Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μαγαζι ειναι αξιοπιστο κυριως σε θεμα service η οχι?

Εχει αναφερθει και εδω.Η συσκευη θα ρθει κανονικα.Αλλα δεν εχει καλο service και επικοινωνια.Απο κει προτεινω και αγοραζω μονο φθηνες συσκευες ή επωνυμες (ωστε να ελαχιστοποιησουμε το ρισκο να βγαλει προβλημα) μονο αν εχουν μεγαλη διαφορα (πχ Honor 3C στα 120$ την Πεμπτη,Coolpad F1 στα 130$,Ulefono Be One στα 120$ κ.α.  σημερα).Παντως δινουν ευκολα return adress ωστε να στειλεις το κινητο.Οσοι θελετε καλο after sales δειτε vickmall,b2cbuying,to2c,minideal,gearbest,geekbuying.

Ακομα στο Gearbest,κουπονι GBNEWY που δινει εκπτωση αναλογα την παραγγελια.Πχ το Ulefone Be X βγαινει 81$ και αν εχετε και ποντους απο προηγουμενες αγορες ακομα πιο κατω.Το Coolpad F1 βγαινει στα 132$.Στις 24/2 ξανανοιγουν και το κουπονι ισχυει εως 28/2.

 

Στα $50 εκπτωση $5,$80 $9,$100 $12,$200 $25,$300 $39,$400 $55

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες ηρεμιστε λιγο μια ερωτηση εκανε και απαντηθηκε ηδη ,απο το χρονο που χαλασατε για να τον ειρωνευτειτε λιγοτερο θα χαλαγατε για ενα ναι η οχι ;)

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ηρεμιστε λιγο μια ερωτηση εκανε και απαντηθηκε ηδη ,απο το χρονο που χαλασατε για να τον ειρωνευτειτε λιγοτερο θα χαλαγατε για ενα ναι η οχι ;)

 

ένα ναι ή όχι δεν ενόχλησε ποτέ κανέναν. αλλά τα πολλά ναι ή όχι που θα ακολουθούσαν μετά από αυτά σίγουρα θα ενοχλήσουν πόσο μάλλον στο συγκεκριμένο thread. επίσης, συμφωνώ με την λογική ότι μαθαίνεις σε κάποιον να ψαρεύει και δεν του δίνεις φαγητό κάθε μέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το μαγαζι ειναι αξιοπιστο κυριως σε θεμα service η οχι?</p>

 

Όχι. Περα του Paypal κάνουν τον "κινέζο" . Προτείνω να ΜΗΝ πάρετε κάτι απο κει πάνω απο $80 και μη δοκιμασμένο απο άλλους χρήστες.

Αν υπάρχει με $10-15 παραπάνω αλλού προτιμήστε άλλο μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω ένα μεγάλο δημόσιο ευχαριστώ στους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ στο τμήμα συστημένων του αεροδρομίου Ελ.Βενιζέλος, που δούλευαν σήμερα το πρωί. 

Στις 9 το πρωί χτύπησε το κινητό μου. Ηταν ένας υπάλληλος των ΕΛΤΑ ο οποίος μου είπε ότι μόλις άνοιξε έναν σάκο με 60 δέματα εκ των οποίων τα 58 ήταν σε άριστη κατάσταση ενώ τα δυο ήταν τόσο βρεγμένα που είχαν σβηστεί όλα τα στοιχεία απο πάνω τους. 
Μόνο στο δικό μου δέμα για καλή μου τύχη , μπορεσε να ξεχωρίσει τον αριθμό του κινητού μου και έτσι με πήρε. 
Επειδή με έπιασε κυριολεκτικά στον ύπνο, δεν γνώριζα να του πω εκείνη την στιγμή τον tracking number μου. Είχε μια λίστα με τα 60 tracking numbers και του είχαν μείνει δυο απο τα δυο βρεγμένα δέματα και δεν ήξερε ο άνθρωπος ποιός αριθμός ανήκει στο κάθε δέμα. 

Του είπα να ξαναμιλήσουμε αργότερα, για να ανοίξει το μάτι μου και να σκεφτώ ποιο δέμα μπορεί να είναι, για να του πω το tracking.
Στις 11.30πμ σχολούσε και μου ξανατηλεφώνησε τότε. Μάλιστα με ευχαρίστησε που τον βοήθησα!!

Μου είπε το εξής. Κάθε σάκος απο Κίνα κάνει μια στάση στην Τουρκία. Μπορεί να μείνει στην Τουρκία και έναν μήνα. Ο χρόνος εξαρτάται απο τους Τούρκους, που όποτε θυμούνται, φορτώνουν ένα αεροπλάνο με μερικούς σάκους και μας τους στέλνουν.

Ο σάκος που είχε το δέμα μου, είχε φτάσει στην Ελλάδα πριν δέκα μέρες περίπου και ανοίχτηκε και καταγράφηκε σήμερα. 

Επειδή οι σάκοι αποθηκεύονται σε στεγασμένο χώρο στην Ελλάδα, πιστεύει ότι το δέμα μου βράχηκε στην Τουρκία. Τα βρεγμένα δέματα είναι σύνηθες φαινόμενο, απο ότι μου είπε. Επίσης πολύ σημαντικό είναι το ότι πριν απο λίγο καιρό υπήρχαν 200 υπάλληλοι ενώ πλέον είναι μόνο 90. 

Δεν μου έδωσε τον tracking number του άλλου δέματος, αλλά μου είπε, ότι όλα τα δέματα εκείνου του σάκου, έχουν τις ίδιες ακριβώς ενημερώσεις στο status τους, με του δικού μου. 
Το άλλο δέμα του οποίου δεν είναι αναγνωρίσιμο κανένα στοιχείο, είναι μακρόστενο, μεγέθους περίπου 80 εκατοστών και έχει έρθει με china post.

Το δικο μου tracking είναι το RK180285942CN . Αν κάποιος περιμενει ένα δέμα όπως αυτο που περιέγραψα ας κοιτάξει αν το status του tracking του ταιριάζει με το status του δικού μου. Το τηλ των ΕΛΤΑ είναι το 210 353 8161

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγειλει το mlais m9 και η nl post μου εμφανιζει το παρακατω. Γνωριζει κανεις γιατι εχει κολλησει απο 20/02?

 

Screenshot_27_2_2015_10_30_53.jpg

 

 

σημερα μπηκα στο σιτε ελτα και δειχνει ότι εχει φτασει στο  ελ. βενιζελος. από δευτερα τριτη παραλαμβανουμε μαλλον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για περίπου 3 μέρες ακόμη, ταμπλέτα Cube U65GT TALK9X, με βασικά χαρακτηριστικά:

- 3G

- MTK8392 Octa Core στα 2GHz

- 9.7 Inch 2048x1536

- Android 4.4.2

- 16 GB ROM

- 2 GB RAM

- Built in GPS

- Μπαταρία 10.000 mAh (ας το πιστέψουμε...)

 

στα 150€ περίπου μαζί με μεταφορικά από το banggood.

 

http://www.banggood.com/Cube-U65GT-TALK9X-3G-MTK8392-Octa-Core-97-Inch-Android-44-Tablet-p-930639.html

 

Σύνηθης τιμή από 165-180€.

 

Το μόνο που του λείπει είναι η HDMI έξοδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...