Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα απο mario kai zelda τι αλλο να παιξεις στο 3ds εκτος απο τα rpgs?

 

Σε φορητη κονσολα τι παιχνιδια ακριβως περιμενες να παιξεις?Uncharted?Bayonetta?

 

Επισης ενα ειναι το rpg που πουλαει ανεκαθεν σε φορητη κονσολα και αυτο ειναι τα pokemon(που για καποιο λογο δεν αναφερεις καν).

πες μου σοβαρους ΑΑΑ τιτλους

Σοβαρους ΑΑΑ τιτλους περιμενεις να παιξεις στην κονσολα της nintendo(που γνωριζεις οτι εχει και κατωτερο hardware)οταν εχει δυνατο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φορητη κονσολα τι παιχνιδια ακριβως περιμενες να παιξεις?Uncharted?Bayonetta?

 

Επισης ενα ειναι το rpg που πουλαει ανεκαθεν σε φορητη κονσολα και αυτο ειναι τα pokemon(που για καποιο λογο δεν αναφερεις καν).

Σοβαρους ΑΑΑ τιτλους περιμενεις να παιξεις στην κονσολα της nintendo(που γνωριζεις οτι εχει και κατωτερο hardware)οταν εχει δυνατο pc?

Μα αυτο περιμενουμε ολοι απο το switch:να μπορεις να παιξεις ΑΑΑ τιτλους και τα αποκλειστικα της nintendo σε φορητο. Εκει ειναι που θα κερδισει απο τις υπολοιπες κονσολες. Κι ας μην εχει γραφικα uncharted 4, δεν πειραζει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ελπιζω τo switch να ακολουθησει το μοτιβο των παιχνιδιων του wii u κι οχι του 3ds με τα βρωμo j-rpgs.Νισαφι πια!

Νισάφι πια με αυτούς που δεν θέλουν JRPG λες και η Nintendo τους αναγκάζει να αγοράσει τα παιχνίδια ή τις κονσόλες που τα παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo και Epic Japan μιλούν για την Unreal Engine 4 στο Switch.

 

http://nintendoeverything.com/nintendo-and-epic-japan-on-forming-their-relationship-and-bringing-unreal-engine-4-to-switch/

 

 

Κυκλοφορεί μια φήμη (την οποία έχει πάρει το αυτί πολλών insiders του Neogaf) ότι η Climax Studios ετοιμάζει, υπό την επίβλεψη της Retro Studios, ένα 2d metroid για το 3ds.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί μια φήμη (την οποία έχει πάρει το αυτί πολλών insiders του Neogaf) ότι η Climax Studios ετοιμάζει, υπό την επίβλεψη της Retro Studios, ένα 2d metroid για το 3ds.

 

Απογοητευτικό -αν ισχύει- και προορίζεται για το 3DS, τουλάχιστον ας κυκλοφορήσει και στο NSW όπως θα γίνει με το FE Warriors. Πάντως η Retro Studios σε παλιότερη συνέντευξη έκανε γνωστό πως έχουν μια κύρια ομάδα και μια μικρότερη που λειτουργεί σαν βοηθητική.

 

Τώρα το θυμήθηκαν το 2D Metroid.... βέβαια είναι μικρότερο ρίσκο σε σχέση με την ανάπτυξη ενός 3D λόγω κόστους. 

 

*2D Metroid είναι ότι πρέπει για την Platinum Games ή μήπως είναι ο Tomonobu Itagaki (Valhalla Game Studios) είναι καλύτερη επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα και για αυτο το πηρα τα περισσοτερα παιχνιδακια του 3ds ειναι για να περναει η ωρα. Οχι κατι σοβαρο δηλαδη.πες μου σοβαρους ΑΑΑ τιτλους που εχει το 3ds σε σχεση με το wii u.

Δηλαδη αμα πηραμε το switch για να παιζουμε shovel knight και fire emblem πειτε το μου να το πουλησω τωρα.

