Προς το περιεχόμενο

κωτσοβολος και δοσεις


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Απλα πιο ευκολα θα βρουν σε περιπτωση κατασχεσης το ψυγειο και την κουζινα παρα το iphone.... 

Kαι εγω οταν δουλευα εκει την ιδια απορια ειχα.

Το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι ψυγειο και κουζινα θεωρουνται ειδη πρωτης αναγκης και κανονικα απαγορευεται η κατασχεση τους ... 

Γενικα ειναι ενα μπαχαλο. 

Τελος παντως να ξερεται οτι πιο ευκολα δινουν δανειο για μεγαλες λευκες συσκευες παρα για Laptops,Smartphones κτλ.

Ειχαν βγαλει θυμαμαι και κατι στατιστικα οτι τα πιο πολλα μη εξυπηρετουμενα  δανεια αφορούσαν κινητα και laptops. 

Αυτά που γράφεις τώρα - με τα οποία συμφωνώ απόλυτα - δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που ισχυρίστηκες πριν, δλδ το ότι εγκρίνουν πιο εύκολα δάνεια για λευκές συσκευές από ότι κινητά επειδή στις λευκές παίζει "παρακράτησης κυριότητας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτά που γράφεις τώρα - με τα οποία συμφωνώ απόλυτα - δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που ισχυρίστηκες πριν, δλδ το ότι εγκρίνουν πιο εύκολα δάνεια για λευκές συσκευές από ότι κινητά επειδή στις λευκές παίζει "παρακράτησης κυριότητας".

Σε ολα παιζει παρακρατηση κυριοτητας... Οχι μονο στις λευκες..

Απλα θεωρουν οτι πιο ευκολα θα βρεθουν οι μεγαλες λευκες συσκευες.(αυτη ειναι η γραμμη της εταιριας)

Δεν το ισχυριζομαι και το βραδυ θα σου ανεβασω συμβαση που το γραφει .. 

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_w_t είπε

Σε ολα παιζει παρακρατηση κυριοτητας... Οχι μονο στις λευκες..

Άρα εσύ ο ίδιος ακυρώνεις αυτά που είχες γράψει πριν:

1 ώρα πριν, k_w_t είπε

Παντα κοιτανε και τι ειδος αγοραζεις.. ΠΧ 1000€ για κουζινα-Ψυγειο-Πλυντηριο τα εγκρινουν πιο ευκολα απο 900€ για iPhone. (Eπειδη παιζει παρακρατηση κυριοτητας)

 

Εφόσον σε όλα παίζει "παρακράτηση κυριότητας", τότε ΔΕΝ είναι αυτός ο λόγος που τα δάνεια για λευκές εγκρίνονται πιο εύκολα από δάνεια για κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Άρα εσύ ο ίδιος ακυρώνεις αυτά που είχες γράψει πριν:

Εγραψα ακριβως επειδη παιζει παρακρατηση κυριοτητας . Οχι οτι παιζει μονο στις λευκες...

Απλα δεν το καταλαβες καλα..

Τωρα μιλαγα και μια παλια συναδελφο και μου θυμισε και κατι αλλο..

Δεν εγκριναμε και ευκολα σε τετοιες συσκευες γιατι υπηρχε και εποχη που παιζανε τοκογλυφοι συνοδοι πελατων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα το θέμα και είπα να κάνω την ερώτηση (αν έχει τύχη σε κάποιον)

είχα κάνει αίτηση στον κοτσο για δώσεις μιας συσκευής που κάνει 380 ευρώ με 250 ευρώ αμεσα και τα υπόλοιπα 130 σε ένα 3 μηνο να πληρώσω

έφαγα πανηγυρικο άκυρο και δεν μου λένε και γιατί

δεν χρωστάω δεν έχω κάποιο δάνειο  πάνω μου κλπ κλπ μισθός έχει τετραψήφιο νουμερο

το κεφαλή βαράω γιατι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Black Demis είπε

είδα το θέμα και είπα να κάνω την ερώτηση (αν έχει τύχη σε κάποιον)

είχα κάνει αίτηση στον κοτσο για δώσεις μιας συσκευής που κάνει 380 ευρώ με 250 ευρώ αμεσα και τα υπόλοιπα 130 σε ένα 3 μηνο να πληρώσω

έφαγα πανηγυρικο άκυρο και δεν μου λένε και γιατί

δεν χρωστάω δεν έχω κάποιο δάνειο  πάνω μου κλπ κλπ μισθός έχει τετραψήφιο νουμερο

το κεφαλή βαράω γιατι....

Πως θα πληρωνες τα υπολοιπα ?Με πιο τροπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Πως θα πληρωνες τα υπολοιπα ?Με πιο τροπο ?

