Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά πήρα κι εγώ την Kelesoft.

Το φυλλάδιο οδηγιών λέει εφαρμογή μια φορά την ημέρα πριν τον ύπνο για 6-12 μήνες.

Ο γιατρός μου είπε εφαρμογή πρωί και βράδυ για 3-4 μήνες.

 

Εσύ τι χρήση έκανες?

2 φορές τη μέρα πρωί βράδυ συνήθως,εκτός αν βαριέμαι μόνο το βράδυ.

Εγώ παρότι βοήθησε αρκετά μάλλον θα το φάω το μαχαίρι πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 φορές τη μέρα πρωί βράδυ συνήθως,εκτός αν βαριέμαι μόνο το βράδυ.

Εγώ παρότι βοήθησε αρκετά μάλλον θα το φάω το μαχαίρι πάλι!

 

2 βάζω κι εγώ.

Γιατί θα φας μαχαίρι, τι θα κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

2 βάζω κι εγώ.

Γιατί θα φας μαχαίρι, τι θα κάνεις?

Μάλλον θα πάω να μου το ξανα φτιάξει (διορθωτική περιτομή) ωστε να αφαιρεση την ουλη και να το ράψει ξανά!

Αστα μέγα λάθος η περιτομή,δουλειές να ανοίγουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα πάω να μου το ξανα φτιάξει (διορθωτική περιτομή) ωστε να αφαιρεση την ουλη και να το ράψει ξανά!

Αστα μέγα λάθος η περιτομή,δουλειές να ανοίγουμε!!

 

Εγώ πάντως βολεύτηκα μια χαρά με την μερική περιτομή.

Είναι λίγο σπάσιμο η σκληρότητα και μην ελαστικότητα του δέρματος στην περιοχής της τομής.

Ελπίζω με τον καιρό και με την Kelesoft να στρώσει κάπως. Αλλά απ το να ζορίζεσαι να βγάλεις την βάλανο έξω καλύτερα έτσι.

 

Είναι ξεχωριστή η κάθε περίπτωση και άλλους τους βολεύεις και άλλους όχι.

Το απόσταγμα της γνώσης από την δική μου περίπτωση είναι πως πρέπει να δείχνεις φωτογραφία στον γιατρό με το εργαλείο σε στύση για να καταλάβει ακριβώς το πρόβλημα και να ξέρει πόσο και που να κόψει ή και να μην κόψει και καθόλου.

Εμένα αυτό με βοήθησε πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βολεύτηκα μια χαρά με την μερική περιτομή.

Είναι λίγο σπάσιμο η σκληρότητα και μην ελαστικότητα του δέρματος στην περιοχής της τομής.

Ελπίζω με τον καιρό και με την Kelesoft να στρώσει κάπως. Αλλά απ το να ζορίζεσαι να βγάλεις την βάλανο έξω καλύτερα έτσι.

 

Είναι ξεχωριστή η κάθε περίπτωση και άλλους τους βολεύεις και άλλους όχι.

Το απόσταγμα της γνώσης από την δική μου περίπτωση είναι πως πρέπει να δείχνεις φωτογραφία στον γιατρό με το εργαλείο σε στύση για να καταλάβει ακριβώς το πρόβλημα και να ξέρει πόσο και που να κόψει ή και να μην κόψει και καθόλου.

Εμένα αυτό με βοήθησε πάρα πολύ.

Σιγουρα θα σε βοηθησει η κρεμα αλλα μην περιμενεις και θαυματα οπως σου ειπα.!

Συμφωνω πως η καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη!!

Εγω απο την δικια μου εμπειρια εχω να πω τα εξης:

Περιτομη εγκρινω μονο στην περιπτωση ακραιας φιμωσης με πονους κατα τη διαρκεια του sex και αιμοραγιες,διαφορετικα η συσκευη streching που σου εδειξα λυνει ολα τα αλλα προβληματα!

