Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έκανα πάνω από 10 φορές ενώ συγχρονίζει κανονικά δεν περνει ip

 

Μου το έκανε κι εμένα και ήμουν σίγουρος ότι βάζω σωστά το Usename/password. Κι όμως δεν τα έβαζα σωστά. Και πάλευα ώρες για να βρώ τι γίνεται.

 

Επιβεβαίωσε ότι είναι αυτά που βάζεις κι αν σου πούν (στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση) ότι είναι αυτά, τότε ζήτα να τα αλλαξεις σε κάτι πιο απλό χωρίς μικρά/κεφαλαία και σύμβολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου το έκανε κι εμένα και ήμουν σίγουρος ότι βάζω σωστά το Usename/password. Κι όμως δεν τα έβαζα σωστά. Και πάλευα ώρες για να βρώ τι γίνεται.

 

Επιβεβαίωσε ότι είναι αυτά που βάζεις κι αν σου πούν (στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση) ότι είναι αυτά, τότε ζήτα να τα αλλαξεις σε κάτι πιο απλό χωρίς μικρά/κεφαλαία και σύμβολα.

 

Tους εχω εκτυπωμενους το mail αλλα και τον κωδικο μου τον εκαναν επαναφορα οποτε δεν ειναι λαθος απο εκει

 

Δοκιμασα και __________.ath.forthnet.gr αλλα και [email protected] οπως μου ειπε στο τηλεφωνο , ο κωδικος εχει μονο νουμερα οποτε δεν παιζει λαθος εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tους εχω εκτυπωμενους το mail αλλα και τον κωδικο μου τον εκαναν επαναφορα οποτε δεν ειναι λαθος απο εκει

 

Δοκιμασα και __________.ath.forthnet.gr αλλα και [email protected] οπως μου ειπε στο τηλεφωνο , ο κωδικος εχει μονο νουμερα οποτε δεν παιζει λαθος εκει

Mε κάποιο άλλο modem μπορείς να μπείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Mε κάποιο άλλο modem μπορείς να μπείς?

Ναι κανονικά μόνο με το συγκεκριμένο firmware έχω θέμα και με το stable αλλά και την προηγούμενη beta συνδέεται κανονικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια βοήθεια παρακαλώ.

 

Έχω ψάξει όλο το μενού προσπαθώντας να βρω πως αλλάζει το κανάλι εκπομπής του wlfi.

Αυτή τη στιγμή εκπέμπει στο κανάλι 2 και εκεί πέφτουν άλλα 7-8 διπλανά δίκτυα. Θέλω λοιπόν να το πάω στο κανάλι 12 που από ότι είδα υπάρχει μόνο ένα άλλο.

 

Ξέρετε που θα το βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια παρακαλώ.

 

Έχω ψάξει όλο το μενού προσπαθώντας να βρω πως αλλάζει το κανάλι εκπομπής του wlfi.

Αυτή τη στιγμή εκπέμπει στο κανάλι 2 και εκεί πέφτουν άλλα 7-8 διπλανά δίκτυα. Θέλω λοιπόν να το πάω στο κανάλι 12 που από ότι είδα υπάρχει μόνο ένα άλλο.

 

Ξέρετε που θα το βρω;

https://www.youtube.com/watch?v=v_MFstmvPfk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια παρακαλώ.

 

Έχω ψάξει όλο το μενού προσπαθώντας να βρω πως αλλάζει το κανάλι εκπομπής του wlfi.

Αυτή τη στιγμή εκπέμπει στο κανάλι 2 και εκεί πέφτουν άλλα 7-8 διπλανά δίκτυα. Θέλω λοιπόν να το πάω στο κανάλι 12 που από ότι είδα υπάρχει μόνο ένα άλλο.

 

Ξέρετε που θα το βρω;

Jgo7jp9.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τελευταιο beta παντως βρισκει το πιο ελευθερο καναλι στο αυτοματο τις περισσοτερες φορες κ αυτο γιατι τα καναλια εχουν διακυμανσεις κ εχει σημασια τι συμβαινει την στιγμη που ενεργοποιεις το wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαδικασία απόκτησής του είναι ακόμα η ίδια;

μπαίνω σε ενα κατάστημα wind,ανεξαρτήτως αν είμαι πελάτης η όχι,ζητάω το συγκεκριμένο και περιμένω πότε θα το φέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαδικασία απόκτησής του είναι ακόμα η ίδια;

μπαίνω σε ενα κατάστημα wind,ανεξαρτήτως αν είμαι πελάτης η όχι,ζητάω το συγκεκριμένο και περιμένω πότε θα το φέρουν;

 

αν θες εχω προς παραλαβη σε καταστημα wind στονομα ενος φιλου που τελικα δε θα το παρει γιατι το φεραν σε αλλο καταστημα πρωτα και το πηρε,αν θες πμ να πας να το παραλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με χρηση ολο αυτον τον καιρο που το παραγγειλαμε δεν θα το συνιστουσα 

 

τα firmware beta κ μη δεν ειναι αξιοπιστα με αποτελεσμα το ρουτερακι να εχει απροβλεπτη συμπεριφορα απο μερα σε μερα

 

αλλες κλειδωνει καλα ,αλλες οχι τοσο καλα ,αλλη φορα εχει errors χωρις προφανη λογο,αλλη φορα μπουκωνει κ θελει restart κλπ

 

κ δεν νομιζω να φταιει η γραμμη μου ,στην ιδια γραμμη το tplink 8970 επαιζε αψογα χωρις να ασχολουμαι για πολυ καιρο

 

γενικοτερα δεν το στηνεις κ το ξεχνας,τουλαχιστον εμενα αυτη ειναι η εμπειρια μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με χρηση ολο αυτον τον καιρο που το παραγγειλαμε δεν θα το συνιστουσα 

 

τα firmware beta κ μη δεν ειναι αξιοπιστα με αποτελεσμα το ρουτερακι να εχει απροβλεπτη συμπεριφορα απο μερα σε μερα

 

αλλες κλειδωνει καλα ,αλλες οχι τοσο καλα ,αλλη φορα εχει errors χωρις προφανη λογο,αλλη φορα μπουκωνει κ θελει restart κλπ

 

κ δεν νομιζω να φταιει η γραμμη μου ,στην ιδια γραμμη το tplink 8970 επαιζε αψογα χωρις να ασχολουμαι για πολυ καιρο

 

γενικοτερα δεν το στηνεις κ το ξεχνας,τουλαχιστον εμενα αυτη ειναι η εμπειρια μου

είχες/έχεις προβλήματα με το ασύρματο;

στο 90% ασύρματο θα παίζει και το Ν14 σε μένα(browsing,torrents γενικότερα τα πάντα)

μόνο ο σταθερός ειναι με καλώδιο για παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...