Προς το περιεχόμενο

Ερωτικη απορριψη. Πως ξεπερνιεται


kapa99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοντά στα 2 χρόνια. Είμαι 19.

 

σορρυ κιολας αλλα εχεις ολη την ζωη μπροστα σου και λες οτι ο χρονος δεν γιατρευει τπτ; προφανως δεν εχεις κανει τπτ αλλο στο μεταξυ (λογικο ειναι κιολας σε αυτη την ηλικια με πανελληνιες κτλ). αν φυγεις για να σπουδασεις να δεις για ποτε θα σου περασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σειρά, απίθανο να γίνει κάτι μεταξύ σας.Αν σου είπε τώρα δεν θέλω σχέσεις σημαίνει δεν θέλει ευγενικά.

Και μάλλον πήρε πρέφα ότι την έχεις καψούρα.Καλά ξεμπερδέματα

Σκέψου κάτι υποτιμητικό για αυτήν και κάτι καλό από σένα για να τόνώσει λίγο τον εγωισμό σου.

Π.χ.Καλοκαίρι είναι,το εργαλείο της ίδρωσε και μάζεψε μπίχλα.Θέλεις να βρεθείς σε κάτι όμορφο αλλά που θα μυρίζει ιδρωτίλα;

Ενώ το δικό σου εργαλείο είναι φρεσκοσαπουνισμένο;

ΌΧΙ -είναι και επίκαιρο

Σιγά μην σε παρακαλέσω για να μου τον λερώσεις.Άντε γεια ρε.

 

Στην ανάγκη πάνε πλήρωσε από το να σακατέψεις τον δικό σου :P

Επεξ/σία από palawiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ παρόμοιο (αλλά η κίνηση έγινε) με αυτό δεν είναι το τόπικ ;

http://www.insomnia.gr/topic/570870-χρονικα-περιθωρια-για-σχεση/

 

Ελπίζω να βγει 3ος με χαρούμενο τέλος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ μη κολλάς. Είναι στη φύση της γυναίκας να ψάχνει επιβεβαίωση οπότε οποιαδήποτε κίνηση της θα αποσκοπα μόνο σε αυτό και τίποτα άλλο. Μη νομίσεις στιγμή ότι άλλαξε γνώμη. Όλοι περάσαμε απ αυτή τη φάση. Ερωτευτηκες την ιδέα του να είσαι Μ ένα άτομο ευτυχώς ή δυστυχώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ κιολας αλλα εχεις ολη την ζωη μπροστα σου και λες οτι ο χρονος δεν γιατρευει τπτ; προφανως δεν εχεις κανει τπτ αλλο στο μεταξυ (λογικο ειναι κιολας σε αυτη την ηλικια με πανελληνιες κτλ). αν φυγεις για να σπουδασεις να δεις για ποτε θα σου περασει

Μέχρι τα Χριστούγεννα ελπίζω να την έχω κλασει για Εδιμβούργο :D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσε να δεις, σε πρώτη φάση αυτό που σου προτείνω φαίνεται ότι όντως θα κάνει τα πράγματα χειρότερα αλλά (και θα'ρθει η στιγμή που θα με θυμηθείς) απ'το να μην την έχεις καθόλου καλύτερα να έχεις κάτι εμφανισιακά όσο πιο κοντινό σε αυτήν. Τώρα ο χαρακτήρας που θα πετύχεις είναι ζαριά αλλά να ξέρεις πως στον έρωτα όλα αλλάζουν. Στο λέω επειδή και εγώ είχα φάει τέτοιο σκάλωμα σαν το δικό σου 2 φορές στην ζωή μου και μου ήταν υπεραρκετά αφού με είχαν φέρει στα όρια μου. Μην παραμελείς το κούρεμα-ξυρισμά σου, να βγαίνεις έξω μια-δυο φορές την βδομάδα με καλή φοιτητοπαρέα που να αποτελείται και από γυναίκες και από άντρες και μια-δυο φορές αν μπορείς να γυμνάζεσαι ή έστω να κάνεις jogging. Και από εμπειρία θα σου πω ότι ακόμα και να φαντασιώνεσαι στο σεξ με την όποια "σωσία" της την άλλη πάλι θα σου βγει σε καλό μακροπρόθεσμα γιατί θα δεις ότι με τον χρόνο θα δένεσαι μαζί της και σταδιακά η ανάμνηση/φαντασίωση της άλλης θα αρχίσει να υποχωρεί εώς ότου εξαφανιστεί τελείως. Η επιλογή αν και ανορθόδοξη είναι στα χέρια σου.  :ph34r:

