Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς ιδία απόψη για το 7ρι τάμπλετ που έχει προσφορά το eshop?

http://www.e-shop.gr/tablet-serioux-smo72-7-dual-core-4gb-wifi-android-42-black-p-PER.903300

Δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις στη χρήση, λίγο browsing, ebooks και θα με ενδιέφερε να παίζει mame4droid μια και ψάχνω κάτι φτηνό να μπει σε μια ειδική κατασκευή.. Αξίζει καθόλου ή να προσανατολιστώ σε κάτι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδία απόψη για το 7ρι τάμπλετ που έχει προσφορά το eshop?

http://www.e-shop.gr/tablet-serioux-smo72-7-dual-core-4gb-wifi-android-42-black-p-PER.903300

Δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις στη χρήση, λίγο browsing, ebooks και θα με ενδιέφερε να παίζει mame4droid μια και ψάχνω κάτι φτηνό να μπει σε μια ειδική κατασκευή.. Αξίζει καθόλου ή να προσανατολιστώ σε κάτι καλύτερο;

Πολύ χαμηλή ανάλυση, και με 512 θα ζορίζεται εύκολα....

 

Προσπάθησε να ανεβάσεις το budget και να πάρεις αυτό: Link.png Site: Lenovo IdeaTab A3500-FL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες άψογο ? εννοείς και με τη συσκευή ανοιχτή ?

Η συσκευή για τα λεφτά της 149$ τα σπάει ποσο μάλλον τώρα που βγήκε και κάτω απο τα 120$.

 

Δεν έχει κανένα μα κανένα λειτουργικό πρόβλημα. Το δικο μου που φορά απο την μαμά του την rom p6000 02 είναι "out of the box" χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χρειάζεται το παραμικρό πείραγμα.

 

Μέση χρηση ram σε idle κατασταση 470-600Mb απο τα 2Gb. Κανένα απολύτως lag.

 

Μονο "πρόβλημα" η μεγαλη καθυστέρηση αναβάθμισης σε android 5.0 που θα βγει πλεον την παρασκευή.

 

Με λιγα λογια μετα την εμπειρία μου με αυτή την συσκευή άνετα ξαναγοράζω χωρίς επιφυλάξεις καινουρια elephone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον στα 108 το lenovo p780.ποιο ταχυδρομειο επιλεγω; NL post ή SP;

Ευχαριστω

Πλεον δεν αξιζει φιλε και στο λεω εγω που ειμαι ευτυχης κατοχος P780 απο το 2013.

Με 65$ παραπανω παρηγγειλα και περιμενω το νεο Lenovo K3 Note, μακραν καλύτερο σε τεχνικα χαρακτηριστικα, με android 5.

(3αρα αντι 4αρα μπαταρια και πλαστικο αντι αλουμινενιο σασι, ετσι οπως κυκλοφορουν τα νεα κινητα, καθε ενα το πολυ δυο χρονια, θα αλλαζουμε, οποτε μια χαρα ειναι το πλαστικο. Σε ολα τα αλλα ειναι η μερα με την νυχτα, ουτε να το σκεφτεις να δωσεις 108$ για P780)

 

Τα elephone και καποιες αλλες μαρκες, ειναι σαφως καλυτερο VFM σε τεχνικα στοιχεια, προσωπικα προτιμω πιο επωνυμα προιοντα, καθ'οτι το σερβις και η υποστηριξη απο τα κινεζομαγαζα ειναι πικρη ιστορια, οτι προτιμα ο καθενας φυσικα, και 'γω διαολιζομαι με τα φθηνα και τα προτεινω σε γνωστους, με δικη τους ομως ευθυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Jiayu S3 3GB , στα $203.98 με κουπονι JYS3 απο Gearbest.

Στο Geekbuying χωρίς κανένα κουπόνι το εχουν 199.99$.. Και να σημειωσω οτι η συσκευασία τους δεν παίζεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή για όποιον ενδιαφέρεται από το blog με τα κουπόνια του Gearbest Mlais M4 Note 5.5 inch MTK6732 $129.99 με το κουπόνι M4

 

Αυτό το έχει πάρει κανείς? Γιατί ενώ στα χαρτιά με έχει κατακερδίσει (δεδομένης και της τιμής του), ακόμη και στο myphone, δεν έχω βρει κάτοχο για να πει δυο κουβέντες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...