Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά είναι τα 350.. άλλοι δίνουν περισσότερα για κινητό, εσύ θα έχεις καινούριο πουλί με τόσα :lol:

(το μέγιστο κόστος που έχω ακούσει σε ιδιωτικό νοσοκομείο χωρίς ασφάλεια με όλες τις αποδείξεις περνάει τα 2000 σκέψου που είναι τρελή υπερβολή..)

 

όσο για τη φωτό έχεις τις εξής επιλογές ή να τον παίξεις μπροστά του που δε νομίζω να δουλέψει (καθώς και να ψήνεται και ο ίδιος)  ή να του το ζωγραφίσεις

 

με την περιγραφή δε νομίζω να καταλάβει

 

εγώ πάντως τράβηξα μερικές για να του δείξω τι παίζει, ειδικά στο μετά (γιατί το πρόβλημά μου στο πριν ήταν σχετικά προφανές) για να τον ρωτήσω κάποιους προβληματισμούς μου 

 

αυτός μου έλεγε ότι είναι κούκλος και η κοπέλα μου που ήταν μαζί και περίμενε απ'έξω είχε λυθεί στο γέλιο  :lol:

 

και στο πριν θα έπρεπε να του τραβήξω τώρα που το σκέφτομαι, γιατί όχι να του δείξω που με έσφιγγε

 

δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι τους γιατρούς, ειδικά αυτούς που όλη μέρα βλέπουν πουλιά

 

ένα καλό που είχε ο δικός μου είναι ότι όλη την ώρα έκανε χαβαλέ, μεγάλο troll,  ακόμα και την ώρα της επέμβασης φεύγανε τρελές μαλακίες :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όσο για τη φωτό έχεις τις εξής επιλογές ή να τον παίξεις μπροστά του που δε νομίζω να δουλέψει (καθώς και να ψήνεται και ο ίδιος)  ή να του το ζωγραφίσεις

 

με την περιγραφή δε νομίζω να καταλάβει

 

Είχα μια ελπίδα να φωνάζει την γραμματεά σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

 

η αντίδραση των γυναικών στο πριν και το μετά ποια ήταν ρε παιδιά? τους άρεσε εμφανισιακά, εχει διαφορα για αυτές στην πράξη?

 

Απ όσο έχω διαβάσει και ακούσει η πλειοψηφία είτε δεν έχει πρόβλημα είτε αρέσκεται κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αντίδραση των γυναικών στο πριν και το μετά ποια ήταν ρε παιδιά? τους άρεσε εμφανισιακά, εχει διαφορα για αυτές στην πράξη?

Στηνα ρχή παθαίνεις ένα σοκ που έχεις στενή επαφή όλη την ώρα χωρίς κουρτίνα On κουρτίνα off  αλλά εντάξει γιατί να αηδιάσω πχ;

χαζομάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα !!

 

λοιπον, θέλω να ρωτησω καποια πραγματακια. καταρχην πριν καποια χρονια επειδη ειχα φιμωση, ο γιατρος επελεξε να

μου κανει μια αλλη τεχνικη (οχι περιτομη) η οποια μαλλον ειναι πλαστικη της ακροποσθιας η κατι παραπλησιο. τωρα ανοιγει κανονικα

το πετσακι και σε χαλαρη φαση και στη στυση. το θεμα ειναι οτι οταν ανοιγει και μετα παω να το καλυψω παλι, μπλοκαρει στην αρχη της βαλανου και θελει "σπρωξιμο" για να την καλυψει κανονικα. γενικα δεν εχω πονους και τετοια. απλα γενικα εχω πολυ δερμα στη περιοχη και στον αυνανισμο η οταν το "περιεργαζεται" η γυναικα δεν παει μεχρι πανω το πετσακι αλλα μενει στην αρχη του κεφαλιου και γενικα ειναι λιγο αβολο.. ποια η γνωμη σας? ενδεικνυται η περιτομη και σε τετοια περιπτωση ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ο κύβος ερρίφθη, προς το τέλος της εβδομάδας το κόβω.

Πήγα στον γιατρό σήμερα να το συζητήσουμε.

Αρχικά μου πρότεινε 2η επέμβαση χαλινού γιατί λέει ίσως αρκεί. (γιατί η 1η δεν πέτυχε)

 

Του είπα όμως πως στην πολύ πιθανή περίπτωση που τελικά δεν αρκεί θα έχω κάνει συνολικά 3 επεμβάσεις πράγμα όχι καλύτερο. (επίσης επειδή θα μπω σε μια θεραπεία ανοσοκαταστολής θέλω να τελειώνω με τις επεμβάσεις)

Έτσι το φιλοσοφήσαμε και είπαμε να πάμε σε περιτομή να τελειώνουμε.

 

Ο επόμενος προβληματισμός που προέκυψε ήταν πόσο να κόψει.

Αρχικά μου είπε να κόψει λίγο, μιας και το πρόβλημα δεν είναι έντονο.

Τότε τον ρώτησα για το αισθητικό αποτέλεσμα φοβούμενος μην μοιάζει σαν εξωγήινο.

