Προς το περιεχόμενο

Ερωτικη απορριψη. Πως ξεπερνιεται


kapa99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα αυτά που λένε για τον χρόνο είναι πιπες. Απλά μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό, και αρκεί να μην λαμπαδιασει πάλι η σπιθα που έχουμε για αυτόν /αυτήν.

 

Τώρα όσο για μένα, έχω να την δω πολύ καιρό. Άμα τύχει και την ξαναδώ ποτέ, εκεί θα έχουμε τρελό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεπερνιεται αν καλλιεργησεις τον εγωισμο σου.

Θα μπορούσαμε να κρατήσουμε παραπάνω την σχέση μας, η έστω να κραταγαμε τυπική επαφή έως και σήμερα εάν δεν είχα το χειρότερο είδος εγωισμου.

 

Και άμα έχεις εγωισμο και δεν μιλάς και δεν δίνεις δεύτερες ευκαιρίες, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν νοιάζεσαι και δεν αγαπάς κατά βάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μπορει να πιστευεις αυτη ομως εφοσων σου χει ριξει μια φορα χ μονο με την παλια καλη μεθοδο του φτυσιματος εχεις καποια πιθανοτητα.Οι γυναικες δεν αλλαζουν γνωμη αλλα αν την αγνοησεις θα πει ωπα τι εγινεΑν σε δει διαφορετικο κοινως.Ποσως την ενδιαφερει αν τα νοιωθεις εντονα η οχι εσυ βασανιζεσε οχι αυτη δεν την αφορα κοινως.

Στην τελευταια σου προταση εχεις δικιο. Απλα μου φαινεται ότι θα το ψυλλιαστεί αμεσως αμα με δει να κολλαω / την πεφτω σε καποια άλλη και θα γινουν χειροτερα τα πραγματα αφου θα πει οκ το κανει για να ζηλεψω τι νομιζε πως δε θα το καταλαβω??

 

το θεμα ειναι απλο, και να το παρεις σαν μαθημα την επομενη φορα να μην εισαι μαλ*κας, και εισαι επειδη πηγες και της ειπες πως αισθανεσαι.  Αυτα ξενερωνουν τη κοπελα.  Κανε την αυτη να σε θελει.

 

Παρε σαν παραδειγμα αυτο: πες οτι ειναι μια κοπελα αρκετα ομορφη αλλα δε ξερεις αν πραγματικα την θες.  Φαντασου να ερθει να σου πεει ειμαι ερωτευμενη μαζι σου, θελω να με παντρευτεις και να κανουμε παιδια κλτ δε θα σε φρικαρει; δε θα ξενερωσεις εστω και αν τη γουσταρεις λιγο προηγουμενος; απο την αλλη ομως δε θα τη θελεις πιο πολυ αν σου ριχνει φτυσιμο και την δεις με αλλον; we want what we can't have...

Ετσι και οι κοπελες ξενερωνουν και φρικαρουν οταν τις κανουν ερωτικη εξομολογηση οι αντρες, γιατι ειναι πολλοι αυτοι που της εχουν κανει και εχουν φαε κολλημα και δε θελει να περασει τα ιδια..

 

Την επομενη φορα να το παιξεις πιο cool.  Και ακομα μπορει να το σωσεις αν πεισεις την ιδια αλλα και τον εαυτο σου οτι την ξεπερασες, και αν μπορεσεις να βγεις με μια αλλη και να το μαθει ακομα περισσοτερες οι πιθανοτητες να σε θελει πισω. 

Αν δε πετυχει αυτο την εχασες φιλε, σορρυ, αλλα θα βρεις αλλη οσο πιο συντομα την ξεπερασεις.

 

Και να θυμασαι το εξης  Μερικοι παντρευονται τον ερωτα της ζωης τους, μερικοι οχι.  Αλλα και στις 2 περιπτωσεις υπαρχουν φορες που θελουν να τις στειλουν στις μανες τους.