Απ ότι καταλαβα νιντζα μου λες να βρω κατι σαν υποκαταστατο. Ναι εχεις δικιο είναι μια καλη λυση όπως τη σκέφτεσαι αλλα φοβάμαι μη παμε για μαλλι και βγουμε κουρεμένοι αφου μου φαινεται λιγο δικοπο μαχαιρι. Τις 2 φορες που λες εσυ ετσι τις ξεπερασες; Αν ναι τοτε να το δοκιμασω κι εγω παρολο που δε βρισκω κατι εστω που να πλησιαζει εμφανισιακά σ αυτην. Αυτά που λες δεν τα παραμελώ με εξαιρεση ισως το ξυρισμα. Τωρα σχετικα με αυτό που λες για τις φαντασιώσεις όπως το καταλαβαινω εγω δενεσαι με το υποκαταστατο και όχι με την άλλη ακριβως...και ισως καποια στιγμη ας πουμε συμβιβαστείς με την ιδεα και αραξεις με την άλλη. Αλλα αν το σκεφτεις λιγο θα δεις ότι η παρουσια της αλλης είναι εντονη αφου εξαιτιας της εισαι με αυτην την κοπελα. Είναι σαν αυτό που λεει ο πελευς παραπανω ότι εκανε πραγματα στη ζωη του μονο και μονο για να αποδειξει κατι στο πρωην κοριτσι του

 

Το έχεις μεγαλοποιήσει στο κεφάλι σου.Πολύ.

Ημουν εκει που εισαι(νομιζω ολοι λιγο-πολυ πέρασαν),κ εκανα κ εγω το ιδιο λαθος.

 

ΜΗΝ ελπιζεις οτι θα αλλαξει κατι επισης.Θεώρεισαι δεδομένο οτι δεν θα εισαι με αυτην την γκομενίτσα,και πάνε για αλλα.

Ναι,ξερω,ακουγεται κλισέ και πιο ευκολο να το λες απ το να το κανεις,αλλα ετσι ειναι.

Για να συνειδητοποιήσεις την κατασταση,σκέψου μια κοπέλα με την οποία ΕΣΥ δεν θα εκανες ποτε κάτι.Μπορεί να σου ειναι ευχαριστη,να ειναι καλη κοπελα,αστεια,αλλα απλα να μην την γουσταρεις,χωρίς απαραιτητα να ειναι ασχημη,απλα να μην σου κανει το κλικ.

Ε,σκέψου τωρα οτι στην θεση αυτης της κοπέλας,εισαι εσυ.Δεν σε γουσταρει,ΞΕΚΟΛΛΑ.

Δεν έγινε και τιποτα,υπερπροσφορα υπαρχει τριγυρω ;)

 

Επίσης,το όλο πλαίσιο "πως να ΤΗΝ ξεχασω?" που επιγκεντρωνεται γυρω απο αυτην,ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ ειναι να  ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ.Κ εσυ μπορεις να εισαι καλα και με μια αλλη κοπελα.

 

 

Υ.γ.

Και θα δεις,πως μόλις χαλαρώσεις και αρχισεις να τα παιρνεις ολα πιο αψηφιστα,θα αρχισουν να ερχονται οι γκόμενες σε σενα.

