Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αντε καλα μου παιδια στην διωξη το blogspot ανηκει στην google, ζητατε τα logs, παιρνετε εισαγγελικη εντολη για τα logs του ISP και καλως τους μαγκες του διαδικτυου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουνε τερματησει το θέμα σε Ίντερνετ και tv να χει να ασχολείται ο έλληνας. Λύσαμε όλα τα υπόλοιπα και ανακαλύψαμε το bullying το 2015. Καμία ελπίδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιερωμενο σε ολα τα αντρακια σαν τον κουραδομαγκακο του βιντεο ! κριμα που μπορεσε να σηκωθει και να  περπατησει ..

 

οσοι βαριεστε να το δειτε ολο , δειτε μονο απο το 5'40 εως το 6'10

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ αν έβλεπα ξύλο στην καλύτερη περίπτωση θα φώναζα κάτι ή να τους πω να σταματήσουνε, να επέμβω μέσα στον καυγά δεν υπάρχει περίπτωση γιατί μπορεί να χτυπήσουν και εμένα μετά είτε μέσα στα νεύρα τους είτε καταλάθος.

 

Κοίτα, μιλάμε για 2 ανήλικα αγόρια, να τους ρίχνω ένα κεφάλι ξέρω γω.

Δεν ήταν τίποτα χούλιγκανς που εκει λες ασ'τους να σφαχτούν. Μαθητες γυμνασίου.

Και οι "θεατές" να'ναι 45 και βάλε. Θα μπορούσαν να'ναι και οι πατεράδες τους.

Καταλαβαίνεις τι νευρα είχα εκείνη τη στιγμή.

 

Και σε σένα προσωπικά αλλά και στον καθέ έναν εδώ μέσα το μόνο που έχω να πω είναι σε τέτοιες περιπτώσεις να μην κάνετε τα στραβά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ρε παιδια ολα αυτα  που ακουγονται οτι τραβουσε το παλικαρι, δεν ειναι πολυ τραβηγμενα;

να τον δενουν, να τον χτυπαν, να τον κλεινουν σε ντουλαπες...

 

και ο ιδιος να κανει παρεα μαζι τους; δε ξερω τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ειπε ο εκαμιτης και ειναι 100% γεγονος ε αραγε ποσα οπλα πχ εχουν αυτο-εκπυρσοκροτήσει τυχαια συμφωνα με αστυνομικους ?

 

Καθολου αστειες ειχα αυτοχειρα στην οικογενεια μου και εχυν μιλησει συγγενης μου με ψυχολους παρα πολλες φορες, εσυ το αστειο που το βασιζεις ?

Δεν το εγραψα ως fact αυτο που ειπε ο εκαμιτης, ισα ισα μου φανηκε παπατζα

αλλα δεν μπορω να ξερω τις δυνατοτητες της οσφρησης του σκυλου σε συνθηκες υγρασιας.

Μετα σκεψου λεγανε οτι τελικα οι σκυλοι δεν ηταν και πολυ καλα εκπαιδευμενοι.

Οτι ναναι ομως.

Ασε που εχουν ειπωθει τοσα πολλα και εχουν αλλοιωθει αλλα τοσα, που πλεον ο καθενας βγαζει την βρωμα του.

 

Οσο αναφορα το ποσοστο που ανεφερες (99% αφηνουν σημειωμα), ειναι υπερβολικα μεγαλο.

Ενα προχειρο quote απο το  wiki:

 

It is estimated that 25–30% of suicides are accompanied by a note.

According to Gelder, Mayou and Geddes (2005) one in six leaves a suicide note.

The content can be a plea for absolution or blaming family and friends for life's failings.[1]

However, incidence rates may depend on ethnicity, method of suicide, and cultural differences, and may reach rates as high as 50% in certain demographics.[2][3]

A suicide message can be a written note, an audio message, or a video.

To αναφερω γιατι αφησες να εννοηθει οτι αφου δεν αφησε σημειωμα ο Βαγγελης, δεν ειναι αυτοκτονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, μιλάμε για 2 ανήλικα αγόρια, να τους ρίχνω ένα κεφάλι ξέρω γω.

Δεν ήταν τίποτα χούλιγκανς που εκει λες ασ'τους να σφαχτούν. Μαθητες γυμνασίου.

Και οι "θεατές" να'ναι 45 και βάλε. Θα μπορούσαν να'ναι και οι πατεράδες τους.

Καταλαβαίνεις τι νευρα είχα εκείνη τη στιγμή.

 

Και σε σένα προσωπικά αλλά και στον καθέ έναν εδώ μέσα το μόνο που έχω να πω είναι σε τέτοιες περιπτώσεις να μην κάνετε τα στραβά μάτια.

 

Δεν μου λέει κάτι οτι τους ρίχνεις ένα κεφάλι. Σε σχολείο της περιοχής μου είχα μάθει όταν πλακωνόντουσαν κάποτε 2 μαθητές και παρενέβη καθηγητής μέσα έφεγε μπουνιά και αυτός και του είχαν σπάσει τα γυαλιά του. Επειδή είχα θέματα υγείας ως μαθητής πάντα μου έλεγαν και μερικοί συμμαθητές μου ακόμα να μην συμμετέχω σε ξύλο ούτε για πλάκα. Προσωπικά όταν βλέπω ξύλο δεν νευριάζω αλλά φοβάμαι, δεν παίζει να μπω ανάμεσα να χωρίσω αυτούς που πλακώνονται. Στην καλύτερη να τους φωνάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ρε παιδια ολα αυτα  που ακουγονται οτι τραβουσε το παλικαρι, δεν ειναι πολυ τραβηγμενα;

να τον δενουν, να τον χτυπαν, να τον κλεινουν σε ντουλαπες...

