Προς το περιεχόμενο

σχετικα νεος στο χωρο του προγραμματισμου


IronBacteria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και υστερα εγω τρωω μπαν για παντα απο εδω οταν αρχιζω και βριζω ασχημα εδω μεσα....γυμναστικη οντως εχω αρχισει αλλα ας μην κολλαμε please στο γεγονος οτι θελω να περασω αστυνομια αλλα στη διωξη.οσον αφορα την μουσικη ειχα γραψει ενα κατεβατο βριζοντας αλλα ειπα αντε και αλλο ban,βαρεθηκα να κανω accs και emails.η scala δεν μου αρεσει η γλωσσα,ακουστα την εχω αλλα οχι παιδες,περιμενω ακομη μια φυσιολογικη απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και υστερα εγω τρωω μπαν για παντα απο εδω οταν αρχιζω και βριζω ασχημα εδω μεσα....γυμναστικη οντως εχω αρχισει αλλα ας μην κολλαμε please στο γεγονος οτι θελω να περασω αστυνομια αλλα στη διωξη.οσον αφορα την μουσικη ειχα γραψει ενα κατεβατο βριζοντας αλλα ειπα αντε και αλλο ban,βαρεθηκα να κανω accs και emails.η scala δεν μου αρεσει η γλωσσα,ακουστα την εχω αλλα οχι παιδες,περιμενω ακομη μια φυσιολογικη απαντηση.

Απλά ξεκίνα με μια γλώσσα και λιώσε στο διάβασμα. Πιστεύω έχεις προτάσεις αρκετές Just start learning a language!!!!!!!!

Μπες στο codeacademy και ποιάσε μια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και υστερα εγω τρωω μπαν για παντα απο εδω οταν αρχιζω και βριζω ασχημα εδω μεσα....γυμναστικη οντως εχω αρχισει αλλα ας μην κολλαμε please στο γεγονος οτι θελω να περασω αστυνομια αλλα στη διωξη.οσον αφορα την μουσικη ειχα γραψει ενα κατεβατο βριζοντας αλλα ειπα αντε και αλλο ban,βαρεθηκα να κανω accs και emails.η scala δεν μου αρεσει η γλωσσα,ακουστα την εχω αλλα οχι παιδες,περιμενω ακομη μια φυσιολογικη απαντηση.

 

Σε χαλάει η καζούρα; Δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου ε;

 

Και τρως και ban επειδή "βρίζεις άσχημα εδώ μέσα" και μετά διαφωνείς με τους κανόνες; Θεωρείς ότι είσαι υπεράνω του νόμου;

 

Βλέπω έχεις δίψα για εξουσία (και για κατάχρηση αυτής). Σωστά πας εκεί που πας. Προχώρα το.

 

[ασχετο]Άλλο αστυνομία κι άλλο δίωξη;[/ασχετο]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Σε χαλάει η καζούρα; Δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου ε;

 

Και τρως και ban επειδή "βρίζεις άσχημα εδώ μέσα" και μετά διαφωνείς με τους κανόνες; Θεωρείς ότι είσαι υπεράνω του νόμου;

 

Βλέπω έχεις δίψα για εξουσία (και για κατάχρηση αυτής). Σωστά πας εκεί που πας. Προχώρα το.

 

[ασχετο]Άλλο αστυνομία κι άλλο δίωξη;[/ασχετο]

 

lol ακριβώς αυτό σκεφτόμουνα...

 

 

 

Προτάσεις σου έγιναν πάρα πολλές, τώρα αν εσύ δε θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα,

 

Θα συμφωνησω με αυτα που ειπαν τα παιδια, δηλαδη μεινε σε μια γλωσσα και μαθε την καλα.. 

 

Για μια τετοια δουλεια χρειαζεσαι διαφορετικες γνωσεις επισης. Reverse Engineering, Networks, Assembly, κρηπτογραφια, και γενικα οτι αφορα σε ασφαλεια δικτυων. Με αλλα λογια πρεπει να γινεις ενας white hat hacker. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα,

 

Θα συμφωνησω με αυτα που ειπαν τα παιδια, δηλαδη μεινε σε μια γλωσσα και μαθε την καλα.. 