3 μήνες μετρητά τους είπα στην τράπεζα η όπως θέλουν αυτοί τέλος πάντων

απλά μετά από  μια μέρα με πήραν και είπαν οτι δεν μπορουν να προχωρήσουν σε συνεργασία μαζι μου και τέλος...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Black Demis είπε

είδα το θέμα και είπα να κάνω την ερώτηση (αν έχει τύχη σε κάποιον)

είχα κάνει αίτηση στον κοτσο για δώσεις μιας συσκευής που κάνει 380 ευρώ με 250 ευρώ αμεσα και τα υπόλοιπα 130 σε ένα 3 μηνο να πληρώσω

έφαγα πανηγυρικο άκυρο και δεν μου λένε και γιατί

δεν χρωστάω δεν έχω κάποιο δάνειο  πάνω μου κλπ κλπ μισθός έχει τετραψήφιο νουμερο

το κεφαλή βαράω γιατι....

Έδινες δηλαδή τα 250 και ζητούσες δόση γύρω στα 45 ευρώ και σου έδωσαν άκυρο? Κάτι δεν μας λες σίγουρα έχω πάρει έγκριση για πλυντήριο (συνολική αξία με έξτρα ασφάλεια περί τα 600) για 12 δόσεις με περσινό εκκαθαριστικό ~13κ και χαρτί ότι είμαι ταμείο ανεργίας

Μήπως το τελευταίο εκκαθαριστικό σου ήταν πολύ χαμηλό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Black Demis είπε

είδα το θέμα και είπα να κάνω την ερώτηση (αν έχει τύχη σε κάποιον)

είχα κάνει αίτηση στον κοτσο για δώσεις μιας συσκευής που κάνει 380 ευρώ με 250 ευρώ αμεσα και τα υπόλοιπα 130 σε ένα 3 μηνο να πληρώσω

έφαγα πανηγυρικο άκυρο και δεν μου λένε και γιατί

δεν χρωστάω δεν έχω κάποιο δάνειο  πάνω μου κλπ κλπ μισθός έχει τετραψήφιο νουμερο

το κεφαλή βαράω γιατι....

Βγάλε μια πιστωτική κι εσύ να κάνεις τη δουλειά σου, αφού έχεις 4ψήφιο νούμερο μισθού. Βγάλτη στην τράπεζα που έχεις τη μισθοδοσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Black Demis είπε

3 μήνες μετρητά τους είπα στην τράπεζα η όπως θέλουν αυτοί τέλος πάντων

απλά μετά από  μια μέρα με πήραν και είπαν οτι δεν μπορουν να προχωρήσουν σε συνεργασία μαζι μου και τέλος...

Δεν κκαταλαβα πως αυτοι θα ηταν εξασφαλισμενοι οτι θα τα δωσεις εσυ μετα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Black Demis είπε

είδα το θέμα και είπα να κάνω την ερώτηση (αν έχει τύχη σε κάποιον)

είχα κάνει αίτηση στον κοτσο για δώσεις μιας συσκευής που κάνει 380 ευρώ με 250 ευρώ αμεσα και τα υπόλοιπα 130 σε ένα 3 μηνο να πληρώσω

έφαγα πανηγυρικο άκυρο και δεν μου λένε και γιατί

δεν χρωστάω δεν έχω κάποιο δάνειο  πάνω μου κλπ κλπ μισθός έχει τετραψήφιο νουμερο

το κεφαλή βαράω γιατι....

Γιατί ίσως αν ο μισθός είναι τετραψήφιος δεν έχεις λόγο για δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Black Demis είπε

είδα το θέμα και είπα να κάνω την ερώτηση (αν έχει τύχη σε κάποιον)

είχα κάνει αίτηση στον κοτσο για δώσεις μιας συσκευής που κάνει 380 ευρώ με 250 ευρώ αμεσα και τα υπόλοιπα 130 σε ένα 3 μηνο να πληρώσω

έφαγα πανηγυρικο άκυρο και δεν μου λένε και γιατί

δεν χρωστάω δεν έχω κάποιο δάνειο  πάνω μου κλπ κλπ μισθός έχει τετραψήφιο νουμερο

το κεφαλή βαράω γιατι....

ΤΕΙΡΕΣΙΑ λογικά φίλε μου,  το ίδιο έπαθε και ένας φίλος πρίν μερικούς μήνες και ρωτώντας το γιατι του είπαν ότι μάλλον χρωστάει κάποιο δάνειο. Έκανε λοιπόν αίτηση και για ένα δάνειο το οποίο επειδή η δόση ήταν 20ε και την πλήρωνε ανα δύο μήνες αντί για κάθε μήνα τον είχαν μαυρίσει. 

Τωρα είδα οτι λές οτι δεν έχεις δάνειο, κάποιον ανεξόφλητο λογαριασμό? 

Επεξ/σία από PCAPTURES
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ή ακόμα και κάποια μανούρα που τυχόν τους είχες κάνει σε κάποια παλιότερη αγορά;

Επεξ/σία από sarisn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  κάθε κατάστημα για να κανει διευκολινση δυο τροποι υπαρχουν

Η μεσω πιστωτικης ή με δανειο μέσω τράπεζας. Αλλιώς δεν υπάρχει εξασφάλιση και λέει όχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...