Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα side quest ωρες ωρες ειναι βαρετα.. στο Witcher 3 θεωρω πως ηταν αρκετα καλυτερα, ισως μας κακομαθαν που ειχαν πολυ καλο immersion με το main story.. Εδω τα side quest ειναι καποια τα οποια εχουν lore και αλλα που απλα πρεπει να βρεις χαμενους συγγενεις ντοπιων.. Το main story απο την αλλη ειναι αρκετα καλο και σε κραταει αρκετα. Τα cauldrons για καποιο λογω τα εβγαλα ολα οταν ημουν λιγο πριν να μου κλεισουν τα ματια απο την κουραση της ημερας κατα της 1-2 το βραδι και μου φαινοντουσαν αιωνας μεχρι να τα τελειωσω.. Κανα 2 με ζορισαν και ασχημα μπορω να πω στο boss.. Εκει ανακαλυψα οτι και τα traps μετα απο καποια ωρα γινονται auto-detonate κατι που με διαολισε αρχικα γιατι ειναι must τακτικη για τα boss στα Cauldron..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι και αυτές οι παγίδες και τα σύρματα καλά είναι 

 

εκεί δε μπορείς να κρυφτείς εύκολα οπότε ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει γρήγορα 

 

επίσης και το όπλο που τους δένει στο έδαφος είναι καλό μην το αγνοείτε και αυτό 

 

άμα το συνδυάσετε και με την ικανότητα που κατεβάζει armor τα boss είναι σαφώς πιο βατά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο που πεταει ropes ειναι ολα τα λεφτα και must σε μεγαλα machines, Thunder, Storm κτλ κτλ..

Γενικα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει καποιο απο τα weapon να ειναι αχριστο.. Μαλιστα εχει τυχει πολλες φορες στο ενδιαμεσο της μαχης να παταω touchpad > inventory για να φορτωσω αλλο weapon για να κανω κατι συγκεκριμενο και μετα ξανα το ιδιο για να φορτωσω το προηγουμενο που ειχα στο εκαστοτε slot.. Γενικα το συστημα μαχης ειναι αψογο και καθολου βαρετο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να μπορουσες να εχεις προσβαση σε ολα τα οπλα εξαρχης απτο weapon wheel.Αν και ολα ειναι χρησιμα,επειδη βαριομουν να αλλαζω weapons εν μεσω μαχης,χρησιμοποιουσα τα 4 βασικοτερα all around που ειχα στην διαθεση του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο που πεταει ropes ειναι ολα τα λεφτα και must σε μεγαλα machines, Thunder, Storm κτλ κτλ..

Γενικα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει καποιο απο τα weapon να ειναι αχριστο.. Μαλιστα εχει τυχει πολλες φορες στο ενδιαμεσο της μαχης να παταω touchpad > inventory για να φορτωσω αλλο weapon για να κανω κατι συγκεκριμενο και μετα ξανα το ιδιο για να φορτωσω το προηγουμενο που ειχα στο εκαστοτε slot.. Γενικα το συστημα μαχης ειναι αψογο και καθολου βαρετο..

Εγώ αυτό που χρησιμοποίησα λιγότερο είναι οι σφεντόνες για κάποιο λόγο, αλλά από tripwires είναι πιο καλές αν θες να κάνεις elemental damage, κυρίως ηλεκτρισμο που ήταν το μόνο που έκανα εκτός τόξου

 

Τον πάγο τον χρησιμοποιησα πολύ ελάχιστα και το corruption ίσως

 

Φωτιά φουλ, το πιο βασικό από όλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα side quest ωρες ωρες ειναι βαρετα..

Πριν το Witcher 3 γενικα τα side quests στα παιχνιδια ετσι ηταν. Αλλα ειχαν σχεση με την ιστορια,αλλα παλι οχι.

Εν μερη και στα mmorpg το ιδιο ισχυε με χαρακτηριστικο το wow(αν και δεν ειναι 100% σωστη η συγκριση).

 

Κοινως στα side quests που δεν εχουν σχεση με την ιστορια μπορεις να τα αφησεις αν θελεις,δεν σε υποχρεωνει κανεις να τα κανεις(γενικα μιλώντας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συρματοσχοινα  για μενα ειναι πολυ καλο οπλο και σε συνδιασμο με την σφεντονα κανεις πολυ κακο.