 

Για μια τετοια δουλεια χρειαζεσαι διαφορετικες γνωσεις επισης. Reverse Engineering, Networks, Assembly, κρηπτογραφια, και γενικα οτι αφορα σε ασφαλεια δικτυων. Με αλλα λογια πρεπει να γινεις ενας white hat hacker. 

 

Για μια τέτοια δουλειά ? Εννοείς σα κι αυτές που βλέπουμε στις ταινίες? Αν ναι τότε συμφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χαλάει η καζούρα; Δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου ε;

 

Και τρως και ban επειδή "βρίζεις άσχημα εδώ μέσα" και μετά διαφωνείς με τους κανόνες; Θεωρείς ότι είσαι υπεράνω του νόμου;

 

Βλέπω έχεις δίψα για εξουσία (και για κατάχρηση αυτής). Σωστά πας εκεί που πας. Προχώρα το.

 

[ασχετο]Άλλο αστυνομία κι άλλο δίωξη;[/ασχετο]

οχι φιλε μου δεν εχω διψα για εξουσια με την εννοια που εσυ το λες και το αναφερεις.απλως ειμαι πολυ ευεξαπτος τωρα τελευταια και νευριαζω ασχημα οταν αλλοι θεωρουν τον ευατουλη τους υπερανω και το παιζουν εξυπνοι.ο αλλος λεει μουσικη,ο αλλος λεει οτι στη διωξη ολοι καθονται,ε δεν μπορω να μην πω κατι....Α ΝΑΙΙΙΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΞΥΝΟΝΤΑΙ,ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ .ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ?ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΤΣΙ?εμ που να το ξερετε λογικο...μονο να ειρωνευεστε καλα ξερετε.αλλα anyway,μεικα ατομα οντως μου εδωσαν σοβαρες προτασεισ εδω μεσα κα ιτους ευχαριστω θερμα για τον χρονο τους.οσον αφορα τους αλλους,δεν χρειαζεται να πω κατι,γιατι αν αρχισω δεν θα τελειωσω

Καλησπερα και απο εμενα,

 

Θα συμφωνησω με αυτα που ειπαν τα παιδια, δηλαδη μεινε σε μια γλωσσα και μαθε την καλα.. 

 

Για μια τετοια δουλεια χρειαζεσαι διαφορετικες γνωσεις επισης. Reverse Engineering, Networks, Assembly, κρηπτογραφια, και γενικα οτι αφορα σε ασφαλεια δικτυων. Με αλλα λογια πρεπει να γινεις ενας white hat hacker. 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.μου εχεις δωσει ουσιαστικα 'κεφαλαια' της πληροφορικης (τα ονοματα) και αυτο ειναι το πρωτο βασικο κομματι.το θεμα ειναι οταν θελω να ασχοληθω με αυτα τι κανω...το πολ πολυ να googlarw και αν αρχιζω να μαθαινω οτι μπορω απο εκει αλλα μετα?το google οντως εχει τα παντα?

Απλά ξεκίνα με μια γλώσσα και λιώσε στο διάβασμα. Πιστεύω έχεις προτάσεις αρκετές Just start learning a language!!!!!!!!

Μπες στο codeacademy και ποιάσε μια!!!

code academy?not....ναι φυσικα θα αρχισω με μια γλωσσα αλλα με code academy ρε μεγαλε?δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου αρεσει(και ναι απο κει απεκτησα τις ελαχιστες γνωσεις μου se python).απο οτι φαινεται c++ for the win !

Γιατί πρέπει να ξεκινήσεις από κάπου. Επίσης, αφού λες πως έχεις κάποια εμπειρία πες

μας τί σου ξινίζει στη python. Αν είσαι έτσι, τότε θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με C. Σε

βλέπω, θέλεις πιο hardcore καταστάσεις...

 

Πες μας κάποιες ωραίες γλώσσες. Μόνο C++ μας αναφέρεις. Ούτε Java σ'αρέσει, ούτε

Javascript, ούτε Ruby, ...

