Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πονάς, είναι πολύ ενοχλητικό αν δε κοπεί με τη μία και μείνει μισοκομμενο

 

Ναι το κατάλαβα αυτό.. Γενικώς λέω κάποιο άλλο πρόβλημα παίζει να δημιουργήσει το μη κόψιμο του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου γίνει αυτό πας στο γιατρό και στο κόβει και το υπόλοιπο, μία βδομάδα άντε το πολύ 10 μέρες ανάρρωση είναι μετά τη βδομάδα κάνεις και σεξ

 

(Το έχω πάθει και αυτο σε "εργατικό ατύχημα" πριν τη περιτομή)

 

Σε μερικούς που είναι αρκετά λεπτό μπορεί να κοπεί και με τη μία, αλλά μισοκομμενο είναι αρκετά ενοχλητικό δεν αξίζει τη ταλαιπωρία.. επιβάλλεται βασικά να το τελειώσεις, δε το πολυσυζητανε οι γιατροί και δε νομίζω ότι βελτιώνεται και αν το αφήσεις έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου γίνει αυτό πας στο γιατρό και στο κόβει και το υπόλοιπο, μία βδομάδα άντε το πολύ 10 μέρες ανάρρωση είναι μετά τη βδομάδα κάνεις και σεξ

 

(Το έχω πάθει και αυτο σε "εργατικό ατύχημα" πριν τη περιτομή)

 

Σε μερικούς που είναι αρκετά λεπτό μπορεί να κοπεί και με τη μία, αλλά μισοκομμενο είναι αρκετά ενοχλητικό δεν αξίζει τη ταλαιπωρία.. επιβάλλεται βασικά να το τελειώσεις, δε το πολυσυζητανε οι γιατροί και δε νομίζω ότι βελτιώνεται και αν το αφήσεις έτσι

 

Ώραια αν γίνει βλέπουμε.. Εγώ λέω άλλο πράγμα..

 

Εμένα είναι κανονικά όλα στη θέση τους χωρίς ενόχληση βαριά, όλα λειτουργούν.

Λέω λοιπόν.. Αν δεν το κόψω ποτέ και το αφήσω έτσι στη θέση του υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι γενικά το όργανο ;

Πες ότι πάω 55-60 ετών και δεν κόβεται από μόνο του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αν δε πάθεις κάτι πάνω στη πράξη το έχεις κανονικά για πάντα

 

Γενικά δεν υπάρχει λόγος να κόβεις πράγματα χωρίς ιατρικό λόγο :lol:

 

Οι γιατροί μου είχαν πει κάποια στιγμή ότι τα αρχαία χρόνια από την απλυσια κυρίως εκεί στην έρημο με τα χρόνια πάθαιναν καρκίνο στο πέος για αυτό και κατέφευγαν στη περιτομή από μωρά και πλέον τους έχει μείνει σαν έθιμο και συνδέεται βέβαια με τη θρησκεία.

Αλλά τότε υπήρχε και ο πρακτικός λόγος πλέον έχει τόσο νόημα όσο το να σημαδεύεις με πυρωμένο σίδερο μοσχάρια..

 

Αλλά αν υπάρξουν ιατρικοί λόγοι (φίμωση) ειναι άλλο θέμα, απλά αν είσαι ενήλικας πονάει, μωρό δε παίρνεις χαμπάρι

 

Το πετσακι (χαλινος) είναι πταίσμα δεν είναι τίποτα αν το φτιάξει ο άλλος με το λέιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώραια αν γίνει βλέπουμε.. Εγώ λέω άλλο πράγμα..

Εμένα είναι κανονικά όλα στη θέση τους χωρίς ενόχληση βαριά, όλα λειτουργούν.

Λέω λοιπόν.. Αν δεν το κόψω ποτέ και το αφήσω έτσι στη θέση του υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι γενικά το όργανο ;

Πες ότι πάω 55-60 ετών και δεν κόβεται από μόνο του..

Φίλε μου ήμουν περίπου στη δικιά σου περίπτωση, από μικρός το είχα παρατηρήσει το θέμα αλλά είδα ότι όσο περνάνε τα χρόνια η κατάσταση χειροτερεύει και αποφάσισα να την κάνω τώρα στα 23 μου ώστε να τελειώνω μια και έξω. Αν έχεις πρόβλημα στενού δακτυλίου εκτός από βραχύ χαλινό τότε μπορεί κάποια στιγμή κατά την επαφή να πάθεις παραφίμωση και τότε τρέχα να προλάβεις μην πάθεις καμία νέκρωση...Εγώ όλα αυτά φοβήθηκα και αποφάσισα να το κάνω και να τελειώνω παρά την ταλαιπωρία. Σκέψου μάλιστα ότι δεν είχα ξανακάνει ποτέ επέμβαση σε οτιδήποτε και την έκανα και με τοπική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε υπερβολή να κάνεις ολική για λίγο δέρμα

 

Εμένα δε με έπιανε η αναισθησία με τίποτα έτσι που είχα τσιτωσει και περιμέναμε κάνα μισάωρο και μόνο για αυτό

 

