Προς το περιεχόμενο

Ανορεξία vs Παχυσαρκία


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ακόμα πιο δυσάρεστο είναι πως κανείς ασθενής δεν συνέρχεται απόλυτα και αν αυτό γίνει, η πιθανότητα να επιστρέψει στην προηγούμενη κατάσταση είναι τεράστια.

 

παιχνιδια του μυαλου. Συμβαινουν σε ολες τις ψυχικες παθησεις και κακες συνηθειες, το σημαντικο δεν ειναι να αναρωσεις ή να περασεις τις πρωτες χαρμανες, ειναι να αλλαξεις τροπο σκεψης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω πει άλλη μια φορά πως λόγω συγκεκρικριμένης μαθησιακής δυσκολίας έχω πρόβλημα τεράστιο με τα μαθηματικά/νούμερα. Κι εκεί με είπαν ηλίθια και καθυστερημένη καθηγητές μπροστά στην τάξη λόγω του excel, κι όμως έστρωσα τον κώλο μου κάτω, έφτυσα αίμα και πλέον είμαι expert στο excel. Γι αυτό, οι δικαιολογίες ΔΕΝ πιάνουν σε μένα.

Τέλος

 

 

Εγώ είχα πάει σε μια ομάδα γιατρών στην εφηβεία μου, μετά από τριμηνιαίο Rdv για το δικό μου πραγματικό θέμα, τη μνήμη. (Ξεχνάω όχι μόνο χρήστες του Insomnia, αλλά και τα γενέθλια μου και επίσης ένα κάρο πράγματα που δεν έχουν να κάνουν με τα 5 κύρια χόμπυ μου).
Μετά από διάφορες ερωτήσεις Altsheimer-ish οι οποίες ήταν σχεδόν άτοπες για την ηλικία μου, έφτασαν να μου ζητήσουν να ξεκινήσω να αφαιρώ το 7 από το 100, μέχρι να πατήσω -they fuckin' wished- μηδέν.
Μετά το δεύτερο εφτάρι έβγαλα το HTC μου έξω (τότε) και ξεκίνησα να αφαιρώ.

Οι τύποι ήθελαν να μου αποδείξουν πως θα ξεχάσω το που είχα μείνει, αλλά τελικά μου απέδειξαν πως απεχθάνομαι τα μαθηματικά στη πράξη τους, και γι' αυτό το λόγο παράτησα τον προγραμματισμό και ανέλαβα αυτά που ανέλαβα. Καλά στο Excel θα ήθελα να είχα τον καθηγητή σου, να σου έλεγα ποιος θα έκανε ρόμπα ποιον.

Διαισθάνομαι μια αρνητική στάση απέναντί μου. Έτσι θέλω να ξέρεις δυο πράγματα εσύ συγκεκριμένα, γιατί μερικές φορές θέλω να ξέρουν ακόμη και αγνώστοι των Fora τι πιστεύω πραγματικά χωρίς παρεξηγήσεις (αν και πάλι εξαρτάται το τι θα νιώσεις - θα παλέψω δημιουργώντας σου εικόνες όμως).

α. Όταν ήμουν μικρή ήμουν μεγάλο μπουρδελάκι με τις μειονότητες, το έχω παραδεχτεί και το έχω κάνει και θέμα στο παρελθόν. Ήμουν ένα ακόμη αδαές χωρίς επίγνωση κωλοπαιδάκι, λόγω ηλικίας.. λέω.

