Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ε, είσαι ακόμα στην αρχή.Πάνω στο δίμηνο θα το χεις ξεχάσει/συνηθίσει εντελώς.Θυμάμαι στο μήνα πάνω το χα ξεχάσει.

αυτό ελπίζω κι εγώ, κάπου στο φλεβάρη με μάρτη να μη το θυμάμαι καν

 

αν και η αλήθεια είναι ότι όσο περνούν οι μέρες είμαι καλύτερα και ψυχολογικά και σωματικά, στην αρχή ήταν ζόρικα, δε θα το έλεγα ευχάριστο ούτε θα το ευχόμουν σε κάποιον ακόμα και αν τον μισούσα

 

και η αποχή από τα πάντα σου πειράζει το μυαλό, δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό ελπίζω κι εγώ, κάπου στο φλεβάρη με μάρτη να μη το θυμάμαι καν

 

αν και η αλήθεια είναι ότι όσο περνούν οι μέρες είμαι καλύτερα και ψυχολογικά και σωματικά, στην αρχή ήταν ζόρικα, δε θα το έλεγα ευχάριστο ούτε θα το ευχόμουν σε κάποιον ακόμα και αν τον μισούσα

 

και η αποχή από τα πάντα σου πειράζει το μυαλό, δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα 

 

 

Κλαιν,να δεις μετά πόσο γατώνι θα είσαι κ θα πετάς.Μετά την πλήρη επούλωση δεν θα θυμάσαι τπτ.Υπομονή στην αρχή θέλει αλλά μετά θα είσαι αρχηγοπουλόπουλος κ ούτε θα σκέφτεσαι το πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Περιμένω το review του ανακαινισμενου εργαλείου μόλις αναρρώσεις πλήρως. :-D :-D

latest?cb=20150111231943

 

στις 5 βδομάδες τα σπάω πάλι!!!!

 

η αίσθηση έχει αλλάξει, αλλά όχι κάτι που να προβληματίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και έκανα πολύ μικρός (ούτε 5 δε πρέπει να ήμουνα) περιτομή λόγω φίμωσης... ποτέ δεν το χώνεψα...νοιώθω ότι κάτι λείπει... θέλω να καλύψω το κεφάλι και δεν μπορώ... Σίγουρα είναι πιο καθαρό και είναι κάπως μικρότερες οι πιθανότητες για να κολλήσεις ΣΜΝ αλλά από την άλλη χάνεις πάρα πολλά αισθητήρια... δεν έχει την ίδια ευαισθησία όπως ένα ανέγγιχτο πέος...

το κεφάλι λόγω του ότι έρχεται σε επαφή άμεση με τα ρούχα δημιουργεί μια εξωτερική στρώση για προστασία και γι αυτό είναι κάπως ζαρωμένο και ξηρό σε αντίθεση με το φυσικό...

 

Η αυξημένη διάρκεια που λένε κάποιοι οφείλεται ουσιαστικά στο ότι είναι πολύ μικρότερη η απόλαυση  :cry: ... άρα δεν είναι win-win situation...

 

Προφανώς αν χρειάζεται να γίνει για λόγους υγείας είναι κατανοητό, αλλά δυστυχώς στις ΗΠΑ πχ το κάνουν πλέον ρουτίνα σε όλα τα νεογέννητα χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος...το κάνουν από συνήθεια και για λόγους αισθητικής... Οι Αμερικανίδες πλέον όταν βλέπουν φυσικό πέος αηδιάζουν καθώς δεν το έχουν συνηθίσει αν και αυτό είναι το φυσικό.... Είναι σαν να κόβουν στα κοριτσάκια μέρος της κλειτορίδας ή του αιδοίου...

