Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε...  B)  

 

Αν φτάσει το ευρώ κάτω από το δολάριο θα το νιώσεις στο πετσί σου και δεν θα το έχεις μάθει σίγουρα από το insomnia...

 

Αν μου έλεγες ότι το ευρώ θα σταθεροποιηθεί κοντά στο 1,15 θα συμφωνούσα λόγω των καιρών που περνάμε.

Να φιλτράρεις καλύτερα τις πηγές σου χωρίς να επηρεάζεσαι από δημαγωγικά άρθρα που θέλουν να προκαλέσουν φόβο και αβεβαιότητα.

Ίσως να πέσει λίγο ακόμη το € και να φτάσει κοντά στο 1 η ισοτιμία (λόγω πετρελαίου), όμως και πάλι δεν θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα... Η ισοτιμία πριν 9 μήνες ήταν στο ~1.40 και δεν βλέπω να έχει πέσει έξω η Ευρώπη.Άρα να Μην αδικούμε Και τις δύο πλευράς, υπάρχει πιθανότητα να πέσει κι άλλο χωρίς να το ξέρουμε σιγουρα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Αυτό κ τέλος απο μένα γτ είμαι πλέον offtopic.

Η ισοτιμία πριν 9 μήνες ήταν στο ~1.40 και δεν βλέπω να έχει πέσει έξω η Ευρώπη.

Ποιος σου είπε οτι στην Ευρώπη είναι καλά τα πραγματα; Επειδή το mega κ ο ant1 μιλα μονο για τον Τσίπρα και τον Σαμάρα;

 

Σκέψου οτι η Ελβετία έκανε ανατίμηση φράγκου κ απελευθέρωση της ισοτιμίας του. Κάτι που κρατούσε τοσα χρόνια την ίδια εξω απο την κρίση. Ξέρεις ποσο επηρεάζει τα δάνεια της Ευρώπης που ηταν σε φράγκο; Αύξηση των δόσεων, οπότε αδυναμία πληρωμών αρα πτώση του ευρω. (Εξού κ η μεγάλη πτώση που είδαμε τις τελευταίες βδομάδες)

 

Τώρα γιατί δεν θα πεσει περισσότερο το ευρω; Είναι επειδή οι επενδυτές θα στραφούν (ηδη στρέφονται) στο "φθηνό" ευρω για να πραγματοποιήσουν τις επενδύσεις τους σε σχέση με το πιο "ακριβο" δολάριο. Κάτι το οποίο βραχυπρόθεσμα θα έχει θετικά αποτελέσματα ανάπτυξης στην Ευρώπη, εκτός κ αν συμβεί τπτ απρόσμενο στην οικονομία.

 

Κ για αυτό είπα οτι αυτές τις μέρες θα δουμε μερικη αύξηση του ευρώ.

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σταματήστε παρακαλω την οφτοπικ κουβεντα για το δολαριο και το ευρω. Αφηνω την μεχρι τωρα κουβεντα (ενώ μαλλον θα επρεπε να φυγει).

 

Το τοπικ μιλαει για προσφορες κινεζοταμπλετ και σμαρτ.

Plus:Δεν ζηταει κανεις προσφορα ουτε ρωτάει αν αξιζει κατι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε...  B)

 

Αν φτάσει το ευρώ κάτω από το δολάριο θα το νιώσεις στο πετσί σου και δεν θα το έχεις μάθει σίγουρα από το insomnia...

 

Αν μου έλεγες ότι το ευρώ θα σταθεροποιηθεί κοντά στο 1,15 θα συμφωνούσα λόγω των καιρών που περνάμε.

Να φιλτράρεις καλύτερα τις πηγές σου χωρίς να επηρεάζεσαι από δημαγωγικά άρθρα που θέλουν να προκαλέσουν φόβο και αβεβαιότητα.

Απο σοβαροτατα οικονομικα site ενημερωνομαι... 

Tυχαιο το ξεκλειδωμα της ισοτιμιας του φραγκου?

Over and out λογο off-topic

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 5/2 στο μετριο (το κινητο κατα 99% θα ρθει κομπλε,αλλα μην περιμενετε σοβαρο after sales) Pandawill με κουπονι valentine2015 θα βρειτε καλες εκπτωσεις σε διαφορα κινητα.

Ξεχωριζουν τα εξαιρετικα Huawei Honor 3C στα 119.99$,Lenovo S660 στα 109.99$.Ακομα,Xiaomi Redmi Note 4G,Lenovo S90,Doogee DG280,Cubot X9,Doogee DG550,Lenovo S960 κα.


Επισης στο Geek ενας παντελως αγνωστος κλωνος του Note 4 με ''εκπτωση'' 70$ στα 159$.Εμφανισιακα μου αρεσε πολυ και αν αληθευει η κατασκευη απο μεταλλο ισως ειναι καλης ποιοτητας.Το 1GB ομως ειναι τραγικο σ αυτα τα λεφτα.Για τυχοδιωκτες και μονον.