Ας πούμε πως εγώ θεωρώ πως το έχω γυρίσει όλο αυτό boomerang ιδιαίτερα στις μειονότητες που ξεκινούνε το Game με handicap. Όχι επειδή με επηρέασε ο Jerry Espenson του Boston Legal, ή ο Adam, ή ο τύπος απ' το Front of the Class, ή η αγαπημένη μου ταινία είναι το Intouchables για λόγους που δεν φαντάζεσαι.. αλλά με λίγα λόγια, σηκώνομαι απ' την ίδια τη ζωή, χτυπώντας παλαμάκια, για να κάτσει κάποιος στη θέση μου*, εφόσον ξεκίνησε με πολλαπλάσια δυσκολία από εμένα και έχει φτάσει στο ίδιο σημείο. Όχι μόνο λειτουργική δυσκολία που μακάρι να ήταν μονάχα αυτή, αλλά και δυσκολίες που προκαλούν (απ' το πουθενά) ο ίδιος ο περίγυρος και η κοινωνία και κάνουν τον άνθρωπο ολυμπιονίκη που επιβίωσε και ξεπέρασε τα νεανικά έτη που δεν γνωρίζεις κιόλας τι πάει στραβά με τη πάρτη σου (μην δεις ανάπηρο γι' αυτό που σου παρουσιάζω, δες απλά κάποιον ομοφυλόφιλο).

Είναι, και είσαι, προφανώς πιο μάγκας από μένα που έχω τα προσχεδιασμένα stats στην εντέλεια. Προφανώς, δεν χρειάζεται κουβέντα περί αυτού. Άρα κάθε φορά που έχω ανάπηρο (με τον οποιονδήποτε τρόπο) απέναντί μου, τον βλέπω σαν τον Tyson χωρίς το ίδιο του το downfall. Υποκλίνομαι χωρίς ντροπές και απλά αναρωτιέμαι αν και πως θα τα είχα καταφέρει εγώ.

 

Το ίδιο πράγμα όμως κάνω και για μια κοπέλα που πήζει 15 έτη στην γραμματειακή υποστήριξη του ΟΤΕ, ή κάνει 3 εργασίες για να επιβιώσει και έχει τον κάθε αρχιμαλάκα να της φωνάζει κιόλας.
Την θεωρώ Tyson και πιο δυνατές από εμένα. Κάπου όμως αυτός ο θαυμασμός χάνεται.. ξέρεις που; Στην βλακεία.

Σύμφωνα με βιβλία ψυχολογίας, ένας χαζός άνθρωπος (δεν αναφέρομαι ΠΟΤΕ σε IQ, αλλά σε αντίληψη) μπορεί να υποστεί τα χειρότερα και απλά να υπομένει και να συνεχίζει να προσαρμόζεται. Δεν σκέφτεται τι χάνει, ή τι κάθετε καθημερινά και κάνει.
Άρα φαντάσου να είχα απέναντί μου έναν άνθρωπο, της επίκαιρης αντίληψης που του συμβαίνει το τροχαίο, χάνει τα πόδια του, και συνεχίζει τη μάχη για τη ζωή και την επιβίωση. Εκεί ειδικά παραδέχομαι και λέω πως ο τύπος είναι δυνατότερος από εμένα, απ' όλα τα POV.. και πως εγώ απλά θα τραβούσα το plug και να πάει να γαμηθεί.

β. Εάν έχει πάρει η μουσούδα σου μυρωδιά πως δεν σε πάω στάλα, ακόμη και αν ήξερα πως έχεις asperger's, δεν έχει να κάνει με τους ευφάνταστους για εσένα λόγους.. που θα μου βγάλεις στη φόρα. Behave και κόψε τα δραματικά καλή μου bibibo.
Δεν θέλω, και πάνω απ' όλα δε μπορώ να σου αναλύσω την απέχθεια μου και τους λόγους ύπαρξής της.. προς κοπέλες σαν εσένα (απ΄ τα όσα έχω συλλέξει - πάντα).. αλλά θα σου πω το εξής.
Πετάω τα deck μου απ' το μπαλκόνι, εάν στην τελική γνώριζα και γούσταρα την οποιαδήποτε φίλη σου. Εάν παραδεχόμουν στη τελική πως ταίριαζα με τον τρόπο αντιμετώπισης της στα πράγματα, στην αντίληψη και κρίση που θα κατείχε.

 

Και για να μην μείνω στα λόγια του αέρα και να πάω σε εξισώσεις πιο χειροπιαστές. Ο χρήστης του Insomnia εν ονόματι "Lucifer", πάω στοίχημα θα έκανε παρέα με ανάπηρους εφόσον τους συμπαθούσε και έβρισκε αξία στη παρέα τους (ίσως τον κάνει να νιώθει μειονότητα το τρίχωμά του ή το γεγονός πως του αρέσουν οι γάτες). Το ίδιο θα έκανε και ένας - ένας από τους 20 καλύτερους μου φίλους που συμπορεύομαι εδώ και πολλά έτη. Με λίγα λόγια κανείς απ' τους προαναφερθέντες δεν θα σε έκρινε γι' αυτό που είσαι Iris.

