Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα ακριβώς αυτοί είναι αυτοί που μπαινουν στη διαδικασία να κανουν τετοιες επεμβάσεις όχι οι ομοφυλοφιλοι απαραίτητα

 

transgender άτομα...

νιώθω τόσο υπέροχα που είμαι γυναίκα... καμιά φορά σκέφτομαι ότι αν ένιωθα έτσι όπως νιώθω, δηλαδή γυναίκα, και κοιταζόμουν στον καθρέφτη και έβλεπα αντρα θα ήταν κάτι περισσότερο από επίπονο... γι'αυτό τους σκέφτομαι και τους καταλαβαίνω

Υποθέτω θα ήταν εξαιρετικά επίπονο. Από ψυχολογική μεριά. Ειδικά χωρίς λεφτά για τέτοια επέμβαση θα είναι σαν φυλακή.

 

Συν τον κοινωνικό χλευασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΑΛΕΙΨΗΣ ΤΗΣ ΟΥΛΗΣ:

 

 

 

Μετά από 84 ημέρες συνεχούς χρήσης της κρέμας kelosoft, κατά των ουλών,

πρωι-βράδυ με εφαρμογή στο 90% των ημερών (10% δεν προλάβαινα ή το ξέχασα),

δεν βλέπω ακόμη κανένα οπτικό αποτέλεσμα στην εξαφάνιση της ουλής.

 

Να απογοητευτώ ή να συνεχίσω σταθερά την εφαρμογή γιατί είναι ακόμα νωρίς?

 

Φίλε funbreaker όπως σου είχα πει και σε άλλο σχόλιο όταν συζητάγαμε για τις κρέμες, θα δεις βελτίωση όσον αφορά την ελαστικότητα και την απόχρωση αλλά ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΘΑΥΜΑΤΑ.

Επίσης όπως σου είχα πει και σε άλλο σχόλιο μου κάποιο σημάδι ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ όσο μάγκας και αν ήταν ο γιατρός.

Εδώ ο ''τοξοβόλος'' που το παίζει γκουρού του forum είχε αναφέρει σε σχόλιο του πως είχε κάνει λέιζερ να εξαφανίσει τα υπολλείματα από την ουλή.Και συμφωνώ πως αν αναζητάς την τελειότητα (πράγμα αδύνατον δυστυχώς) μόνο κάποιο λέιζερ ίσως σε βοηθήσει αλλά και αυτό όχι με σιγουριά!!Γι αυτό εγώ μετά απο αυτά που έπαθα είμαι φανατικός κατά της περιτομής!Εμείς οι δύο εφόσον είχαμε μια μικρή και υποφερτή ενόχληση το σοφότερο θα ήταν να μην είχαμε κάνει την επέμβαση.

Από κει και πέρα εγώ είδα σημαντική βελτίωση με την kelosoft και στην ελαστικότητα και στην απόχρωση και στην εξαφάνιση ενός μικρού τμήματος της ουλής αλλά ακόμα παραμένει σε μεγάλο βαθμό και δυστυχώς όσο και γω να θέλω να την εξαφανίσω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.!!

Και λέω πως η kelosoft κάνει δουλειά γιατί την χρησιμοποιώ και στο πόδι μου επειδή είχα τροχαίο πρόσφατα και έκανα κάποια ράμματα και έχει μειώσει σημαντικά την ουλή και μάλιστα καλύτερα σε αυτό το σημείο σε σχέση με την περιτομή!

Ισως δηλαδή στην επούλωση να παίζει ρόλο και το σημείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε funbreaker όπως σου είχα πει και σε άλλο σχόλιο όταν συζητάγαμε για τις κρέμες, θα δεις βελτίωση όσον αφορά την ελαστικότητα και την απόχρωση αλλά ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΘΑΥΜΑΤΑ.

Επίσης όπως σου είχα πει και σε άλλο σχόλιο μου κάποιο σημάδι ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ όσο μάγκας και αν ήταν ο γιατρός.

