Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου αρέσουν οι γενικεύσεις αλλά λόγο δουλειάς έχω γνωρίσει κατά καιρούς τέτοιους ... "λεβέντες" ...., σαν και δαύτους που ώθησαν το παιδί στην αυτοκτονία. Είναι ηλίου φαεινότερον ότι τέτοιες συμπεριφορές δείχνουν ότι οι συγκεκριμένοι τύποι προέρχονται απο οικογένειες άξεστων, αγράμματων και απολίτιστων. Δαύτοι πάντα είναι τόσο "λεβέντες" που αν δεν υπάρχει η ομάδα (ο ένας να καλύπτει τον άλλο δλδ) κρύβονται στην αφάνεια και περνάνε απαρατήρητοι. Μαγκιά, κλανιά δηλαδή και φυσικά σχεδόν πάντα με μεγάλες πλάτες σε καίρια πόστα (συντοπίτες) για να τους ξελασπώνουν όπου χρειαστεί, είτε είναι στο στρατό (θητείας), είτε είναι σε σχολές (φοιτητές - σπουδαστές), είτε είναι μόνιμοι, οπουδήποτε.

Τόσο μάγκες είναι αυτοί οι "λεβέντες"...

Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις οι οποίες είναι σαφώς περισσότερες αλλά επισκιάζονται από τις ενέργειες και τις συμπεριφορές των προηγούμενων. Έτσι είναι τα πράγματα δυστυχώς. 

Κρίμα για το παλικάρι, καλό παράδεισο και κουράγιο στην οικογένειά του! Τίποτα άλλο δεν έχω να πώ. Είμαι γονέας και νιώθω τον πόνο ...

Στους ηθικούς αυτουργούς εύχομαι το σύμπαν να τους το ανταποδώσει στην ζωή τους καθώς ότι κάνεις είναι ανταποδοτικό.

Ουδείς γλυτώνει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να ΄στε σίγουροι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάπου διάβασα πως το σημείο που βρέθηκε η σορός, ήταν πλημμυρισμένο τις ημέρες που πέρασαν από εκεί για έλεγχο.

Μελος του EKAM ειπε οτι λογο υγρασιας τα σκυλια δεν μπορουσαν να τον μυρισουν εκτος και αν περνουσαν απο πανω του. (...)

 

Α, και κατι ατακες τυπου "το 99% αφηνουν σημειωμα" ειναι κομματακι αστειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες ειχα για πολυ ωρα συζητηση για το θεμα με εισαγγελεα, η αποψη του ειναι πως μεγαλο μεριδιο ευθυνης (γι αυτον την μεγαλυτερη) εχουν και οι γονεις του παλικαριου που χαθηκε!  δεν θελω να αναλυω εδω το σκεπτικό του ομως ομολογω οτι το βρηκα 1000% σωστο ..

 

Η αποψη του εισαγγελεα για το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης, που βρισκει και εσενα να συμφωνεις απολυτα με το σκεπτικο του,σε εμενα μου φαινεται σαν παραφωνη νοτα.
Μια στο εκατομμυριο να ειναι οντως αυτοκτονια του παιδιου λογω του ευαισθητου χαρακτηρα του στα πειραγματα των αλλων,δεν σου φαινεται πιθανο το να υπαρξει αναλογη συμπεριφορα και απο τους γονεις, αν το βαρος της ευθυνης πεσει σε λαθους ωμους ?
Πρεπει οι αυτοκτονιες να γινουν περισσοτερες για να καταλαβουν καποιοι οτι πρεπει να ειναι πιο προσεκτικοι στο να ριχνουν ευθυνες σε λαθος ανθρωπους και μαλιστα στην πιο ακαταλληλη στιγμη ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την μια φτύνετε, την άλλη γελάτε.

 

Πόσο ανώτεροι με μαξ το 10.

Μιλησε μας για τα κομπλεξ..Ποσο τραμπουκος μπορεις να γινεις μεσω αυτων? Επισης ποσο βοηθαει να πουλας πνευμα και εξυπναδα σε ενα φορουμ πισω απο ενα pc , πισω απο ενα πληκρολογιο? Δεν ζητω κλιμακα εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι υγρασιες και μπουρδες διαβαζω....η μυρωδια του πτωματος δεν περναει απαρατηρητη.και μιλαμε για εκπαιδευμενους σκυλους,εδω ξερω περιπτωσεις ανθρωπων που ειχαν χασει πολλα χιλιομετρα μακρια σκυλο τους,κι ομως ο πιστος φιλος με την βοηθεια της οσφρυσης του,γυρισε στο αφεντικο,ουτε σε μεντιουμ πηγε,ουτε σε νικολουλη,ουτε και ειχε gps για να ξερει να γυρισει.μιλαμε για τον τελειο αισθητηρα.

ελεος δηλαδη.και τι πως εχουν αναλαβει τοσοι αστυνομικοι και ιδιωτικοι ντεντεκτιβ και σαρα κι η μαρα...τα δυνατοτερα βυσματα ανεκαθεν ηταν με ιεραρχια,παπας και πολιτικος...το θεμα θα καλυπτει στανταρ,πλεον ειναι φως φαναρι,μπηκαν τα μεγαλα ονοματα μεσα?τελος.

