Προς το περιεχόμενο

Ανορεξία vs Παχυσαρκία


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω κοιλια και ΧΟΝΤΡΟΜΑΓΟΥΛΑ που και 10+ κιλα και να χασω, τα μαγουλα παραμενουν.

 

η εμφανιση παιζει ρολο ΜΟΝΟ στο αρχικο πεσιμο, αν ειναι αγνωστη. Αυτο που κοιτανε ειναι να εισαι ανθρωπινα περιποιημενος. Δεν τους νοιαζουν τα ακριβα ρουχα, αρκει να εχεις γουστο (χρωματα κτλ) και να ξερεις να ντυθεις αναλογα της περιστασης

 

το στυλ του αλλαζονικου κωλοπαιδου μετραει γιατι δειχνεις Α male που πρεπει να σε κυνηγησει (= της ξυπνας το ενδιαφερον). Αν ομως δεν την καλυπτεις, θα την κανει με ελαφρα

 

καλα εσυ εισαι κητος χαχαχα

 

Ρε μαν εσυ εχεις απλα μερικα περιτα κιλα εγω ειμαι ολος περιτα κιλα :P

 

Ε το θεμα αυτο ειναι το αρχικο πεσιμο να σε δει σεξουαλικα και να μην σου βαλει παγο και δυστηχως ομως τα κιλα ειναι τεραστιο μειον, μια φορα μια κοπελα μου εδειξε ενδιαφερον αλλα μου ειπε απεξω απεξω να αδυνατισω ξεκινησα μια προσπαθεια αλλα δυστηχως μου την εφαγε αλλος  :fear:

τυπε ειμαι σίγουρος

 

κρυψε λογια  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πρεπει να δουλεψεις αυτοπεποιθηση και πεσιμο, να μαθεις να νιωθεις τη στιγμη, δεν ειναι τιποτα, εξασκηση και εμπειρια ειναι

 

Ξεκινα με σκοπο να γνωρισεις εναν ανθρωπο και να περασεις καλα για οσο διαρκει μια μπυρα και οχι με σκοπο να πεσετε καπακια στο κρεβατι

 

εχω φαει πανω απο 10 χυλοπιτες, αλλα με την καθε μια μαθαινα και κατι καινουριο

 

ειμαι 1.70. Οταν γνωρισα την σχεση μου ημουν πανω απο 100 κιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να δουλεψεις αυτοπεποιθηση και πεσιμο, να μαθεις να νιωθεις τη στιγμη, δεν ειναι τιποτα, εξασκηση και εμπειρια ειναι

 

Ξεκινα με σκοπο να γνωρισεις εναν ανθρωπο και να περασεις καλα για οσο διαρκει μια μπυρα και οχι με σκοπο να πεσετε καπακια στο κρεβατι

 

εχω φαει πανω απο 10 χυλοπιτες, αλλα με την καθε μια μαθαινα και κατι καινουριο

 

ειμαι 1.70. Οταν γνωρισα την σχεση μου ημουν πανω απο 100 κιλα

 

αυτο κανω ειμαι στο χαλαρο μαλλον χαλαρωνω πολυ και τελικα μπαινω σε friendzone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το στυλ του αλλαζονικου κωλοπαιδου μετραει γιατι δειχνεις Α male που πρεπει να σε κυνηγησει (= της ξυπνας το ενδιαφερον). Αν ομως δεν την καλυπτεις, θα την κανει με ελαφρα

η εικόνα σου αν ειναι αρκετά δυνατή συνήθως θα είναι και ο χαρακτήρας σου κ αυτό αρκεί για να πηδήσεις , ακόμα κ αν ειναι απλά ξεπέτα δεν ενδιαφέρονται όλοι για σχέση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Anorymous, on 08 Apr 2015 - 9:33 PM, said:

No worries ! Δεν παρεξηγω και καταλαβαινω οτι η επιθετικοτητα που σου βγαινει ειναι τροπος αμυνας του οργανισμο σου ! ;)

 

Δοκιμασε να ξεκινησεις σιγα σιγα να αλλαζεις αυτα που θες να αλλαξεις. Τι θελω να πω!
Πες οτι τωρα ειναι πασχα θα φαω αυτες τις μερες και απο βδομαδας θα ξεκινησεις να γινεσαι διαφορετικος ανθρωπος!
Στην αρχη αλλαξε τα αναψτυκτικα πχ με τσαγια! Οταν θα δεις οτι το σωμα σου ζηταει αναψυκτικο πιασε ενα τσαι! Πιεσε τον εαυτο σου να πιει το τσαι (δεν σου λεω για νερο για να εχεις τη γευση γιατι ειναι ενας παραγοντας). Επισης μπορεις να παρεις τσαι σε σκονη (αν και δεν ειναι τα καλυτερα) νομιζω οτι θα σε βοηθησει να αντικαταστασεις τα αναψυκτικα σιγα σιγα.