 

ψάχνομαι λίγο για διαδικασίες αναστροφής της όλης υπόθεσης... foreskin restoration... αλλά απαιτεί προσήλωση και πολύ χρόνο κάθε μέρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός, είχα 12 χρόνια σεξουαλική ζωή μέχρι που το αποχωρίστηκα και δε νιώθω τόσο άσχημα αν και καταλαβαίνω πολύ καλά τι μου λείπει, εσύ που δε το είχες ποτέ δε θα πρεπε να έχεις πρόβλημα

 

Όπως και να χει μη μπεις σε καμία παράξενη διαδικασία να προσθέσεις δέρμα, από πού θα βρεις μόσχευμα;

 

Επίσης έχεις καταλάβει τι σου έχουν κάνει; Θα πρέπει να πέσει τρελή σφαγή για να το ανατρέψουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός, είχα 12 χρόνια σεξουαλική ζωή μέχρι που το αποχωρίστηκα και δε νιώθω τόσο άσχημα αν και καταλαβαίνω πολύ καλά τι μου λείπει, εσύ που δε το είχες ποτέ δε θα πρεπε να έχεις πρόβλημα

 

Όπως και να χει μη μπεις σε καμία παράξενη διαδικασία να προσθέσεις δέρμα, από πού θα βρεις μόσχευμα;

 

Επίσης έχεις καταλάβει τι σου έχουν κάνει; Θα πρέπει να πέσει τρελή σφαγή για να το ανατρέψουν..

 

Όχι δεν σκέφτομαι για χειρουργείο προς θεού... υπάρχουν μέθοδοι να επιτευχθεί σιγά σιγά σε περίπου 2 χρόνια μέσω καθημερινών ασκήσεων... το δέρμα όπως έχει αναφερθεί μπορεί σταδιακά να επιμηκυνθεί... υπάρχουν αρκετές ιστοσελίδες αλλά και άτομα που δείχνουν το πριν και το μετά και την πρόοδο που είχαν μέχρι να φτάσουν σε επιθυμητό αποτέλεσμα... απλά θέλει αφοσίωση όπως είπα... αρκετές ώρες καθημερινά για σημαντικό διάστημα....και υπομονή.... (δεν είναι κάποια απάτη και γιατρός θα μπορούσε να το επιβεβαιώσει ότι είναι εφικτό..)

 

Νομίζω ότι το γεγονός ότι μου λείπει παρά το γεγονός ότι ουσιαστικά δεν έζησα με αυτό είναι ενδεικτικό του πόσο μου λείπει...χαχα 

 

Σε εσένα είναι και λίγο πρόσφατο οπότε δεν έχεις λογικά χάσει σε μεγάλο βαθμό την ευαισθησία... γεγονός που θα επέλθει σταδιακά λόγω της άμεσης επαφής του ακάλυπτου πλέον μέρους με τα ρούχα και της τριβής...

 

Εγώ μπορώ να θυμηθώ ακόμα έστω και αμυδρά πως αρχικά είχα μεγάλη ευαισθησία δηλαδή αν υπήρχε επαφη με τα ρούχα ή με το χέρι υπήρχε γαργαλητό και αυτό το μάζεμα του σώματος προς τα πίσω... ενώ πλέον είναι σαν "νεκρό".... μπορώ να το ακουμπάω και σχεδόν δε το νοιώθω...

 

Υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά στη περιτομή.... το σίγουρο είναι ότι εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θα πρέπει να αφαιρείται το δερματάκι... για αισθητικούς λόγους πχ ή θρησκευτικούς όπως γίνεται συχνά (χωρίς να θέλω να θίξω τις θρησκείες που το εφαρμόζουν). Το δερματάκι έχει λόγο ύπαρξης και πολλά οφέλη φυσικά...

