Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και που βασίζεις την άποψη σου αυτή? συγκρίνοντας την ναυαρχίδα της Samsung που ξεκινάει από τα 700 ευρώ με ένα κινέζικο των 100 ευρώ?

Αυτά που βλέπω. Είναι λίγο χειρότερα. Τέλος πάντων. Για μένα είναι ρισκυ....το 2500 σε 5.5 ιντσες

Δε λέω οτι δεν αξίζει. Αλλά θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.antelife.com/valentine-day-2015.html
Απο την Γερμανικη αποθηκη του Antelife.com με παραδοση σε 2-7 εργασιμες με DHL,δυο 4πυρηνα με 1GB ram 5.5αρια smartphones σε τιμη κατω και απο την Κινεζικη αποθηκη.
Το Doogee DG580 (Λευκο) στα 116$ και το UMI C1 (Μαυρο) στα 118$,και τα δυο μαζι με τα μεταφορικα (19.99$).Με κουπονι VD13.

Το σαιτ δεν ειναι απο τα πιο αξιοπιστα (περιπτωση Elephone P3000s που ειχε βγαλει στα 80$ σε προσφορα και τελικα ειπαν οτι ειναι λαθος και φαγαμε ακυρο) αλλα μετα την αγορα απο την AUKEY ισως εχει βελτιωθει.Oσες παραγγελιες εχω κανει (10) τις εχω παραλαβει ΟΚ.
Τα δε κινητα,ειναι σχετικα καλα vfm.Το DG580 το εχει η αδερφη μου εδω και 5 μηνες περιπου και ειναι πολυ καλο και απροβληματιστο.
Για καποιον που βιαζεται και δεν θελει να ρισκαρει με τελωνεια.
Δεν ξερω αν την Γερμανικη αποθηκη την πιανει η Κινεζικη αργια απο 13/2.Θα ρωτησω αυριο στο τσατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.antelife.com/valentine-day-2015.html

Απο την Γερμανικη αποθηκη του Antelife.com με παραδοση σε 2-7 εργασιμες με DHL,δυο 4πυρηνα με 1GB ram 5.5αρια smartphones σε τιμη κατω και απο την Κινεζικη αποθηκη.

Το Doogee DG580 (Λευκο) στα 116$ και το UMI C1 (Μαυρο) στα 118$,και τα δυο μαζι με τα μεταφορικα (19.99$).Με κουπονι VD13.

 

Το σαιτ δεν ειναι απο τα πιο αξιοπιστα (περιπτωση Elephone P3000s που ειχε βγαλει στα 80$ σε προσφορα και τελικα ειπαν οτι ειναι λαθος και φαγαμε ακυρο) αλλα μετα την αγορα απο την AUKEY ισως εχει βελτιωθει.Oσες παραγγελιες εχω κανει (10) τις εχω παραλαβει ΟΚ.

Τα δε κινητα,ειναι σχετικα καλα vfm.Το DG580 το εχει η αδερφη μου εδω και 5 μηνες περιπου και ειναι πολυ καλο και απροβληματιστο.

Για καποιον που βιαζεται και δεν θελει να ρισκαρει με τελωνεια.

Δεν ξερω αν την Γερμανικη αποθηκη την πιανει η Κινεζικη αργια απο 13/2.Θα ρωτησω αυριο στο τσατ.

ΔΕ νομιζω οτι 83 ευρω για το DG 580 αποτελει προσφορα :-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί τα βλέπω 109.99 και 111.99$ αντίστοιχα;

 

Βαλε το κουπονι VD13 και στο τελος με τα μεταφορικα με DHL θα βγει οσο γραφω.Πιο πολυ για το C1 το εγραψα μιας και ειναι σχετικα καλο και απροβληματιστο,αν και απο αθλια εταιρεια (με πολλα προβληματικα μοντελα καιτελευταιο δειγμα το τραγικο Zero).Απο Κινα παιζει στα 130$.Το DG580 το εβαλα γιατι εχω προσωπικη αριστη αποψη και ειναι απο καλυτερη εταιρεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amoi A920W 5inch OGS FHD IPS 1920x1080p RAM 2GB ROM 32GB 109.90$

http://www.minideal.net/new-amoi-a920w-smartphone-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p-ram-2gb-rom-32gb.html