 

 

Python? Ruby? (quickly, efficiently)

Προσωπικά λατρεύω C/C++/Python, με σειρά αναφοράς, οπότε μη με παρεξηγείς για τις προτάσεις μου.

 

 

Εσύ τι θες να κάνεις τελικά; Σου έχουν πει πως θα βρεις άνετη και σίγουρη δουλειά

στο δημόσιο; Εκεί ούτε με C++ θα ασχολοηθείς ούτε με Python, ούτε με ΓΛΩΣΣΑ. @@

θα ξίνεις. Εκτός κι αν σε επηρέασαν οι πολλές ταινίες. Μπορείς να περάσεις σε Αστυνο-

μική και όπως αναφέρθηκες παραπάνω να μπεις εκεί που θες. Αν πραγματικά σε ενδι-

αφέρει ο τομέας του Computer Science, τότε απλά, όπως ανέφεραν και οι παραπάνω

(defacer κ.α.), μάθε να ακούς χωρίς να μιλάς και πολύ. Οπότε πάρε πιο σοβαρά απόψεις

για γλώσσες προγραμματισμού και λοιπά που ειπώθηκαν.

α ναι το ξεχασα...οντως ουτε java,javascript?(για σελιδεςδεν ειναι αυτη,που κολλαει?),ruby μου αρεσουν...εχω φαει τεραστιο κολλημα με την c++ και δεν ξερω γιατι.φοβαμαι απλως με το που βγω απο τα βασικα θα δυσκολεψει ασχημα το πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απλως ειμαι πολυ ευεξαπτος τωρα τελευταια...

 

Επειδή αυτό δεν θα (πρέπει να) θεωρείται δικαιολογία όταν θα είσαι στην αστυνομία (δίωξη; ), αν νοιώθεις έτσι μην πας εκεί "τώρα τελευταία". Άστο για όταν ωριμάσεις.

 

Μην κάψεις και κανα χριστιανό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@IronBacteria

Απλά πιάσε μία γλώσσα. Αν σου έχει κολλήσει τόσο πολύ η C++, τότε μην τη λιβανίζεις.

Αργότερα πιάσε και μία script (με python επιμένω εγώ), ώστε να αυτοματοποιείς εργασί-

ες, αλλά και να κάνεις το δικτυακό προγραμματισμό πιο εύκολο. Τέλος, πιάσε να μάθεις

assembly (το Computer Systems του Bryant είναι απίστευτο για εμένα). Αφού τα έχεις ό-

λα αυτά μπορείς να πιάσεις και διάφορα θέματα όπως reverse engineering. Αν θες να α-

σχοληθείς με δικτυακά, πρέπει να προχωρίσεις με πρωτόκολλα δικτύων, μελέτη παρα-

δειγμάτων ευπαθειών δικτύων. Στη συνέχεια ...... ...... ...... κπα.

 

Επίσης είπες πως έχεις έναν γνωστό που δουλεύει εκεί. Γιατί δεν το ρωτάς τί χρειάζεται;

Όταν μάθεις post-αρέ το κι εδώ για να λυθεί και η απορία σε μελόντικα μέλη μιας και υπάρ-

χει η ερώτηση, αλλά και σε μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@IronBacteria

Απλά πιάσε μία γλώσσα. Αν σου έχει κολλήσει τόσο πολύ η C++, τότε μην τη λιβανίζεις.

Αργότερα πιάσε και μία script (με python επιμένω εγώ), ώστε να αυτοματοποιείς εργασί-

ες, αλλά και να κάνεις το δικτυακό προγραμματισμό πιο εύκολο. Τέλος, πιάσε να μάθεις

assembly (το Computer Systems του Bryant είναι απίστευτο για εμένα). Αφού τα έχεις ό-

λα αυτά μπορείς να πιάσεις και διάφορα θέματα όπως reverse engineering. Αν θες να α-

σχοληθείς με δικτυακά, πρέπει να προχωρίσεις με πρωτόκολλα δικτύων, μελέτη παρα-

δειγμάτων ευπαθειών δικτύων. Στη συνέχεια ...... ...... ...... κπα.

