Προς το περιεχόμενο

κωτσοβολος και δοσεις


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εντοκες με καπου 9+ επιτοκιο 

Καπου στα 50 ευρω επιβαρυνση για 6 δοσεις που ειαι και το ελαχιστο .

Ειχε καποιο προσωπικο λογο να το παρει με δοσεις και δεν ηθελε με τιποτα να βγαλει πιστωτικη και κατά την γνωμη μου κλαλα εκανε για την πιστωτικη .

Πηγα μαζι του όχι για να κρινω την επιλογή του αλλα για να βοηθησω οσο ξερω να διαλεξει hardware.

εεε ναι..

50 € έξοδα φακέλου και 9+% επιτόκιο είναι πολύ καλύτερα από άτοκες δόσεις με πιστωτική κάρτα..

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

εεε ναι..

50 € έξοδα φακέλου και 9+% επιτόκιο είναι πολύ καλύτερα από άτοκες δόσεις με πιστωτική κάρτα..

...

Θα την έχει τερματίσει την πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστωτικες βγαζουν μια χαρα, αν δεν εχεις προηγουμενο κακοπληρωμων ... με εχουν πριξει eurobank και πειραιως που ουσιστικα ειναι 3η και 4η τραπεζα για μενα να μου δωσουν πιστωτικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κostis είπε

Θα την έχει τερματίσει την πιστωτική.

Απλα δεν εχει και δεν θελει πιστωτικη .

25 ευρω τα εξοδα φακελου .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tsitsikaos είπε

Πως το ξερεις;μπορεις να μου το δικαιολογησεις;

Τι εισπδημα ειχαν οι φιλοι σ;εμενα πες με ουτε 8000 δρν μ εβγαλαν πιστωτικη...ουτε τειρεσια ειμαι ουτε τπτ...να φταιει που μπηκα φετος στη τραπεζα αυτη;γιατι εκανα λογαριασμο μισθοδοσια και ζητησα ν μ βγακουν και πιστωτικη...λογαριασμο εβαγαλαν.πιστωτικη παπαρια

Ειχες γράψει πιο πίσω ότι παλιά είχες δόσεις στον κότσο και καθυστερούσες να πληρώσεις.Αυτός μπορεί να είναι ο λόγος που δεν σου δίνουν και πιστωτική.Οι δόσεις του κότσου είναι μέσω τράπεζας και ίσως σε έχουν βάλει σε κάποια λίστα χαμηλής πιστοληπτικής ικανότητας.Το ότι δεν είσαι στον Τειρεσία δεν σημαίνει ότι δεν είσαι και σε κάποια άλλη άτυπη λίστα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2019 στις 5:24 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Δεν κκαταλαβα πως αυτοι θα ηταν εξασφαλισμενοι οτι θα τα δωσεις εσυ μετα....

Δεν είναι . Υπολογίζουν την πιθανή ζημιά και την ρίχνουν στο budget τους 

15 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

αυτό ήθελα να σχολιάσω

τι καρμίρηδες ρε που υπάρχουν ....

Ποσό νομίζεις ότι παίρνει κάποιος στο χέρι με 45.000€ ετησίως ; 

Μαλλον δεν γνωρίζεις γι αυτό χαραχτηριζεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, τα πράγματα είναι απλά όσον αφορά τις δόσεις του Κωτσόβολου (μέσω τραπέζης πάντα). 

Πας σε κατάστημα πρώτη φορά για δόσεις; Χρειάζεσαι εκκαθαριστικό, πρόσφατο χαρτί μισθοδοσίας και φυσικά ταυτότητα. Θέλει μια μέρα για να γίνει η έγκριση ή απόρριψη. Στην δεύτερη περίπτωση (ή ακόμα και από την αρχή, αν συντρέχει κάποιος λόγος - πχ χαμηλό εισόδημα), σου ζητάν εγγυητή, κάποιον ο οποίος θα έρθει με τη σειρά του στο κατάστημα με το εκκαθαριστικό του και ο οποίος "εγγυάται" ουσιαστικά για σένα ότι θα πληρώνεις τις δόσεις. Αν δεν μπορείς εσύ ή δε θέλεις να πληρώσεις, θα τα απαιτήσει από αυτόν.

Όσον αφορά τις δόσεις, πριν  κάτι χρόνια δίναν και μέχρι 12 άτοκες  σε μεγάλα ποσά (πλήρωνες τα έξοδα φακέλου και την ασφάλεια, ουσιαστικά περίπου 3% του δανείου που έπαιρνες αν θυμάμαι καλά). Δεν γνωρίζω αν κάτι άλλαξε τελευταία.

Σε τελική ανάλυση, αν κάποιος δεν έχει πιστωτική (ή έχει και δεν ξέρει πως να την εκμεταλλευτεί σωστά - άτοκες δόσεις και πληρωμή όλης της δόσης στην ώρα της), είναι μια καλή εναλλακτική, αρκεί βέβαια κι εδώ να προσέχει τι ακριβώς κάνει (όχι πχ πληρωμή σε 60 δόσεις ή να ξεκινήσει μετά από ένα χρόνο - Υπάρχει ακόμα αυτή η επιλογή;;; με αποτέλεσμα να βγαίνει ένα  δάνειο των 1.000€ τελικά 1.500€ +).