Πες μας σοβαρους τιτλους που ειχε το wii u AAA. Περα απο μαριο και ζελντα. Να δουμε αν βγαινουν τα νουμερα ρε παιδι μου. Φτιαξε μια λιστα. Αλλιως αστο ζητα συγνωμη απο τον εαυτο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα και για αυτο το πηρα τα περισσοτερα παιχνιδακια του 3ds ειναι για να περναει η ωρα. Οχι κατι σοβαρο δηλαδη.πες μου σοβαρους ΑΑΑ τιτλους που εχει το 3ds σε σχεση με το wii u.

Καταρχας τι εννοουμε οταν λεμε σοβαρος τιτλος?Αν εννοεις σοβαρος απο πλευρας ιστοριας,τοτε σε γενικες γραμμες κανενα γνωστο παιχνιδι του wii u καλυπτει αυτο το κομματι μιας και τα περισσοτερα δεν εχουν καν ιστορια,ειδικα τα mario .

 

Θες να ξεκινησουμε να αναφερουμε ποσους τιτλους οι οποιοι εχουν μια αξιολογη ιστορια?Οι περισσοτεροι απο αυτους ομως θα ειναι ολως τυχαιως rpg παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καταρχας τι εννοουμε οταν λεμε σοβαρος τιτλος?Αν εννοεις σοβαρος απο πλευρας ιστοριας,τοτε σε γενικες γραμμες κανενα γνωστο παιχνιδι του wii u καλυπτει αυτο το κομματι μιας και τα περισσοτερα δεν εχουν καν ιστορια,ειδικα τα mario .

 

Θες να ξεκινησουμε να αναφερουμε ποσους τιτλους οι οποιοι εχουν μια αξιολογη ιστορια?Οι περισσοτεροι απο αυτους ομως θα ειναι ολως τυχαιως rpg παιχνιδια.

 

Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί κάποιοι θεωρούν ότι το σενάριο είναι που διαχωρίζει τα σοβαρά από τα μη σοβαρά games. Προσωπικά, παίζω games για το gameplay, αν έχουν πολλά γραφικά ή καλοστημένο σενάριο/πλοκή τα βρίσκω σάλτσες (ευχάριστες μεν, σάλτσες δε). Όποιος θέλει σενάριο μπορεί να διαβάσει βιβλία ή να δει ταινίες, κατά κανόνα ένα κακό βιβλίο έχει πολύ καλύτερο σενάριο από ένα μέτριο game.

 

Το αστείο είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς που διαμαρτύρονται για την έλλειψη σεναρίου σε Zelda και Mario, θεωρούν τα Fifa/Pro και Forza πχ σοβαρούς τίτλους, κι ας μην έχουν σενάριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι ΑΑΑ τίτλος το Bayonetta ;;;;;

 

Νομίζω ότι έχεις παρεξηγήσει τι σημαίνει «ΑΑΑ» τίτλος. ΑΑΑ είναι ένα game όταν έχει υψηλό κόστος παραγωγής και μεγάλη προώθηση. Το Bayonetta είναι ο ορισμός του τίτλου που απευθύνεται σε niche αγορά, δηλαδή το ακριβώς αντίθετο από αυτό που σημαίνει «ΑΑΑ» παραγωγή. Από την άλλη, το Fire Emblem: Awakening είναι ο ορισμός του AAA τίτλου, ο οποίος πήρε μια niche σειρά και μέσω της αύξησης του production value και του marketing, την μετέτρεψε σε σειρά που μοσχοπούλησε ακόμα και σε κοινό που δεν θα πουλούσε μερικά χρόνια πριν.

 

Μήπως αντί για «ΑΑΑ» ήθελες να πεις «καλό game» ή «game που μου αρέσει να παίζω»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΑΑΑ τίτλος το Bayonetta ;;;;;

 

Νομίζω ότι έχεις παρεξηγήσει τι σημαίνει «ΑΑΑ» τίτλος. ΑΑΑ είναι ένα game όταν έχει υψηλό κόστος παραγωγής και μεγάλη προώθηση. Το Bayonetta είναι ο ορισμός του τίτλου που απευθύνεται σε niche αγορά, δηλαδή το ακριβώς αντίθετο από αυτό που σημαίνει «ΑΑΑ» παραγωγή. Από την άλλη, το Fire Emblem: Awakening είναι ο ορισμός του AAA τίτλου, ο οποίος πήρε μια niche σειρά και μέσω της αύξησης του production value και του marketing, την μετέτρεψε σε σειρά που μοσχοπούλησε ακόμα και σε κοινό που δεν θα πουλούσε μερικά χρόνια πριν.