 

Στην Αμερική πχ έχει καθιερωθεί σε μεγάλο βαθμό λόγω πουριτανών παλαιότερα που προωθούσαν την περιτομή ως μέσο αντιμετώπισης του αυνανισμού.... Ηγέτης τους ήταν ο πατέρας των Κορν φλέικς.... κύριος Κέλογκ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν σκέφτομαι για χειρουργείο προς θεού... υπάρχουν μέθοδοι να επιτευχθεί σιγά σιγά σε περίπου 2 χρόνια μέσω καθημερινών ασκήσεων... το δέρμα όπως έχει αναφερθεί μπορεί σταδιακά να επιμηκυνθεί... υπάρχουν αρκετές ιστοσελίδες αλλά και άτομα που δείχνουν το πριν και το μετά και την πρόοδο που είχαν μέχρι να φτάσουν σε επιθυμητό αποτέλεσμα... απλά θέλει αφοσίωση όπως είπα... αρκετές ώρες καθημερινά για σημαντικό διάστημα....και υπομονή.... (δεν είναι κάποια απάτη και γιατρός θα μπορούσε να το επιβεβαιώσει ότι είναι εφικτό..)

 

Νομίζω ότι το γεγονός ότι μου λείπει παρά το γεγονός ότι ουσιαστικά δεν έζησα με αυτό είναι ενδεικτικό του πόσο μου λείπει...χαχα 

 

Σε εσένα είναι και λίγο πρόσφατο οπότε δεν έχεις λογικά χάσει σε μεγάλο βαθμό την ευαισθησία... γεγονός που θα επέλθει σταδιακά λόγω της άμεσης επαφής του ακάλυπτου πλέον μέρους με τα ρούχα και της τριβής...

 

Εγώ μπορώ να θυμηθώ ακόμα έστω και αμυδρά πως αρχικά είχα μεγάλη ευαισθησία δηλαδή αν υπήρχε επαφη με τα ρούχα ή με το χέρι υπήρχε γαργαλητό και αυτό το μάζεμα του σώματος προς τα πίσω... ενώ πλέον είναι σαν "νεκρό".... μπορώ να το ακουμπάω και σχεδόν δε το νοιώθω...

 

Υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά στη περιτομή.... το σίγουρο είναι ότι εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θα πρέπει να αφαιρείται το δερματάκι... για αισθητικούς λόγους πχ ή θρησκευτικούς όπως γίνεται συχνά (χωρίς να θέλω να θίξω τις θρησκείες που το εφαρμόζουν). Το δερματάκι έχει λόγο ύπαρξης και πολλά οφέλη φυσικά...

 

Στην Αμερική πχ έχει καθιερωθεί σε μεγάλο βαθμό λόγω πουριτανών παλαιότερα που προωθούσαν την περιτομή ως μέσο αντιμετώπισης του αυνανισμού.... Ηγέτης τους ήταν ο πατέρας των Κορν φλέικς.... κύριος Κέλογκ...  

Επειδη εχω ζησει και το προ-περιτομης και το μετα-περιτομης σε αρκετα μεγαλυτερες ηλικιες απο εσενα, το μονο που μπορω να σου πω χωρις περαιτερω αναλυσεις ειναι οτι δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τιποτα απο οσα αναφερεις. Με την περιτομη εισαι πολυ καλυτερα αποτι θα ησουν χωρις, ειδικα εφοσον επασχες απο φιμωση. Actually, εχοντας φιμωση το πιθανοτερο ειναι να ποναγες αν παρεμενες χωρις περιτομη.

 

Ειδικα στο θεμα της απολαυσης , εχεις διαβασει αποτι καταλαβαινω καποια πραγματα που εχουν μια βαση, αλλα τα εχεις διογκωσει πολυ περισσοτερο αποσο πρεπει στο μυαλο σου, σε βαθμο υπερβολης. Οι διαφορες ειναι αρκετα μικρες στην πραξη (οσον αφορα την αισθηση). Επισης εχει μεγαλη σημασια το πώς καθοριζεις την απολαυση. Η διαρκεια για μενα φερνει περισσοτερες απολαυσεις αποτι ενα πιο "ευερεθιστο" μοριο.