Όσον αφορά την ασφάλεια που γράφω πιο πάνω, ουσιαστικά γίνεται ένα συμβόλαιο με ασφαλιστική για το ανωτέρω πόσο, με σκοπό αν τυχόν ο πελάτης (χτύπα ξύλο) αποβιώσει, να καλύψει το υπόλοιπο ποσό η ασφαλιστική, αν δεν έχει υπογραφεί αυτό, νομίζω το ποσό είμαι απαιτητό από κληρονόμους, πλησιέστερους συγγενείς κλπ.

Επεξ/σία από oykas2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Alex2020 είπε

Ποσό νομίζεις ότι παίρνει κάποιος στο χέρι με 45.000€ ετησίως ; 

Μαλλον δεν γνωρίζεις γι αυτό χαραχτηριζεις 

συγνώμη ρε φίλε δε το ήξερα όντως,

αν είναι έτσι να τσοντάρουμε όλοι μαζί, ό,τι μπορεί ο καθένας. και τρόφιμα όποιος δε μπορεί χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Alex2020 είπε

Δεν είναι . Υπολογίζουν την πιθανή ζημιά και την ρίχνουν στο budget τους 

Ποσό νομίζεις ότι παίρνει κάποιος στο χέρι με 45.000€ ετησίως ; 

Μαλλον δεν γνωρίζεις γι αυτό χαραχτηριζεις 

 

29 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

συγνώμη ρε φίλε δε το ήξερα όντως,

αν είναι έτσι να τσοντάρουμε όλοι μαζί, ό,τι μπορεί ο καθένας. και τρόφιμα όποιος δε μπορεί χρήματα

Δεν μπορεις να ξερεις τι παγιες υποχρεώσεις εχει καποιος ανεξάρτητα από το εισοδημα του .

Τυχαιο εντελως και ασχετο  παράδειγμα ότι μπορει να συντηρει και οικογενεις παιδιων που εμειναν ανεργα.

Τα 45.000 εκκαθαριστικο καθαρα είναι πολύ πολύ λιγοτερα.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, andrapos είπε

Ειχες γράψει πιο πίσω ότι παλιά είχες δόσεις στον κότσο και καθυστερούσες να πληρώσεις.Αυτός μπορεί να είναι ο λόγος που δεν σου δίνουν και πιστωτική.Οι δόσεις του κότσου είναι μέσω τράπεζας και ίσως σε έχουν βάλει σε κάποια λίστα χαμηλής πιστοληπτικής ικανότητας.Το ότι δεν είσαι στον Τειρεσία δεν σημαίνει ότι δεν είσαι και σε κάποια άλλη άτυπη λίστα.

Αυτο αλλαζει με καπιο τροπο;γιατι νταξει εχουν αλλαξει τα μυαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tsitsikaos είπε

Αυτο αλλαζει με καπιο τροπο;γιατι νταξει εχουν αλλαξει τα μυαλα...

Ο Κωτσοβολος εχει τμημα προεγκρισεων ... Τα χαρτια σου πανε πρωτα εκει και μετα πανε στην τραπεζα.  (γλυτωνουν χρονο ετσι )

Εαν δεν περασει απο κει ,

α)ή χρωσταγες σε εταιριες που ανηκουν ή εχουν συγχωνευτει στην DIXONS (Κωτσοβολο ,Ραδιο Αθηνα ,Ραδιο Κορασιδη,ΟneWay) 

β)ή  Καθυστερουσες δοσεις  πανω απο 15μερες.

γ)ή Εισαι στον Τειρεσια.

Συνηθως εαν εισαι στα 2 πρωτα ζητανε η εγγυητη ή γενναια προκαταβολη για να το στειλουν στην τραπεζα...(Μπορει να κοπει απο κει μετα)

Εαν εισαι στο γ  δεν μπορεις να κανεις τιποτα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας !

Ειχα πάρει κάτι με δόσεις από Κωτσόβολος και απλά είχα ξεχάσει μια δόση απλήρωτη. Σήμερα πήγα να πάρω κάτι άλλο με δόσεις και είδαν τη ξεχασμένη  δόση. Εννοείται ότι άμεσα τη πλήρωσα . Απλά αυτό που θέλω να πάρω τώρα δεν ξέρω αν θα εγκριθεί. Μήπως ξέρει κανείς τι θα γίνει σε αυτί τη περίπτωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Tzina1 είπε

Μήπως ξέρει κανείς τι θα γίνει σε αυτί τη περίπτωση ;

Να μύτη ξέχναγες να την πληρώσεις. Θα περιμένεις και θα δεις αν εγκριθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να ρωτησω αν θα εχω πιθανοτητα με εκκαθαριστικο της κοπελας μου που ειναι περιπου 3000 να αγορασουμε 2 κινητα τηλεφωνα συνολικης αξιας και τα δυο μαζι περι στα 500. Αλλιως με την δικη μου που ειναι στα 5000 περιπου θα εχω μεγαλυτερη πιθανοτητα;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

14 λεπτά πριν, ZourtouMidakos είπε

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να ρωτησω αν θα εχω πιθανοτητα με εκκαθαριστικο της κοπελας μου που ειναι περιπου 3000 να αγορασουμε 2 κινητα τηλεφωνα συνολικης αξιας και τα δυο μαζι περι στα 500. Αλλιως με την δικη μου που ειναι στα 5000 περιπου θα εχω μεγαλυτερη πιθανοτητα;;

Εσύ με τα ποσά που έβαλες πιο βλέπεις να έχει μεγαλύτερες πιθανότητες; Το 3000 ή το 5000 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...