Έχεις φίλη σαν τον Lucifer; Εμένα οι φίλοι μου είναι πραγματικότητες/στυλάκια Lucifer. Προφανώς δεν αναφέρομαι στις εμφανίσεις - ποιος τις γ___ει μπροστά στην επικοινωνία των ίδιων Hz.
Εάν η απάντηση σου είναι όχι, τότε και δεν ταιριάζουμε και επιβαρύνεις το φύλλο μου αρνητικά, κατ' εμέ.

Τώρα δεν έχω ούτε όρεξη, ούτε χρόνο να σου περιγράψω τι εστί Lucifer, αλλά χρόνια έχεις μπροστά σου, με βοηθό την παρατήρηση κατάλαβε μόνη σου.

 

Νομίζω αχνοκαταλαβαίνεις που πάω να καταλήξω.

Τώρα.. Έχει να κάνει με τον δάσκαλο και τον περίγυρό στην δική σου περίπτωση.. αλλά μη μου πετάς ότι θες στη φόρα διότι για άλλους λόγους βρίσκω καθυστερημένο και υπανάπτυκτο τον κοσμάκη γύρω μου που σταμπάρω κατ' αυτό το τρόπο συχνά, και όχι για γενετικούς καλή μου bibibo.

 

*Δεν αναφέρομαι σε λεωφορείο, αναφέρομαι σε θέση ζωής/θανάτου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει ρολο και το λειτουργικο ομως.

 

Απο οταν εκανα την μεταβαση σε GNU/Linux εχασα κατι κιλακια.

 

troll detected.

 

Ρε συ νά'σαι καλά, μ'έκανες και γέλασα :)

 

Μ'αυτά που λες θά'πρεπε τώρα νά'μουν 120 κιλά περίπου, με αυτοκτονικές τάσεις και χρόνια κατάθλιψη βουτηγμένη στον βούρκο της μη παραγωγικής ζωής μου.

 

Πολύ με διασκεδάζουν κάτι απόλυτες λεξούλες όπως το 'πρέπει' και η φράση 'πάνω απ'όλα/πρώτα απ'όλα'.

 

ποσο χρονων εισαι ειπαμε?15?διαβασες για αυριο η μπα?

 

ναι ρε η οθονη με τον τροπο που δουλευει σου πεταει θερμιδες στα ματια

 

αν καταλαβες αυτο μονο καμια ελπιδα.

 

τελικα αυτο το μπλα μπλα ειναι τελειως τζιτιπι φαση καθε καημενος μπαινει κ γραφει τον πονο του κ τα κλασικα τρολακια περναν την ωρα τους.οξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε "τρολλάρουν", σε ειρωνεύονται γι' αυτά που πιστεύεις.

Ο ορισμός που έχει γίνει καραμέλα δεν ταιριάζει παντού όπως σου μάθανε οι φίλοι σου οι Έλληνες στο Facebook.

βλ. βγήκε ο βενζινάς να μου τρολλάρει 20€ βενζίνη V-Power που δεν είχα
βλ. τι κωλάρα είναι αυτή που τρόλλαρε μπρος μας ρε μ___ες
βλ. δεν είναι είδος πύθωνα αυτό το φίδι, είναι κάποιου είδους τρολλάρισμα
κτλπ

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το asperger, κατάμουτρα μου έχουν πει οτι με θεωρούν χαζή/καθυστερημένη. Το μυαλό μου όμως κανείς από αυτούς δεν το πιάνει, ανθρωπάκια είναι για μένα. Και κάτι τελευταίο. Έχω πει άλλη μια φορά πως λόγω συγκεκρικριμένης μαθησιακής δυσκολίας έχω πρόβλημα τεράστιο με τα μαθηματικά/νούμερα. Κι εκεί με είπαν ηλίθια και καθυστερημένη καθηγητές μπροστά στην τάξη λόγω του excel, κι όμως έστρωσα τον κώλο μου κάτω, έφτυσα αίμα και πλέον είμαι expert στο excel. Γι αυτό, οι δικαιολογίες ΔΕΝ πιάνουν σε μένα.