 

Και φυσικα καμια σχεση με τη συγκριση σου με ακρωτηριασμο κλειτοριδας-ανοργασμικες καταστασεις. Τουναντιον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς θα γινοσουν πιο αναίσθητος μετά από κάποιο καιρό και καλυμμένη να είχες τη βάλανο , εκεί δεν αλλάζουν τόσα πολλά πριν και μετά

 

Τουλάχιστον για μένα είναι αδιάφορο τελείως το ότι είναι έξω γιατί και δέρμα που είχα τριβόταν στο σεξ και πλενόταν διαρκώς

 

Το θέμα είναι ότι φεύγει κάποιο δέρμα με νευρικές απολήξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ναι η περίπτωση μου απαιτούσε περιτομή για ιατρικό λόγο και σαφώς είναι καλύτερο που έγινε περιτομή παρά να ήμουν με φίμωση δεν αμφισβητώ αυτό... Έπρεπε να γίνει..

 

Ούτε ανησυχώ για κάτι... 26 χρονών είμαι πια , έχω φυσιολογική σεξουαλική ζωή χωρίς προβλήματα... απλά είναι φορές που το αισθάνομαι ότι λείπει κάτι, για να ένοιωθα λίγο πιο άνετα δηλαδή.... (όχι εμφανισιακά) απλά νοιώθω την ανάγκη να έχω το κεφάλι καλυμμένο, γι αυτό εξάλλου προσπαθώ με το υπολειπόμενο δέρμα να το καλύπτω όσο μπορώ αλλά όπως είναι λογικό φεύγει με το περπάτημα... αν είχα λίγο παραπάνω δέρμα θα μπορούσα να το καλύψω επαρκώς....  

 

Εντάξει δεν είναι τραγικό πρόβλημα, απλά για λίγο περισσότερη άνεση θα το ήθελα...και λίγη περισσότερη ευαισθησία ενδεχομένως γιατί κάτι αυτό, κάτι το προφυλακτικό... αρκετές φορές η αίσθηση είναι σε χαμηλά επίπεδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και φυσικα καμια σχεση με τη συγκριση σου με ακρωτηριασμο κλειτοριδας-ανοργασμικες καταστασεις. Τουναντιον.

+00 σε αυτό μη συγκρίνουμε τη πλήρη βαρβαρότητα με κάτι που είναι πολύ πιο light

 

βέβαια εγώ ακόμα πιστεύω ότι το να γίνεται εθιμικά αυτή η διαδικασία είτε λόγω θρησκείας, είτε λόγω μόδας είναι επίσης βάρβαρο και φυσικά δε θα το έκανα με το έτσι θέλω στο παιδί μου αν δεν παρουσιαζόταν θέμα που δε σήκωνε άλλη διαδικασία

 

είχε μια βάση τα αρχαία χρόνια να γίνεται (λόγω μη καθαριότητας που μπορούσε να οδηγήσει σε καρκίνο με τα χρόνια ή ενδεχόμενες φιμώσεις που προέκυπταν στη συνέχεια) , αλλά στις μέρες μας δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να γίνεται για να γίνεται προληπτικά ή στη τελική χωρίς να ξερείς γιατί το κάνεις

 

από τη στιγμή που έγινε όμως, απλά έγινε, τέλος. δεν υπάρχει λόγος να το σκεφτόμαστε επιπλέον γιατί δε μπορεί να γίνει και κάτι ουσιαστικό

 

και γω θα προτιμούσα να μην είχε χρειαστεί να το κάνω, αλλά από τη στιγμή που έγινε προσπαθώ να δω τα θετικά του 

 

εγώ χαίρομαι που από ότι φαίνεται πήγε καλά, ανάρρωσα φυσιολογικά,  η δουλειά γίνεται μια χαρά και σε κάποια θέματα από ότι διαπιστώνω ακόμα καλύτερα από πριν , σημάδια δεν έχω να πεις ότι με κατάσφαξε και μου είχε υποσχεθεί ο τύπος ότι θα προσέξει όσο γίνεται την εμφάνιση γιατί στο κάτω κάτω είναι και κοσμητική επέμβαση (αν και θέλω ακόμα κάνα 2μηνο για να ομαλοποιηθει τελείως το σημείο και να πάρει τη τελική "μορφή" του), περισσότερο από όσο πρέπει δε μου έκοψε για να με τραβάει και να με ζορίζει κατά τη στύση, οπότε συνεχίζω τη ζωή μου και το αφήνω πίσω μου

