Προς το περιεχόμενο

Ερωτικη απορριψη. Πως ξεπερνιεται


kapa99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DEN εκανα τπτ του τυπου να την τρομάξω όλα κανονικα και χαλαρα.ΑΝ δεν εκνα τπτ θα μου λεγατε ότι επειδή δεν εκανα κινηση την εχασα...

Μα αφου λες πηγες και της τα εριξες χυμα για τα "συναισθηματα" σου, ποσο χαλαρο ηταν αυτο? Δε λεμε να μην κανεις και τιποτα, εννοειται, δε θα σου ερθει με προσευχες, απλα ηθελε να κανεις ενα observation πρωτα ωστε να δεις τι παιζει και απο την πλευρα της.

 

Τελος παντων, αφου ειπε οτι δε νιωθει το ιδιο, τζαμπα το συζηταμε, move on!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφταμηνο μου ακούγεται οκ εχω ακουσει και χειροτερα για χρονο και πανω...Τι εννοεις δεν ησουν σε καλη ψυχολ κατασταση; του τυπου ειχες και αλλα προβλήματα;;

Αν παω μονος ένα ταξιδι να σκεφτω καπου στην ελλαδα πιστευετε ότι θα βοηθησει;Μου το προτεινε ενας φιλος μου

Εκείνη την περίοδο είχα ξεπεράσει πρόσφατα κάποια ψυχολογικά προβλήματα που είχα και έδινα δεύτερη φορά πανελλήνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το χειρότερο σενάριο.Να τα φτιάχνατε και μετά να "επαιζε" μαζί σου.Ακόμα χειρότερα κάποια στιγμή να μάθαινες ότι "παίζει" και με άλλον.Έτσι απλά για να επιβεβαιωθεί.Η γιατί δεν ξέρει τι ακριβώς και ποιόν θέλει.

 

Τότε θα "αρρωσταινες" πραγματικά.Τώρα απλά έχεις ξενερώσει.

 

Το πως θα αντιδρασει η κάθε γυναίκα εξαρτάται σε τι φάση της ζωής της είναι.Πχ αν είναι από πρόσφατο χωρισμό προβληματικής σχέσης πιθανόν να μην θέλει ούτε να ακούει για σχέση.Τα πχ είναι αρκετά.

 

Θες να κάνεις κάτι μαζί της αλλά αυτή όχι.Δεν υπαρχει νοημα να το συνεχίσεις και να ταλαιπωρείσαι.Καλή συνέχεια πες της και να περνάει καλά.Θα βρεις κάποια άλλη που θα θέλει και αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ εκλαψα με πολλες απαντησεις να ειστε καλα!! :-D

Καλε μου δεν ειχες κατι αρα δεν εχασες και κατι..Μια μυθοποιηση ειναι στο μυαλο σου,απλα σου αρεσε!Τουλαχιστον δεν σε κοροιδεψε ηταν ειλικρινης απεναντι σου..Και εις αλλα με υγεια!!

(και οι χυλοπιτες στο προγραμμα ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν παιχτηκε φαση ρε μεγαλε, μην χαλιεσαι...αν ειχε παιχτει παει στο διαολο. Εγωισμος ειναι που εφαγες ακυρο.

Να χες καμια σχεση παει στο διαολο. ΠΡΟΣΟΧΗ βεβαια στο μελλον, οποτε κανεις σχεση που θα δινεις αυτη τη "παραπανω" αγαπη εκει μην φας την νιλα.

Οι σχεσεις δεν ειναι δεδομενες και οτι και να νιωθεις οτι και να σου λενε θα ειναι ΛΟΓΙΑ, τα οποια αλλαζουν ακομα και αθέμιτα.

Π.χ. απο γνωστη εμπειρια, σε δυο μηνες να λες με την αλλη για αραββωνες, δυο μερες μετα να σε χωριζει και δυο μηνες μετα που θα ηταν οι αραββωνες να ειναι με αλλον.

Μην παιρνεις στα σοβαρα τα λογια, μονο τις πραξεις και μετα απο καιρο - που ακομα και ακομα δεν θα ειναι κατι σιγουρο.