Αντε αγορινα μου.

 

Σωστα είναι αυτά που λες το θεμα είναι πως θα γινουν. Για την υπερπροσφορά δεν εχεις δικιο τουλάχιστον στην περιπτωση μου. Δε λεω υπαρχει προσφορα.

Σειρά, απίθανο να γίνει κάτι μεταξύ σας.Αν σου είπε τώρα δεν θέλω σχέσεις σημαίνει δεν θέλει ευγενικά.

Και μάλλον πήρε πρέφα ότι την έχεις καψούρα.Καλά ξεμπερδέματα

Σκέψου κάτι υποτιμητικό για αυτήν και κάτι καλό από σένα για να τόνώσει λίγο τον εγωισμό σου.

Π.χ.Καλοκαίρι είναι,το εργαλείο της ίδρωσε και μάζεψε μπίχλα.Θέλεις να βρεθείς σε κάτι όμορφο αλλά που θα μυρίζει ιδρωτίλα;

Ενώ το δικό σου εργαλείο είναι φρεσκοσαπουνισμένο;

ΌΧΙ -είναι και επίκαιρο

Σιγά μην σε παρακαλέσω για να μου τον λερώσεις.Άντε γεια ρε.

 

Στην ανάγκη πάνε πλήρωσε από το να σακατέψεις τον δικό σου :P

Παιδια να πηρε πρεφα για καψουρα δεν το νομιζω...επιπλέον αυτά τα εγκεφαλικα κολπα με μπιχλες και φυσικες ανάγκες ποιανουν σε εσας;;;Αν ναι μπραβο σας ξερετε να ελεγχετε τον εγκεφαλο σας πολύ καλα αλλα εγω μαλλον θελω δουλεια ακομη. Επιπλέον αυτά που λες για τη μπιχλα ξερω ότι δεν προκειται να είναι μπιχλιασμενη για αυτό και είναι φειλ

 

Πολύ παρόμοιο (αλλά η κίνηση έγινε) με αυτό δεν είναι το τόπικ ;

http://www.insomnia.gr/topic/570870-χρονικα-περιθωρια-για-σχεση/

 

Ελπίζω να βγει 3ος με χαρούμενο τέλος. :)

Αν και παρακολουθώ καιρο το φορουμ ως επισκεπτης δεν το ειχα πετυχει το τοπικ. Ωστοσο το θεμα του τς εκει ηταν ο χρονος για να κανει κινηση ενώ εδώ το θεμα μου είναι πως να την ξεπερασω. Και αν κρινω από το ότι δεν ενημερωσε τι εγινε μαλλον τα πραγματα είναι καλα η μπερδεμένα. Τελος παντων

 

Αδερφέ μη κολλάς. Είναι στη φύση της γυναίκας να ψάχνει επιβεβαίωση οπότε οποιαδήποτε κίνηση της θα αποσκοπα μόνο σε αυτό και τίποτα άλλο. Μη νομίσεις στιγμή ότι άλλαξε γνώμη. Όλοι περάσαμε απ αυτή τη φάση. Ερωτευτηκες την ιδέα του να είσαι Μ ένα άτομο ευτυχώς ή δυστυχώς

Μαλον εχεις δικιο το ιδιο μου λενε και οι φιλοι μου. Το θεμα είναι πως να βγαλω από το μυαλο αυτή την ιδεα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρά όντως εγώ έτσι περίπου σκέφτομαι αν καταλάβω οτι παω να καψουρευτώ καποια,αν και παντρεμένος.Κάπως έτσι δηλαδή.Για ποιο λόγο να την δώσω αξία;Για ποιο λόγο να κερδίσει κάτι από μένα χωρίς και εγώ να κερδίσω κάτι τις;Την σκέφτομαι υποτιμητικά και άντε γεια.Στην επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παααάλι ts με πρόβλημα, που ζητά συμβουλές, αλλά κατα τ' άλλα απορρίπτει όλες τις λύσεις που του προτείνονται; 