πηγε να φαει δηλαδη το παιδι,γιατι μιας και ηταν ηδη αποφασισμενος,ειπε να παει για ενα τελευταιο γευμα για να ειναι ετοιμος για τον αλλο κοσμο...αφου δεν ειχε αφησει και νομισματα στα ματια του για τον βαρκαρη της απεναντις οχθης παλι καλα.εκει θα ηταν οντως προετοιμασμενος.παλι καλα δηλαδη που οι φονιαδες δεν του αφησαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελος του EKAM ειπε οτι λογο υγρασιας τα σκυλια δεν μπορουσαν να τον μυρισουν εκτος και αν περνουσαν απο πανω του. (...)

 

Α, και κατι ατακες τυπου "το 99% αφηνουν σημειωμα" ειναι κομματακι αστειες.

 

To ειπε ο εκαμιτης και ειναι 100% γεγονος ε αραγε ποσα οπλα πχ εχουν αυτο-εκπυρσοκροτήσει τυχαια συμφωνα με αστυνομικους ?

 

Καθολου αστειες ειχα αυτοχειρα στην οικογενεια μου και εχυν μιλησει συγγενης μου με ψυχολους παρα πολλες φορες, εσυ το αστειο που το βασιζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ειπε ο εκαμιτης και ειναι 100% γεγονος ε αραγε ποσα οπλα πχ εχουν αυτο-εκπυρσοκροτήσει τυχαια συμφωνα με αστυνομικους ?

 

Καθολου αστειες ειχα αυτοχειρα στην οικογενεια μου και εχυν μιλησει συγγενης μου με ψυχολους παρα πολλες φορες, εσυ το αστειο που το βασιζεις ?

Βαζεις στην ιδια κατηγορια τον ματα η τον τροχονομπατσο με ατομο της Εκαμ;

Ο τελευταιος ολη μερα εκπαιδευεται αποκλειστηκα για να χειριζεται το οπλο του σωστα και για ειδικες επιχειρησεις.Οι πρωτοι τελευταια φορα που διδαχτηκαν για το οπλο τους ηταν τα βασικα στην σχολη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις στην ιδια κατηγορια τον ματα η τον τροχονομπατσο με ατομο της Εκαμ;

Ο τελευταιος ολη μερα εκπαιδευεται αποκλειστηκα για να χειριζεται το οπλο του σωστα και για ειδικες επιχειρησεις.Οι πρωτοι τελευταια φορα που διδαχτηκαν για το οπλο τους ηταν τα βασικα στην σχολη

 

δεν ειπα για το αρτιο της καταρτησης του αλλα για το ψεμα που μπορει να ειπε για να καλυψει ενα φονο που μπορει να εμπλεκει πολιτικο σκανδαλο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η αποψη του εισαγγελεα για το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης, που βρισκει και εσενα να συμφωνεις απολυτα με το σκεπτικο του,σε εμενα μου φαινεται σαν παραφωνη νοτα.
Μια στο εκατομμυριο να ειναι οντως αυτοκτονια του παιδιου λογω του ευαισθητου χαρακτηρα του στα πειραγματα των αλλων,δεν σου φαινεται πιθανο το να υπαρξει αναλογη συμπεριφορα και απο τους γονεις, αν το βαρος της ευθυνης πεσει σε λαθους ωμους ?
Πρεπει οι αυτοκτονιες να γινουν περισσοτερες για να καταλαβουν καποιοι οτι πρεπει να ειναι πιο προσεκτικοι στο να ριχνουν ευθυνες σε λαθος ανθρωπους και μαλιστα στην πιο ακαταλληλη στιγμη ?

 

το να νιωθουν τυψεις επειδη δεν προστατευσαν το παιδι τους και τις οποιες ''ευαισθησιες- ιδιαιτεροτητες του'' νομιζω οτι συμβαινει ηδη ... δεν κλεινεις τα ματια στο ''προβλημα'' , το κοιτας καταματα και προσπαθεις με ολες σου τις δυναμεις να το λυσεις οταν προκειται για το παιδι σου , γιατι καμμια φορα η καταληξη ειναι τραγικη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

287e9c03142541764332921489_700wa_0.gif

 

 

Καλά η συγκεκριμένη από το 2008 που γράφω εδώ, προσφέρει ατελείωτο "γέλιο". Μην ασχολείστε.

 

Στο θέμα μας, http://news247.gr/eidiseis/koinonia/diadiktyakh-ekstrateia-gia-ton-vaggelh-na-metonomastei-h-sxolh-se-galaktokomikh-sxolh-vaggelh-giakoymakh.3362024.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερασάκι στην τούρτα το απο πάνω με την εκστρατεία μέσω internet etc
ας το αφήσουν να αναπαυτεί το παιδάκι , πάει τέλειωσε τώρα 
αν θέλουν να αρχίσουν μια εκστρατεία ενημέρωσης  , να προσπαθήσουν να αλλάξουν κάτι ουσιαστικό (αν και χλωμό) τότε το καταλαβαίνω. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...