 

Μετα σιγα σιγα ξεκινα να τρως πιο καλα. Οταν πεινασεις φαε ενα φρουτο. Η αν θες κατι γλυκο μπορεις να πεταξεις γιαουρτι φρουτα κακαο! Ναι υπαρχουν και υγιεινα γλυκα. Κανε τις μεταβασεις σιγα σιγα!

Αυτο που παθαινουν οι παχυσαρκοι ειναι οτι μπαινουν σε ενα φαυλο κυκλο "Ειμαι χοντρος-Δεν αλλαζει-Συνεχιζω και τρωω-Ειμαι χοντρος-..." και επιπλεον εχουν την κοινωνια να λεει μια απο τις μεγαλυτερες μαλακιες της εποχης μας "Να εισαι περηφανως για το σωμα σου". Δεν το λεω με κακια αλλα κανεις χοντρος δεν θα πρεπε να αποδεχεται το σωμα του και κανεις δεν θα πρεπει να νοιωθει περηφανος. Προσπαθησε να σπασεις αυτο το κυκλο και να πεις οτι αλλαζει και θα αλλαξεις.

 

Για την αυτοπεποιθηση που λες τωρα.Και να βρεις μια δουλεια δεν νομιζω να σου τονισει την αυτοπεποιθηση + οτι καποιος θα παρει καποιον ο οποιος εκπεμπει σιγουρια, αν εσυ δεν πιστευεις σε σενα γιατι να πιστεψει ο αλλος?

Ανοιγει ο καιρος. Ξεκινα να περπατας. Βαλε μουσικη ή audio books και παρε τους δρομους με ενα νερο στο χερι. Θα κουραστεις αλλα οσο πηγαινεις πιο γρηγορα, πιο μακρια , πιο ευκολα θα δεις την αυτοπεποιθηση σου να ανεβαινει. Ειναι πραγματα που ολοι μπορουμε να τα κανουμε και το σοκ που θα φαει ο οργανισμος σου θα ειναι τετοιο και θα δεις τα πρωτα κιλα να φευγουν ετσι.

 

Ο μεταβολισμος αλλαζει. Και ο τροπος?! Βαρη. Η μυικοτητα αλλαζει τον μεταβολισμο. Ενα δημοτικο γυμναστηριο ή ενα φτηνο (υπαρχουν πολλα εγω στην Αθηνα εδωσα 130€ για 13 μηνες) θα ειναι καλο. Μην πας με προκαταληψη και μην ακους αυτους που κοροιδευουν τους χοντρυς που προσπαθουν να αδυνατισουν. Θυμισου οτι στους αγωνες τρεξιματος 2 ειναι αυτοι που παιρνουν το πολυ χειροκροτημα οι πρωτοι και οι ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ για την προσπαθεια που κανουν.

 

Στο ξαναλεω ευκολο δεν θα ναι. Θα χει πονο και πεινα. Τα πανω και τα κατω του αλλα τι αξιζει περισσοτερο? Ενα μπεργκερ ή μια καλη ζωη? Και να θυμασαι οτι αν κανεις αλλαγες στη ζωη σου θα μπορεις να απολαμβανεις ολα αυτα που θες για μια ζωη αν δεν αλλαξεις καποια στιγμη θα σε αναγκασει καποιος να τα κοψεις με το ζορι και τοτε θα κανεις ολα αυτα που ηθελες αλλα "δεν" μπορουσες.

 

Τελος επειδη ειπες καπου για τα λεφτα. Τι αξιζει περισσοτερο να χαλασεις τα λεφτα για καλο φαγητο και τα χομπι σου ή πολλαπλασια για τους γιατρους!?

 

Και κατι που εμαθα με τα χρονια. Την δυναμη για να κανεις τα παντα την βρισκεις μεσα σου και πουθενα αλλου κανεις δεν θα ειναι εκει για σενα οταν θες ή να στο πω αλλιως κανεις δεν μπορει να ειναι εκει να σου κουναει τα ποδια για να περπατας! 

 

Φαντασου τον εαυτο σου πως θες να ειναι σε ενα δυο χρονια, βαλε μικροετερους στοχους μετα (πχ οτι τελος του μηνα θα κανω αυτο και θα χασω 5 κιλα , μετα θα κανω αυτο και παει λεγοντας μεχρι να φτασεις τον αρχικο στοχο σου).