Χαλαρα και οπου βγει.

Εσυ κλασσικη φαπα εγωισμου εφαγες λογω χυλοπιτας.

Αρρωστια θα δεις μονο σε χωρισμο μετα απο σχεση οταν επαιζε μαζι σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kapa 99

 

ναι

Ναι σε ποιο από όλα; Παραδέχεσαι κι εσυ ότι ακομα και μετα από 2 χρονια και ένα πολύ ασχημο χωρισμο την αγαπας ακομα αυτή τη κοπελα;;

 

Υπάρχει και το χειρότερο σενάριο.Να τα φτιάχνατε και μετά να "επαιζε" μαζί σου.Ακόμα χειρότερα κάποια στιγμή να μάθαινες ότι "παίζει" και με άλλον.Έτσι απλά για να επιβεβαιωθεί.Η γιατί δεν ξέρει τι ακριβώς και ποιόν θέλει.

 

Τότε θα "αρρωσταινες" πραγματικά.Τώρα απλά έχεις ξενερώσει.

 

Το πως θα αντιδρασει η κάθε γυναίκα εξαρτάται σε τι φάση της ζωής της είναι.Πχ αν είναι από πρόσφατο χωρισμό προβληματικής σχέσης πιθανόν να μην θέλει ούτε να ακούει για σχέση.Τα πχ είναι αρκετά.

 

Θες να κάνεις κάτι μαζί της αλλά αυτή όχι.Δεν υπαρχει νοημα να το συνεχίσεις και να ταλαιπωρείσαι.Καλή συνέχεια πες της και να περνάει καλά.Θα βρεις κάποια άλλη που θα θέλει και αυτή.

Το θα βρεις και καποια άλλη με παρηγορουσε στις προηγούμενες χυλοπιτες που ελεγα οκ δε μου εκατσε δεν εγινε τπτ κτλ. Το θεμα μου τωρα είναι ότι δε με παρηγορει κατι τετοιο, δεν ξερω ισως πιστευω ότι δε θα βρω άλλη σαν κι αυτην τι να πω. Δεν ηταν σαν τις άλλες η συγκεκριμενη....

 

Ε δεν παιχτηκε φαση ρε μεγαλε, μην χαλιεσαι...αν ειχε παιχτει παει στο διαολο. Εγωισμος ειναι που εφαγες ακυρο.

Να χες καμια σχεση παει στο διαολο. ΠΡΟΣΟΧΗ βεβαια στο μελλον, οποτε κανεις σχεση που θα δινεις αυτη τη "παραπανω" αγαπη εκει μην φας την νιλα.

Οι σχεσεις δεν ειναι δεδομενες και οτι και να νιωθεις οτι και να σου λενε θα ειναι ΛΟΓΙΑ, τα οποια αλλαζουν ακομα και αθέμιτα.

Π.χ. απο γνωστη εμπειρια, σε δυο μηνες να λες με την αλλη για αραββωνες, δυο μερες μετα να σε χωριζει και δυο μηνες μετα που θα ηταν οι αραββωνες να ειναι με αλλον.

Μην παιρνεις στα σοβαρα τα λογια, μονο τις πραξεις και μετα απο καιρο - που ακομα και ακομα δεν θα ειναι κατι σιγουρο.

Χαλαρα και οπου βγει.

Εσυ κλασσικη φαπα εγωισμου εφαγες λογω χυλοπιτας.

Αρρωστια θα δεις μονο σε χωρισμο μετα απο σχεση οταν επαιζε μαζι σου

Τι να σου πω ισως αν ειχαν συμβει τα πραγματα όπως τα λες να ειχα άλλη γνωμη. Παντως θελω να γινει κατι με την κοπελα εστω και όχι τελειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση για μενα ηταν αυτο παντως

 

The iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that your a god or a total bastard. The iron will always kick you the real deal. The iron is the great reference point, the all-knowing perspective giver. Always there like a beacon in the pitch black. I have found the iron to be my greates friend never freaks out on me, never runs. Friends may come and go but 200 pounds is always 200 pounds.”
-
Henry Rollins

 