Και ειναι προτιμοτερο να την κανει καποιος πολυ μικρος παρα ενηλικας γιατι ετσι μεγαλωνεις με αυτο και δεν σε ενοχλει τοσο,ενω εγω πχ τωρα που ειμαι 31 εχω την συγκρισει με το πριν και νοσταλγω τα οφελη της ακροποσθιας μου!

Ολα τα δηθεν θετικα που αναφερουν οπως πχ ''μειωμενος κινδυνος ΣΜΝ'',΄΄καλυτερη στυση'',''μειωμενος κινδυνος μολυνσεως απο HPV και HIV'' δεν τεκμηριώνονται πουθενα απο καμια επισημη ερευνα η επισημη βιβλιογραφια ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ τα κατα της περιτομης ειναι παρα πολλα οπως επισης και οι επιπλοκες και απολυτως τεκμηριωμενα και στοιχειοθετημενα!

Τωρα οσο για την φωτογραφια που λες εγω απο τους γιατρους που επισκεφτηκα καταλαβα πως οι 9 στους 10 θα σου προτεινουν περιτομη για να τα αρπαξουν και φανηκε και απο τα παραμυθια περι ΄΄λειζερ΄΄που μου ελεγαν!!Και εκτος αυτου η μεγαλυτερη μαλακια ηταν η αφαιρεση του χαλινου διοτι αν ειχα λιγο χαλινο σε συνδιασμο με την μερικη που  εχω και εγω θα ηταν καλυτερα τα πραγματα!!

Εγω θα προτιμουσα να εμενα με το προβληματακι που ειχα αλλα η καθοδηγηση του γιατρου και η ενημερωση του περι καμιας αλλαγης στην σεξουαλικη δραστηριοτητα αλλα και το εγγυημενο αισθητικο αποτελεσμα με οδηγησαν ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ αποδεικνυοντας το ποσο ψευδη ηταν αυτα που ελεγε!!

Γιατι αυτο που δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι ειναι πως με την περιτομη ασφαλως και μπορεις να κανεις sex ασφαλως και μπορεις να τεκνοποιησεις αλλα χανεις μερος της απολαυσης λογω απευαισθητοποιησης της βαλανου αλλα και την ευχαριστηση του πεξηματος λογω του οτι υπαρχει ελαχιστο πετσακι!Και το κυριοτερο η προστασια που προσφερει η ακροποσθια στην βαλανο οπως πχ η αποφυγη ξηρανσης,απευαισθητοποιησης αλλα και τριβης με το εσωρουχο που μπορει να οδηγηση και σε στενωση της ουρηθρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα οσο για την φωτογραφια που λες εγω απο τους γιατρους που επισκεφτηκα καταλαβα πως οι 9 στους 10 θα σου προτεινουν περιτομη για να τα αρπαξουν και φανηκε και απο τα παραμυθια περι ΄΄λειζερ΄΄που μου ελεγαν!!Και εκτος αυτου η μεγαλυτερη μαλακια ηταν η αφαιρεση του χαλινου διοτι αν ειχα λιγο χαλινο σε συνδιασμο με την μερικη που  εχω και εγω θα ηταν καλυτερα τα πραγματα!!

Εγω θα προτιμουσα να εμενα με το προβληματακι που ειχα αλλα η καθοδηγηση του γιατρου και η ενημερωση του περι καμιας αλλαγης στην σεξουαλικη δραστηριοτητα αλλα και το εγγυημενο αισθητικο αποτελεσμα με οδηγησαν ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ αποδεικνυοντας το ποσο ψευδη ηταν αυτα που ελεγε!!

 

Αυτό ισχύει και σε άλλα ζητήματα υγείας και το συνάντησα και προσωπικά.

Η μόνη λύση αν δεν έχεις γνωστό είναι να πας σε 5-6 διαφορετικούς, μισούς ιδιωτικούς και μισούς δημόσιους.

Αν παρατηρήσεις ότι όλοι οι ιδιωτικοί προτείνουν σφάξιμο και όλοι οι δημόσιοι προτείνουν συντηρητική θεραπεία τότε μάλλον οι ιδιωτικοί θέλουν να σε αρμέξουν. Γενικά αν πας σε πολλούς θα καταλάβεις στο τέλος τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ισχύει και σε άλλα ζητήματα υγείας και το συνάντησα και προσωπικά.