 

Ωραία χαρακτηριστικά αλλά με αμφίβολο επεξεργαστή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν υπάρχουν brand κινητά όπως το Lenovo A850+ στα 114.99$ ή το ZTE Red Bull στα 109.99$ θα πάρει κάποιος στα ίδια λεφτά ένα noname υποτιθέμενης προσφοράς λόγω 1080p; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν υπάρχουν brand κινητά όπως το Lenovo A850+ στα 114.99$ ή το ZTE Red Bull στα 109.99$ θα πάρει κάποιος στα ίδια λεφτά ένα noname υποτιθέμενης προσφοράς λόγω 1080p; 

 

Ελπίζω να τρολάρεις απλά  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν τρολλάρω. Άγνωστη μάρκα, 2100Mah μπαταρία σε 4 πυρήνες και 5αρα 1080p οθόνη, όχι προσφορά ούτε vfm δε το λες.

 

Βαλτε τα link αν θέλετε, για να δουμε ακριβως τα χαρακτηριστικα που βλέπετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν τρολλάρω. Άγνωστη μάρκα, 2100Mah μπαταρία σε 4 πυρήνες και 5αρα 1080p οθόνη, όχι προσφορά ούτε vfm δε το λες.

 

Στο είπα φιλικά πάνω από όλα οπότε ας κρατήσουμε έτσι το πνεύμα :)

 

 

Ωραία χαρακτηριστικά αλλά με αμφίβολο επεξεργαστή :P

 

Ξαναδιάβασε αυτό το σημείο του ποστ μου αν μπορείς.

 

Για να απαντήσω απλά, διάβασε το όνομα του thread πρώτα (no name "Κινεζιές")  B) Αλλά ας το δούμε συγκεκριμένα.

Ξεκινάμε με τα αρνητικά μόνο καθώς τα θετικά είναι σχετικά για τον καθένα από τις 3 τελευταίες συσκευές που ειπώθηκαν στο thread.

Αρνητικά: (1) Επεξεργαστής παλιάς γενιάς ΜΤΚ6589Τ (Τ όμως)  (2) Μικρή μπαταρία για την ανάλυση που έχει 2,100mAh (3) Android 4.2.1 που δεν ξέρω αν αναβαθμίζεται καθώς βαριέμαι να ψάξω

Αρνητικά: (1) 8-core MTK6592M (είναι Μ μην το ξεχνάμε) αλλά κατά τα άλλα τίμιος επεξεργαστής  (2) Ανάλυση οθόνης πιο χάλια από χάλια,  δεν βάζεις σε 5,5" 960 x 540 pixels  (3) Android 4.2.1 που δεν ξέρω αν αναβαθμίζεται καθώς βαριέμαι να ψάξω (4) Κάμερα δεν το σχολιάζω 0,3MP και 5ΜP (5) Εσωτερική μνημη 4Gb απλά δεν πας πουθενά έτσι (6)  1Gb ram

  • ZTE V5 Red Bull 2GB ram(φαντάζομαι ότι αυτό λες αλλά δεν βρήκα κάπου την τιμή που αναφέρεις)

Αρνητικά: (1) Ο επεξεργαστής του λίγο καλύτερος από τον MTK6589T τα γραφικά του ίσως υπερέχει σοβαρά αλλά τετραπύρηνος και αυτός (2) Αμφιβολίες για την κεραία του λόγω μικρού φάσματος που καλύπτει. (++για την εκδοσή με 1Gb στα 100$) (3) Εσωτερική μνημη 4Gb απλά δεν πας πουθενά έτσι (4)  1Gb ram