Εδώ ο ''τοξοβόλος'' που το παίζει γκουρού του forum είχε αναφέρει σε σχόλιο του πως είχε κάνει λέιζερ να εξαφανίσει τα υπολλείματα από την ουλή.Και συμφωνώ πως αν αναζητάς την τελειότητα (πράγμα αδύνατον δυστυχώς) μόνο κάποιο λέιζερ ίσως σε βοηθήσει αλλά και αυτό όχι με σιγουριά!!Γι αυτό εγώ μετά απο αυτά που έπαθα είμαι φανατικός κατά της περιτομής!Εμείς οι δύο εφόσον είχαμε μια μικρή και υποφερτή ενόχληση το σοφότερο θα ήταν να μην είχαμε κάνει την επέμβαση.

Από κει και πέρα εγώ είδα σημαντική βελτίωση με την kelosoft και στην ελαστικότητα και στην απόχρωση και στην εξαφάνιση ενός μικρού τμήματος της ουλής αλλά ακόμα παραμένει σε μεγάλο βαθμό και δυστυχώς όσο και γω να θέλω να την εξαφανίσω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.!!

Και λέω πως η kelosoft κάνει δουλειά γιατί την χρησιμοποιώ και στο πόδι μου επειδή είχα τροχαίο πρόσφατα και έκανα κάποια ράμματα και έχει μειώσει σημαντικά την ουλή και μάλιστα καλύτερα σε αυτό το σημείο σε σχέση με την περιτομή!

Ισως δηλαδή στην επούλωση να παίζει ρόλο και το σημείο!

 

Εγώ πάντως δεν την έχω μετανιώσει καθόλου την επέμβαση και νιώθω άλλος άνθρωπος μετά από αυτήν. Πριν λόγω της μικρής ενόχλησης το είχα στο μυαλό μου, με άγχωνε και με ενοχλούσε το θέμα. Επίσης το μικρή ή μεγάλη ενόχληση είναι κάτι σχετικό, εγώ απ την στιγμή που υπήρχε ενόχληση έστω και μικρή, ξενέρωνα.

Επομένως αν ήταν διαλέξω ανάμεσα σε μια ημιπροβληματική κατάσταση για πάντα και σε καποιο υπόλειμμα ουλής προτιμώ το 2ο.

 

Τώρα ως προς την kelesoft, ο λόγος που πόσταρα δεν ήταν πως είδα κάποια βελτίωση αλλά δεν ήταν μεγάλη.

Ο λόγος ήταν πως δεν είδα νομίζω καθόλου βελτίωση. Γι αυτό και ρώτησα αν οι μέχρι τότε 84 μέρες ήταν αρκετές για να διακρίνω κάποια διαφορά (οπότε και δεν πρόκεται να δω ούτε στο μέλλον και να τα παρατήσω) ή αν ήταν ακόμα νωρίς και να συνεχίσω την εφαρμογή.

Εσύ σε πόσο καιρό είδες ορατά αποτελέσματα έστω και μικρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν την έχω μετανιώσει καθόλου την επέμβαση και νιώθω άλλος άνθρωπος μετά από αυτήν. Πριν λόγω της μικρής ενόχλησης το είχα στο μυαλό μου, με άγχωνε και με ενοχλούσε το θέμα. Επίσης το μικρή ή μεγάλη ενόχληση είναι κάτι σχετικό, εγώ απ την στιγμή που υπήρχε ενόχληση έστω και μικρή, ξενέρωνα.

Επομένως αν ήταν διαλέξω ανάμεσα σε μια ημιπροβληματική κατάσταση για πάντα και σε καποιο υπόλειμμα ουλής προτιμώ το 2ο.

 

Τώρα ως προς την kelesoft, ο λόγος που πόσταρα δεν ήταν πως είδα κάποια βελτίωση αλλά δεν ήταν μεγάλη.

Ο λόγος ήταν πως δεν είδα νομίζω καθόλου βελτίωση. Γι αυτό και ρώτησα αν οι μέχρι τότε 84 μέρες ήταν αρκετές για να διακρίνω κάποια διαφορά (οπότε και δεν πρόκεται να δω ούτε στο μέλλον και να τα παρατήσω) ή αν ήταν ακόμα νωρίς και να συνεχίσω την εφαρμογή.

Εσύ σε πόσο καιρό είδες ορατά αποτελέσματα έστω και μικρά?

 

Μου κάνει εντύπωση το ότι δεν έχεις δει καθόλου αποτελέσματα!!