 

Φίλε μήπως σπουδάζεις και θεολογική και σε καταπιέζουν οι γονείς σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι καταλαβα νιντζα μου λες να βρω κατι σαν υποκαταστατο. Ναι εχεις δικιο είναι μια καλη λυση όπως τη σκέφτεσαι αλλα φοβάμαι μη παμε για μαλλι και βγουμε κουρεμένοι αφου μου φαινεται λιγο δικοπο μαχαιρι. Τις 2 φορες που λες εσυ ετσι τις ξεπερασες; Αν ναι τοτε να το δοκιμασω κι εγω παρολο που δε βρισκω κατι εστω που να πλησιαζει εμφανισιακά σ αυτην. Αυτά που λες δεν τα παραμελώ με εξαιρεση ισως το ξυρισμα. Τωρα σχετικα με αυτό που λες για τις φαντασιώσεις όπως το καταλαβαινω εγω δενεσαι με το υποκαταστατο και όχι με την άλλη ακριβως...και ισως καποια στιγμη ας πουμε συμβιβαστείς με την ιδεα και αραξεις με την άλλη. Αλλα αν το σκεφτεις λιγο θα δεις ότι η παρουσια της αλλης είναι εντονη αφου εξαιτιας της εισαι με αυτην την κοπελα. Είναι σαν αυτό που λεει ο πελευς παραπανω ότι εκανε πραγματα στη ζωη του μονο και μονο για να αποδειξει κατι στο πρωην κοριτσι του

 

ξεκολλα με την εμφανιση αλλιως θα μεινεις για παντα με το πουλι στο χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παικτη κανε αυτο που κανουν ολοι σαν αμυντικο μηχανισμο για να ξεπερασουν την οποια απογοητευση/χωρισμο πας σε αλλη ισως σου βγει ισως οχι.

Αν και θεωρειται αμυντικος μηχανισμος να "ξεπερνας" κολλημα με κατι αλλο και ισως βγει σε κακο κυριως στον αλλον αλλα ετσι γινεται.

"ο ερωτας με ερωτα περναει" ΄ή "φωτια με φωτια" οποια ατακα σε φτιαχνει περισσοτερο.

Ξερεις ποσες φιλοι/φιλες πεφτουν με τα μουτρα με αλλες/ους να ξεπερασουν χωρισμους ή απογοητευσεις ? ετσι παει οσο και "αναισθητο" να ακουγεται. "rebound relationship" αλλα ισως βγει και κατι καλο ποτε δεν ξες. Δεν υπογραφεις και συμβολαιο με την οποια αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκολλα με την εμφανιση αλλιως θα μεινεις για παντα με το πουλι στο χερι

Ειναι μικρος λογικο ειναι να παραμυθιαζετε με την εμφανιση ολοι εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρά όντως εγώ έτσι περίπου σκέφτομαι αν καταλάβω οτι παω να καψουρευτώ καποια,αν και παντρεμένος.Κάπως έτσι δηλαδή.Για ποιο λόγο να την δώσω αξία;Για ποιο λόγο να κερδίσει κάτι από μένα χωρίς και εγώ να κερδίσω κάτι τις;Την σκέφτομαι υποτιμητικά και άντε γεια.Στην επόμενη.

Για να καταλαβω φιλε όταν βλέπεις καποια που φοβάσαι ότι θα την καψουρευτείς και θα κερατωσεις τη γυναικα σου σκέφτεσαι ότι το πραμα της είναι βρωμικο και όλα οκ;;; Τι να σου πω ισως πιανει κατι τετοιο στην αρχη του ενδιαφέροντος αλλα όταν συνεχισεις όπως εγω και κολλησεις πιανει; Εννοω σου εχει συμβει ποτε να κολλησεις με καποια και να την ξεπεράσεις ετσι;;;

 