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, κι ότι έψαχνα ένα κινητό για την κοπέλα μου. Πόσο αξιόπιστο/ποιοτικό είναι το Huawei Honor 3C; Δεν γνωρίζω πολλά για την Huawei, είναι τόσο αξιόπιστη όσο πχ η LENOVO;

 

 

Επίσης, τσέκαρα το site, και όταν είναι να παραγγείλεις, σου έχει ένα προαιρετικό πεδίο, όπου σε ρωτάει αν θέλεις να πληρώσεις ένα 5% έξτρα, για ασφάλεια -μάλλον- στα τελωνεία. Συγκεκριμένα, λέει:

You could choose Import Tax & VAT Insurance, for 5% (or more) of your order value, Pandawill will cover any import tax & VAT incurred on this order.

These followinng countries are not covered:

Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana , Bosnia and Herzegovina , croatia

Αυτό αξίζει να το πληρωσω, ή να το αφήσω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, σε ευχαριστώ. Να σημειώσω πάντως ότι εγώ και η κοπέλα μου ζούμε πλέον στην Τσεχία, θα υπάρχει λέτε πρόβλημα με τα τελωνεία; Η Τσεχία είναι στην ΕΕ, όπως και η Ελλάδα, άρα υποθέτω ότι θα ισχύουν ακριβώς τα ίδια;

 

(συγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος, απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω αν αυτά που ξέρουμε με τα ελληνικά τελωνεία ισχύουν και σε όλη την ΕΕ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, σε ευχαριστώ. Να σημειώσω πάντως ότι εγώ και η κοπέλα μου ζούμε πλέον στην Τσεχία, θα υπάρχει λέτε πρόβλημα με τα τελωνεία; Η Τσεχία είναι στην ΕΕ, όπως και η Ελλάδα, άρα υποθέτω ότι θα ισχύουν ακριβώς τα ίδια;

 

(συγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος, απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω αν αυτά που ξέρουμε με τα ελληνικά τελωνεία ισχύουν και σε όλη την ΕΕ)

 

Η διαφορά είναι ότι αν στην Tσεxία τα αντίστοιχα ΕΛΤΑ είναι πιο σοβαρά θα το παραλάβεις απλά πιο γρήγορα :) 

Η πιθανοτητα  τελωνείου πάντα υπαρχει αλλά μειώνεται  πάρα πολύ αν βάλεις ως τρόπο αποστολής registered mail

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

huawei ειναι πολυ γνωστη εταιρεια εγω χρησιμοποιω προιοντα της τα τελευταια 8 χρονια και ειναι αξιοπιστα και προσεγμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8πυρηνο (1.4Ghz) smartphone με οθονη 4.5 ιντσων,1GB ram,8GB rom στα 68.99$ στο μετριο reportspam με κουπονι ULFBEX.H εταιρεια (Ulefone) ειναι καινουρια αλλα εχει δειξει εξαιρετικα δειγματα.

 

http://www.report me for spam/ulefone-be-one-x-mtk6592m-14ghz-octa-core-45-inch-ips-ogs-qhd-screen-android-44-3g-smartphone-g-35548

 

Επισης το εξαιρετικο ZTE V5 2GB στα 129.99$ στο minideal.

Επεξ/σία από arisg90
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνωμη για το offtopic δεν ηξερα που να ρωτησω και δεν ηθελα να ανοιξω thread.αν αγορασω απο geekbuing θα εχω προβλημα με τελωνειο? Επεισης καποιος που εχει αγορασει απο κει ποσο καιρο κανουν να ερθουν τα πραγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνωμη για το offtopic δεν ηξερα που να ρωτησω και δεν ηθελα να ανοιξω thread.αν αγορασω απο geekbuing θα εχω προβλημα με τελωνειο? Επεισης καποιος που εχει αγορασει απο κει ποσο καιρο κανουν να ερθουν τα πραγματα?

Αν επιλέξεις απλό ταχυδρομείο και όχι courier δεν θα περάσει τελωνείο(κατα μεγάλη πιθανότητα). Ένα Minix που πήρα έκανε 24 μέρες να έρθει Κρήτη. Αν υπολογίσεις οτι 3 μέρες έκανε απο αθήνα μέχρι Κρήτη, τότε θέλει 3 στρογγυλές εβδομάδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα πως θα κάτσει είναι και σίγουρα οι 3 βδομάδες που προαναφέρθηκαν δεν ισχύουν πάντα (ίσως σπάνια κ όλας), εμένα μου έχει κάνει και 20 μέρες αλλά και 50 μέρες από εκεί :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...