 

είναι ταλαιπωρία η όλη διαδικασία αν και κυρίως στο ψυχολογικό μέρος (οι έντονες ενοχλήσει είναι κυρίως τις 2 πρώτες βδομάδες, κάπου στη 3 μπορείς να αρχίσεις να τον ψιλοπαίζεις να ξεμπουκώσει το σύστημα) , αλλά ειλικρινά σε όποιον έχει θέμα του προτείνω να μη το σκεφτεί παραπάνω και να προχωρήσει. μιλάμε για βελτίωση της ποιότητας της ζωής του

 

αλλά έτσι για τη φάση δε θα το πρότεινα σε κάποιον, δεν αξίζει η ταλαιπωρία και στη τελική είναι ηλίθιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αναρωσεις πληρως θα εκπλαγεις απο τα θετικα της επεμβασης. Μονο η υγιεινη, μονο αυτη, ειναι ανεκτιμητης αξιας σε σχεση με το πριν.

Αν προσθεσουμε διαρκεια, εμφανιση κλπ τοτε voila.

 

Κι εμενα η αναρωση ηταν αρκετα επιπονη παντως. Πονοι , αιματα στα ραματα καθε πρωι με τις απροσκλητες ανορθωσεις, κουλουριασματα στο κρεβατι μεχρι να συνηθισει η βαλανος την επαφη με τα εσωρουχα. Στα προθυρα καταθλιψης σου λεω, κλεισμενος στο σπιτι 1 μηνα να νομιζω οτι θα ζω με αυτους τους πονους και τις πληγες απο δω και μπρος.

 

Ε αναρωσα πληρως και πλεον συγκρινοντας το πριν και το μετα, και φιμωση να μην ειχα, θα ξαναεκανα την επεμβαση μονο και μονο για την σκαλες ανωτερη υγιεινη της περιοχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντάξει με το θέμα της υγιεινής δεν είχα πριν θέμα γιατί ακόμα και μέχρι πριν το χειρουργείο κατέβαινε για να καθαριστεί (στη στύση είχα το θέμα αν και όλο αυτό δε κράτησε πάνω από 5-6μηνο μέχρι να το πάρω απόφαση και αφού φυσικά στην αρχή το πήγα με κορτιζονούχα θεραπεία που ποτέ δεν κάνει τίποτα σε κανένα) , ίσα ίσα στην ανάρρωση είχα θέμα καθαριότητας μέχρι να γίνει ξανά ελαστικό το δέρμα στο επίμαχο σημείο και να μπορεί να κατεβαίνει τελείως.

επίσης να πω ότι στην ανάρρωση είχα επιστρέψει σε σλιπάκια (για να κρατιέται ψηλά) τα οποία φυσικά δεν είναι και ο,τι καλύτερο για τη καθαριότητα μιας και δεν αερίζεσαι (επίσης δεν είναι καλά και για το σπέρμα, αλλά αυτό είναι άσχετο) . παρατήρησα διαφορά στη καθαριότητα μόλις ξαναπήγα στα αγαπημένα μου μποξεράκια στα οποία θα πήγαινα έτσι κι αλλιώς λόγω άνεσης

 

σε μένα έχει αφήσει δέρμα και η βάλανος δεν είναι τελείως έξω σε μη στύση, εκτός αν θέλω φυσικά

στη στύση όμως δε μπορεί πλέον να καλυφθεί τελείως όπως πριν.

βασικά δε μπορεί να καλυφθεί καθόλου η βάλανος, πετάγεται έξω και μένει έξω χωρίς καμιά κάλυψη, εκεί το όποιο δέρμα έχει πάει αποκλειστικά στα τοιχώματα.

 

αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να φαίνεται γελοίο όταν δεν είναι σε στύση (πιροσκί το λέω για πλάκα) και φυσικά προτιμούσα τη προηγούμενη εμφάνιση, αλλά φυσικά πιο ωραίο σε στύση που είναι και το θέμα μας..