Βέβαια και με την αναισθησία τα ένιωθα όλα όσα γίνονταν απλα δε πονούσαν μετά το ρίξαμε λίγο στη πλάκα με τους γιατρούς και το νοσοκόμο και έγινε χαβαλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αν δε πάθεις κάτι πάνω στη πράξη το έχεις κανονικά για πάντα

 

Γενικά δεν υπάρχει λόγος να κόβεις πράγματα χωρίς ιατρικό λόγο :lol:

 

Οι γιατροί μου είχαν πει κάποια στιγμή ότι τα αρχαία χρόνια από την απλυσια κυρίως εκεί στην έρημο με τα χρόνια πάθαιναν καρκίνο στο πέος για αυτό και κατέφευγαν στη περιτομή από μωρά και πλέον τους έχει μείνει σαν έθιμο και συνδέεται βέβαια με τη θρησκεία.

Αλλά τότε υπήρχε και ο πρακτικός λόγος πλέον έχει τόσο νόημα όσο το να σημαδεύεις με πυρωμένο σίδερο μοσχάρια..

 

Αλλά αν υπάρξουν ιατρικοί λόγοι (φίμωση) ειναι άλλο θέμα, απλά αν είσαι ενήλικας πονάει, μωρό δε παίρνεις χαμπάρι

 

Το πετσακι (χαλινος) είναι πταίσμα δεν είναι τίποτα αν το φτιάξει ο άλλος με το λέιζερ

Παίζει να βάλεις κάποια φώτο με φυσιολογικό πέος με το πετσακι ; για να καταλάβω αν έχω θέμα η όχι.. Δεν γουστάρω να τρέχω σε ιατρό άδικα, νομίζω πάντως δεν έχω θέμα, αλλά για φώτισε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω την κρέμα, διάβασα στα προηγούμενα posts και μιλάτε για την kelosoft όποτε θα πάρω αυτή.

Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση για το ενδιαφέρον!!

Ναι αυτή ηταν, ρώτα τον γιατρό μετά από πόσες μέρες να την ξεκινήσεις και γενικά να ξέρεις πως θέλει μήνες εφαρμογής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε υπερβολή να κάνεις ολική για λίγο δέρμα

Εμένα δε με έπιανε η αναισθησία με τίποτα έτσι που είχα τσιτωσει και περιμέναμε κάνα μισάωρο και μόνο για αυτό

Βέβαια και με την αναισθησία τα ένιωθα όλα όσα γίνονταν απλα δε πονούσαν μετά το ρίξαμε λίγο στη πλάκα με τους γιατρούς και το νοσοκόμο και έγινε χαβαλες

Ναι και εγώ έτσι πιστεύω για αυτό και έκανα τοπική. Η αλήθεια είναι ότι όντως καταλαβαίνεις ότι κάτι σε κόβει, σαν να σε τραβάνε ένα πράγμα αλλά όχι πόνο...

 

Παίζει να βάλεις κάποια φώτο με φυσιολογικό πέος με το πετσακι ; για να καταλάβω αν έχω θέμα η όχι.. Δεν γουστάρω να τρέχω σε ιατρό άδικα, νομίζω πάντως δεν έχω θέμα, αλλά για φώτισε με.

Φιλε μου για να καταλάβεις αν έχεις θέμα δες καμία φωτογραφία στο google πάντως να ξέρεις ότι για να είσαι φυσιολογικός πρέπει να κατεβαίνει το εξωτερικό δέρμα με σχετική ευκολία ενώ είσαι σε στύση. Τώρα όλα σχετικά είναι αλλά άμα δεις φωτό στο google για φίμωση κλπ και υποψιάζεσαι πήγαινε σε 1-2 ουρολόγους και δες τι θα σου πουν. Διάγνωση δεν γίνεται μέσω του forum και εγώ διάβασα το thread είδα και μερικές φωτό και πήγα στο γιατρό υποψιασμένος ότι έχω πρόβλημα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να βάλεις κάποια φώτο με φυσιολογικό πέος με το πετσακι ; για να καταλάβω αν έχω θέμα η όχι.. Δεν γουστάρω να τρέχω σε ιατρό άδικα, νομίζω πάντως δεν έχω θέμα, αλλά για φώτισε με.

Εσένα δηλαδή πώς σου ρθε πως μπορεί να έχεις θέμα; Νιώθεις κάποια ενόχληση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι αυτή ηταν, ρώτα τον γιατρό μετά από πόσες μέρες να την ξεκινήσεις και γενικά να ξέρεις πως θέλει μήνες εφαρμογής.

Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ για όλα φίλε μου!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα δηλαδή πώς σου ρθε πως μπορεί να έχεις θέμα; Νιώθεις κάποια ενόχληση;

Όταν είναι σε στύση λίγο πονάει αλλά ελάχιστα Δενν είμαι σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι σε στύση λίγο πονάει αλλά ελάχιστα Δενν είμαι σίγουρος...

Κατεβαίνει κανονικά ενώ είναι σε στύση; Που πονάς στο χαλινό η σε σφίγγει το δέρμα γύρω γύρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...