Ωπα μισο λεπτο παιδια νομιζω ότι παρεξηγηθηκα. Δεν ανεφερα ΤΙΠΟΤΑ για γαμους παιδια κτλ. Ζητησα μια μερα να βγουμε οι 2 μας οποτε το καταλαβε ότι ενδιαφερομουν αν δεν την ηθελα για ποιο λογο να βγουμ εοι 2 μας;; βΓΗκαμε και της ειπα ότι μου αρεσει κτλ ξαναλεω δεν ειπα σ αγαπω σε θελω κι όλα αυτά... Σιγουρα ειχε καταλαβει τι γινεται από πριν. Ακομη δε μου ειπε όχι κλαραμπινατο του τυπου αι παρατα με μου ειπε δε θελει σχεσεις τωρα δεν είναι σε τετοια φαση κι ετσι. Αγορι δεν ειχε αν ρωτάτε γι αυτό. Και επιπλέον αν ανοιγα όπως μερικοι αλλοι εδώ στο ινσομνια θεμα για το πρωτο ραντεβού θα μου λεγατε κανε κινηση, μιλησε της, προσπαθησε να τη φιλήσεις και τα γνωστα. Εγω δεν εκανα ουτε καν αυτά απλα της εξεφρασα ηρεμα τα συναισθηματα μου. Κι ακομη φιλοι και φιλες μου μου λεγανε μην αφησεις τον καιρο να περνα χωρις κινηση γιατι θα ξενερωσει θα σε παρει για αδιαφορο και τετοια.

Σίγουρα αυτά που λένε για τον χρόνο είναι πιπες. Απλά μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό, και αρκεί να μην λαμπαδιασει πάλι η σπιθα που έχουμε για αυτόν /αυτήν.

 

Τώρα όσο για μένα, έχω να την δω πολύ καιρό. Άμα τύχει και την ξαναδώ ποτέ, εκεί θα έχουμε τρελό θέμα.

Αρα φιλε peleus μου λες ότι ουσιαστικα αν εχεις κολλημα με καποιον (ποσω μαλλον αποθημενο) επι της ουσιας μπορει να μην το ξεπεράσεις ποτε...αν επιτρεπεται άλλες σχεσεις ειχες μετα από αυτην;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Σκεψου την να κανει αηδιαστικα πραγματα ή γενικα ανθρωπινες φυσικες αναγκες.

 

 

Και για μενα ειναι μεγαλο turn off να σκεφτομαι καποια να απεκριζεται. Ειδικα να σκουπιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελευταια σου προταση εχεις δικιο. Απλα μου φαινεται ότι θα το ψυλλιαστεί αμεσως αμα με δει να κολλαω / την πεφτω σε καποια άλλη και θα γινουν χειροτερα τα πραγματα αφου θα πει οκ το κανει για να ζηλεψω τι νομιζε πως δε θα το καταλαβω??

 

Μαν πρεπει να καταλαβεις κατι.Οσο και αν σε ποναει σε πληγωνει η οτιδηποτε η πραγματικοτητα ειναι οτι αυτη την στιγμη σε εχει γραμενο στο τετοιο της δεν την νοιαζει τι κανεις και τι δεν κανεις αν υποφερεις η δεν υποφερεις ουτε θα κατσει να το επεξεργαστει.Ομως οταν καποιος που μας θελει φουλ ξαφνικα φανει παγερα αδιαφορος λειτουργει ενας αμυντικος μηχανισμος που σε κανει να το σκεφτεσε δυο και τρεις φορες.Απλα σου λεω χαμενος για χαμενος παιξε και αυτο το χαρτι.Επειδη εισαι συναισθηματικο παιδι και μικρος σε ηλικια και σε ποναει εγω σαν τριτος σου προτεινω ενα παιχνιδι αν θες δοκιμασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα φιλε peleus μου λες ότι ουσιαστικα αν εχεις κολλημα με καποιον (ποσω μαλλον αποθημενο) επι της ουσιας μπορει να μην το ξεπεράσεις ποτε...αν επιτρεπεται άλλες σχεσεις ειχες μετα από αυτην;