 

αυτό μου είπε ότι το αποφάσισε on the fly για να έχω την άνεση μου και να μη μου κόψει περισσότερο από όσο πρέπει, καθώς και γιατί το δικό μου όταν δεν είναι σε στύση γίνεται πολύ μικρό και υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά στο πριν και μετά , οπότε αν μου έκοβε αβέρτα δέρμα θα είχα μάλλον πρόβλημα

 

φυσικά κι εγώ καθημερινά με τις στύσεις είχα φοβερό θέμα και μόνο που δεν έκλαιγα , στην ανάρρωση γενικά δεν πονούσα , ούτε με ενοχλούσε το θέμα του εσωρούχου (έστω και αν μιλάμε για τη μισή βάλανο έξω) , τα ράμματα όπως έλιωναν και ήταν ακόμα παγιδευμένα βρωμούσαν και δεν ήταν εύκολο να πλυθώ σωστά το πρώτο καιρό, και όταν ανανίστηκα τη πρώτη φορά είχα αιμάτωμα και λίγη αιμορραγία που χέστηκα πάνω μου (ευτυχώς απορροφήθηκε σε λίγες μέρες και δεν ξαναείχα θέμα)

επίσης ένα ράμμα δεν απορροφήθηκε τελείως, μάζεψε υγρό, αλλά έκανε σαν σπυράκι έσπασε και έφυγε.

όμως ευτυχώς δεν είχα παρατράγουδα με καθημερινές αιμορραγίες, καθώς και να μου σπάσει κάνα ράμμα και να μου ανοίξει πάλι η πληγή τις πρώτες ειδικά μέρες που ήταν η πιο επικίνδυνη περίοδος.

 

μετά άλλα που είχα ήταν κυρίως ψυχολογικά, πολλά νεύρα, ώρες ώρες ένιωθα σαν άκακο κουτάβι που το στείρωσαν :lol: και η μεγάλη γελοιότητα ήταν ότι είχα και ονειρώξεις, κάτι που είχε να μου συμβεί από το δημοτικό

 

γενικά μέχρι να μπορέσω να ξαναλειτουργήσω είχα ψυχολογικά, μου την είχε βαρέσει πάρα πολύ άσχημα, για αυτό άλλωστε ο γιατρός μου είχε πει ότι όταν μπορώ ΠΡΕΠΕΙ να το δουλέψω και για να μη μαζευτεί το σπέρμα , αλλά και για τα ψυχολογικά μου

 

επίσης είχα θέμα και στην επέμβαση όπως ανέφερα πιο πίσω επειδή δε με έπιανε με τίποτα η νάρκωση (κάνα μισάωρο + περιμέναμε αυτό) και όταν τελικά με έπιασε πάλι καταλάβαινα-ψιλοένιωθα τι έκαναν (συν ότι το συζητούσαν κανονικά) , αυτό βασικά ήταν και το πιο "ψυχολογικό" ζόρι της υπόθεσης και αυτό που ακόμα μου έχει μείνει και θα μου μείνει

 

αλλά στη συνέχεια όσο έβλεπα ότι το πράγμα πήγαινε καλύτερα αυτά τα ξέχασα. φυσικά μέχρι να φτάσω να ξανακάνω σεξ ήμουν στη τσίτα, γιατί άλλο να το δουλεύεις μόνος σου, άλλο σε πραγματική δράση :lol:

 

τέλοσπάντων πέρασε τώρα, φυσικά κι εγώ θα το ξαναέκανα από τη στιγμή που μου προέκυψε θέμα, πονούσα και αντικειμενικά δε μπορούσα να λειτουργήσω σωστά

 

όσο ευαίσθητο και αν είναι το σημείο (που αυτό βασικά είναι και ο λόγος που στη βαράει ψυχολογικά) , είναι επέμβαση ρουτίνας, κλάιν

 

τώρα απλά περιμένω να γίνει τελείως ελαστικό το σημείο που είμαι κομμένος-κολλημένος και να φύγουν όλες οι ενοχλήσεις, αλλά ακόμα και τώρα μπορώ να κάνω τα δικά μου άνετα

