Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ρε παιδια τετοια παιχνιδια στο switch..

Υπαρχει και το 3ds για οποιον θελει τετοια παιχνιδια.

επρεπε να παρεις κονσολα αλλης εταιριας εσυ. Απορια το εχω για ποιο λογο πηρες νιντεντο κονσολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επρεπε να παρεις κονσολα αλλης εταιριας εσυ. Απορια το εχω για ποιο λογο πηρες νιντεντο κονσολα..

1oν)γιατι ειναι και φορητο

2ον)multiplayer

3oν) ελπιζοντας να ζησω εποχες n64

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parlapipas 

 

Εγώ πάλι πήρα το Switch για ότι τζαπανίλα αρπιτζιλα βγει που δε θα φτάσει ποτέ στο PS4 μου.

 

Άρα αυτό που εύχεσαι εσύ να μη γίνει είναι ο λόγος που τα έσκασα εγώ.

 

Ποιος είναι ο σωστός λοιπόν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1oν)γιατι ειναι και φορητο

2ον)multiplayer

3oν) ελπιζοντας να ζησω εποχες n64

Τι επαιξες στο νιντεντο 64?

Το ν64 να σου θυμισω πως δεν ηταν φορητο.

multiplayer παντα ειχαν τα νιντεντο.

Οποτε αγορασες μια κονσολα που δεν ειναι αυτο που ζητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα να έχει και jrpgs. Η ύπαρξη ενός genre στη βιβλιοθήκη μιας κονσόλας δεν αποκλείει την ύπαρξη και άλλων genre. Να ευχόμαστε να έχει από όλα τα genre κι ας μη μας αρέσουν κάποια. Αυτό θα βοηθήσει στη δημιουργία μεγαλύτερης βάσης και κατ' επέκταση και μεγαλύτερης υποστήριξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μέχρι στιγμής θεωρώ ότι στις σταθερές κονσόλες της Nintendo δεν βγαίνουν όσα jrpgs θα έπρεπε.

Στο Wii έπρεπε να γίνει ολόκληρη καμπάνια από εξαγριωμένους gamers προκειμένου να κυκλοφορήσουν στη Δύση τα 3 μεγάλα jrpgs της κονσόλας, Xenoblade Chronicles, The Last Story και Pandora's Tower, στο Wii U δεν πήραμε ποτέ το Dragon Quest X, τώρα ακόμα στο Switch δεν έχουμε ιδέα αν και πότε θα πάρουμε Dragon Quest X - XI, ενώ και η συλλογή των Secret Of Mana δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει εκτός Ιαπωνίας κοκ.

Στο 3ds ναι, εκεί έχουμε αρκετά πιο ισχυρή παρουσία σε jrpgs αν και σε μεγάλο βαθμό αποτελούν tactical όπως τα FE, τα οποία προσωπικά δεν με ελκύουν καθόλου, δεν μπορώ ή δεν θέλω να τα καταλάβω, αλλά αντικειμενικά αποτελούν σημαντικές εμπορικές επιτυχίες της N.

Νομίζω αντιθέτως ότι το PS4 και η Sony είναι βασιλιάδες αυτή τη στιγμή στην κατηγορία των jrpgs, η Nintendo βρίσκεται πίσω στο home console κομμάτι. Βασικά παραδείγματα: Αν θες να παίξεις τα κορυφαία jrpgs Persona 5, Final Fantasy XV, Nioh η μόνη σου λύση είναι το PS4, ενώ και παραπέρα αν π.χ. θέλεις να παίξεις Tales Of Berseria, Nier Automata σε κονσόλα και όχι σε PC, πάλι στην Sony θα χρειαστεί να πας. Να μην μιλήσω για τα επερχόμενα Ni No Kuni 2, Kingdom Hearts 3, Final Fantasy VII Remake. Η Nintendo τι έχει να επιδείξει πέραν του Xenoblade Chronicles 2?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, ανέφερες 3 RPG για το PS4 που κυκλοφόρησαν, όταν στο 3DS έχεις μόνο για την κατηγορία Persona/Shin Megami 6 τίτλους  (5 Shin Megami και 1 Persona).

 

Όποιος ισχυρίζεται ότι τα συστήματα απο τις άλλες εταιρίες έχουν περισσοτερα/καλύτερα RPGs, απλά δεν έχει ασχοληθεί με τις φορητές της Nintendo.

 

Και συζητάμε για το Nioh, όταν στο 3DS έχει 3 Monster Hunters, που τα sophisticated combat και crafting mechanics τους τα βλέπει παρέα με τα Dark Souls με κυάλια.......

