Προς το περιεχόμενο

Ερωτικη απορριψη. Πως ξεπερνιεται


kapa99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι λες και πρώτη φορά ανοίγονται παρόμοια θέματα εδώ ή μήπως να μην λέμε τίποτα εκτός από πεινασμένους σε σκουπίδια.

Οχι ρε φιλε δεν είπα αυτό αλλά έχουμε γεμίσει σελίδες με κάτι τελείως ανούσιο. Ο άλλος παραπάνω λέει για ψυχολόγο. Το παρατραβηξαμε πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας. Με ενδιεφερε αρχικα μια κοπελα απο τη σχολη μου. Ετσι μιλουσαμε, περνουσαμε ωρα μαζι και σε καποια στιγμη αρχισα να κολλαω μαζι της και να με ενδιαφερει ολο και περισσοτερο. Ετσι αποφασισα να κανω κινηση και να της εκφρασω το ενδιαφερον μου για εκεινη. Βγηκαμε ενα βραδυ και οταν της μιλησα για τα αισθηματα μου δυστυχως μου απαντησε πως δεν νιωθει το ιδιο , δεν ενδιαφερεται για σχεσεις αυτο το καιρο και τετοια. Χυλοπιτα δηλαδη. Αλλα απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να την ξεχασω τη σκεφτομαι συνεχεια, γιατι ενιωθα πολλα πραγματα για αυτην περισσοτερα απο οσα εχω νιωσει για οποιαδηποτε αλλη. Μου λειπει θελω να ειμαι μαζι της να της μιλαω, να τη νιωθω κοντα μου κι οσο σκεφτομαι οτι δε θα ειμαστε μαζι μου ρχεται να τρελαθω. Εχουμε κι εξετασεις και δε μπορω να διαβασω μια παραγραφο διαβαζω και με τρωει η στεναχωρια για εκεινη. Τη θελω πολυ δεν ξερω αν αυτο που νιωθω ειναι αγαπη παντως ειναι ο,τι πιο δυνατο εχω νιωσει μεχρι τωρα. Τι να κανω? Θελω εστω να τη βλεπω αλλα του χρονου θα παει με μεταγραφη στην αθηνα οποτε θα χωρισρουμε. ΜΟυ ερχεται να τρελαθω οσο σκεφτομαι πως μπορει να μην την ξαναδω ποτε. Εχω φτασει σε σημειο να κανω παρεα με τις φιλες της μονο και μονο για να εχω την ψευδαισθηση της παρουσιας της. Δεν ξερω μαλλον ειμαι κολλημενος οι φιλοι μου μου λενε να βρω αλλη αλλα οποια και να σκεφτω αμεσως την απορριπτω καθως τη συγκρινω μαζι της και τη βρισκω κατωτερη. Εχω βιωσει κι αλλες φορες την απορριψη στη ζωη μου αλλα αυτη τη φορα ειναι απιστευτα εντονο. ΜΟυ λενε μερικοι να μην τη σκεφτομαι να βρω κατι να κανω. Παρακολουθω κι εγω τηλεοραση η ιντερνετ ολημερις αλλα μολις βαλει διαφημισεις αμεσως ο νους μου παει σ αυτη και νιωθω αφορητη μελαγχολια. Μεχρι που σκεφτηκα να μετακομισω αθηνα να ειμαι κοντα της. Πιστευω οτι αν καταλαβει ποσο δυντα αισθηματα εχω για αυτην θα θελει να ειμαστε μαζι αλλα και παλι μου λενε να μη γινομαι φορτικος και πιεστικος γιατι σιγουρα θα τη χασω... Πειτε μου τι να κανω, πως να την ξεπερασω. Καπου διαβασα οτι ο ανεκπληρωτος ερωτας ειναι ο πιο δυσκολος να ξεπεραστει... Αν εχετε καποια αναλογη εμπειρια αν θελετε πειτε την

Ευχαριστω εκ των προτερων και με συγχωρειτε για το μεγαλο ποστ

Μήπως είσαι ιχθύς ? Γιατί έτσι ονειροπόλος ήμουνα και εγώ μέχρι τα 20-21 μου , απλά είναι η πρώτη που σε καύλωσε και την πάτησες γιατί ερωτεύμενος δεν είσαι και στο υπογράφω ;)

 

Τώρα γενικά σκέφτεσαι υπερβολικά και ανώριμα,δηλαδή αν μετακομίσεις Αθήνα θεωρείς πως θα το εκτιμήσει ? Παπάριους θα εκτιμήσει,γυναίκα είναι αρχηγέ και όχι καν γυναίκα,ακόμα κορίτσι είναι,αυτές αγορίνα ανά 2 μήνες αλλάζουν φίλες..τους γκόμενους θα κοιτάνε ? 