 

τέλοσπαντων, αυτές ήταν οι δικές μου εμπειρίες πάνω κάτω, όποιος έχει θέμα σα τον funbreaker και το σκέφτεται, ας μην το σκέφτεται και να προχωρήσει. δεν αξίζει να ταλαιπωρείσαι έτσι χωρίς λόγο

 

δε θα πω σε κανέναν ότι δεν είναι τίποτα, είναι ζόρι, αλλά αξίζει τό κόπο

 

επίσης μετά από αυτό δε νομίζω τίποτα στη ζωή σου να σου φαίνεται αηδιαστικό :P

γιατί δε μιλάμε για επέμβαση που σε κλείνουν και δε βλέπεις τι έγινε, το βλέπεις μια χαρά και είναι εκεί που είναι :devil:

για αυτό και πρέπει όντως να δοθεί προσοχή στην εμφάνιση

 

τώρα άλλα παράξενα έτσι για να αναφερθούν και αυτά είναι ότι όντως χάνεις αίσθηση από το σημείο που έχασες, όχι ιδιαίτερα από τη βάλανο στην οποία όπως είπα γίνεσαι αναίσθητος έτσι κι αλλιώς όσο περνούν τα χρόνια

 

ένα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι η στύση είναι για κάποιο λόγο πιο έντονη και διαρκής, χωρίς κάποιο προφανή λόγο (τουλάχιστον για μένα) και μιλάμε και για απλή στύση, ακόμα και τη πρωινή

και δε μιλάω για το ότι τελειώνεις πιο αργά γιατί δεν έχεις αίσθηση, αυτό το πρόβλημα έτσι κι αλλιώς δεν το είχα και το πριν και μετά είναι ακριβώς το ίδιο , απλά παρατηρώ ότι έχω πιο έντονη στύση και αυτό το παρατήρησε και η γυναίκα και άμα σηκωθεί δε πέφτει έτσι απλά με τη σκέψη μένει έτσι :lol: και αν δε κάνεις τίποτα πέφτει σαφώς πιο αργά

 

επίσης η διαφορά σχήματος γίνεται αντιληπτή και από τη σύντροφο και με διάφορες κοπέλες που μίλησα που τους είχε τύχει σε αγόρια τους λένε ότι το προτιμούν γιατί γενικά το βρίσκουν πιο βολικό (τράβα βγάλε άκρη τώρα τι εννοούν..)

 

αυτά τα ολίγα, σόρρυ για το σεντόνι..

Επεξ/σία από qsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το προχώρησα ακόμα το θέμα καθώς το ψάχνω αναζητώντας κι άλλες διαγνώσεις.

Πήγα λοιπόν σε έναν ακόμη γιατρό μετά τον γιατρό του νοσοκομείου κι εκεί έλαβα μια διάγνωση διαφορετική από την πρώτη:
Μου είπε και μου έδειξε πως ο βραχύς χαλινός που είχα κάνει επέμβαση δεν είχε γίνει καλά κι απ όσο μπόρεσα να κρίνω κι εγώ έχει δίκιο. Δεν το έκοψε εντελώς και η βάλανος συνεχίζει να αποκτα κάποια κλίση κατά την στύση.

 

Επομένως το πρόβλημα μπορεί να συνεχίζει να προκαλείται από τον επαπομείναντα βραχύ χαλινό όμως μπορεί και όχι και να θέλει έτσι κι αλλιώς περιτομή. Κι εδώ έρχεται το μεγάλο δίλημμα:

 

  • Αν πάω πάλι για βραχύ χαλινό υπάρχει σοβαρή περίπτωση να μην διορθωθεί το πρόβλημα και να πρέπει να ξανασφάζομαι για 3η φορά, πράγμα που δεν είναι και ότι καλύτερο.
  • Αν πάω κατευθείαν για περιτομή μπορεί να μην χρειαζόταν και να αρκούσε η επάμβαση βραχέως χαλινού.