Παααάλι ts με πρόβλημα, που ζητά συμβουλές, αλλά κατα τ' άλλα απορρίπτει όλες τις λύσεις που του προτείνονται; 

 

Φίλε μήπως σπουδάζεις και θεολογική και σε καταπιέζουν οι γονείς σου;

Απ ότι καταλαβα πιστευεις ότι τρολλαρω. Η απαντηση σε αυτά που γραφεις είναι ότι για αυτό υπαρχει το ινσομνια για τους τς που εχουν πρόβλημα και ζητουν συμβουλες...Δε γραφω εδώ για να περναω την ωρα μου, αν ηθελα να περασω την ωρα μου θα εβλεπα καμια ταινια ή θα επαιζα κνα παιχνιδι. Όπως μαρτυρουν τα ποστ μονο των 3 τελευταίων σελιδων #80 #87 #96 βαριέμαι να κανω παραθεσεις δεν εχω απορριψει λυσεις αντιθέτως εχω εκφραστεί πολύ θετικα για αυτές. Και όχι δε σπουδαζω θεολογικη ουτε με καταπιεζουν οι γονεις μου

 

ξεκολλα με την εμφανιση αλλιως θα μεινεις για παντα με το πουλι στο χερι

Μα αφου ο νιντζα μαν μου ειπε να βρω μια με παρομοια εμφανιση. Και μετα ο κοντρακουλτουρας λεει τα δικα του. Δε χρειαζεται να απορριψω κατι απορριπτεσται μονοι σας. :P

 

Ρε παικτη κανε αυτο που κανουν ολοι σαν αμυντικο μηχανισμο για να ξεπερασουν την οποια απογοητευση/χωρισμο πας σε αλλη ισως σου βγει ισως οχι.

Αν και θεωρειται αμυντικος μηχανισμος να "ξεπερνας" κολλημα με κατι αλλο και ισως βγει σε κακο κυριως στον αλλον αλλα ετσι γινεται.

"ο ερωτας με ερωτα περναει" ΄ή "φωτια με φωτια" οποια ατακα σε φτιαχνει περισσοτερο.

Ξερεις ποσες φιλοι/φιλες πεφτουν με τα μουτρα με αλλες/ους να ξεπερασουν χωρισμους ή απογοητευσεις ? ετσι παει οσο και "αναισθητο" να ακουγεται. "rebound relationship" αλλα ισως βγει και κατι καλο ποτε δεν ξες. Δεν υπογραφεις και συμβολαιο με την οποια αλλη.

Ανεφερα και παραπανω ότι στις προηγούμενες απογοητεύσεις/απορριψεις/χυλοπιτες αυτό εκανα και ηταν όλα οκ. Εδώ όμως με το που το σκεφτηκα το απερριψα. Για αυτό σας ειπα ότι για την κοπελα που συζητάμε ηταν κατι ιδιαιιτερο. Τωρα σχετικα με αυτό που γραφεις για φιλους φιλες τι εννοεις για καψουρα με φιλη/κολλητη;Ασε καλυτερα γιατι μετα από κανα μηνα με βλεπω να φτιαχνω καινουριο θρεντ επειδή ερωτευτηκα την κολλητη μου και θα αρχισει και ο κοντρακουλτουρας τα δικα του

 

Ειναι μικρος λογικο ειναι να παραμυθιαζετε με την εμφανιση ολοι εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο

Αυτό είναι το θεμα μου ότι ΔΕΝ παραμυθιαστηκα μονο με την εμφανιση. Η κοπελα για την οποια σας μιλησα και από οσο εχω συζητησει με φιλους μου δεν είναι και η σουπερ ουαου γκομενα που θα μπει στην καφετερια και θα την κοιτανε ολοι με ανοιχτο το στομα. Εξου και λεω ότι δεν το ενδιαφερον μου δεν ηταν μονο για μια νυχτα και τελος αλλα για κατι παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αργά ή γρήγορα θα την ξεπερασεις.

