Προς το περιεχόμενο

Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο


ghostman13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός. (εκτός κι αν είσαι χίπστερ)

 

Στο θέμα, πίτα με γύρο κοτόπουλο, αλλά σουβλάκι χοιρινό.

Όχι καμία σχέση, απλά είναι ωραίο και διαφορετικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 379
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιτόγυρο = Μόνο ΧΟΙΡΙΝΟ! Αν είναι να κάνεις την γουρουνιά, κάντην σωστά! Βέβαια, αν μου δώσει κάποιος κοτόπουλο, δεν θα πω και όχι.:)

Σουβλάκι = Ξανά μόνο ΧΟΙΡΙΝΟ! Θα προτιμούσα το κοτόπουλο αν το έτρωγα σε λαδόκολα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

zio10

 

Σαν συμπληρωματικο του πραγματικου κεφτε ειναι ακομα πιο ωραιο.Και τελος παντως ας κανουμε και λιγο αποτοξινωση.Αντι για πατατες ας συνοδεψουμε τα κεφτεδακια (ταπραγματικα ) με φαλαφελ μια φορα , γιατι οχι   :P

 

Και οι κολοκυθοκεφτεδες ειναι ζορικοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

zio10

 

Σαν συμπληρωματικο του πραγματικου κεφτε ειναι ακομα πιο ωραιο.Και τελος παντως ας κανουμε και λιγο αποτοξινωση.Αντι για πατατες ας συνοδεψουμε τα κεφτεδακια (ταπραγματικα ) με φαλαφελ μια φορα , γιατι οχι   :P

 

Και οι κολοκυθοκεφτεδες ειναι ζορικοι.

Όλων των ειδών οι "κεφτέδες" μου αρέσουν! Κολοκυθοκεφτέδες, πατατοκεφτέδες, ντοματοκεφτέδες...δεν θυμάμαι κανέναν άλλο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντα με γυρο χοιρινο, τα παντα ολα μεσα (εκτος απο κετσαπ. Πως διαλο βαζουν μερικοι κετσαπ δεν το καταλαβαινω) και εξτρα καυτερο πιπερι . Δεν ξερω γιατι αλλα ο γυρος κοτοπουλο δεν μου κανει κλικ. Σε φαση αφου την κανεις που την κανεις την γουρουνια, κανε την σωστα. :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλων των ειδών οι "κεφτέδες" μου αρέσουν! Κολοκυθοκεφτέδες, πατατοκεφτέδες, ντοματοκεφτέδες...δεν θυμάμαι κανέναν άλλο :)

 

 

:-D

 

winston.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D

 

winston.jpg

Με τζατζικάκι και μπύρα...σούπερ είναι :)

Παντα με γυρο χοιρινο, τα παντα ολα μεσα (εκτος απο κετσαπ. Πως διαλο βαζουν μερικοι κετσαπ δεν το καταλαβαινω) και εξτρα καυτερο πιπερι . Δεν ξερω γιατι αλλα ο γυρος κοτοπουλο δεν μου κανει κλικ. Σε φαση αφου την κανεις που την κανεις την γουρουνια, κανε την σωστα. :lol:

Τζατζίκι, κέτσαπ, μουστάρδα μαζί....μεγάλο φάουλ των φίλων Θεσσαλονικιών....:D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρετε να τρώτε 

Αν το λες για το τζατζίκι - κέτσαπ - μουστάρδα έχεις άδικο....από τους πιο άκυρους συνδυασμούς που μπορεί να σκεφτεί άνθρωπος! :P :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τζατζίκι, κέτσαπ, μουστάρδα μαζί....μεγάλο φάουλ των φίλων Θεσσαλονικιών.... :D

Kαι μπολικο κοκκινο πιπερι για να δωσει πικαντικη γευση στα παραπανω ?  :-D

 

Ελλειψη αυτοπειθαρχιας.Ενταξει βρε παιδια τα σπαει ο γυρος , αλλα συγκρατηθειτε και αυριο μερα ειναι , κοψτε κατι  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μπολικο κοκκινο πιπερι για να δωσει πικαντικη γευση στα παραπανω ?  :-D

 

Ελλειψη αυτοπειθαρχιας.Ενταξει βρε παιδια τα σπαει ο γυρος , αλλα συγκρατηθειτε και αυριο μερα ειναι  :-D

Κόκκινο πιπέρι ναι, του πάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το λες για το τζατζίκι - κέτσαπ - μουστάρδα έχεις άδικο....από τους πιο άκυρους συνδυασμούς που μπορεί να σκεφτεί άνθρωπος! :P :D

 

ε κοίτα , λάβε υπόψιν ότι εδώ το απ'όλα δεν περιλαμβάνει τζατζίκι μιας και οι αλοιφές είναι προαιρετικές (μόνο αν το ζητήσεις σου βάζει κάποια).

Εγώ χτυπητή βάζω 9 στις 10 φορές , οπότε την 1 φορά που θα τύχει να ζητήσω τζατζίκι κλάϊν μάϊν , δε θα με ενοχλήσει .

 

Και εννοείται θα βάλω μπούκοβο και σε κάθε βούκα απο πάνω μουστάρδα (καθε τραπέζι και σταντ εχει ενα ζευγαρι κετσαπ-μουσταρδα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κοίτα , λάβε υπόψιν ότι εδώ το απ'όλα δεν περιλαμβάνει τζατζίκι μιας και οι αλοιφές είναι προαιρετικές (μόνο αν το ζητήσεις σου βάζει κάποια).

Εγώ χτυπητή βάζω 9 στις 10 φορές , οπότε την 1 φορά που θα τύχει να ζητήσω τζατζίκι κλάϊν μάϊν , δε θα με ενοχλήσει .

 

Και εννοείται θα βάλω μπούκοβο και σε κάθε βούκα απο πάνω μουστάρδα (καθε τραπέζι και σταντ εχει ενα ζευγαρι κετσαπ-μουσταρδα)

Εντάξει πλάκα κάνουμε εννοείται. Όπως είπαμε είναι θέμα γούστου και συνήθειας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα με γυρο χοιρινο, τα παντα ολα μεσα (εκτος απο κετσαπ. Πως διαλο βαζουν μερικοι κετσαπ δεν το καταλαβαινω) και εξτρα καυτερο πιπερι . Δεν ξερω γιατι αλλα ο γυρος κοτοπουλο δεν μου κανει κλικ. Σε φαση αφου την κανεις που την κανεις την γουρουνια, κανε την σωστα. :lol:

πες τα!κετσαπ στο σουβλακι μου κοβει την ορεξη στο δευτερο απανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...