Προς το περιεχόμενο

Η On Telecoms κατέθεσε αίτηση πτώχευσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ουκρανία. Και η Ρουμανια απεχει ετη φωτος απο την Ελλαδα επισης. Ας πιασουμε ποτε (ζησε μαη μου) τους δεικτες ποιοτητας της ουκρανιας (οχι μονο σε ταχυτητα αλλα και σε θεμα υποχρεωσεων του παροχου και των κυρωσεων σε αυτον) και μετα παμε να πιασουμε και της ρουμανιας :)

για Ουκρανία tbh δεν έχω ακούσει κάτι όπως για Ρουμανία πχ, αλλά έτσι όπως είναι τώρα δεν την ζηλεύω ούτε για αστείο...

 

πάντως όλες αυτές που αναφέρεις παίζουν κυρίως με Cable, με το οποίο εμείς δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχουμε καμία σχέση ως χώρα (με εξαίρεση την Καλαμαριά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για Ουκρανία tbh δεν έχω ακούσει κάτι όπως για Ρουμανία πχ, αλλά έτσι όπως είναι τώρα δεν την ζηλεύω ούτε για αστείο...

 

πάντως όλες αυτές που αναφέρεις παίζουν κυρίως με Cable, με το οποίο εμείς δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχουμε καμία σχέση ως χώρα (με εξαίρεση την Καλαμαριά)

 

Και στην Αθήνα, αλλά μόνο για τη Μεταμόρφωση....

Ταχύτητες έως 1Gbps download/upload :P 

http://www.inalan.gr/%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και στην Αθήνα, αλλά μόνο για τη Μεταμόρφωση....

Ταχύτητες έως 1Gbps download/upload :P 

http://www.inalan.gr/σύνδεση/

με Cable/ομοαξωνικό καλώδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σηκώνει τόσες πολλές εταιρείες η ελληνική αγορά , αυτό είναι ξεκάθαρο . Τώρα για την συγκεκριμένη εταιρεία , αν δεν ξέρει κανείς "πρόσωπα και πράγματα" δεν μπορεί να έχει πλήρη και σωστή εικόνα . Πάντως , κατά πάσα πιθανότητα, πρόκειται για εταιρεία απομεινάρι της προηγούμενης "τρελλής δεκαετίας" που στήθηκε με δανεικά και ......αγύριστα και τελικά φούνταρε , αφήνωντας φέσια στην αγορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι. Ο μεγαλομέτοχος δεν πλήρωνε κανένα δάνειο πλέον εδώ και χρόνια. Η εταιρεία δεν μπορούσε να βάλει νέους συνδρομητές εδώ και χρόνια γιατί χρωστούσε στον ΟΤΕ. Από 120.000 συνδρομητές είχε πέσει στις 40.000. Πολλοί υπάλληλοι έχουν πια φύγει, η εταιρεία τον τελευταίο χρόνο ετοιμαζόταν για την πτώχευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι μαθαίνω οι εργαζόμενοι θα μπλοκάρουν αύριο δικαστικά την αίτηση πτώχευσης. Θεωρητικά η εταιρεία θα συνεχίζει να λειτουργεί "κανονικά" το επόμενο διάστημα, ίδωμεν τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά η εταιρεία θα συνεχίζει να λειτουργεί "κανονικά" το επόμενο διάστημα, ίδωμεν τι θα γίνει.

 

νομίζω αν έχει παρθεί η απόφαση απο ψηλά λίγα μπορούν να κάνουν οι εργαζόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα καμία σχέση με το post μου :P

Ε από τους παρόχους γενικά, πάτε στην EETT, μετά πάτε σε ταχύτητες, μετά πάτε σε καλώδια χαλκού σε σύγκριση με τις ίνες του VDSL, μετά από τις τιμές σύνδεσης σε υποδομές άλλων χωρών (όλα αυτά σε μια σελίδα).. ε κάπου το χάσα και 'γω.. πετάω λοιπόν και ένα "fiber του χόουμ" να δέσει :P :P :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα πριν λίγο με την On Telecom και η ενημέρωση ήταν η εξής:

Δεν υπάρχει πρόβλημα στις υπηρεσίες των συνδρομητών και σε περίπτωση που κλείσει θα ενημερωθούν αρκετά πιο νωρίς όλοι οι συνδρομητές με επιστολή.

 

 

Πάντως εγώ είμαι 5 χρόνια στην On και ήμουν πολύ ευχαριστημένος σε όλους τους τομείς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...