Προς το περιεχόμενο

Hawkers γυαλια


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθαν και τα δικά μου σήμερα. Το πλάι όπου αναγράφεται η μάρκα είναι σκαλιστό.

Δε τα δοκιμασα στον ήλιο αλλά λίγο που τα φορεσα σα να αχνοφαινονταν ένα ουράνιο τόξο στο οπτικό μου πεδίο.

 

Αν εννοούμε το ίδιο ναι, τα τσάμια σε μερικά αμάξια θα τα βλέπεις σαν ουράνιο τόξο :P επίσης αν γύρεις το κεφάλι σου προς τα δεξιά μαυρίζουν οι οθόνες του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 750
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείται ότι αχνοφαίνεται ένα ουράνιο τόξο? Και φαίνεται συνέχεια?

Τα φορεσα και χαζεψα λιγο την τηλεοραση που ηταν ανοιχτη και εβλεπα ενα ουρανιο τοξο μεσα. :fear: :unsure:

Ξαναλεω, στον ηλιο δε βγηκα να τα δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φορεσα και χαζεψα λιγο την τηλεοραση που ηταν ανοιχτη και εβλεπα ενα ουρανιο τοξο μεσα. :fear: :unsure:

Ξαναλεω, στον ηλιο δε βγηκα να τα δοκιμασω

Welcome to the "polarised lenses" club :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, σε test drive σημερα που ειχε ηλιο και εκανα μια βολτα, διαπιστωσα πως για τα λεφτα τους ειναι αριστα.

 

Πριν 2 χρονια ειχα κανει εγχειρηση lazer για αφαιρεση μυωπιας και εκτοτε ειμαι πολυ ευαισθητη με τα γυαλια ηλιου και γενικα με τον ηλιο. Κατι μουφατζιδικα του 5ευρου που χα παρει, μου καναν πονοκεφαλο στο τεταρτο που τα φορουσα στον ηλιο. Κατεληξαν στα σκουπιδια.

 

Ημουν πολυ επιφυλακτικη και με τα Hawkers αλλά για να μην αντιμετωπισα σημερα προβλημα με πονοκεφαλο - μαλλον- ο φακος τους ειναι σωστος.

 

Το μονο εκνευριστικο ειναι πως για να δω το κινητο μου, επρεπε να τα βγαλω γιατι εβλεπα την οθονη πολυχρωμη με ουρανιο τοξο και με ζαλιζε. Αλλά οπως είπε και ο Alxnks:

 

Welcome to the "polarised lenses" club :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ετσι κ βαλεις polarised γυαλια δε ξαναγυριζεις πισω σε απλα.

 

παρατηρησε οτι εκτος του ουρανιου τοξου στα παρμπιρζ,μπορεις να διακρινεις πεντακαθαρα κ μεσα τους,τον οδηγο κλπ,που χωρις τα γυαλια ειναι πολυ δυσκολο.

επισης η τρομερη διαφορα ειναι στην παραλια κοιτωντας τη θαλασσα κ την αντανακλαση του ηλιου.χωρις τα γυαλια ειναι ενα ανυποφορο φως,με τα γυαλια βλεπεις εξαιρετικες λεπτομερειες στον κυματισμο κλπ.

 

αν εχουν κ ενα πρασινο τιντ-το αγαπημενο μου- δε θα τα βγαζεις ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με τον ουράνιο τοξο :P

 

Στην οδήγηση είναι έντονο-ενοχλητικό που βλέπεις μέσα από τζάμι ?

 

Γι αυτά συγκεκριμένα σκέφτομαι που νομίζω τα έχει και κάποιος απ' εδώ.

http://hawkersco.com/products/carbon-black-dark-one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βλέπεις μέσα από το τζάμι δεν το κατάλαβα! ίσως είναι σε άλλο χρώμα φακό. Εγώ το μόνο που βλέπω είναι πάνω στο τζάμι το ουράνιο τόξο που λέτε.

 

attachment.php?attachmentid=7875&d=13425

 

 

Δεν είναι ενοχλητικό! εμένα μου αρέσει κιόλας, βάζεις χρώμα στην ζωή σου :P

 

Το μόνο που με ενοχλεί είναι που μου έχει τύχει πολλές φορές να είμαι πρώτος σε φανάρι και από συνήθεια κοιτάω το φανάρι των πεζών έτσι ώστε να είμαι προετιμασμένος. Με τα γυαλιά δεν είναι και τόσο ευδιάκριτο. Το παίζω λίγο κάγκουρας κατεβάζοντας κεφάλι για να δω πάνω από τα γυαλιά και όλα κομπλέ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βλέπεις μέσα από το τζάμι δεν το κατάλαβα! ίσως είναι σε άλλο χρώμα φακό. Εγώ το μόνο που βλέπω είναι πάνω στο τζάμι το ουράνιο τόξο που λέτε.

 

Εννοώ αν στο παρμπριζ του αυτοκινήτου φαίνεται έντονο το ουράνιο τόξο ώστε να είναι ενοχλητικό στην οδήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οχι δεν ειναι. Στην αρχη θα σου τραβαει λιγο την προσοχη, σαν κατι καινουργιο που βλεπεις, αλλα μετα δεν θα εχεις προβλημα!

 

Ok ευχαριστώ για τις πληροφορίες γιατί βλέποντας Link.png Site:

το βίντεο μου φάνηκε υπερβολικοί οι χρωματισμοί
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που μπορω να τα δοκιμασω ρε παιδια?

θελω να παρω 2 ζευγαρια αλλα χωρις δοκιμη δε κανω κινηση

 

Μπορείς να πας σε μαγαζί με οπτικά και να τους πεις να σου δείξουν polaroid φακούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...