Αν θες παντως να χεις την παραμικρη ελπιδα απλα μην δειξεις στο παραμικρο οτι θελεις να την δεις σου λειπει η κατι τετοιο.Εκει θα τελειωσεις και την παραμικρη ελπιδα.Το φτυσιμο ειναι το ποιο ισχυρο οπλο.Οσο ποιο ψυχρος τοσο καλυτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση για μενα ηταν αυτο παντως

 

The iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that your a god or a total bastard. The iron will always kick you the real deal. The iron is the great reference point, the all-knowing perspective giver. Always there like a beacon in the pitch black. I have found the iron to be my greates friend never freaks out on me, never runs. Friends may come and go but 200 pounds is always 200 pounds.”

- Henry Rollins

 

Αν θες παντως να χεις την παραμικρη ελπιδα απλα μην δειξεις στο παραμικρο οτι θελεις να την δεις σου λειπει η κατι τετοιο.Εκει θα τελειωσεις και την παραμικρη ελπιδα.Το φτυσιμο ειναι το ποιο ισχυρο οπλο.Οσο ποιο ψυχρος τοσο καλυτερα.

ωραια η παραθεση...πιστευω όμως ότι αν της δειξω πιο εντονα τα αισθηματα μου ισως κατι γινει ισως δεν εχει καταλαβει ποσο εντονο είναι αυτό που νιωθω για αυτην. Και τι φτυσιμο μου λες φιλε μου εδώ σου λεω παιρνει μεταγραφη και μου εχουν λασκαρει οι βιδες μονο και μονο με τη σκεψη...

 

Δεν ξέρω άμα την αγαπάω όπως τότε, αλλά σίγουρα έχω ακόμα αισθήματα για αυτήν

Συνεπως αυτά που λες είναι η εμπρακτη αποδειξη ότι δηλωσεις του τυπου με το χρονο θα σου περασει ο χρονος είναι το καλυτερο φαρμακο με το χρονο θα την ξεχασεις είναι μουφα.Τα συναισθηματα δε φευγουν με το χρονο από ότι βλεπω ισως να μετριαζονται λιγο και να μη σε πονανε η να μη σε κανουν τοσο χαλια οσο πιο παλια αλλα δεν περνανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μπορει να πιστευεις αυτη ομως εφοσων σου χει ριξει μια φορα χ μονο με την παλια καλη μεθοδο του φτυσιματος εχεις καποια πιθανοτητα.Οι γυναικες δεν αλλαζουν γνωμη αλλα αν την αγνοησεις θα πει ωπα τι εγινεΑν σε δει διαφορετικο κοινως.Ποσως την ενδιαφερει αν τα νοιωθεις εντονα η οχι εσυ βασανιζεσε οχι αυτη δεν την αφορα κοινως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Με ενδιεφερε αρχικα μια κοπελα απο τη σχολη μου. Ετσι μιλουσαμε, περνουσαμε ωρα μαζι και σε καποια στιγμη αρχισα να κολλαω μαζι της και να με ενδιαφερει ολο και περισσοτερο. Ετσι αποφασισα να κανω κινηση και να της εκφρασω το ενδιαφερον μου για εκεινη. Βγηκαμε ενα βραδυ και οταν της μιλησα για τα αισθηματα μου δυστυχως μου απαντησε πως δεν νιωθει το ιδιο , δεν ενδιαφερεται για σχεσεις αυτο το καιρο και τετοια. Χυλοπιτα δηλαδη. Αλλα απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να την ξεχασω τη σκεφτομαι συνεχεια, γιατι ενιωθα πολλα πραγματα για αυτην περισσοτερα απο οσα εχω νιωσει για οποιαδηποτε αλλη. Μου λειπει θελω να ειμαι μαζι της να της μιλαω, να τη νιωθω κοντα μου κι οσο σκεφτομαι οτι δε θα ειμαστε μαζι μου ρχεται να τρελαθω. Εχουμε κι εξετασεις και δε μπορω να διαβασω μια παραγραφο διαβαζω και με τρωει η στεναχωρια για εκεινη. Τη θελω πολυ δεν ξερω αν αυτο που νιωθω ειναι αγαπη παντως ειναι ο,τι πιο δυνατο εχω νιωσει μεχρι τωρα. Τι να κανω? Θελω εστω να τη βλεπω αλλα του χρονου θα παει με μεταγραφη στην αθηνα οποτε θα χωρισρουμε. ΜΟυ ερχεται να τρελαθω οσο σκεφτομαι πως μπορει να μην την ξαναδω ποτε. Εχω φτασει σε σημειο να κανω παρεα με τις φιλες της μονο και μονο για να εχω την ψευδαισθηση της παρουσιας της. Δεν ξερω μαλλον ειμαι κολλημενος οι φιλοι μου μου λενε να βρω αλλη αλλα οποια και να σκεφτω αμεσως την απορριπτω καθως τη συγκρινω μαζι της και τη βρισκω κατωτερη. Εχω βιωσει κι αλλες φορες την απορριψη στη ζωη μου αλλα αυτη τη φορα ειναι απιστευτα εντονο. ΜΟυ λενε μερικοι να μην τη σκεφτομαι να βρω κατι να κανω. Παρακολουθω κι εγω τηλεοραση η ιντερνετ ολημερις αλλα μολις βαλει διαφημισεις αμεσως ο νους μου παει σ αυτη και νιωθω αφορητη μελαγχολια. Μεχρι που σκεφτηκα να μετακομισω αθηνα να ειμαι κοντα της. Πιστευω οτι αν καταλαβει ποσο δυντα αισθηματα εχω για αυτην θα θελει να ειμαστε μαζι αλλα και παλι μου λενε να μη γινομαι φορτικος και πιεστικος γιατι σιγουρα θα τη χασω... Πειτε μου τι να κανω, πως να την ξεπερασω. Καπου διαβασα οτι ο ανεκπληρωτος ερωτας ειναι ο πιο δυσκολος να ξεπεραστει... Αν εχετε καποια αναλογη εμπειρια αν θελετε πειτε την