Η μόνη λύση αν δεν έχεις γνωστό είναι να πας σε 5-6 διαφορετικούς, μισούς ιδιωτικούς και μισούς δημόσιους.

Αν παρατηρήσεις ότι όλοι οι ιδιωτικοί προτείνουν σφάξιμο και όλοι οι δημόσιοι προτείνουν συντηρητική θεραπεία τότε μάλλον οι ιδιωτικοί θέλουν να σε αρμέξουν. Γενικά αν πας σε πολλούς θα καταλάβεις στο τέλος τι παίζει.

Το να επισκεφτεις και πολλους ομως δεν ειναι και τοσο θετικο γιατι σε μπερδευουν ο καθενας με τις δικες του αποψεις και καταληγεις χειροτερα μπερδεμενος στο τελος!Οπως πχ ησουν εσυ στην αρχη που διαβασα τα σχολια σου που με βασει το τι ελεγε ο καθενας εδω μεσα τη μια ησουν υπερ και την αλλη κατα!

Επισκεφτηκα 2 που τους εμπιστευομουν πριν την επεμβαση και κατεληξα σε αυτον που μου εκανε περισσοτερο κλικ!

Λεω τη σκατα επαγγελματιες ειναι και οι δυο,ξερουν τι λενε και δεν νομιζω να λενε αρλουμπες!

Αλλα για μενα η ουσια παραμενει,σε ενα τετοιο σημειο αποκλειεται να μην αφησει σημαδι οσο μαγκας και αν ειναι ο γιατρος αλλα και πως η περιτομη εκτος απο πολυ ακραιες περιπτωσεις δεν προσφερει τπτ,αντιθετως ειναι παγιδα!

Και οσο για τα λειζερ που λενε ειναι μαλακιες για να τα αρπαζουν ακομα πιο πολυ.

Γιατι ειτε κοψεις με νυστερι,ειτε με λειζερ,ειτε με τσεκουρι,ειτε με τα δοντια,ΡΑΜΜΑΤΑ θα μπουν και αυτα ειναι που κανουν την ουλη και την ζημια.Ασε που κατα τη διαρκεια της περιτομης χρησιμοποιουν μια συσκευη που λέγεται ''κωδωνας'' για να αφαιρεσουν το δακτυλιο που επιβαρυνει και αυτος την επουλωση.

Το λειζερ ειναι ενα παραμυθι για να αρπαζουν 1000ευρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για άλλο πρόβλημα υγείας που είχα επισκέφθηκα 6 γιατρούς και όσο υπερβολικό κι αν ακούγεται το νούμερο δεν είναι καθόλου.

Αν δεν είχα δει τόσους πολλούς για να μπω στο πνεύμα του εμπορίου υγείας που πουλάνε θα την είχα πατήσει πολύ άσχημα. Στον πρώτο μάλιστα είχα ψαρώσει τελείως και είχα κατααγχωθεί. Τελικά αυτό που είχα μου πέρασε χωρίς επέμβαση ενώ η επέμβαση είχε και έναν ελάχιστο κίνδυνο επιπλοκών. Το κλειδί πάντως είναι να πας και σε δημόσιους καθώς εκεί δεν υπάρχει συμφέρον κέρδους οπότε αν δεν χρειάζεσαι χειρουργείο θα στο πούνε και θα σε αποτρέψουν κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 17 χρονών και γω έκανα 12 Σεπτεμβρίου ολική περιτομή.. Τώρα έχω μια απορία σχετικά με τα ραμματα. Ποτέ φεύγουν εντελώς για εμένα μου έχουν φύγει σχεδόν όλα και μου έχουν μείνει μόνο σε τρία σημεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως θελει 3 εβδομαδες γεματες. Εκει εισαι αρα δεν μπορει να παρει πολυ ακομα.

Μην αγχωνεσαι ομως αν παρει λιγο παραπανω, θεμα ημερων ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...