 

Τέλος

 

Σορρυ αλλά επειδή δεν αντέχω να μην το σχολιάσω αυτό. Κάνεις ένα μεγάλο λάθος, συγκρίνεις διαφορετικές καταστάσεις και έμμεσα κρίνεις επι προσωπικού τους άλλους. Τι θα πει οι δικαιολογίες δεν πιάνουν σε σένα; Πως ορίζεται κάτι ως δικαιολογία; Μάλλον αυτά που δεν σου αρέσει να ακούς σύμφωνα με το δικό σου σκεπτικό τα βαπτίζεις ως δικαιολογίες. Το οτι σε χαρακτήρισαν άσχημα κολοκαθηγητές στο σχολείο δεν λέει κάτι ως προς έναν άλλον ούτε σου δίνει το δικαίωμα να κατακρίνεις τον άλλον για την κατάστασή του. Άλλη κατάσταση ο άνθρωπος με νοητική στέρηση που προσπαθεί να βελτιώσει την μαθησιακή του ικανότητα, άλλο πράγμα ο παχύσαρκος που θέλει να χάσει βάρος, άλλο πράγμα ο ναρκομανής που θέλει να κόψει τα ναρκωτικά, ο εθισμένος στον τζόγο, ο αλκοολικός με τα ποτά, ο καπνιστής κοκ.

Και στάνταρ όταν εσύ προσπαθούσες να ξεπεράσεις τις μαθησιακές σου δυσκολίες το ίδιο απογοητευμένη ήσουν και έλεγες οτι δεν μπορούσες και δεν θα τα καταφέρεις, όταν μπόρεσες και τις ξεπέρασες όμως τώρα κάθεσαι και κατακρίνεις άλλα άτομα με παρόμοιες και μη δυσκολίες για να τονώσεις τον εγωισμό σου την υπερηφάνειά σου και να νομίζεις οτι είσαι κάτι σπουδαιότερο και σημαντικότερο σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους. Μην μου πεις οτι έστω και μια φορά δεν είπες μέσα σου κατά την προσπάθειά σου "δεν μπορώ, δεν θα τα καταφέρω" και δεν σκέφτηκες να τα παρατήσεις γιατί δεν θα σε πιστέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοιτατε την επιφανεια και οχι το νοημα. Η Iris αυτο που θελει να πει ειναι οτι δεν δεχεται "δικαιολογιες" διοτι ολοι μπορουν να τα καταφερουν αρκει να υπαρχει θεληση. Δεν λεμε οτι θα ειναι ευκολο, ουτε οτι θα ειναι ωραια. Σιγουρα θα εχει τα πανω και τα κατω. Θα ρθουν στιγμες που θα πει καποιος τι κανω? Το θεμα ειναι οτι αν το θελει πραγματικα στο τελος θα τα καταφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως γίνονται επιπλέον μετρήσεις όπως μέτρηση περιφέρειας καρπού(δεν ξέρω γιατίτο κάνουν αυτό), λιπομετρηση, εύρεση βάρους σκελετού.μέτρηση λίπους στην κοιλιά.

Το καρπό στον μετράνε για να δουν αν είσαι βαρυκοκαλος αν δε κάνω λάθος

 

Αν έχεις χοντρό καρπό τότε κατά πάσα πιθανότητα έχεις βαρύ σκελετό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είχα πει και ποιο πάνω η φάση σε αυτό το θέμα ειναι σα να πάω να ανοίξω κουβέντα στη μάνα μου για τη βλαβερότητα του καπνίσματος .. ιδια αντίδραση , γιαυτό δεν ασχολούμαι πλέον.

