Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζι σου αλλα τετοιοι ανθρωποι δεν εχουν τυψεις.

Θεωρουν οτι παιχτηκε σκευωρία εις βαρος τους κτλπ.

Θα πολεμανε για την αθώωση τους γιατι αυτο πιστευουν...

Φιλε μου πιστευω οτι απο την συνειδηση του , δεν ξεφευγει κανεις... Ασε τωρα τι λενε τα δασκαλεμενα κωλοπαιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λες να έχουμε να κάνουμε με δολοφόνους επιπέδου Ντέξτερ;

 

Οχι απλα σημερα το ιντερνετ εχει τα παντα και φυσικα αν καποιος θελει να γλιτωσει το τομαρι του θα φροντισει να ψαξει για το πως θα καταφερει κατι (πχ να γλιτωσει απο φονο) Αυτο το αναφερω γιατι ειπες για την εξυπναδα τους, αν και δεν νομιζω οτι ειναι "χαζοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ όσο δεν πάει.

 

Βγαίνω απ'το γραφείο ενός φίλου μου πριν λίγους μήνες στους Αμπελόκηπους, και ακούω φωνές στο δρόμο.

Κάνω να δω και βλέπω 2 ανήλικα, το πολύ 13-14 ετών, να παίζουν ξύλο. Πολύ άσχημο ξύλο όμως.

Τρέχω αμέσως να τους χωρίσω, τα μαλακισμένα να μη καταλαβαίνουν χριστό. Για να τους χωρίσω χρειάστηκε να σκάσω μπουνια στον έναν, που είχε πιάσει κεφαλοκλείδωμα τον δεύτερο. Μισώ το ξύλο όσο τίποτα, αλλα το πράγμα είχε ξεφύγει. Έτρεχαν αίματα πριν εγώ ακόμα φτάσω.

 

Πλάκωσε και ο κολλητός μου στη συνέχεια (εντωμεταξυ να ανταλλάζουν βρυσίδια άγρια όσο τους απομακρύναμε, ανήλικα παιδια).

Μέσα σ'αυτα τα 2 λεπτά να έχουν βγει άτομα απ'τα τριγύρω καταστήματα, μινι μάρκετ, οπαπ, φούρνος, καφενείο της γειτονιας

ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΝΕ. Το κέρατό μου, έβλεπαν στα 10μέτρα και δεν πλησίαζαν.

 

Τους λέω καλα γιατι δεν κάνατε τίποτα, και μου απαντά ένας: ε παιδια είναι θα πλακωθούν.

 

Όταν σκέφτομαι για τι ΑΠΑΘΕΙΑ υπάρχει τριγύρω εκείνη τη στιγμή, δεν μου προκαλει καμια εντύπωση ότι επικρατει σιωπή σε περιπτώσεις βίας.

 

Καλά εγώ αν έβλεπα ξύλο στην καλύτερη περίπτωση θα φώναζα κάτι ή να τους πω να σταματήσουνε, να επέμβω μέσα στον καυγά δεν υπάρχει περίπτωση γιατί μπορεί να χτυπήσουν και εμένα μετά είτε μέσα στα νεύρα τους είτε καταλάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όταν σκέφτομαι για τι ΑΠΑΘΕΙΑ υπάρχει τριγύρω εκείνη τη στιγμή, δεν μου προκαλει καμια εντύπωση ότι επικρατει σιωπή σε περιπτώσεις βίας.

φοβούνται 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λες και εσύ κανένα παραμύθι για το τι έκανες στα παιδάκια του σχολείου σου να γελάσουμε κιόλας με τις μπούρδες σου;

 

Την μια φτύνετε, την άλλη γελάτε.

 

Πόσο ανώτεροι με μαξ το 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου αλλα τετοιοι ανθρωποι δεν εχουν τυψεις.

Θεωρουν οτι παιχτηκε σκευωρία εις βαρος τους κτλπ.

Θα πολεμανε για την αθώωση τους γιατι αυτο πιστευουν...

 

Εγω ενα τελευταιο θα πω.. Ανεξαρτητως πορισματων και ποινικων αδικηματων αν αποδοθουν..

Ευχομαι στα κωλοπαιδα να τους κυνηγουν οι τυψεις μεχρι να κλεισουν τα ματια τους..Να μην ησυχασουν ,μερα,νυχτα,ωρα,λεπτο!!Αυτη να ειναι η κολαση τους.

H πραγματικοτητα ειναι πως ποτε δεν προκειται  υπαρξει τιμωρια .Στην καλυτερη περιπτωση θα πεσουν ποινες(που αργοτερα θα μετατραπουν σε ποινες χαδια) και θα ζησουν για λιγο σε ενα χωρο που τους ταιριαζει(οχι η ζωη τους δεν προκειται να γινει κολαση,οι φυλακες ειναι γεματες σκατα σαν τα μουτρα τους.Μην ψαχνετε ηθικολογους,λαικα δικαστηρια κτλ).Το ποσο νοιαζονται και τυψεις εχουν,το δειξαν τις προηγουμενες μερες.Ακομα και στις ερευνες που συμμετειχαν οι συμφοιτητες τους αυτοι διασκεδαζαν και αδιαφορουσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί θα καταριούνται ακόμα το νεκρό που τους έμπλεξε με την αυτοκτονία γιατί ήταν "προβληματικός" "αδύναμος χαρακτήρας" και δεν καταλάβαινε τα "αστεία" τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστειτε τι γονεις θα εχουν τα μπουμπουκια αυτα...

Λεβέντες Κρητίκαρους που δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους και δεν υπολογίζουν κανένα κράτος και κανένα νόμο....καθαρίζουν πάντα μόνοι τους.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστειτε τι γονεις θα εχουν τα μπουμπουκια αυτα...

 

Τίποτα βοσκαράδες καρααμόρφωτους του κερατά...ουρακοτάγκοι τελείως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η  κατηγορια που αντιμετωπιζουν τα αλανια του μπλοκ ειναι δημόσια υποκίνηση βίας και μίσους μέσω διαδικτύου από κοινού και κατ' εξακολούθηση !

χθες ειχα για πολυ ωρα συζητηση για το θεμα με εισαγγελεα, η αποψη του ειναι πως μεγαλο μεριδιο ευθυνης (γι αυτον την μεγαλυτερη) εχουν και οι γονεις του παλικαριου που χαθηκε!  δεν θελω να αναλυω εδω το σκεπτικό του ομως ομολογω οτι το βρηκα 1000% σωστο ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...