Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό δεν το ήξερα γιατί στον 2ο μήνα που το έχω δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 10GB, φοβερά νέα.

Επίσης η αλήθεια είναι ότι τα 5GB που δίνουν οι άλλοι δεν σου φτάνουν ούτε για πλάκα!

Νομίζω ότι η COSMOTE είναι μονόδρομος...

Μπορείς να μάθεις το υπόλοιπο από το υπολοιπόμενα ΜΒ που έχεις;Είναι αυτό που γράφει ο φίλος παραπάνω;(1 στο 1256)

Εντύπωση μου κάνει που δεν χρεώνει μετά τα 10gb..Το δοκιμάσατε;

Με τα λάπτοπ κανένα νεότερο;Δίνει κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω πως αν ξεπεραστούν τα 10 GB έπειτα το ίντερνετ θα είναι μη χρησιμοποιήσιμο επί της ουσίας..... Το λέω με βάση εμπειρία που έχω από vodafone που είχα ξεπεράσει το ημερήσιο όριο και μου ήρθε μνμ που μου έλεγε ότι από εδώ και πέρα θα πλοηγούμαι με μειωμένη ταχύτητα και εντάξει απλά δεν άνοιγε τίποτα... Δεν ήταν μειωμένη αλλά μηδαμινή η ταχύτητα...  Το λέω για να μην  φάει κανείς τα 10 gb γρήγορα πιστεύοντας ότι θα βγάλει τον υπόλοιπο μήνα με τα δωρεάν και βρεθεί προ εκπλήξεως...

 

 

Αν κάποιος έχει ίντερνετ έτσι κι αλλιώς και δεν τον πειράζει να δοκιμάσει να ξοδέψει τα 10 γίγα  για να δει τι θα γίνει μετά και να μας πει...  (κοντά στη ανανέωση των γίγα προφανώς για να μην μείνει πολύ καιρό χωρίς ίντερνετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μάθεις το υπόλοιπο από το υπολοιπόμενα ΜΒ που έχεις;Είναι αυτό που γράφει ο φίλος παραπάνω;(1 στο 1256)

Εντύπωση μου κάνει που δεν χρεώνει μετά τα 10gb..Το δοκιμάσατε;

Με τα λάπτοπ κανένα νεότερο;Δίνει κανένας;

Είναι ο έλεγχος του λογ/σμου σου -->

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_CostControl_category/section/Personal#

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή zdbox που έχει mobile traffic, βάζωντας τις ημερ/νιες που έχω το πακέτο βλέπω αναλυτικά πόσο έχω ακόμη και προειδοποίηση όταν φθάσω κοντά ( το δικό μου το έχω κάνει root δεν ξέρω εάν μπορείς και χωρίς). Αλλά υπάρχουν πολλές επιλογές στο play store π.χ. 3G Watchdog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω τα δωρεάν 10 GB της COSMOTE. Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να ενημερώνομαι για τα GB που έχω καταναλώσει;

Κοίτα ακριβώς από πάνω τι γράφω...

Με μνμ ή με εφαρμογές μέσω play store

Επεξ/σία από zaf_4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε zaf_4 και γω σκευτομαι μια και θα το παρω απο ote να παρω το Lg. εσενα σου εχει βγει καλο;εισαι ευχαριστημενος ασχετα με το 4g που δε με νοιαζει και τοσο εμενα...;; το samsung λετε να ειναι αρκετα πιο αργο και ''αδυναμο'' με τους 2 πυρινες σε σχεση με το lg;

παντως το asus που το ειδα μαρεσε και σε αφη και αισθητικα αλλα και μενου περισσοτερο. απλα εχει παρουσιασει προβληματα στη φορτιση αποτι ξερω γιαυτο και το απεκλεισα απτα αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ακριβώς από πάνω τι γράφω...

Με μνμ ή με εφαρμογές μέσω play store

Επειδή είμαι άσχετος από tablet, πώς στέλνω μήνυμα; Το 3G Watchdog το κατέβασα στο tablet, αλλά θα προτιμούσα να ενημερώνομαι με μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1256 γραφεις 1 και το στελνεις

Αναλυτικα....πατας το εικονιδιο του μνμ στο ταμπλετ . πανω λεει προς....γραφεις 1256..πληκτρολογεις επειτα 1 και πατας αποστολη..σου ερχεται απαντηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1256 γραφεις 1 και το στελνεις

Αναλυτικα....πατας το εικονιδιο του μνμ στο ταμπλετ . πανω λεει προς....γραφεις 1256..πληκτρολογεις επειτα 1 και πατας αποστολη..σου ερχεται απαντηση

Σ' ευχαριστώ πολύ! Επιτέλους! Ενημερώθηκα ήδη.