Βεβαια σε πολλες μαχες,τους κανω τριπλες οταν μου την πεφτουν και μολις ξεμαρκαριστω τους

χτυπαω με το τοξο στα σημεια που ειναι κιτρινα.Μου αρεσουν και οι μαχες που ειναι 5 με 6 machines και σου κανουν

επιθεση ολα μαζι.Αδρεναλινη στα υψη και τα δαχτυλα ειναι ετοιμα να δεθουν κομπο απο την εναλλαγη οπλων και aiming.

Το μονο οπλο που δεν με βολευει και δεν το χρησιμοποιο καθολου ειναι το Ratler με τα μικρα τοξα που φευγουν μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ναι εχεις δικιο αυτο το ξεχασα.. το rattler ειναι το μονο που δεν χρησιμοποιω.. και το αλλο που ειναι σαν shotgun κοντινων αποστασεων για tear damage..

 

Πριν το Witcher 3 γενικα τα side quests στα παιχνιδια ετσι ηταν. Αλλα ειχαν σχεση με την ιστορια,αλλα παλι οχι.

Εν μερη και στα mmorpg το ιδιο ισχυε με χαρακτηριστικο το wow(αν και δεν ειναι 100% σωστη η συγκριση).

 

Κοινως στα side quests που δεν εχουν σχεση με την ιστορια μπορεις να τα αφησεις αν θελεις,δεν σε υποχρεωνει κανεις να τα κανεις(γενικα μιλώντας).

 

Ειμαι τυπος που δεν θελω να αφηνω τιποτα απο οσα εχει να προσφερει το game.. Δλδ δεν υπαρχει μεχρι στιγμης game που να το εχω φτασει μεχρι καποιο σημειο και να εχω αφησει κατι ωστε να πω οτι δεν προκειται να το κανω.. Για να χω μια σφαιρικη εικονα δηλαδη κανω τα παντα, μονο τοτε λεω οτι εχω τελειωσει το ταδε παιχνιδι.. That's me.. αλλοι ασχολουνται μονο με το main story.. το θεμα παντως ειναι να το ευχαριστιεται ο καθενας με οποιοδηποτε τροπο θεωρει σωστο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κανεις platinum πρεπει να παρεις data,boxes που σου δινουν οι merchants?

Τι εννοεις?

 

Οδηγος για platinum http://www.playstationtrophies.org/forum/horizon-zero-dawn/305304-horizon-zero-dawn-trophy-guide-roadmap.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ κατατοπιστικό!τα περιγράφει ολα.

πάντως μου εχει φαει πολυ ώρα σε διαρκεια το game ,γιατι οταν ξαναπαιρνάω απο μέρη που ειχα καθαρίσει πιο πρίν

moy ξανασκάνε τα ίδια machine και παμε παλι απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πρίν κάν μπώ στη 2η πόλη για να ξεκινήσω την κύρια ιστορία, καθάρισα όλα τα Cauldrons για να μπορώ να κάνω override οποιοδήποτε τέρας. Έχω ενεργοποιήσει και το skill όπου τα overriden τέρατα μένουν έτσι απεριόριστα.

 

Έχει την πλάκα του να κάνεις override ένα ThunderJaw και να το βλέπεις να σαρώνει τα πάντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πρίν κάν μπώ στη 2η πόλη για να ξεκινήσω την κύρια ιστορία, καθάρισα όλα τα Cauldrons για να μπορώ να κάνω override οποιοδήποτε τέρας. Έχω ενεργοποιήσει και το skill όπου τα overriden τέρατα μένουν έτσι απεριόριστα.

 

Έχει την πλάκα του να κάνεις override ένα ThunderJaw και να το βλέπεις να σαρώνει τα πάντα.

οντος το overide ειναι πολύ καλό,εκανε και εγω ενα thunderjaw και δεν έμεινε τίποτα.Καθάρισε και ενα άλλο thunderjaw για πλάκα,βασικά εγω κάνω overide strider και τα χρησιμοποιό για μεταφορικό μέσο.

μου λειπουνε 2 power cell για να πάρω την στολή και επειδη ήθελα να την εχω νώρις,ειδα που ειναι και προσπάθησα να πάω

αλλα το παιχνίδι δεν με άφηνε να πλησιάσω.

Λογικά θέλει να φτασει η ώρα τους για να ειναι διαθέσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει.. τα τελευταια power cell τα παιρνεις απο main story quests, και στο σημειο που βρισκονται δεν μπορεις να πας αν δεν σε παει εκει το quest.. Απλα θελει και προσοχη γιατι μπορει να το προσπερασεις και να μην το παρεις χαμπαρι.. βρες σε ποια main quest θα τα συναντησεις ωστε να εχεις το νου σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...