Είπε πως η βάλανος θα καλύπτεται μερικώς. Δεν ξέρω τί είναι καλύτερο και τί να διαλέξω.

 

Για πείτε καμιά γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι μόνο το θέμα της μείωσης της ευαισθησίας (με ότι αυτό συνεπάγεται). Εκεί είναι βλεννογόνος ο οποίο μετά ξηραίνεται. Επίσης θα χεις και θέμα όταν θα σαι μόνο σου αν με πιάνεις. Επειδή φοβάμαι μη μου σβήσουν το σχόλιο λόγω ακατάλληλων εκφράσεων άμα θες να σου πω λεπτομέριες (γιατί ξέρω) στείλε μου μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λιγο καθυστερημενα χωρις να εχω διαβασει ολο το τοπικ δεν ξερω τι εχεις αποφασισει σου προτεινω περιτομη με ολικη αναισθησια αν γινετε!
Διοτι εγω εκανα περιτομη + κυρσοκυλη στους ορχης μαζι , μου κανανε ολικη και δεν καταλαβα τιποτα .

υστερα την ιδια μερα που εκανα την ενχειρηση και ενω ημουνα ακομα μεσα στο νοσοκομειο  καταφερα και εκοψα τα ραμματα πανω στο κεφαλακι και χρειαστηκε να μου ξανακανουνε ΜΟΝΟ ραμματα !  μου κανανε τοπικη αναισθησια με τρυπιμα με την βελλονα πανω στο πεος και μετα μου βγαζανε τα ραμματα και ξαναπερναγανε... χωρις να θελω να σε φοβισω ητανε λιγο ενοχλητικο και ποναγε λιγο να νιωθεις εστω και λιγο την βελονα να περναει..

οποτε αν κανεις περιτομη θα σου προτεινα αν γινεται με ολικη αναισθησια για να μην νιωθεις τις βελονες και το ραψιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λιγο καθυστερημενα χωρις να εχω διαβασει ολο το τοπικ δεν ξερω τι εχεις αποφασισει σου προτεινω περιτομη με ολικη αναισθησια αν γινετε!

Διοτι εγω εκανα περιτομη + κυρσοκυλη στους ορχης μαζι , μου κανανε ολικη και δεν καταλαβα τιποτα .

υστερα την ιδια μερα που εκανα την ενχειρηση και ενω ημουνα ακομα μεσα στο νοσοκομειο  καταφερα και εκοψα τα ραμματα πανω στο κεφαλακι και χρειαστηκε να μου ξανακανουνε ΜΟΝΟ ραμματα !  μου κανανε τοπικη αναισθησια με τρυπιμα με την βελλονα πανω στο πεος και μετα μου βγαζανε τα ραμματα και ξαναπερναγανε... χωρις να θελω να σε φοβισω ητανε λιγο ενοχλητικο και ποναγε λιγο να νιωθεις εστω και λιγο την βελονα να περναει..

 

οποτε αν κανεις περιτομη θα σου προτεινα αν γινεται με ολικη αναισθησια για να μην νιωθεις τις βελονες και το ραψιμο..

 

Η ολική αναισθησία έχει κι αυτή τα μειονεκτήματά της όπως το ρίσκο.

Έκανα ήδη μια παρόμοια επέμβαση χαλινού και ένιωθα αυτά που λες αλλά εντάξει.

Μόνο η ένεση ήταν κάπως χάλια αλλά όχι κάτι τραγικό. Ο γιατρός μου είπε να βάλω emla πριν την επέμβαση και δεν θα καταλάβω λέει ούτε την ένεση.

Εμένα πάντως αυτό που με καίει τώρα είναι πόσο να του πω να κόψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολική αναισθησία έχει κι αυτή τα μειονεκτήματά της όπως το ρίσκο.

Έκανα ήδη μια παρόμοια επέμβαση χαλινού και ένιωθα αυτά που λες αλλά εντάξει.

Μόνο η ένεση ήταν κάπως χάλια αλλά όχι κάτι τραγικό. Ο γιατρός μου είπε να βάλω emla πριν την επέμβαση και δεν θα καταλάβω λέει ούτε την ένεση.

Εμένα πάντως αυτό που με καίει τώρα είναι πόσο να του πω να κόψει.

Εγω προσωπικα δεν με ρωτησε ο γιατρος ποσο να κοψει ,αλλα ετσι οπως το βλεπω τα ραμματα ειναι 3-5χιλιοστα απο το κεφαλακι..

αυτο παντως με το ποσο να κοψει 1ηφορα το ακουω ουτε μου το ανεφερε ο doctor ουτε με ρωτησε

δεν ξερω αν πεζει ρολο που την ενχειρηση την εκανα στο 251γνα και ηξερε εμπειρικα ποσο θελει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω φίμωση αλλά στενό δακτύλιο και δεν είναι έντονο το πρόβλημα λέει πως μπορεί να μην το κόψει όλο αν θέλω και να καλύπτεται ένα μέρος της βαλάνου.

Δεν ξέρω αν αυτό είναι αισθητικά και πρακτικά χειρότερο η καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...