 

Ξεκινά να ψαχνεις άλλες και σου εύχομαι να μην σου τυχει όπως εμενα που κάθε επόμενη που μου αρεσε και προσπαθησα να κανω κατι μου βγαινανε με το ιδιο όνομα με την πρώην. Μιλάω για 5 στην σειρά. Εκεί να δεις νεύρα.

Μετά από κάποιες ας πούμε σχεσεις τα κατάφερα και τελικά κάποια στιγμη βρηκα τη γυναίκα της ζωής μου και παντρεύτηκα. Και φυσικα ως γκαντεμης έχει το ίδιο όνομα με εκεινη την ακατανομαστη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω φίλε μου οτι το κανουν ολοι μεταξυ αυτων και οι φιλοι/ες μου ειναι ενας κοινος τροπος ξεπερασματος.

Οι αντρες το κανουν βεβαια λιγο λιγοτερο σε συγκριση με τις γυναικες.

Για να καταλαβω φιλε όταν βλέπεις καποια που φοβάσαι ότι θα την καψουρευτείς και θα κερατωσεις τη γυναικα σου σκέφτεσαι ότι το πραμα της είναι βρωμικο και όλα οκ;;; Τι να σου πω ισως πιανει κατι τετοιο στην αρχη του ενδιαφέροντος αλλα όταν συνεχισεις όπως εγω και κολλησεις πιανει; Εννοω σου εχει συμβει ποτε να κολλησεις με καποια και να την ξεπεράσεις ετσι;;;

 

Απ ότι καταλαβα πιστευεις ότι τρολλαρω. Η απαντηση σε αυτά που γραφεις είναι ότι για αυτό υπαρχει το ινσομνια για τους τς που εχουν πρόβλημα και ζητουν συμβουλες...Δε γραφω εδώ για να περναω την ωρα μου, αν ηθελα να περασω την ωρα μου θα εβλεπα καμια ταινια ή θα επαιζα κνα παιχνιδι. Όπως μαρτυρουν τα ποστ μονο των 3 τελευταίων σελιδων #80 #87 #96 βαριέμαι να κανω παραθεσεις δεν εχω απορριψει λυσεις αντιθέτως εχω εκφραστεί πολύ θετικα για αυτές. Και όχι δε σπουδαζω θεολογικη ουτε με καταπιεζουν οι γονεις μου

 

Μα αφου ο νιντζα μαν μου ειπε να βρω μια με παρομοια εμφανιση. Και μετα ο κοντρακουλτουρας λεει τα δικα του. Δε χρειαζεται να απορριψω κατι απορριπτεσται μονοι σας. :P

 

Ανεφερα και παραπανω ότι στις προηγούμενες απογοητεύσεις/απορριψεις/χυλοπιτες αυτό εκανα και ηταν όλα οκ. Εδώ όμως με το που το σκεφτηκα το απερριψα. Για αυτό σας ειπα ότι για την κοπελα που συζητάμε ηταν κατι ιδιαιιτερο. Τωρα σχετικα με αυτό που γραφεις για φιλους φιλες τι εννοεις για καψουρα με φιλη/κολλητη;Ασε καλυτερα γιατι μετα από κανα μηνα με βλεπω να φτιαχνω καινουριο θρεντ επειδή ερωτευτηκα την κολλητη μου και θα αρχισει και ο κοντρακουλτουρας τα δικα του

 

Αυτό είναι το θεμα μου ότι ΔΕΝ παραμυθιαστηκα μονο με την εμφανιση. Η κοπελα για την οποια σας μιλησα και από οσο εχω συζητησει με φιλους μου δεν είναι και η σουπερ ουαου γκομενα που θα μπει στην καφετερια και θα την κοιτανε ολοι με ανοιχτο το στομα. Εξου και λεω ότι δεν το ενδιαφερον μου δεν ηταν μονο για μια νυχτα και τελος αλλα για κατι παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...