 

και ο ιδιος να κανει παρεα μαζι τους; δε ξερω τι να πω....

 

Όχι, δεν είναι τραβηγμένα.

 

Τα έχω δει εγώ ο ίδιος να συμβαίνουν μπροστά μου.

 

Το παλικάρι που ανέφερα σε προηγούμενο post μου, Βαγγέλης απ' την Κρήτη κι αυτός, που αυτοκτόνησε πριν λίγα χρόνια, του έκαναν διάφορα.

Τον κλείδωναν σε ντουλάπες, τον έριχναν στο κρεβάτι, του έριχναν κουβέρτες από πάνω και τον χτυπούσαν (δυνατά), του είχαν πετάξει αυγά στο σπίτι (στην ίδια πολυκατοικία που έμενα κι εγώ), κι εκείνος αντί να μην ασχολείται καν, όταν τον έπαιρναν με το «καλό», όλα καλά.

 

Μην κάνετε το λάθος να θεωρείτε πως σκέφτονται με τον τρόπο που σκέφτεστε εσείς π.χ..

Για να υπομένουν και να μην αντιδρούν, ακόμα κι απ' την πρώτη φορά, σημαίνει πως σίγουρα σκέφτονται διαφορετικά.

Κοίτα, μιλάμε για 2 ανήλικα αγόρια, να τους ρίχνω ένα κεφάλι ξέρω γω.

Δεν ήταν τίποτα χούλιγκανς που εκει λες ασ'τους να σφαχτούν. Μαθητες γυμνασίου.

Και οι "θεατές" να'ναι 45 και βάλε. Θα μπορούσαν να'ναι και οι πατεράδες τους.

Καταλαβαίνεις τι νευρα είχα εκείνη τη στιγμή.

 

Και σε σένα προσωπικά αλλά και στον καθέ έναν εδώ μέσα το μόνο που έχω να πω είναι σε τέτοιες περιπτώσεις να μην κάνετε τα στραβά μάτια.

 

Είναι διαφορετική περίπτωση βέβαια.

 

Άλλο να πλακώνονται ένας με έναν (και να μην είναι και εντελώς άνιση η «μάχη»), κι άλλο να είναι πέντε εναντίον ενός να του σκοτίζουν τον έρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Τσουκαλης δηλωσε το πρωι στο Mega ότι ενω η ερευνα για τον εντοπισμο του Βαγγελη ηταν σε εξελιξη ένα ακομα παιδι σπουδαστης της σχολης επεσε θυμα bullying από την ιδια προφανως ομαδα όπως αφησε να εννοηθει το ρεπορτάζ.Μαλιστα εγινε καταγγελια από τον σπουδαστη στην αστυνομικη διευθυνση.

Επισης στο πορισμα των επιθεωρητών η συγκεκριμμενη παρεα των καθικιων-ρεμαλιων ειχε στοχοποιησει-ασκουσε bullying και σε αλλους σπουδαστες στη σχολη,

Οι συμφοιτητες του Βαγγελη ειχαν καταγγειλει επωνυμα στους καθηγητές τα βασανιστήρια που περνουσε ο Βαγγελης(καιρο πριν εξαφανιστεί) αλλα περιέργως δεν εγινε απολυτως τιποτα συμφωνα παντα με το ρεπορτάζ.Αρα τα στοματα ανοιξαν,δεν σιωπησαν αλλα καποιοι τα κουκουλωσαν.

Ολα τα στοιχεια δειχνουν ότι ειχαν συστησει μια εγκληματικη οργανωση.Το τραγικο εινια ότι ολοι οι βασανιστες του δηλωνουν τωρα κολλητοι του φιλοι και ότι τον αγαπουσαν.

 

ΥΓ:Παρεα των Κρητικών βγαλτε τα παντελόνια σας και βαλτε φουστανάκια.Μονο αυτά σας αξιζει να φορατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η αποψη του εισαγγελεα για το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης, που βρισκει και εσενα να συμφωνεις απολυτα με το σκεπτικο του,σε εμενα μου φαινεται σαν παραφωνη νοτα.
Μια στο εκατομμυριο να ειναι οντως αυτοκτονια του παιδιου λογω του ευαισθητου χαρακτηρα του στα πειραγματα των αλλων,δεν σου φαινεται πιθανο το να υπαρξει αναλογη συμπεριφορα και απο τους γονεις, αν το βαρος της ευθυνης πεσει σε λαθους ωμους ?
Πρεπει οι αυτοκτονιες να γινουν περισσοτερες για να καταλαβουν καποιοι οτι πρεπει να ειναι πιο προσεκτικοι στο να ριχνουν ευθυνες σε λαθος ανθρωπους και μαλιστα στην πιο ακαταλληλη στιγμη ?

 

 

αν κυκλοφορεις με εναν πακο 50ευρα στο χερι (και δεν εχεις ξανακατεβει Αθηνα κεντρο, σε χωριο μεγαλωσες), και στα φανε, ο αλλος που δεν σου ειπε "βαλτα ρε στην τσαντα να μην φαινονται", δεν εχει καθολου μεριδιο ευθυνης;

 

 

Καθολου αστειες ειχα αυτοχειρα στην οικογενεια μου και εχυν μιλησει συγγενης μου με ψυχολους παρα πολλες φορες, εσυ το αστειο που το βασιζεις ?

 

Πολλοι δεν αφηνουν σημειωμα. Καποιοι μπορουν να θελουν να εξαφανιστουν απλα και να μην τους βρουν ποτε, και το μονο που παιρνουν ειναι τα κλειδια τους, ωστε αν τυχει και (πχ σπασουν κανα ποδι) και δεν μπορουν να πανε πχ στο γκρεμο, να μην εχουν μανουρα με κλειδαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...