό το μοντέλο) αλλα ας τα έχουμε υπόψιν.

Δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατί είναι η πρώτη τέτοιου είδους τηλεόραση που έχω αλλά σε έναν 500άρη Verbatim usb 3 που έχω δεν έχω παρατηρήσει καθυστέρηση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες και ποια έχεις τώρα για να την ψάξω να δω αν θα καταφέρω να κάνω κάποια σύγκριση. Και εγώ για xbox controller την θέλω, δεν παίζει να κάτσω με πληκτρολόγιο ποντίκι για fps στην 40αρα. Για αυτό έχω το 23αρι monitor μου. Επίσης παίζεις με ασύρματο 360 controller?

 

Ναι εδώ και καιρό το έχω γυρίσει σε ασύρματο γιατί τα καλώδια γενικά μου τη βαράνε στα νεύρα.

 

Η τηλεόραση που έχω στο σαλόνι και πήγαινα συχνά πυκνά το κουτί να παίξω είναι μια 46αρα Sony του 500αρικου (τότε) των 100 hz , ανάλογης κλάσης με αυτή που πήρα τώρα. Δε νομίζω ότι έχουν καμία φοβερή διάφορα, απλά θέλω να έχω και τηλεόραση στο γραφείο.

 

Πάντως σε σχέση με το monitor μου που υποτίθεται ότι είναι γρήγορο δεν είχα παρατηρήσει καμιά φοβερή διάφορα όταν έπαιζα σε τηλεόραση, το μόνο lag που σε κάποιες περιπτώσεις προκύπτει συμβαίνει μόνο λόγω του Xbox controller, το οποίο φαινόμενο δεν είναι τόσο (ή καθόλου) υπαρκτό με την ενσύρματη έκδοση ούτε φυσικά με ποντίκι/πληκτρολόγιο.

 

Αλλά για χαλαρό single player gaming δε σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα αυτό το Θέμα..

 

Εκεί που θέλω να καταληξω είναι οτι το παρατηρήσιμο lag του controller έτσι κι αλλιώς θα φανεί περισσότερο από οποιαδήποτε input lag λόγω της οθόνης, οπότε η οθόνη δε παίζει ιδιαίτερο ρόλο imho. Ας μην είμαστε ψυχοπαθείς ειδικά για single player ή έστω κάνα local multi που θα παίξουμε σε μια τέτοια οθόνη (και τα πράγματα θα είναι για όλους τα ίδια )

 

Η τιμή πάντως για μένα είναι πολύ καλη πάντως συνεπώς είμαι διατεθημένος να παραβλεψω πολλά πράγματα.

Λίγο nova HD που της έβαλα πάντως και μερικές ταινίες σε 1080 μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη.

Για gaming θα πρέπει να μπει στο τοίχο πρώτα και να παίξω κάποια ωρα για να κρίνω.

Γενικά τα βλέπω καλά τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα κι εγω σημερα το απογευμα με παραλαβη απο κωτσοβολο και πηρα το κουπουνι 10 ευρω εκπτωσης σε μελλοντικη αγορα.ειμαι σε αναζητηση βασης τωρα.Παρεπιπτοντως να αναφερω πως οταν πηρα να την παρω αναμεσα στα κουτια με τις samsung της προσφορας ειχαν μια 

UE40H5500 SMART TV

 στις ιδιες ιντσες μαλλον απο λαθος και λεω στον πωλητη αυτην θελω και μου λεει κανενα προβλημα και την περνει για να μου την φερει στο αμαξι. Εννοειται οτι δεν τον πιστολιασα και του ανεφερα πως ειναι διαφορετικο μοντελο απο αυτο που δινει η προσφορα και ειλικρινα ο τυπακος μονο που δεν εβαλε τα κλαματα απο την κινηση μου απεναντι του.

 

Υ.Γ 1 οχι δεν ειμαι καλος σαμαρειτης απλα τυχαινει στο συγκεκριμενο καταστημα να  κανω συχνες αγορες οποτε οι περισσοτεροι με γνωριζαν ηδη.

 

Υ.Γ 2 Με 10 μετρα καλωδιο HDMI λετε να χανει σε ποιοτητα,εχεται να προτεινεται κατι συγκεκριμενο?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά και να έπαιρνες τη καλύτερη μετα θα είχες μια τηλεόραση χωρίς εγγύηση αφού άλλα θα έλεγε η απόδειξη, οπότε θα ήσουν κι εσύ εκτεθειμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά και να έπαιρνες τη καλύτερη μετα θα είχες μια τηλεόραση χωρίς εγγύηση αφού άλλα θα έλεγε η απόδειξη, οπότε θα ήσουν κι εσύ εκτεθειμένος.

 

Αυτο δεν το σκεφτηκα εκεινη την στιγμη αλλα μετα μολις γυρισα σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...