 

Και εσύ ως αντιπρόταση μου βάζεις μωρέ παιδί μου το lenovo 850+ (ελπίζω να εννοούσες στο άλλο την έκδοση των 2Gb)? Ένα από τα χειρότερα 8cores με MT6592  :unsure:

Εξου και το ερώτημα μου για trolling...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Όχι δεν τρολλάρω. Άγνωστη μάρκα, 2100Mah μπαταρία σε 4 πυρήνες και 5αρα 1080p οθόνη, όχι προσφορά ούτε vfm δε το λες.</p>

 

Για οσους δεν γνωριζουν.ΑΜΟΙ= μια απο τις πιο παλιες και ποιοτικες μαρκες.Μονο noname δεν ειναι.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα φιλικά πάνω από όλα οπότε ας κρατήσουμε έτσι το πνεύμα :)

 

Ξαναδιάβασε αυτό το σημείο του ποστ μου αν μπορείς.

 

Για να απαντήσω απλά, διάβασε το όνομα του thread πρώτα (no name "Κινεζιές")  B) Αλλά ας το δούμε συγκεκριμένα.

Ξεκινάμε με τα αρνητικά μόνο καθώς τα θετικά είναι σχετικά για τον καθένα από τις 3 τελευταίες συσκευές που ειπώθηκαν στο thread.

Αρνητικά: (1) Επεξεργαστής παλιάς γενιάς ΜΤΚ6589Τ (Τ όμως)  (2) Μικρή μπαταρία για την ανάλυση που έχει 2,100mAh (3) Android 4.2.1 που δεν ξέρω αν αναβαθμίζεται καθώς βαριέμαι να ψάξω

Αρνητικά: (1) 8-core MTK6592M (είναι Μ μην το ξεχνάμε) αλλά κατά τα άλλα τίμιος επεξεργαστής  (2) Ανάλυση οθόνης πιο χάλια από χάλια,  δεν βάζεις σε 5,5" 960 x 540 pixels  (3) Android 4.2.1 που δεν ξέρω αν αναβαθμίζεται καθώς βαριέμαι να ψάξω (4) Κάμερα δεν το σχολιάζω 0,3MP και 5ΜP (5) Εσωτερική μνημη 4Gb απλά δεν πας πουθενά έτσι (6)  1Gb ram

  • ZTE V5 Red Bull 2GB ram(φαντάζομαι ότι αυτό λες αλλά δεν βρήκα κάπου την τιμή που αναφέρεις)

Αρνητικά: (1) Ο επεξεργαστής του λίγο καλύτερος από τον MTK6589T τα γραφικά του ίσως υπερέχει σοβαρά αλλά τετραπύρηνος και αυτός (2) Αμφιβολίες για την κεραία του λόγω μικρού φάσματος που καλύπτει. (++για την εκδοσή με 1Gb στα 100$) (3) Εσωτερική μνημη 4Gb απλά δεν πας πουθενά έτσι (4)  1Gb ram

 

Και εσύ ως αντιπρόταση μου βάζεις μωρέ παιδί μου το lenovo 850+ (ελπίζω να εννοούσες στο άλλο την έκδοση των 2Gb)? Ένα από τα χειρότερα 8cores με MT6592  :unsure:

Εξου και το ερώτημα μου για trolling...

 

Βασικά επειδή βαριώμουν να ψάξω έβαλα το ποιο κοντινό σε τιμή. :P Ναι ΟΚ δεν είναι και ότι καλύτερο το 850+ αλλά όπως θα δώσεις τζάμπα λεφτά για αυτό θα τα δώσεις και για το Αmoi. Tο νόημα ήταν ότι δε το λες προσφορά όταν στην ίδια τιμή κυκλοφορούν άλλα με παρόμοια μειονεκτήματα. Στα 90$ σίγουρα θα ήταν αλλά τώρα νομίζω πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...