Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα αίτηση πριν 10 ήμερες στη WIND και σήμερα μετά από καμιά 10αρια τηλεφωνήματα  αξιώθηκαν να μου απαντήσουν ότι έχει εξαντληθεί το Viva και περιμένουν να φέρει ο αντιπρόσωπος (άγνωστο πότε... :X ).

Όταν το παρήγγειλα υπήρχε διαθέσιμο και θα το είχα σε 2-3 ημέρες... αλλά έγινε κάποιο "λάθος" και το έδωσαν αλλού...  :mad:

ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟΙ...

 

Να πω και εγώ ότι προχτές πέρασα από Wind και δε μου έδωσε κανείς σημασία.Το κατάστημα είχε κ κόσμο βέβαια αλλά εγώ ήθελα να δω λίγο κ τα μηχανήματα από κοντά μόνος μου. Δεν τα έχει στο κατάστημα, απλά τα παραγγέλνεις.Εγώ προσωπικά έτσι γουρούνι στο σακί δεν παίρνω ποτέ.Οπότε την έκανα από WIND...

 

Επειδη πελαγωσα με τα τοσα μαγαζια ξερει κανενας ποιο μαγαζι αξιζει περισσοτερο;

Επισης εχετε να προτεινετε καποιο laptop ή tablet;

 

EDIT: Για Αθηνα απευθυνομαι και θα ηθελα να κοψω το internet οσο το δυνατον γρηγοροτερα

 

Μέχρι τώρα έχω πάει μόνο σε public k wind. Τα Public ήταν καλύτερα γιατί τουλάχιστον βλέπεις κ τα μηχανημάτα... Μου είπαν ότι αν το μηχάνημα που θέλω το έχουν σε στοκ στην αποθήκη θα το πάρω μέσα σε 5 μέρες. Πήγα προχθές οπότε θα το έπαιρνα την Τετάρτη που έρχεται. Δεν παρήγγειλα όμως. Δεν έχω περάσει από ΟΤΕ που έχει κ καλά μηχανήματα κ καλό broadband. Εγώ θέλω tablet οπότε για tablet μόνο κοιτάω. Αν θες 10 ιντσο εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το lenovo A10-70 ή το Viva. Για το πρώτο πληρώνεις κ άλλα 60 ευρώ όμως ενώ για το δεύτερο δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω και είναι καλά κ τα δύο. Αν ψάχνεις σε 8ιντσο εγώ θα έπαιρνα ή το LG G pad 8.0 ή το Asus fonepad 8. Όλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στο Samsung βέβαια αλλά εγώ πιστεύω, από την έρευνα που έχω κάνει, ότι αυτά τα δύο είναι σχετικά καλύτερα κ με μεγάλη αυτονομία, πράγμα που για κάθε κάτοχο tablet είναι πολύ σημαντικό.

Επεξ/σία από paulos9gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και εγώ ότι προχτές πέρασα από Wind και δε μου έδωσε κανείς σημασία.Το κατάστημα είχε κ κόσμο βέβαια αλλά εγώ ήθελα να δω λίγο κ τα μηχανήματα από κοντά μόνος μου. Δεν τα έχει στο κατάστημα, απλά τα παραγγέλνεις.Εγώ προσωπικά έτσι γουρούνι στο σακί δεν παίρνω ποτέ.Οπότε την έκανα από WIND...

 

 

Μέχρι τώρα έχω πάει μόνο σε public k wind. Τα Public ήταν καλύτερα γιατί τουλάχιστον βλέπεις κ τα μηχανημάτα... Μου είπαν ότι αν το μηχάνημα που θέλω το έχουν σε στοκ στην αποθήκη θα το πάρω μέσα σε 5 μέρες. Πήγα προχθές οπότε θα το έπαιρνα την Τετάρτη που έρχεται. Δεν παρήγγειλα όμως. Δεν έχω περάσει από ΟΤΕ που έχει κ καλά μηχανήματα κ καλό broadband. Εγώ θέλω tablet οπότε για tablet μόνο κοιτάω. Αν θες 10 ιντσο εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το lenovo A10-70 ή το Viva. Για το πρώτο πληρώνεις κ άλλα 60 ευρώ όμως ενώ για το δεύτερο δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω και είναι καλά κ τα δύο. Αν ψάχνεις σε 8ιντσο εγώ θα έπαιρνα ή το LG G pad 8.0 ή το Asus fonepad 8. Όλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στο Samsung βέβαια αλλά εγώ πιστεύω, από την έρευνα που έχω κάνει, ότι αυτά τα δύο είναι σχετικά καλύτερα κ με μεγάλη αυτονομία, πράγμα που για κάθε κάτοχο tablet είναι πολύ σημαντικό.