Διαφορά σκηνικά έχουν παιχτεί, αλλά σχέση δυσκολεύομαι να κάνω διότι μάλλον ασυνειδητα την συγκρίνω με άλλες και δεν μου τραβάει καμία μα καμία το ενδιαφέρον πέρα από το "καρφωμα" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αυτά που λένε για τον χρόνο είναι πιπες. Απλά μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό, και αρκεί να μην λαμπαδιασει πάλι η σπιθα που έχουμε για αυτόν /αυτήν.

 

Τώρα όσο για μένα, έχω να την δω πολύ καιρό. Άμα τύχει και την ξαναδώ ποτέ, εκεί θα έχουμε τρελό θέμα.

 

ποσο συγκεκριμενα και τι ηλικια εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αισθηματικά πάντα γιατρεύονται με τον χρόνο και η καρδιά μας πάντα έχει χώρο να αγαπήσει και άλλους ανθρώπους. Αρκεί να την αφήσουμε.

 

Εκεί έξω δεν υπάρχει μόνο ένα άλλο μας μισό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μενα ειναι μεγαλο turn off να σκεφτομαι καποια να απεκριζεται. Ειδικα να σκουπιζεται.

Σε μενα δυστυχως δεν επιασε

 

Μαν πρεπει να καταλαβεις κατι.Οσο και αν σε ποναει σε πληγωνει η οτιδηποτε η πραγματικοτητα ειναι οτι αυτη την στιγμη σε εχει γραμενο στο τετοιο της δεν την νοιαζει τι κανεις και τι δεν κανεις αν υποφερεις η δεν υποφερεις ουτε θα κατσει να το επεξεργαστει.Ομως οταν καποιος που μας θελει φουλ ξαφνικα φανει παγερα αδιαφορος λειτουργει ενας αμυντικος μηχανισμος που σε κανει να το σκεφτεσε δυο και τρεις φορες.Απλα σου λεω χαμενος για χαμενος παιξε και αυτο το χαρτι.Επειδη εισαι συναισθηματικο παιδι και μικρος σε ηλικια και σε ποναει εγω σαν τριτος σου προτεινω ενα παιχνιδι αν θες δοκιμασε το.

Οκ σκοπευω νατο δοκιμασω αλλα εκ εων πραγματων είναι δυσκολο γιατι πριν το καλοκαιρι θα βρεθουμε λιγες φορες και δε προλαβαίνω να κανω κ πολλα. Και μετα είναι η μεταγραφη της

 

Διαφορά σκηνικά έχουν παιχτεί, αλλά σχέση δυσκολεύομαι να κάνω διότι μάλλον ασυνειδητα την συγκρίνω με άλλες και δεν μου τραβάει καμία μα καμία το ενδιαφέρον πέρα από το "καρφωμα" :)

Το ιδιο ακριβως εχω παθει κι εγω δεν μπορει καμια άλλη να μου προξενησει το ενδιαφερον

 

Τα αισθηματικά πάντα γιατρεύονται με τον χρόνο και η καρδιά μας πάντα έχει χώρο να αγαπήσει και άλλους ανθρώπους. Αρκεί να την αφήσουμε.

 

Εκεί έξω δεν υπάρχει μόνο ένα άλλο μας μισό.

Όπως μαρτυρα η από πανω περιπτωση ο χρονος δεν είναι κ τοσο σιγουρο φαρμακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ρωταω πως θα τη ξεχασω κι εσυ μου λες να βρω μια που της μοιαζει;;;δλδ να τη βλεπω καθημερινα στο προσωπο μιας αλλης;;;Νομιζω ότι αυτό θα κανει τα πραματα χειροτερα.