 

Εγω τωρα ξεκινησα τρεξιμο ξανα μετα απο μισο χρονο περιπου. Καθε φορα που ειναι να παρω την αποφαση να βγω ειναι καπος ζορικη και τα ποδια μου πονανε γιατι εχουν ξεσυνηθισει αλλα οταν αρχιζω να τρεχω τοτε ξεχνιουνται ολα. ΤΟ δυσκολο κομματι ειναι να σηκωθεις οχι να συνεχισεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα ξεκινησα τρεξιμο ξανα μετα απο μισο χρονο περιπου. Καθε φορα που ειναι να παρω την αποφαση να βγω ειναι καπος ζορικη και τα ποδια μου πονανε γιατι εχουν ξεσυνηθισει αλλα οταν αρχιζω να τρεχω τοτε ξεχνιουνται ολα. ΤΟ δυσκολο κομματι ειναι να σηκωθεις οχι να συνεχισεις!

 

Επειδή και γω είχα από τα 14 μου μέχρι τα 22 μεγάλη αδυναμία στο τρέξιμο και καλά, θέλω και εγώ να προσθέσω κάτι σε αυτό.

 

Δεν ισχύει μονάχα για το τρέξιμο. Πραγματικά τι να προλάβουμε μέσα σε ένα 24ωρο; Και όντως με τι κινητήριες δυνάμεις να παίρνουμε τις αποφάσεις και να τα ξεκινάμε κάθε φορά..;

 

Είμαι Ελεύθερη Επαγγελματίας και στα 3 επαγγέλματα που κάνω. Ανά καιρούς με πιάνει μια τεμπελιά, ένα YOLO, ένα να δω τους φίλους μου και ας πεθάνω.. και δεν λέω, από μιας άποψης καλά τα λέω εφόσον οι φίλοι μου για μένα είναι το σημαντικότερο στη ζωή μου.

 

Από την άλλη οι φίλοι μου δεν χάνονται, και το ξέρω. Κάθε δικαιολογία που βάζω, είναι κομμάτι evil.. γιατί δυστυχώς η ζωή, ακόμα και σε μια πολιτισμένη περιοχή, είναι ΣΚΑΤΑ και θα πρέπει να μην κάνεις αυτό που θες κατά ~80% για να την βγάλεις καθαρή.

 

Έτσι θέλω να επισημάνω. Κάθε φορά που φόρεσα τα καλά μου για να πάω στη δουλειά μου, ή κάθε φορά που βγήκα σε φάση Spect να τρέξω επειδή το είχα στο πρόγραμμα, ΑΠΕΙΡΕΣ πουτ__ες φωνές μου μιλάνε στο πίσω μέρος του εγκεφάλου μου και μου λένε ΚΑΤΣΕ - ΑΡΑΞΕ - YOLO και τα συναφή.

 

ΚΑΘΕ, όμως, φορά που έτρεξα, ή έκανα επαγγελματικό Rdv, και ήμουν στη φάση τέλειωσα και επιστρέφω στο Chamber (σπίτι) μου.. το feeling που νιώθεις μετά σας διαβεβαιώνω πως είναι το μεγαλύτερο, φυσικότερο και δυνατότερο ναρκωτικό. (κυριολεκτικά στο κομμάτι του τρεξίματος όντως παράγουμε κάτι σε -ίνη και θα το ξέρει καλύτερα ο Spect)

 

Κάθε φορά όταν τελειώνω, έχω ένα χαμόγελο, και μουρμουράω "fuckin' worth it".

 

Έρχομαι εδώ, το γράφω, αλλά και πάλι μερικές φορές κάνω τη κότα και παρα-αράζω - έχω και πραγματικά όμορφο δωμάτιο, κατάρα. Η πραγματικότητα θα έλεγα πως είναι κάπου στη μέση, θα την ήθελα κάπου στη μέση. Δυστυχώς όμως anorymous η ζωή δεν είναι ένα harlequin, και δυστυχώς για να επιβιώνουμε όπως λέμε "καλά" θα πρέπει το 80% να είναι πόνος, και το 20% απόλαυση και self-confidence απ΄ ότι καταφέρνουμε καθημερινά.

 

Ισχύει για όλους. Οι περισσότεροι μας lackάρουμε κάπου, και το ξέρουμε. Απλά εκεί που lackάρεις εσύ σε αντίθεση με εμάς.. φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο μονο που διαφωνο ειναι σε αυτο που λες "Τι να προλαβουμε σε 24ωρες". Τα παντα!

 

Ορεξη να εχεις και κανεις τα παντα. Ξυπνα στις 8 και κοιμησου 12 το βραδυ. Εχεις 16 ωρες να κανεις οτι θες. Βαζεις 8 ωρες δουλειας?

Εχεις 8 ωρες να κανεις οτι θες. 2 ωρες μαγειρεμα και πλυσιμο. 6 ωρες δικες σου!