να και ενα βιντεάκι καλό σχετικό 
https://www.youtube.com/watch?v=vyFeV6eBeKY

η παχυσαρκία εκτός των περιπτώσεων που υπάρχει πρόβλημα υγείας ειναι καθαρά αποτέλεσμα ενός ακόμα εθισμού  , σαν του καπνίσματος , των ναρκωτικών κλπ και οι εθισμένοι αντιδρούν αναλόγως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

troll detected.

 

 

ποσο χρονων εισαι ειπαμε?15?διαβασες για αυριο η μπα?

 

 

αν καταλαβες αυτο μονο καμια ελπιδα.

 

τελικα αυτο το μπλα μπλα ειναι τελειως τζιτιπι φαση καθε καημενος μπαινει κ γραφει τον πονο του κ τα κλασικα τρολακια περναν την ωρα τους.οξω.

 

Πιστεύω έπεσες για όλους μας μέσα.

 

praising-the-lord-smiley-emoticon.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω έπεσες για όλους μας μέσα.

 

praising-the-lord-smiley-emoticon.gif

 

Εσύ κόψε τα υπονοούμενα, το σαρκασμό και τα smileys και κανόνισε κάνα παρτάκι να πιούμε τίποτα...

 

 

...όταν κλείσεις τα 16...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε "τρολλάρουν", σε ειρωνεύονται γι' αυτά που πιστεύεις.

 

Ο ορισμός που έχει γίνει καραμέλα δεν ταιριάζει παντού όπως σου μάθανε οι φίλοι σου οι Έλληνες στο Facebook.

 

βλ. βγήκε ο βενζινάς να μου τρολλάρει 20€ βενζίνη V-Power που δεν είχα

βλ. τι κωλάρα είναι αυτή που τρόλλαρε μπρος μας ρε μ___ες

βλ. δεν είναι είδος πύθωνα αυτό το φίδι, είναι κάποιου είδους τρολλάρισμα

κτλπ

 

μαλλον θιχτηκε το παιχνιδι-εξαρτηση,τυπικη αντιδραση κοντοφθαλμου εθισμενου που θα σπευσει να δικαιολογησει-αιτιολογησει το παθος του.κ κλαιν για το παιχνιδι,θεμα ειναι σε οποιαδηποτε καθιστικη δραστηριοτητα.ειτε βλεπεις τηλεοραση 12 ωρες,ειτε οδηγας ταξι ειτε παιζεις λολ.

 

τα υπολοιπα  περι σωματοτυπων τα οποια ειναι τρου φακτ περασαν στο απαρατηρητο γιατι γκαου μπιου τι μας λεει αυτος τωρα -ουγκ.

απλα να πει ο καθε πικραμενος το μακρυ του κ το κοντο του να ξεκαβλωσει.βεβαια τυχαινει να διαβαζουν κ 5-6 ατομα που ενδιαφερονται να ακουσουν κ κατι πιο χρησιμο απτον ταδε που επαιζε λολ 22 ωρες τη μερα επινε 15 κοκακολες κ δε παχυνε.εχει κ αυτο την αιτιολογηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παχυσαρκία είναι καλύτερη απο τις 2, ειναι ασθένεια η οποια στις νεαρες ηλικιες την προκαλει συνηθως η ενασχοληση με τον υπολογιστη δηλαδη το wow και τα διαφορα αλλα "lol" πως τα λενε οι νεοι που τρολλαρουν. Η νευρικη ανορεξια δε ξερω ακριβως αλλα νομιζω σκοτωνει πιο ευκολα. Αρα +1 για παχυσαρκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παχυσαρκία είναι καλύτερη απο τις 2, ειναι ασθένεια η οποια στις νεαρες ηλικιες την προκαλει συνηθως η ενασχοληση με τον υπολογιστη δηλαδη το wow και τα διαφορα αλλα "lol" πως τα λενε οι νεοι που τρολλαρουν. Η νευρικη ανορεξια δε ξερω ακριβως αλλα νομιζω σκοτωνει πιο ευκολα. Αρα +1 για παχυσαρκια