 

Και όλα αυτά τα IPs και οι συνέχειές τους περιμένουμε να περάσουν στο Switch.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις φορητές ναι, αν και προσωπικά έχω ασχοληθεί ελάχιστα με το 3ds μου λόγω του ότι είναι φορητό και πλέον δεν με βολεύει το handheld gaming, έχει μικρή οθόνη και κακή ανάλυση για τα δικά μου μάτια.

Στις σταθερές επιμένω ότι παραμένει πολύ πίσω. Είμαι Nintendo fan, δεν έχω PS4 αυτή τη στιγμή αλλά Wii U & Switch και αισθάνομαι ότι ψάχνω τα jrpgs με το κυάλι.

Απλά μου φάνηκε περίεργο το σχόλιο "Όχι άλλα jrpgs στις κονσόλες της Nintendo"... Αν εξαιρέσουμε τις φορητές, που είναι να τα δω κι εγώ βρε παιδιά?

Ελπίζω μέσα στο 2018 το 3ds να πάρει το δρόμο για το χρονοντούλαπο της ιστορίας και να γίνει η ενοποίηση σταθερής-φορητής για την Nintendo στο Switch. Να έχουμε την δυνατότητα να παίζουμε τους τίτλους στην τηλεόρασή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μέσα στο 2018 το 3ds να πάρει το δρόμο για το χρονοντούλαπο της ιστορίας και να γίνει η ενοποίηση σταθερής-φορητής για την Nintendo στο Switch. Να έχουμε την δυνατότητα να παίζουμε τους τίτλους στην τηλεόρασή μας.

 

Αυτό περιμένω και εγώ και πιστεύω ότι θα δούμε πάρα πολύ ωραία πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://twitter.com/NinEverything/status/861556235300098048"]

 

Το MK8dx ήταν το παιχνίδι με τις περισσότερες πωλήσεις στο Ηνωμένο Βασίλειο για το μήνα Απρίλιο (παρόλο που κυκλοφόρησε στις 28 Απρ). Το TLoZ:BotW ήταν στο νούμερο 6.

 

http://nintendoeverything.com/mario-kart-8-deluxe-tops-uk-charts-for-april/

 

Edit: Επίσης, για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα το MK8dx είναι στο νούμερο 1 των πωλήσεων του Ηνωμένου Βασιλείου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, ανέφερες 3 RPG για το PS4 που κυκλοφόρησαν, όταν στο 3DS έχεις μόνο για την κατηγορία Persona/Shin Megami 6 τίτλους  (5 Shin Megami και 1 Persona).

 

Όποιος ισχυρίζεται ότι τα συστήματα απο τις άλλες εταιρίες έχουν περισσοτερα/καλύτερα RPGs, απλά δεν έχει ασχοληθεί με τις φορητές της Nintendo.

 

Και συζητάμε για το Nioh, όταν στο 3DS έχει 3 Monster Hunters, που τα sophisticated combat και crafting mechanics τους τα βλέπει παρέα με τα Dark Souls με κυάλια.......

 

Και όλα αυτά τα IPs και οι συνέχειές τους περιμένουμε να περάσουν στο Switch.

 

 

Στις φορητές ναι, αν και προσωπικά έχω ασχοληθεί ελάχιστα με το 3ds μου λόγω του ότι είναι φορητό και πλέον δεν με βολεύει το handheld gaming, έχει μικρή οθόνη και κακή ανάλυση για τα δικά μου μάτια.

 

Στις σταθερές επιμένω ότι παραμένει πολύ πίσω. Είμαι Nintendo fan, δεν έχω PS4 αυτή τη στιγμή αλλά Wii U & Switch και αισθάνομαι ότι ψάχνω τα jrpgs με το κυάλι.

 

Απλά μου φάνηκε περίεργο το σχόλιο "Όχι άλλα jrpgs στις κονσόλες της Nintendo"... Αν εξαιρέσουμε τις φορητές, που είναι να τα δω κι εγώ βρε παιδιά?

 

Ελπίζω μέσα στο 2018 το 3ds να πάρει το δρόμο για το χρονοντούλαπο της ιστορίας και να γίνει η ενοποίηση σταθερής-φορητής για την Nintendo στο Switch. Να έχουμε την δυνατότητα να παίζουμε τους τίτλους στην τηλεόρασή μας.

 

Παντως la pucelle / suikoden tactics / tactics ogre δεν θα δουμε ξανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...