 

Δεν ενδιαφέρεται για σχέσεις αυτό τον καιρό ? Ναι...γιατί έχει να ασχοληθεί με σοβαρότερα πράγματα..τι χρώμα γόβες να αγοράσει,η κλασσική δικαιολογία μιας γκόμενας...

 

Δεν αξίζει να ασχολείσαι.

 

Χαλάρωσε κοιτά την ζωή σου και να περνάς όμορφα με τους φίλους και κάνε πολλά πράγματα για τον εαυτό σου,ανανεώσου,εγώ μετά από τέτοιες ήττες έτσι λειτουργώ και πίστεψε με μόνο σε καλό μου έχει βγει.

 

Καλοκαιράκι είναι,τράβα παραλία με φιλαράκια,κάνε το οφθαλμόλουτρο σου , να είσαι χαλαρός και ποτέ δεν ξέρεις.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Χυλοπιτα δηλαδη......

......Πειτε μου τι να κανω, πως να την ξεπερασω. Καπου διαβασα οτι ο ανεκπληρωτος ερωτας ειναι ο πιο δυσκολος να ξεπεραστει... Αν εχετε καποια αναλογη εμπειρια αν θελετε πειτε την......

 

 

α) Δεν βλέπω που το πρόβλημα της απορριψής. Δεν είναι και κάτι σοβαρό

β) Χτύπα μερικά ποτά.

γ) Δεν αξίζει να ασχολείσαι

δ) Η θαλασσα είναι γεμάτη ψάρια

ε) Ναι έχουμε ανάλογες εμπειρίες (39 γαρ), και διαζύγιο. Οπότε από τους περισσότερους παραπάνω έχω μια κάπως καλύτερη εμπειρία.

στ) Και ξαναγράφω δεν αξίζει να ασχολείσαι. Στην χειρότερη χτύπα ένα rebound sex με κάποια άλλη ξεκάρφωτη. Αυτό βοηθά πάντα. Ακουσέ με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι ιχθύς ? Γιατί έτσι ονειροπόλος ήμουνα και εγώ μέχρι τα 20-21 μου , απλά είναι η πρώτη που σε καύλωσε και την πάτησες γιατί ερωτεύμενος δεν είσαι και στο υπογράφω ;)

 

Τώρα γενικά σκέφτεσαι υπερβολικά και ανώριμα,δηλαδή αν μετακομίσεις Αθήνα θεωρείς πως θα το εκτιμήσει ? Παπάριους θα εκτιμήσει,γυναίκα είναι αρχηγέ και όχι καν γυναίκα,ακόμα κορίτσι είναι,αυτές αγορίνα ανά 2 μήνες αλλάζουν φίλες..τους γκόμενους θα κοιτάνε ? 

 

Δεν ενδιαφέρεται για σχέσεις αυτό τον καιρό ? Ναι...γιατί έχει να ασχοληθεί με σοβαρότερα πράγματα..τι χρώμα γόβες να αγοράσει,η κλασσική δικαιολογία μιας γκόμενας...

 

Δεν αξίζει να ασχολείσαι.

 

Χαλάρωσε κοιτά την ζωή σου και να περνάς όμορφα με τους φίλους και κάνε πολλά πράγματα για τον εαυτό σου,ανανεώσου,εγώ μετά από τέτοιες ήττες έτσι λειτουργώ και πίστεψε με μόνο σε καλό μου έχει βγει.