Άκουσε να δεις, σε πρώτη φάση αυτό που σου προτείνω φαίνεται ότι όντως θα κάνει τα πράγματα χειρότερα αλλά (και θα'ρθει η στιγμή που θα με θυμηθείς) απ'το να μην την έχεις καθόλου καλύτερα να έχεις κάτι εμφανισιακά όσο πιο κοντινό σε αυτήν. Τώρα ο χαρακτήρας που θα πετύχεις είναι ζαριά αλλά να ξέρεις πως στον έρωτα όλα αλλάζουν. Στο λέω επειδή και εγώ είχα φάει τέτοιο σκάλωμα σαν το δικό σου 2 φορές στην ζωή μου και μου ήταν υπεραρκετά αφού με είχαν φέρει στα όρια μου. Μην παραμελείς το κούρεμα-ξυρισμά σου, να βγαίνεις έξω μια-δυο φορές την βδομάδα με καλή φοιτητοπαρέα που να αποτελείται και από γυναίκες και από άντρες και μια-δυο φορές αν μπορείς να γυμνάζεσαι ή έστω να κάνεις jogging. Και από εμπειρία θα σου πω ότι ακόμα και να φαντασιώνεσαι στο σεξ με την όποια "σωσία" της την άλλη πάλι θα σου βγει σε καλό μακροπρόθεσμα γιατί θα δεις ότι με τον χρόνο θα δένεσαι μαζί της και σταδιακά η ανάμνηση/φαντασίωση της άλλης θα αρχίσει να υποχωρεί εώς ότου εξαφανιστεί τελείως. Η επιλογή αν και ανορθόδοξη είναι στα χέρια σου.  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις μεγαλοποιήσει στο κεφάλι σου.Πολύ.
Ημουν εκει που εισαι(νομιζω ολοι λιγο-πολυ πέρασαν),κ εκανα κ εγω το ιδιο λαθος.

ΜΗΝ ελπιζεις οτι θα αλλαξει κατι επισης.Θεώρεισαι δεδομένο οτι δεν θα εισαι με αυτην την γκομενίτσα,και πάνε για αλλα.
Ναι,ξερω,ακουγεται κλισέ και πιο ευκολο να το λες απ το να το κανεις,αλλα ετσι ειναι.
Για να συνειδητοποιήσεις την κατασταση,σκέψου μια κοπέλα με την οποία ΕΣΥ δεν θα εκανες ποτε κάτι.Μπορεί να σου ειναι ευχαριστη,να ειναι καλη κοπελα,αστεια,αλλα απλα να μην την γουσταρεις,χωρίς απαραιτητα να ειναι ασχημη,απλα να μην σου κανει το κλικ.
Ε,σκέψου τωρα οτι στην θεση αυτης της κοπέλας,εισαι εσυ.Δεν σε γουσταρει,ΞΕΚΟΛΛΑ.
Δεν έγινε και τιποτα,υπερπροσφορα υπαρχει τριγυρω ;)

Επίσης,το όλο πλαίσιο "πως να ΤΗΝ ξεχασω?" που επιγκεντρωνεται γυρω απο αυτην,ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.
ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ ειναι να  ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ.Κ εσυ μπορεις να εισαι καλα και με μια αλλη κοπελα.


Υ.γ.
Και θα δεις,πως μόλις χαλαρώσεις και αρχισεις να τα παιρνεις ολα πιο αψηφιστα,θα αρχισουν να ερχονται οι γκόμενες σε σενα.
Αντε αγορινα μου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μενα ειναι μεγαλο turn off να σκεφτομαι καποια να απεκριζεται. Ειδικα να σκουπιζεται.

 

Σε μενα δυστυχως δεν επιασε

 

Έτσι...πες μου και οτι είχε το αντίθετο αποτέλεσμα...

 

0832d8ce69fbfeec69cc1da4b1720868492c35e1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...