 

Μήπως αντί για «ΑΑΑ» ήθελες να πεις «καλό game» ή «game που μου αρέσει να παίζω»;

Οκ μπορει να ειναι ετσι οπως τα λες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAA παιχνίδι που δεν έχει voice acting, κάποια σοβαρή 3d μηχανή γραφικών, animation ; Δεν θα το έλεγα.

 

Γενικά, όλα τα jrpg σε nintendo δεν είναι τίποτα άλλο από δύο κλικ παιχνίδια (κλικ attack, κλικ items). Παίζονται το ίδιο καλά ακόμα και σε κινητά.

 

Μέχρι στιγμής, το switch απευθύνεται στο κοινό της nintendo. Για εμάς που παίζουμε σε άλλες κονσόλες, δεν έχει να προσφέρει κάτι ακόμη. Κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAA παιχνίδι που δεν έχει voice acting, κάποια σοβαρή 3d μηχανή γραφικών, animation ; Δεν θα το έλεγα.

 

Γενικά, όλα τα jrpg σε nintendo δεν είναι τίποτα άλλο από δύο κλικ παιχνίδια (κλικ attack, κλικ items). Παίζονται το ίδιο καλά ακόμα και σε κινητά.

 

Μέχρι στιγμής, το switch απευθύνεται στο κοινό της nintendo. Για εμάς που παίζουμε σε άλλες κονσόλες, δεν έχει να προσφέρει κάτι ακόμη. Κρίμα

 

Δηλαδή για να απευθύνεται σε σένα που παίζεις σε άλλη κονσόλα, θα πρέπει το Switch να σου προσφέρει τα ίδια?

 

Το πιό σωστό που μπορεί να πεί κάποιος είναι "Τα παιχνίδια στα συστήματα της Νιντέντο δεν μου αρέσουν". Ή "Δεν μου αρέσουν τα jrpgs" .

 

Μήν γενικεύετε, όταν το μόνο που παραθέτετε είναι η προσωπική σας άποψη και εμπειρία.

 

Τώρα, το ότι τα jrpg της Nintendo είναι 2 κλίκ (και στα άλλα συστήματα δεν είναι) με ξεπερνάει.

 

Εκτός αν η σειρά Etrian Odyssey για παράδειγμα, ανήκει σε αυτήν την κατηγορία, των 2 κλίκ. Που μπροστά της παιχνίδια όπως τα Legend of Grimrock (που αποθεώθηκαν στο PC) φαντάζουν παιχνιδάκια.

 

Και πόσα ακόμα επιτυχημένα IPs......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να απευθύνεται σε σένα που παίζεις σε άλλη κονσόλα, θα πρέπει το Switch να σου προσφέρει τα ίδια?

 

Το πιό σωστό που μπορεί να πεί κάποιος είναι "Τα παιχνίδια στα συστήματα της Νιντέντο δεν μου αρέσουν". Ή "Δεν μου αρέσουν τα jrpgs" .

 

Μήν γενικεύετε, όταν το μόνο που παραθέτετε είναι η προσωπική σας άποψη και εμπειρία.

 

Τώρα, το ότι τα jrpg της Nintendo είναι 2 κλίκ (και στα άλλα συστήματα δεν είναι) με ξεπερνάει.

 

Εκτός αν η σειρά Etrian Odyssey για παράδειγμα, ανήκει σε αυτήν την κατηγορία, των 2 κλίκ. Που μπροστά της παιχνίδια όπως τα Legend of Grimrock (που αποθεώθηκαν στο PC) φαντάζουν παιχνιδάκια.

 

Και πόσα ακόμα επιτυχημένα IPs......

Οχι ρε παιδια τετοια παιχνιδια στο switch..

Υπαρχει και το 3ds για οποιον θελει τετοια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...