Εγώ ήδη στις 25-30 μέρες παρατήρησα μεγάλη διαφορά και ως προς τον χρωματισμό αλλά και ως προς την ελαστικότητα της ουλής.

Στην αρχή εμένα ήταν σχεδόν άκαμπτη και με ενοχλούσε πάρα πολύ αλλά με την εφαρμογή της κρέμας έστρωσε.Επίσης μου εξαφάνισε και αρκετά μικρά σημάδια!

Ξέρεις τι!!Λέω εγώ τώρα αλλά ίσως ανάλογα με τον τύπο δέρματος να παίζει ρόλο και η σύνθεση της κρέμας!!Πχ αν έχεις σκοπό να συνεχίσεις ακόμα τις κρέμες,πάρε αυτή τη φορά την ''zeraderm'' η οποία είναι σε μορφή τζελ.Εγώ γενικά την zeraderm προτιμώ γιατί έχω την εντύπωση πως επειδή είναι σε μορφή τζελ απορροφάται καλύτερα από το δέρμα αλλά έρχεται στα 15ml γύρω στα 33ευρώ και γι αυτό και γω πήρα την kelosoft γιατί συμφέρει καλύτερα.

Μπορεί να είναι και εντελώς μαλακία το σκεπτικό μου αλλά ίσως και να παίζει κάποιο ρόλο.Δοκίμασε να αλλάξεις και που ξέρεις.

Εγώ συνεχίζω ακόμα αλλά όχι σε καθημερινή βάση γιατί με κουράζει η διαδικασία!!Θέλω όμως να κλείσω τουλάχιστον ένα 8μηνο εφαρμογής για να έχω ασφαλή συμπεράσματα προς την αποδοτικότητα του προιόντος,που όπως σου είπα ήδη έχω δει σημαντική βελτίωση.

Πάντως σε αυτό που έπεσα μέσα είναι πως λέγαν μερικοί ''κάνεις την περιτομή και σε 20 μέρες καθάρισες και όλα είναι παρελθόν''

@ρχίδι@ 6 μήνες μετά και ακόμα με αυτό ασχολούμαστε και ακόμα χαλάμε λεφτά για κρέμες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση το ότι δεν έχεις δει καθόλου αποτελέσματα!!

Εγώ ήδη στις 25-30 μέρες παρατήρησα μεγάλη διαφορά και ως προς τον χρωματισμό αλλά και ως προς την ελαστικότητα της ουλής.

Στην αρχή εμένα ήταν σχεδόν άκαμπτη και με ενοχλούσε πάρα πολύ αλλά με την εφαρμογή της κρέμας έστρωσε.Επίσης μου εξαφάνισε και αρκετά μικρά σημάδια!

Ξέρεις τι!!Λέω εγώ τώρα αλλά ίσως ανάλογα με τον τύπο δέρματος να παίζει ρόλο και η σύνθεση της κρέμας!!Πχ αν έχεις σκοπό να συνεχίσεις ακόμα τις κρέμες,πάρε αυτή τη φορά την ''zeraderm'' η οποία είναι σε μορφή τζελ.Εγώ γενικά την zeraderm προτιμώ γιατί έχω την εντύπωση πως επειδή είναι σε μορφή τζελ απορροφάται καλύτερα από το δέρμα αλλά έρχεται στα 15ml γύρω στα 33ευρώ και γι αυτό και γω πήρα την kelosoft γιατί συμφέρει καλύτερα.

Μπορεί να είναι και εντελώς μαλακία το σκεπτικό μου αλλά ίσως και να παίζει κάποιο ρόλο.Δοκίμασε να αλλάξεις και που ξέρεις.

Εγώ συνεχίζω ακόμα αλλά όχι σε καθημερινή βάση γιατί με κουράζει η διαδικασία!!Θέλω όμως να κλείσω τουλάχιστον ένα 8μηνο εφαρμογής για να έχω ασφαλή συμπεράσματα προς την αποδοτικότητα του προιόντος,που όπως σου είπα ήδη έχω δει σημαντική βελτίωση.

Πάντως σε αυτό που έπεσα μέσα είναι πως λέγαν μερικοί ''κάνεις την περιτομή και σε 20 μέρες καθάρισες και όλα είναι παρελθόν''

@ρχίδι@ 6 μήνες μετά και ακόμα με αυτό ασχολούμαστε και ακόμα χαλάμε λεφτά για κρέμες.