Ευχαριστω εκ των προτερων και με συγχωρειτε για το μεγαλο ποστ

το θεμα ειναι απλο, και να το παρεις σαν μαθημα την επομενη φορα να μην εισαι μαλ*κας, και εισαι επειδη πηγες και της ειπες πως αισθανεσαι.  Αυτα ξενερωνουν τη κοπελα.  Κανε την αυτη να σε θελει.

 

Παρε σαν παραδειγμα αυτο: πες οτι ειναι μια κοπελα αρκετα ομορφη αλλα δε ξερεις αν πραγματικα την θες.  Φαντασου να ερθει να σου πεει ειμαι ερωτευμενη μαζι σου, θελω να με παντρευτεις και να κανουμε παιδια κλτ δε θα σε φρικαρει; δε θα ξενερωσεις εστω και αν τη γουσταρεις λιγο προηγουμενος; απο την αλλη ομως δε θα τη θελεις πιο πολυ αν σου ριχνει φτυσιμο και την δεις με αλλον; we want what we can't have...

Ετσι και οι κοπελες ξενερωνουν και φρικαρουν οταν τις κανουν ερωτικη εξομολογηση οι αντρες, γιατι ειναι πολλοι αυτοι που της εχουν κανει και εχουν φαε κολλημα και δε θελει να περασει τα ιδια..

 

Την επομενη φορα να το παιξεις πιο cool.  Και ακομα μπορει να το σωσεις αν πεισεις την ιδια αλλα και τον εαυτο σου οτι την ξεπερασες, και αν μπορεσεις να βγεις με μια αλλη και να το μαθει ακομα περισσοτερες οι πιθανοτητες να σε θελει πισω. 

Αν δε πετυχει αυτο την εχασες φιλε, σορρυ, αλλα θα βρεις αλλη οσο πιο συντομα την ξεπερασεις.

 

Και να θυμασαι το εξης  Μερικοι παντρευονται τον ερωτα της ζωης τους, μερικοι οχι.  Αλλα και στις 2 περιπτωσεις υπαρχουν φορες που θελουν να τις στειλουν στις μανες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...