Προς το περιεχόμενο

Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο


ghostman13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Σωστά, γιατί στην οποιαδήποτε μερίδα (πιάτο) χοιρινού κρέατος υπάρχει εξ'ορισμού πάνω από το κρέας τζατζίκι.

 

Άμπαλοι αθηνέζοι.

Μan δεν το εχεις σωστα, το τζατζικι ειναι η νεραιδοσκονη του πιτογυρου. Και ο Πητερ Παν θα μπορουσε να παρει το πλοιο ξερωγω για να παει στη Νεβερλαντ αλλα προτιμησε τη νεραιδοσκονη της Τινκερμπελ για το μαγικο της υποθεσης. Ετσι και με το τζατζικι. Εχεις τα υλικα ολα μεσα σε μια πιτα, καλο και γευστικο δε λεω, αλλα προσθετεις λιγο γιαουρτοσκορδικο χοκους ποκους και απολαμβανεις την πανδαισια που ονομαζουμε πιτογυρο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 379
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η πιτα γυρος εχει συγκεκριμενη διαδικασια-ιεροτελεστια , μερος της οποιας ειναι το τζατζικι.Αλλιως παραγγελνεις μια μεριδα γυρο και βαζεις ξεχωριστα οτι επιθυμεις.Αν αρχισουν τα οχι λαδι γιατι κανω διαιτα, οχι τζατζικι γιατι θα θα συναντησω την γκομενα χεστα.. :P .Ακου προαιρετικο.Χιπστεραδες !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης πολλά + πάιρνει η πίτα με εξοχικό/κοντοσουβλι αντι για γυροειδή. 

 

Yeh αλλα ακουμπας 2,50 στον Μαλλιωρα , δεν βγαινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeh αλλα ακουμπας 2,50 στον Μαλλιωρα , δεν βγαινεις

 

Και ο γωνιακός στην Ιασωνίδου καλό κρέας έχει αλλά ππολύ μικρό γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, γιατί στην οποιαδήποτε μερίδα (πιάτο) χοιρινού κρέατος υπάρχει εξ'ορισμού πάνω από το κρέας τζατζίκι.

 

Άμπαλοι αθηνέζοι.

 

 

Αμα θες τζατζίκι του λες "ΜΕ τζατζίκι μάστορα" . Επιμένω .

 

 

Από τη στιγμή που χαραμίζετε το κρέας με κέτσαπ και μουστάρδες χάνετε το δίκιο σας αυτόματα...:P

 

 

(και δεν είμαι Αθηναίος :)  )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από την στιγμή που το τζατζίκι το λενε/το εχουν στην κατηγορία "σαλάτα" και το χρεώνουν έξτρα, δεν νομίζω οτι δικαιούνται να ομιλούν οι βόρειοι.

Επίσης την υπερβολή την κάνουν στην  Αλεξανδρούπολη, οπου βάζουν κέτσαπ,μουστάρδα και τζατζίκι στο απ'ολα :P

 

Edit: Γύρο κοτόπουλο χαλαρά.

Επεξ/σία από Soulseeker
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω ειδα το τοπικ και παραγγειλα μία πιτα γύρο τζατζίκι από λα..αλλά δε μου κάνετε καλό παιδιά γιατί έχω μείνει με τα τελευταία μου 5 € εως στις 10 του μηνος και θα ζητάω δανεικά πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που το τζατζίκι το λενε/το εχουν στην κατηγορία "σαλάτα" και το χρεώνουν έξτρα, δεν νομίζω οτι δικαιούνται να ομιλούν οι βόρειοι.

Επίσης την υπερβολή την κάνουν στην  Αλεξανδρούπολη, οπου βάζουν κέτσαπ,μουστάρδα και τζατζίκι στο απ'ολα :P

 

Πρωτη φορα το εφαγα Μυτιληνη το τζατζικι/κετσαπ/μουσταρδα κ αλλαξε ολη μου η κοσμοθεωρια 

Το δοκιμασα Αθηνα κ καθε φορα παλευω να βγαλω ακρη στο τηλεφωνο οταν τα ζηταω κ τα 3 οποτε πλεον το παιρνω οταν εχω καιρο . Αλλα ειναι μπομπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας μισώ ΟΛΟΥΣ να ξέρετε. 

 

Την απο πάνω άποψη συμμερίζονται όλοι οι μετανάστες που τραβάνε τα ίδια. Καλό το Wok αλλά σαν το διπλό σουβλάκι σε πίτα με τζατζίκι και μπόλικο κρεμμύδιθ στις 4 το πρωί , Ε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ, 

 

 

Αυτο και μπουγάτσα με τυρί ή πράσσο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που το τζατζίκι το λενε/το εχουν στην κατηγορία "σαλάτα" και το χρεώνουν έξτρα, δεν νομίζω οτι δικαιούνται να ομιλούν οι βόρειοι.

Επίσης την υπερβολή την κάνουν στην  Αλεξανδρούπολη, οπου βάζουν κέτσαπ,μουστάρδα και τζατζίκι στο απ'ολα :P

 

Στην καβαλα να δεις που την πιτα την εκαναν με εκατο κιλα λαδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...