 

 

 

Κοίτα τώρα που το λες, ως προς την σκληρότητα και την ελαστικότητα της ουλής ίσως είδα διαφορά. Δεν ξέρω όμως αν οφείλεται στην κρέμα ή στον χρόνο. Ως προς το χρώμα όμως δεν είδα την παραμικρή διαφορά γι αυτό υπέθεσα πως η κρέμα δεν δούλεψε ακόμα και δούλεψε μόνο ο χρόνος.

Θα την συνεχίσω κανα 3μηνο ακόμα να δούμε αν θα κάνει τίποτα. Είναι όντως μπελάς πάντως η καθημερινή διπλή εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παρακαλώ εάν κάποιος έχει να προτείνει κάποιον καλό γιατρό στην Θεσσαλονίκη για επέμβαση ας στείλει με pm.Ευχαριστώ.

 

Έχω εγώ να σου προτείνω.

Σου στέλνω p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

funbreaker, απ΄ ότι βλέπω έχεις κάνει την περιτομή πριν ένα χρόνο περίπου και ενδιαφέρομαι και εγώ για την επέμβαση. Μπορείς να με ενημερώσεις για κάποια πράγματα, όπως για το κόστος, τι τιμές σου πρότεινε ο ουρολόγους που σε χειρούργησε(νυστέρι και laiser), σε όλους αυτούς που πήγες πιστεύεις ότι το laiser είναι μόνο για τα λεφτά? Επίσης την έκανες σε δημόσιο ή ιδιωτικό, σκέφτομαι στο δημόσιο γλιτώνεις χρήματα αλλά δεν ξέρεις σε ποιόν θα πέσεις και στο ιδιωτικό μπορεί πληρώσεις υπεραξία. Στο αισθητικό και λειτουργικό κομμάτι πως πας? έχεις παρατηρήσει κάποια απευαισθητοποίηση που λένε επειδή είναι εκτεθειμένη η βάλανος?
Γενικά όλη την εμπειρία σου πριν και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

funbreaker, απ΄ ότι βλέπω έχεις κάνει την περιτομή πριν ένα χρόνο περίπου και ενδιαφέρομαι και εγώ για την επέμβαση. Μπορείς να με ενημερώσεις για κάποια πράγματα, όπως για το κόστος, τι τιμές σου πρότεινε ο ουρολόγους που σε χειρούργησε(νυστέρι και laiser), σε όλους αυτούς που πήγες πιστεύεις ότι το laiser είναι μόνο για τα λεφτά? Επίσης την έκανες σε δημόσιο ή ιδιωτικό, σκέφτομαι στο δημόσιο γλιτώνεις χρήματα αλλά δεν ξέρεις σε ποιόν θα πέσεις και στο ιδιωτικό μπορεί πληρώσεις υπεραξία. Στο αισθητικό και λειτουργικό κομμάτι πως πας? έχεις παρατηρήσει κάποια απευαισθητοποίηση που λένε επειδή είναι εκτεθειμένη η βάλανος?

Γενικά όλη την εμπειρία σου πριν και μετά.

 

FunBreaker αν μπορεις στειλε και σε μενα p.m με τις πληροφοριες που σου ζηταει ο φιλος απο πανω.

 

Θα τα γράξω εδώ και για τους 2 σας και για άλλους που θα ξαναρωτήσουν.

 

Τα περισσότερα τα έχω πει ήδη και σε αυτό το thread και στο άλλο με τον βραχυ χαλινο οπότε διαβάστε και το thread.