 

zaf_4 σ'ευχαριστώ επίσης για τη βοήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

φιλε zaf_4 και γω σκευτομαι μια και θα το παρω απο ote να παρω το Lg. εσενα σου εχει βγει καλο;εισαι ευχαριστημενος ασχετα με το 4g που δε με νοιαζει και τοσο εμενα...;; το samsung λετε να ειναι αρκετα πιο αργο και ''αδυναμο'' με τους 2 πυρινες σε σχεση με το lg;

παντως το asus που το ειδα μαρεσε και σε αφη και αισθητικα αλλα και μενου περισσοτερο. απλα εχει παρουσιασει προβληματα στη φορτιση αποτι ξερω γιαυτο και το απεκλεισα απτα αλλα..

Tech-girl σημαίνει γυναίκα, οπότε είμαι  η    zaf_4.

Και τώρα στο ΄θεμα μας, αν και άργησα, είπα να σου απαντήσω. Μου βγήκε καλό μέσα στο 1,5 προς 2 μήνες που το έχω. Δεν θεωρώ ότι το samsung θα υστερεί και πολύ. Η άποψη μου είναι να το δεις και από κοντά. Εγώ προσωπικά μετά από samsung κινητά, απλά βαρέθηκα ξανά να πάω ιδίως σε τάμπλετ. Σίγουρα για μένα ότι είναι 2πυρηνο με πάει πίσω. Αλλά έχει 1,5 GB Ram και από κοντά που το έχω πιάσει είναι πολύ στιβαρό και ωραίο.  Όπως είπες και το Asus είναι καλό. Δεν ξέρω για την φόρτιση.

Δες τα όλα.. υπάρχουν σε καταστήματα παίξε μαζί τους και διάλεξε. Από τα δωρεάν εγώ προσωπικά προτιμώ πρώτα το LG, μετά το Asus.

υ.γ. Δεν μου έχει κολλήσει πουθενά το lg μου και αυτό που με έκανε να κλείσω προς τα εκεί είναι ότι θα πάρει Lolipop αρχές καλοκαιριού.

Επεξ/σία από zaf_4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε οσα ειπε η zaf_4. Και εγω το lg εχω και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Μαλιστα εις διπλουν(ας ειναι καλα η γιαγια του ετερου ημισυ). Το ρουταρα και εχω σβησει ολα τα αχρηστα και παει σφαιρα. Οταν ερθει και η λολλιποπ οπως εγραψε η zaf θα πεταει. Τωρα για το σαμσουνγκ δεν ξερω τι λεει αν και απο σπεκς υπερτερει μονο σε ραμ. Και νομιζω δεν εχει να λαβει λολλιποπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο έλεγχος του λογ/σμου σου -->

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_CostControl_category/section/Personal#

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή zdbox που έχει mobile traffic, βάζωντας τις ημερ/νιες που έχω το πακέτο βλέπω αναλυτικά πόσο έχω ακόμη και προειδοποίηση όταν φθάσω κοντά ( το δικό μου το έχω κάνει root δεν ξέρω εάν μπορείς και χωρίς). Αλλά υπάρχουν πολλές επιλογές στο play store π.χ. 3G Watchdog

ευχαριστω πολύ,μολις έστειλα μνμ και μου ηρθε το υπόλοιπο που μου έχει μείνει.Γράφει οτι ισχύουν μέχρι 27/04.κάθε ημερολογιακό μήνα βγαίνει ο λογαριασμός ή όχι;.εγω την σύνδεση την πήρα γύρω στις 13/02 κ θεωρούσα οτι κάθε 13 του μήνα θα ανανεώνονται τα ΜΒ.Ξέρει κανείς τι παίζει;Όπως κ με τα λάπτοπ αν ξέρει κανείς αν θα γίνει τπτ ας μας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό περιέργεια έστειλα και εγώ μνμ και είδα ότι και εμένα λήγει στις 27/4 ενώ και εγώ είχα χρησιμοποιήσει πρώτη φορά την κάρτα στις 13/2...

Μάλλον αυτή είναι η πολιτική τους  Να ξεκινά πάντα αρχή του μηνός; Δεν έχω καταλάβει. Μάλλον θα χρειαστεί τηλ. αν ξέρουν κιόλας να μας απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ποιο tablet ψηφιακης αλληλεγγυης να διαλεξω ? αν το βασικο προαπαιτουμενο ειναι: καλη καμερα για φωτο και video και skype  και μετα επονται οι λοιπες δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, ποιο tablet ψηφιακης αλληλεγγυης να διαλεξω ? αν το βασικο προαπαιτουμενο ειναι: καλη καμερα για φωτο και video και skype  και μετα επονται οι λοιπες δυνατοτητες.

Πέρα από την κάμερα τι άλλο σε ενδιαφέρει?

Είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις επιπλεον ή σε ενδιαφέρουν μόνο τα δωρεάν?

Σίγουρα απέκλεισε το Asus fonepad που έχει μόλις 2 mp βασική κάμερα.Τα υπόλοιπα LG, Samsung και τα ρέστα έχουν την ίδια κάμερα πάνω κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...