 

Κι εγω στα ιδια εχω καταληξει απ οτι ειδα. Κι οπως φαινεται κι εγω για public λεω (Συνταγμα).

Επειδη μαλλον δεν θα μαι για 5 μερες Αθηνα, υπαρχει περιπτωση να μου το στειλουν καπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω στα ιδια εχω καταληξει απ οτι ειδα. Κι οπως φαινεται κι εγω για public λεω (Συνταγμα).

Επειδη μαλλον δεν θα μαι για 5 μερες Αθηνα, υπαρχει περιπτωση να μου το στειλουν καπου;

 

Αυτό  θα πρεπει να το ρωτήσεις .Πιθανότατα να χρειάζεται να πας ο ίδιος στο κατάστημα να παραλάβεις. Παίζει να χρείαζεται να υπογράψεις κ κάτι τελευταίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 στον ΟΤΕ εχουν μηχανηματα και τα παιρνεις αμεσα η σχετικα γρηγορα;;;
http://www.psifiakiallilegii.gr/exoplismos.htm
HP 250 Bing  ..χωρις DVD, με BT, μπαταρια 3 στοιχείων, 31 WHr
HP 15-R127 Bing  ..χωρις DVD, χωρις BT, μπαταρια 4 στοιχείων, 41 Wh
Lenovo Ideapad G50 Bing  ..με DVD, με BT, μπαταρια 4CELL 32WH

μαλλον το Lenovo ειναι καλυτερο...

 

το Bing τελικα τι επιπτωση εχει στο μηχανημα και ποσο ευκολα βγαινει;

η ασυρματη συνδεση Cosmote Internet On The Go Control 10GB διακοπτεται τον Οκτώμβριο;;
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον οτε το παιρνεις κατευθειαν το μηχανημα

 

εχουν παντα διαθεσιμοτητα;

σε ολα τα μαγαζια;

τοτε γιατι παλευουμε για τα δωρεαν σε Γερμανους;

πχ για το Lenovo? το ιδιο ακριβως δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον οτε το παιρνεις κατευθειαν το μηχανημα

Εγω φιλε εχω κανει εδω και 15 μερες τα χαρτια μου στον οτε Αγρινιου και ακομα περιμενω αρα αυτο που λες ειναι αναλογα το καταστημα και αναλογα τοις αιτησεις που εχει παραλαβει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον οτε στα τρικαλα εχουν ολα τα μηχανηματα.και αν δεν υπαρχρι καποιο σε 2 3 μερες τα φερνουν.οσοι ημασταν την ημερα που το πηρα ηταν ολα διαθεσιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε εχω κανει εδω και 15 μερες τα χαρτια μου στον οτε Αγρινιου και ακομα περιμενω αρα αυτο που λες ειναι αναλογα το καταστημα και αναλογα τοις αιτησεις που εχει παραλαβει!!!

 

εκει ειμαι και εγω.. ποιο λαπτοπ ζητησες; δεν εχουν κανενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για tablet εχω παει!!θα παω ξανα αυριο και εαν δεν γινει κατι θα παρω και θα φυγω και παω αλλου!!!!

 

Και λαπτοπ που ρωτησαμε δεν εχουν.. τους ειχαν πει να κανουν αιτησεις μεχρι και 27/2., γιατι δεν θα εχουν αλλα μηχανηματα.

Τωρα αν θελουμε να κανουμε λεει μπορουμε, αλλα μαλλον δεν θα εχει και θα παρουμε ταμπλετ..

Οτι να'ναι η κατασταση.. σε ολα τα μαγαζια..δεν βλεπω να εχει κανενας λαπτοπ..

 

Σε  Vodafone που επισης ρωτησαμε λενε οτι τελειωσαν και δεν εχουν ενημερωωση αν θα ξαναφερουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

INFO*
Όσοι έχουν πάρει το lg g pad 8.0, γνωρίζουν για την εφαρμογή με την 2πλή οθόνη. Βέβαια σε περιόριζε μόνο στις εφαρμογές της LG. Στο xda υπάρχει apk, το οποίο κάνεις εγκατάσταση και μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θες σε διπλή οθόνη. Η προυπόθεση είναι να είσαι root δοκιμασμένο από το XDA-->http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/root-root-lg-g3-easily-purpledrake-lite-t2821000
Και εφόσον γίνεις root, τότε κατεβάζοντας όπως προείπα την εφαρμογή LG Multiwindow mod από xda -->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2707310
βάζεις ότι θες να φαίνεται στην διπλή σου οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...