 

Καλοκαιράκι είναι,τράβα παραλία με φιλαράκια,κάνε το οφθαλμόλουτρο σου , να είσαι χαλαρός και ποτέ δεν ξέρεις.. ;)

Όχι ιχθυς δεν είμαι. Κοιτα δεν ηταν η πρωτη που με καυλωσε υπηρξαν και άλλες στο παρελθον. Ισως να ηταν η πρωτη που ερωτευτηκα πραγματικα με την εννοια ότι μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε, είχαμε κοινα ενδιαφεροντα κ δεν την εβλεπα μονο για κρεβατι. Εχεις δικιο το να μετακομισω αθηνα ηταν βλακειουλα αλλα σκεφτηκα να της πω κ καλα ηρθα να δω κατι συγγενείς κ να ακνονισουμε να βρεθουμε. Αλλα τωρα με τα ακπιταλ κοντρολς είναι λιγο δυσκολο το πραμα. Σχετικα με αυτό που λες ότι αλλαζει φιλες κάθε 2 μηνες δε νομιζω ότι ισχυει τουλάχιστον οσα χρονια ειμαστε στη σχολη με την ιδια παρεα την εχω δει. Τωρα για το άλλο που λες για τις γοβες σε διαβεβαιω ότι δεν είναι από αυτές που κοιτανε ολη την ωρα εμφανιση, ντύσιμο, νυχια, μαλλια κτλ...Αυτά που λες κανω βγαινω με φιλους κ προσπαθω να μη τη σκέφτομαι. Βσικα τι εννοεις λεγοντας να ανανεωθω; Μιλας εμφανισιακά ή κατι άλλο;

 

α) Δεν βλέπω που το πρόβλημα της απορριψής. Δεν είναι και κάτι σοβαρό

β) Χτύπα μερικά ποτά.

γ) Δεν αξίζει να ασχολείσαι

δ) Η θαλασσα είναι γεμάτη ψάρια

ε) Ναι έχουμε ανάλογες εμπειρίες (39 γαρ), και διαζύγιο. Οπότε από τους περισσότερους παραπάνω έχω μια κάπως καλύτερη εμπειρία.

στ) Και ξαναγράφω δεν αξίζει να ασχολείσαι. Στην χειρότερη χτύπα ένα rebound sex με κάποια άλλη ξεκάρφωτη. Αυτό βοηθά πάντα. Ακουσέ με.

τι να σου πω δεν ξερω αυτή κοπελα με συναρπασε κ ξαναλεω όχι μονο εμφανισιακά. Σε σχεση με το ρεβουνδ σεξ που λες ειπα παραπνω ότι υπηρξε πριν από αυτην μια άλλη που γουσταρ(όχι όπως την εν λογο) αλλα όταν σκέφτομαι να κανω κατι μου φαινεται κατωτερη επειδή μοιραια τη συγκρινω μαζι της. Αν καταλαβα καλα μου λες στραφω σε καποια αγνωστη/λιγο γνωστη;

 

εδιτ: @διονυσης 1925 διαφωνω σε αυτό που γραφεις ότι δεν είμαι ερωτευμενος.Αν δεν είμαι προς τι όλα αυτά;Βεβαια παραδέχομαι αυτό που μου λενε οι φιλοι μου κ νομιζω εγραψαν παραπανω ότι ερωτευτηκα την εικονα που επλασε το μυαλο μου για αυτην και όχι με την ιδια. Γενικα εχω ακουσει από άλλες κοπελες (φιλες) και θα ηθελα την αποψη σας για αυτό ότι θελουν λεει τον αντρα να είναι κυνηγος επειδή ετσι είναι το πραγματικο αρσενικο και κατι τετοια. Εξ ου κ προσπαθω να το παλεψω λιγο περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμφανισιακά αλλά βρες με κάτι να ασχολείσαι,ξεκίνα γυμναστήριο πχ,βρες κάτι να περνάς τον χρόνο σου.

 

Το γεγονός πως στη σχολή κυκλοφορεί με την ίδια παρέα είναι σχετικό,δεν ξέρεις τι κάνει στην ζωή της γενικά,για αυτό κράτα ένα καλάθι,ποτέ δεν είναι όλα τόσο ρόδινα όσο τα νομίζουμε.

 

Οι γυναίκες βάζουν συνέχεια την ίδια κασέτα στο κασετόφωνο , θέλουν τον άνδρο κυνηγό για να έχουν συνέχεια την ίδια δικαιολογία , πως δεν υπάρχουν άνδρες,δεν φλερτάρουν κτλπ..

 

Το γεγονός πως μπορούσατε να επικοινωνήσετε και έχετε κοινά ενδιαφέρονται δεν σημαίνει πως θα γίνεται και ζευγάρι,δεν είναι νόμος για να κάνεις μια σχέση να έχεις κοινά ενδιαφέροντα.

 

Εγώ συνεχίζω να επιμένω πως δεν είσαι ερωτευμένος αλλά ενθουσιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...