Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας. Επειδη θα αγορασουμε 2 οθονες εγω και ο αδερφος μου θα θελαμε τις γνωσεις σας.Τα συστηματα αποτελούνται απο rampageii extreme+ i7 930+8gb+gts 450 και το δευτερο μηχανημα με

860k+fm2 a88m extreme4+glan audio raid+12gb +gts450

Το budget που υπαρχει ειναι 200-350 η καθε μια(η και λιγοτερα ενοειται περισσοτερα με τιποτα :D ) και τις θελουμε για παιχνιδια(lineage2-mortal kombat-cs go και οταν βγει το rainbow six και ολα αυτα οχι σε επαγγελματικο βαθμο.η αποσταση στο γραφειο ειναι περιπου στους 70-80 ποντους.Επισης αλλαγη καρτας γραφικων θα γινει περιπου τον δεκεμβρη.Ευχαριστούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια σας. Επειδη θα αγορασουμε 2 οθονες εγω και ο αδερφος μου θα θελαμε τις γνωσεις σας.Τα συστηματα αποτελούνται απο rampageii extreme+ i7 930+8gb+gts 450 και το δευτερο μηχανημα με

860k+fm2 a88m extreme4+glan audio raid+12gb +gts450

Το budget που υπαρχει ειναι 200-350 η καθε μια(η και λιγοτερα ενοειται περισσοτερα με τιποτα :D ) και τις θελουμε για παιχνιδια(lineage2-mortal kombat-cs go και οταν βγει το rainbow six και ολα αυτα οχι σε επαγγελματικο βαθμο.η αποσταση στο γραφειο ειναι περιπου στους 70-80 ποντους.Επισης αλλαγη καρτας γραφικων θα γινει περιπου τον δεκεμβρη.Ευχαριστούμε!!!

Με την προϋπόθεση ότι θα αναβαθμίσετε σε 290 / 970 , πάρτε μια LG 24GM77. Άντε και με 380 επειδή δεν παιζετε απαιτητικά παιχνίδια.

 

Αλλιώς την Dell η εναλλακτικά την φθηνότερη Samsung.

 

https://www.skroutz.gr/s/5631229/LG-24GM77.html?keyphrase=LG+24gm77

https://www.skroutz.gr/s/5614660/Dell-S2415H.html?keyphrase=s2415h

https://www.skroutz.gr/s/6962672/Samsung-S24E391HL.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας. Επειδη θα αγορασουμε 2 οθονες εγω και ο αδερφος μου θα θελαμε τις γνωσεις σας.Τα συστηματα αποτελούνται απο rampageii extreme+ i7 930+8gb+gts 450 και το δευτερο μηχανημα με

860k+fm2 a88m extreme4+glan audio raid+12gb +gts450

Το budget που υπαρχει ειναι 200-350 η καθε μια(η και λιγοτερα ενοειται περισσοτερα με τιποτα :D ) και τις θελουμε για παιχνιδια(lineage2-mortal kombat-cs go και οταν βγει το rainbow six και ολα αυτα οχι σε επαγγελματικο βαθμο.η αποσταση στο γραφειο ειναι περιπου στους 70-80 ποντους.Επισης αλλαγη καρτας γραφικων θα γινει περιπου τον δεκεμβρη.Ευχαριστούμε!!!

 

Τον Δεκέμβρη θα υπάρχουν και κάποια άλλα μοντέλα.Ως τότε μπορείτε:

 

1)να καταλήξετε στο πόσα θα δώσετε για τη κάθε μια 

 

2)Να μαζέψετε κάτι παραπάνω για κάρτες γραφικών και να κάνετε αλλαγές αν είναι εφικτό

 

3)Να δείτε τι κυκλοφορεί γενικά στην αγορά να χέτε μια εικόνα ή ακόμα καλύτερα να πάτε να δοκιμάσετε από κοντά κάποιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mors ευχαριστουμε για τις επιλογες αν και μου αρεσε περισσοτερο η dell λογο της εγγυησης και απο οτι εχω ακουσει ειναι πιο καθαρο το Panel αν ακουσα σωστα...
 

Millennium δηλαδη προτεινεις να παρουμε καρτες γραφικων και οθονες τον δεκεμβρη εν ολιγεις λογο οτι θα βγουν αλλες οθονες?Σαφως ισως εχεις καποιο δικιο και να το σκεφτούμε  οσο για αλλαγες δεν νομιζω οτι ειναι κατι επειγον για την μη επαγγελματικη δουλεια που εχουμε τα μηχανηματα μας μιας και δεν περνουμε εισοδημα απο τα games :D

 

 

 

ειδα και μου εκανε καλη εντυπωση LG 29UM57-P για  την αναλυση και το 21:9 της τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνουμε είναι πολύ αργές οι κάρτες που έχετε αν και προέχει η επιλογή της οθόνης.Εγώ σου πα τι επιλογές έχετε κατά την άποψη μου.Από κει και πέρα εσείς κάνετε οτι νομίζετε.


ειδα και μου εκανε καλη εντυπωση LG 29UM57-P για  την αναλυση και το 21:9 της τι λετε?