Ο λόγος που δεν μπορεί να είναι σίγουρος ο γιατρός τι από τα 2 χρειάζεται, είναι πως το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο κατά την στύση και σε μη στύση δεν παρατηρείται κάτι. Μπροστά στο δίλημμα λοιπόν τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιος επιστημονικός τρόπος να καταλάβουμε σίγουρα τι χρειάζεται και μου είπε ναι, ο μόνος τρόπος είναι φωτογραφία κατά την στύση και μου έδωσε και ένα email για να του στείλω "όταν αυνανιστώ", όπως μου είπε.

 

Εκνευρίστηκα πάντως αρκετά με το δημόσιο νοσοκομείο που δεν μου έκανε σωστά την επέμβαση (μου την έκανε ειδικευόμενος που τοτε φαινόταν πολύ cool και γνώστης) και κυριώς με τον 2ο γιατρό μετά όταν πήγα για επανεξέταση που μου είπε, "α ο χαλινός βλέπω είναι εντάξει". Άμα δεν τα σκάσεις τελικά κινδυνεύεις να μπεις σε περιπέτειες.

Φυσικά δεν πρόκειται να πάω να χειρουργηθώ σε δημόσιο νοσοκομείο μετά από αυτό. Δεν έχω καμία όρεξη να μην κάνουν ξανά σωστά την επέμβαση και να ξανατρέχω. Επίσης μου φάινεται τραγικό που δεν ξέρεις ποιος θα σε χειρουργήσει να κάνεις μια συζήτηση πριν μαζί του αλλά πας και σε χειρουργεί όποιος είναι εκεί εκείνη την μέρα.
Ο γιατρός αυτός μου είπε 350, καλύτερα να τα σκάσω και να είμαι ήσυχος. Φυσικά θα πάω και για 3η διάγνωση μιας και όπως αποδείχθηκε είναι σωτήριο να παίρνεις πολλές διαγνώσεις πριν κάνεις οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τραβά του και τη φωτο να δει τι παίζει κι εγώ έπαιζα με φωτο να του δείξω του δικού μου τι γίνεται και τι με προβληματίζει, γιατί σε μη στύση πολλά δε φαίνονται

 

Καλά αυτός που σου έκανε χαλινο ήταν τελείως ηλίθιος; Πόσο δύσκολο είναι;

(Αν φταίει αυτό)

Και ακόμα και αν ηταν ειδικευόμενος δεν υπήρχε κάποιος να τον επιβλέπει;

 

Γενικά ψαξου με το γιατρό που θα σε φτιάξει, αυτά πρέπει να γίνονται σωστά μια φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τραβά του και τη φωτο να δει τι παίζει κι εγώ έπαιζα με φωτο να του δείξω του δικού μου τι γίνεται και τι με προβληματίζει, γιατί σε μη στύση πολλά δε φαίνονται

 

Καλά αυτός που σου έκανε χαλινο ήταν τελείως ηλίθιος; Πόσο δύσκολο είναι;

(Αν φταίει αυτό)

Και ακόμα και αν ηταν ειδικευόμενος δεν υπήρχε κάποιος να τον επιβλέπει;

 

Γενικά ψαξου με το γιατρό που θα σε φτιάξει, αυτά πρέπει να γίνονται σωστά μια φορά

 

α δεν ήξερα πως είναι τόσο συνηθισμένο αυτό με την φωτογραφία, εμένα μου φάνηκε τελείως γελοίο.

ως προς το λάθος στο νοσοκομείο πάντως, δεν φταίει τόσο ο ειδικευόμενος, που ο άνθρωπος είναι αναμενόμενο να κάνει και κάποιο λάθος αφού μαθαίνει, αλλά το ότι δεν υπήρχε ένας επιβλέπων.

 

Και επί της ευκαιρίας, μιας και θα ρωτήσω κι άλλους γιατρούς, με το κόστος τι παίζει πάνω κάτω? Τα 350 που είπε αυτός είναι πολλά ή λίγα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...