Ως προς τις απορίες που διατυπώθηκαν:

  • Κόστος: Εξαρτάται απ τον γιατρό, την μέθοδο και αν θα πάρεις αναισθησιολόγο. Σε μένα 250 ο γιατρός, 60 η κλινική για νυστέρι χωρίς γενική αναισθησία που προφανώς δεν χρειάζεται αλλά κάποιοι κάνουν.
  • Δεν γνωρίζω τα πλεονεκτήματα του lazer καθώς δεν το έψαξα, σε όσους πήγα δεν ασχολούνταν με lazer. Δεν ξέρω τι πλεονέκτημα μπορεί να έχει, έτσι κι αλλιώς θα κοπει το δέρμα και η τομή είναι δεδομένης έκτασης. Δεν ξέρω, ρώτα και πες και σε μας αν μάθεις αν υπάρχουν πλεονεκτήματα.
  • Ως προς το δημόσιο/ιδιωτικό: Έκανα τον χαλινο ανεπιτυχώς σε δημόσιο λόγω άπειρου γιατρού και την μερική περιτομή σε ιδιωτικό.
  • Ως προς το αισθητικό κομμάτι, έκανα μερική περιτομή οπότε το μεγαλύτερο μέρος καλύπτεται πάλι και μου φαίνεται μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα η ουλή που φαίνεται και κανείς μαλάκας γιατρός ούτε ιδιωτικός ούτε δημόσιος δεν μου είπε εγκαιρως να βάλω κρέμα κατά των ουλών.
  • Λειτουργικά όλα οκ. Απλά υπήρχαν ίχνη πόνου ακόμα και μετά το 2μηνο σε κατάσταση χρήσης.
  • Ως προς την απευαισθητοποίηση, όχι δεν παρατήρησα κάποια αλλά δεν είναι ο καταλληλότερος για να πω, γιατί έκανα μερική περιτομή και μάλιστα μικρής έκτασης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνολικη διαρκεια αποκαταστασης ποια ηταν?Δεν μιλαω να φυγει τελειως ο πονος αλλα να ειναι ''φυσιολογικος'' ειτε σε χαλαρωση ειτε σε στυση

 

Επισης η εκτονωση αν θυμαμαι καλα εγινε μετα απο 15 μερες σωστα?Η συλλογικη επαφη ομως?

 

Αν μπορεις να μου στειλεις και το ονομα του γιατρου γιατι απο οτι καταλαβα εμεινεις αρκετα ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνολικη διαρκεια αποκαταστασης ποια ηταν?Δεν μιλαω να φυγει τελειως ο πονος αλλα να ειναι ''φυσιολογικος'' ειτε σε χαλαρωση ειτε σε στυση

 

Επισης η εκτονωση αν θυμαμαι καλα εγινε μετα απο 15 μερες σωστα?Η συλλογικη επαφη ομως?

 

Αν μπορεις να μου στειλεις και το ονομα του γιατρου γιατι απο οτι καταλαβα εμεινεις αρκετα ευχαριστημενος

 

Διάρκεια αποκατάστασης:

Στις 3-5 μέρες έντονος πόνος κατά την στύση (δεν πεθανεις κι απ τον πόνο αλλά ενοχλεί).

Στις 5-10 πάλι πονάς αλλά πιο χαλαρά.

Στις 10-20 μειώνεται κι άλλο ο πόνος και μπορεί να γίνει ατομική χρήση εκτόνωσης με δυσκολία και ενόχληση.

Στις 30 μέρες υποτίθεται πως φεύγει ο πόνος και κάνεις και σεξ, αλλά μαλακίες και μεταφορικά αλλά και κυριολεκτικά καθώς σεξ μου φαινόταν αδύνατον. Ο πόνος στην στύση είχε σχεδόν φύγει αλλά η πίεση της διείσδυσης προκαλούσε πόνο που μόνο μετά το 2μηνο και βάλε απομακρύνθηκε. Γενικά κάποιοι λένε μέχρι και 3μηνο για απόλυτη απαλοιφη των ενοχλήσεων. Φυσικά χρήση μπορεί να γίνει αλλά ίσως νιώθεις μια μικροενόχληση. Τονίζω εδώ πως τα παραπάνω δεν είναι απόλυτα και εξαρτώνται από την κάθε περίπτωση. Σε άλλους η επούλωση μπορεί να γίνει πολύ πιο γρήγορα. Σε μένα απ όσο νομίζω άργησε περισσότερο απ τον μέσο όρο.

 

Απ τον γιατρό ναι έμεινα ευχαριστημένος. Είμαι Θεσσαλονίκη, στον στέλνω σε pm για την περίπτωση που είσαι κι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά δεν νομίζω να έχουν νόημα ξεχωριστά threads για περιτομές Αθηνών και Θεσσαλονίκης.

Όποιος είναι από εκεί θα το δει εδώ και θα σου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...