 

Καλή είναι αν τη βρίσκεις σε ανταγωνιστική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνουμε είναι πολύ αργές οι κάρτες που έχετε αν και προέχει η επιλογή της οθόνης.Εγώ σου πα τι επιλογές έχετε κατά την άποψη μου.Από κει και πέρα εσείς κάνετε οτι νομίζετε.

 

Καλή είναι αν τη βρίσκεις σε ανταγωνιστική τιμή.

θα υπαρχει προβλημα αν παρουμε την  lg 29um57 η την dell s2415h με τις καρτες γραφικων που εχουμε μεχρι να παρουμε καινουριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming; Αναλόγως τα παιχνίδια και σε τι ρυθμίσεις και με τι fps θέλετε να παίζετε...Για το καινούριο rainbow six ναι θα χέτε θέμα.Την S2415H προσωπικά δεν θα στη πρότεινα με τις τιμές που τη βλέπω Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η s2415h είναι τσιμπημένη, θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 20-30 ευρώ φθηνότερη. Αλλά και πάλι, δεν θεωρω πως υπάρχει καλύτερη οθόνη σε αυτό το budget.

 

Οι 21:9 θέλουν καλύτερη κάρτα γραφικών. Εδώ στα 16:9 θα ζορίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας νοιαζει να κανουμε υποχωρήσεις για 2 μηνες εφοσον το rainbow six βγαινει μεσα Οκτώβρη τωρα για τα αλλα παιχνιδια εφοσον παιζουμε ειδη με αυτη την καρτα γραφικων δεν υπαρχει προβλημα για την ωρα δεν  ξερω ομως  αν θα υπαρχει θεμα βεβαια αν  παρουμε την lg  επειδη θα ειναι διαφορετικη η αναλυση η δεν παιζει καποιο ρολο?


Η s2415h είναι τσιμπημένη, θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 20-30 ευρώ φθηνότερη. Αλλά και πάλι, δεν θεωρω πως υπάρχει καλύτερη οθόνη σε αυτό το budget.

Οι 21:9 θέλουν καλύτερη κάρτα γραφικών.

με 970 οπως μου πρότεινες αν και θελέι 350 ευρω σε σχεση με την 380 στα 240 ευρω θα υπαρχει προβλημα με καποια απο τις 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο πιο απαιτητική η ανάλυση αλλά είτε σε αυτήν πάτε είτε σε 24'' 16:9 θα χρειαστείτε άλλες κάρτες αν θέλετε να παίξετε τίποτε πιο απαιτητικό.Η 21:9 έχει το θετικό του μεγαλύτερου field of view στα mmo (και σε άλλα).Για μένα καλύτερα να δοκιμάζατε από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια vfm καρτα γραφικων δηλαδη για το 21:9 θεωρεις την 380 με τα 240 ευρω η θα πρεπει να ανεβουμε και εκει παραπανω?και ενοειται οχι full γραφικα ...στο πολυ χαλαρο gaming medium ειμαστε ενταξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια vfm καρτα γραφικων δηλαδη για το 21:9 θεωρεις την 380 με τα 240 ευρω η θα πρεπει να ανεβουμε και εκει παραπανω?και ενοειται οχι full γραφικα ...στο πολυ χαλαρο gaming medium ειμαστε ενταξει...

 

Η 380 είναι μια χαρά και για αρκετά πιο βαριά σε αυτήν (δε σας βλέπω να χέτε και πολλές απαιτήσεις) αν και για να είναι σίγουρος κάποιος για τo rainbow six πρέπει να βγει πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 970 δεν θα υπάρχει πρόβλημα με όποια οθόνη και να πατε. Και η 380 είναι μεγάλη αναβαθμιση. Για τα συγκεκριμένα παιχνίδια είναι σίγουρα αρκετή και για 21:9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θελω να μου προτεινετε μια οθονη για καθαρα gaming χρηση στις 27"
να ενημερωσω οτι θα γινει αγορα καρτας 980 η 980ti
επισης τα παιχνιδια που παιζω ειναι τα παντα απο rpg,racing,fps μεχρι hack and slash κλπ

το συστημα μου ειναι:

-Cpu : 4770k
-Mobo : Asrock z87 extreme 4
-ram : Corsair vengeance 16gb ddr3
-psu : Corsair hx850i 80plus platinum
-ψυκτρα- noctua nh-d14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θελω να μου προτεινετε μια οθονη για καθαρα gaming χρηση στις 27"

να ενημερωσω οτι θα γινει αγορα καρτας 980 η 980ti

επισης τα παιχνιδια που παιζω ειναι τα παντα απο rpg,racing,fps μεχρι hack and slash κλπ

το συστημα μου ειναι:

-Cpu : 4770k

-Mobo : Asrock z87 extreme 4

-ram : Corsair vengeance 16gb ddr3

-psu : Corsair hx850i 80plus platinum

-ψυκτρα- noctua nh-d14

Καλησπέρα. Η καλύτερη είναι η Acer XB270HU με G-Sync για nVidia καρτες. Ελλάδα όμως βρίσκεις μόνο την Asus Mg279q, η οποία είναι η δεύτερη καλύτερη και θέλει AMD κάρτα γιατί έχει Freesync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...