 

Επίσης είπες πως έχεις έναν γνωστό που δουλεύει εκεί. Γιατί δεν το ρωτάς τί χρειάζεται;

Όταν μάθεις post-αρέ το κι εδώ για να λυθεί και η απορία σε μελόντικα μέλη μιας και υπάρ-

χει η ερώτηση, αλλά και σε μένα.

σε ευχαριστω και παλι.ναι απο οτι φαινεται θα συνεχισω με τη c++ μιας και μου αρεσει πολυ και μετα θα συνεχισω με αυτα που προτεινες.εχω γνωστο στην αστυνομια οχι ομως στη διωξη,οταν τον ρωτησα προσφατα απο οτι μου ειπε θελει και πτυχιο πληροφορικης απο τει-πανεπιστημιο αφου τελειωσω την σχολη της αστυνομιας ωστε να εχω καποιες χ εξειδεικευμενες γνωσεις πανω στην πληροφορικη

 

Επειδή αυτό δεν θα (πρέπει να) θεωρείται δικαιολογία όταν θα είσαι στην αστυνομία (δίωξη; ), αν νοιώθεις έτσι μην πας εκεί "τώρα τελευταία". Άστο για όταν ωριμάσεις.

 

Μην κάψεις και κανα χριστιανό...

αλλο μαθητης αλλο αστυνομικος φιλε μ

και εγω τι θες να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να κάτσεις να διαβάσεις τα μαθήματα 3ης λυκείου και να αφήσεις τον προγραμματισμό,χρόνο θα έχεις μετά αφού στη σχολή θα σε δεχτούν μετά από 1 χρόνο.Το θέμα είναι να καταφέρεις το στόχο σου , πρέπει να περάσεις αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας όπου οι θέσεις είναι λίγες και η βάση πέρσι  έφτασε 18.300 .Δεν ξέρω άμα θα δίνεις του χρόνου ΑΟΔΕ ,άμα το δίνεις πήγαινε πάρε το βιβλίο

πρέπει να μάθεις απ'εξω 60 σελίδες ακριβώς όπως είναι στο βιβλίο και είναι δύσκολο να το μάθεις γιατί το βιβλίο είναι κακογραμμένο.Τα μαθηματικά ,φυσική κατεύθυνσης η ύλη είναι τεράστια τα υπόλοιπα θα τα δεις το καλοκαίρι άμα κάνεις καλοκαιρινή προετοιμασία .Κάτσε διάβασε κάνε γυμναστική και κλείσε τα αυτιά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγώ λέω να κάτσεις να διαβάσεις τα μαθήματα 3ης λυκείου και να αφήσεις τον προγραμματισμό,χρόνο θα έχεις μετά αφού στη σχολή θα σε δεχτούν μετά από 1 χρόνο.Το θέμα είναι να καταφέρεις το στόχο σου , πρέπει να περάσεις αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας όπου οι θέσεις είναι λίγες και η βάση πέρσι  έφτασε 18.300 .Δεν ξέρω άμα θα δίνεις του χρόνου ΑΟΔΕ ,άμα το δίνεις πήγαινε πάρε το βιβλίο
πρέπει να μάθεις απ'εξω 60 σελίδες ακριβώς όπως είναι στο βιβλίο και είναι δύσκολο να το μάθεις γιατί το βιβλίο είναι κακογραμμένο.Τα μαθηματικά ,φυσική κατεύθυνσης η ύλη είναι τεράστια τα υπόλοιπα θα τα δεις το καλοκαίρι άμα κάνεις καλοκαιρινή προετοιμασία .Κάτσε διάβασε κάνε γυμναστική και κλείσε τα αυτιά σου.

 
 
Το ΑΟΔΕ δεν υπαρχει πλεον και μαλλον όσοι θέλουν να πάνε σε στρατιωτικές σχολές θα δινουν ΑΟΘ, Πληροφορικη, Εκθεση , Μαθηματικα και Φυσικη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...