Πιο σωστα θα ηταν -2 ανορεξια -1 παχυσαρκια!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ αλλά επειδή δεν αντέχω να μην το σχολιάσω αυτό. Κάνεις ένα μεγάλο λάθος, συγκρίνεις διαφορετικές καταστάσεις και έμμεσα κρίνεις επι προσωπικού τους άλλους. Τι θα πει οι δικαιολογίες δεν πιάνουν σε σένα; Πως ορίζεται κάτι ως δικαιολογία; Μάλλον αυτά που δεν σου αρέσει να ακούς σύμφωνα με το δικό σου σκεπτικό τα βαπτίζεις ως δικαιολογίες. Το οτι σε χαρακτήρισαν άσχημα κολοκαθηγητές στο σχολείο δεν λέει κάτι ως προς έναν άλλον ούτε σου δίνει το δικαίωμα να κατακρίνεις τον άλλον για την κατάστασή του. Άλλη κατάσταση ο άνθρωπος με νοητική στέρηση που προσπαθεί να βελτιώσει την μαθησιακή του ικανότητα, άλλο πράγμα ο παχύσαρκος που θέλει να χάσει βάρος, άλλο πράγμα ο ναρκομανής που θέλει να κόψει τα ναρκωτικά, ο εθισμένος στον τζόγο, ο αλκοολικός με τα ποτά, ο καπνιστής κοκ.

Και στάνταρ όταν εσύ προσπαθούσες να ξεπεράσεις τις μαθησιακές σου δυσκολίες το ίδιο απογοητευμένη ήσουν και έλεγες οτι δεν μπορούσες και δεν θα τα καταφέρεις, όταν μπόρεσες και τις ξεπέρασες όμως τώρα κάθεσαι και κατακρίνεις άλλα άτομα με παρόμοιες και μη δυσκολίες για να τονώσεις τον εγωισμό σου την υπερηφάνειά σου και να νομίζεις οτι είσαι κάτι σπουδαιότερο και σημαντικότερο σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους. Μην μου πεις οτι έστω και μια φορά δεν είπες μέσα σου κατά την προσπάθειά σου "δεν μπορώ, δεν θα τα καταφέρω" και δεν σκέφτηκες να τα παρατήσεις γιατί δεν θα σε πιστέψω.

Get rect mate. Καταρχάς ποιος ανέφερε την λέξη σχολείο? Κανένας. Προχωράμε. Όπως προείπα άλλες 10 φορές αλλά μάλλον δεν παρατηρείς, μιλησα για θέμα ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, μετά πάμε σε θέληση κ.ο.κ. Ο χαρακτήρας κάθε ατόμου είναι διαφορετικός, ο τρόπος που επιβάλλεται στον εαυτό του επίσης. Οτιδήποτε συνδέεται με κακιά συνήθεια, όπως τζόγος/κάπνισμα/ναρκωτικά/ονυχοφαγία είναι θέμα του μυαλού και μόνο. Δεν υπάρχει δεν μπορώ φίλτατε, υπάρχει δεν θέλω. Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει και μπράβο του για τις επιλογές του. Αλλά αν ο παχύσαρκος που βολεύεται με πίτσες/σουβλάκια ή με σκατά φαγητό την λέει σε μένα που να μεν τρώω μαλακίτσες αλλά προσέχω γενικότερα, ε θα πει μαλακία και θα του την πω. Ή αν ο παχύσαρκος "κοροϊδεύει" τον τρόπο που γυμνάζομαι όταν ο μόνος τρόπος που γυμνάζεται είναι το να πηγαινοέρχεται στην κουζίνα, ε πάλι θα του την πω. Και μην ξεχνάμε πως το να πολεμήσεις κάτι που δεν αλλάζει (εδώ μπαίνει το asperger) που προσωπικά έχω φτύσει αίμα και ακόμα δεν έχω βελτιωθεί εκεί που θέλω, στο να καλυτερεύσει την ζωή του ένας παχύσαρκος, είναι πιο εύκολο στα μάτια μου.

Εννοείται ότι κάποιες στιγμές δεν ήθελα να συνεχίσω. Αλλά είμαι ξεροκέφαλη και πεισματάρα και εφόσον ΗΘΕΛΑ να βελτιωθώ, το έχω καταφέρει.

 

Το 'χουμε? Το 'χουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...