 

Γενικα σε 24 ωρες μπορεις να κανεις απο 0 μεχρι απειρα πραγματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για την αυτοπεποιθηση που λες τωρα.Και να βρεις μια δουλεια δεν νομιζω να σου τονισει την αυτοπεποιθηση

σπεκτ δεν εχει καταλαβαβει καλα .. η δουλεια αυτην την στιγμη για τον συγκεκριμενο ανθρωπο ειναι ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω  ειναι τα παντα ειναι αυτη που θα τον κανει να ζησει !! μεσο της δουλειας θα ξεκινησουν ολα , και τα πρωτα ραντεβουδακια , η αυτοεκτιμηση , το ενδιαφερον για ζωη , ολα  ! 

ανορυμους στο ευχομαι φιλε , βγες απο το σπιτι και ψαξε παντου , νεος εισαι κ εχεις σπουδασει μην τα βαζεις κατω ολο και κατι θα βρεθει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαους εχω ατομο συγγενικο σε παρομοια φαση! Εχει δουλεια, δικο του σπιτι και εχει παχυνει γιατι δεν ειναι καλα και αρνειται να αλλαξει γιατι εχει μπει στο τριπακι ειμαι χοντρος και αυτο δεν αλλαζει οποτε ας φαω!  Ο συγκεκριμενος εχει γυμναστηριο στο ισογειο της πολυκατοικιας του και μενει στον 1ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαους εχω ατομο συγγενικο σε παρομοια φαση! Εχει δουλεια, δικο του σπιτι και εχει παχυνει γιατι δεν ειναι καλα και αρνειται να αλλαξει γιατι εχει μπει στο τριπακι ειμαι χοντρος και αυτο δεν αλλαζει οποτε ας φαω! Ο συγκεκριμενος εχει γυμναστηριο στο ισογειο της πολυκατοικιας του και μενει στον 1ο

Εγώ δύο φορές πήρα τα πολλά κιλά μια σαν φοιτητής τότε ήμουν σε πρόγραμμα αλλά ήμουν στο universal το οπιο έκλεισε και φάγαμε μεγάλη νιλα γιατί είχαμε προ πληρώσει τρία χρόνια μέσω πιστωτικής.

 

Και την δεύτερη όταν πήγε η μητέρα μου νοσοκομείο τους τελευταίους μήνες όπου πήγαινα δέκα ώρες καθόμουν σε μια καρέκλα γύρναγα σπίτι έτρωγα πήγαινα τον σκύλο βόλτα και κοιμόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φιλικη συμβουλη! Επειδη το παρελθον δεν αλλαζει μην κοιτας τι εκανες τοτε και τι εγινε. Να σκεφτεσαι τι μπορεις να κανεις τωρα και τι μπορεις να γινεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα κι όταν έχουμε τα πάντα, πάντα κάτι θα μας λείπει και θα μας ρίχνει ψυχολογικά.

Εντάξει απλά άλλο είναι πεσμένος και αλλο έχω κατάθλιψη σε φάση κοιμάμαι όλοι μέρα.

 

Εμένα τώρα με την κρίση δεν μου έχουν ληψει τα υλικά αγαθά τόσο πολύ αλλά τα πνευματικά.

 

Btw επειδή σε κάποια ποστ πίσω κάποιος είπε μια μαλακια ότι είπα εγώ μυστικά σου και άφησε υπονια ότι είμαι ρουφιανος και έτσι να πω ότι το θέμα αυτό το έχεις αναφέρει και σε σχετικό θέμα που μιλάγαμε για την δυσλεξία που έχω αλλά το έχεις βάλει και σε status.

 

Επίσης ξαναλέω ότι είπα δεν το είπα για να σε προσβάλω απλά με τον άγαρμπο μου τρόπο ήθελα να φέρω παράδειγμα ότι ο καθένας βλέπει διαφορετικά το τι είναι δύσκολο και τι όχι ανάλογα το τι είναι αυτός.

 

Και κλείνω λέγοντας ότι σε αγαπώ πολύ και το ξέρεις και παρολου που δεν σε ξέρω προσωπικά σε νιώθω πολύ κοντά και τέλος συγνώμη αν εσθω και μια στιγμή σε πικρανα άθελα μου.

Φιλικη συμβουλη! Επειδη το παρελθον δεν αλλαζει μην κοιτας τι εκανες τοτε και τι εγινε. Να σκεφτεσαι τι μπορεις να κανεις τωρα και τι μπορεις να γινεις!

Το ξέρω ρε φιλε αλλα πραγματικά από το 2011 μέχρι τώρα με έχει πάει γαμιοντας εκεί που πάω να σηκώσω κεφάλι τρώω την μια φάπα μετά την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα πνευματικα ειναι πιο δυσκολο να τα βρεις. Ειτε εισαι φετες ειτε φετα δεν αλλαζει τιποτα αυτο.

 

Τα πνευματικα γινονται καλυτερα οταν βγαινεις εξω και συναναστρεφεσαι με κοσμο! ΟΠοτε τωρα που ανοιγει -προσπαθει τουλαχιστον- ο καιρος ξεκινα να βγαινεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...