Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

money safe vouchers τέλος εδώ στην περιοχή μου

 

Το τηλέφωνο εξυπ.πελατών της moneysafe είτε βγάζει σε τηλεφωνητή είτε κατειλλημένο.

 

Κατάφερε κανένας να αγοράσει voucher σήμερα?

 

Δοκιμάσε να καλέσεις αύριο πρωι. Επίσης είναι περίπτερα απο τα οποία μπορούσες πριν να βγάλεις κουπόνια; ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμάσε να καλέσεις αύριο πρωι. Επίσης είναι περίπτερα απο τα οποία μπορούσες πριν να βγάλεις κουπόνια; ή όχι;

Δέν το γνωρίζω αυτό.Πρώτη φορά ζήτησα voucher για να κάνω έκδοση νέας κάρτας.

 

Σε 2 κεντρικά που δοκίμασα, τους έγραφε μήνυμα οτι δέν είναι δυνατή η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν το γνωρίζω αυτό.Πρώτη φορά ζήτησα voucher για να κάνω έκδοση νέας κάρτας.

 

Σε 2 κεντρικά που δοκίμασα, τους έγραφε μήνυμα οτι δέν είναι δυνατή η συναλλαγή.

 

Ξέρουμε ήδη ότι 2 συγκεκριμένα τερματικα δε βγάζουν. Αλλα βγαζουν. Αρα εκεί που πήγες εσυ είναι αυτα τα 2. Δοκίμασε και αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βρετανικό φόρουμ αναφέρει πως πρέπει να βλέπετε τις εταιρείες τερματικών των περιπτέρων για τα κουπόνια της moneysafe.3-4 αναφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα απο οτι εχω καταλαβει, η μονη σιγουρη λυση ειναι μεσω bitcoin. Ευρω -> bitcoin μεσω ανταλλακτηριου -> σε paypal παλι μεσω ανταλλακτηριου -> αγορα. Φυσικα με αντιστοιχα fees. Δεν το εχω ψαξει αναλυτικα γιατι το θεωρω μεγαλη φασαρια αφου δεν εχω αμεση αναγκη κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cardlink και verofone παίζουν απο ότι είδα σε προηγούμενα post.

 

Δέν τους ρώτησα τί είχαν αυτοί οι 2

 

 

 ΚΚΤ,Verifone,Αirtime,B2B

 

(δεν παίρνω όρκο,απλά copy paste το κάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα αν έχω φέρει συνολικα 50€ μέσα τόσα μπορώ να βγάλω και έξω με την λογική την δική σου?

γτ εγώ σου ξαναγράφω: είχα μηδενικο λογαριασμο στο ταμιευτηριο!

 

δεν χρειάζεται να μας πουλάς και πνεύμα για υπολογιστες...ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ειναι λιγοτερο εως περισσότερο ειδικοί στους υπολογιστές! δεν θα κάτσουμε να μετρήσουμε ποιος την έχει ποιον μεγάλη

με την ΙΔΙΑ λογική & τεχνολογία εδώ και έτη θα μπορουσαν οι ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ μηχανες των αποδείξεων να ταν συνδεδεμένες κατευθειαν με την ΕΦΟΡΙΑ (ΓΓΠΣ-taxis) και να τελιώνει η ιστορία...αρα όπου θελουν όπως λες μας ΕΛΕΓΧΟΥΝ κι όπου θελουν οχι, όπου θέλουν υπάρχουν ευαισθητα δεδομένα κι όπου θελουν οχι!!!

Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

 

ΕΣΥ για να καταλάβω δλδ τις ασαφειες & μπουρδες με αποφυγή σαφων απαντήσεων απ΄τη πλευρά των τραπεζών τις δικαιολογείς???

 

το μοχθει και το θυσιαζόμαστε ειναι ΕΜΜΕΣΑ με όλα αυτά που ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ, αλλά μάλλον εσύ δεν μπορείς να το δεις γιατι έχεις πιασει το δεντρο και χάνεις το δάσος που λένε... :(

 

δεν ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ όμως στο ότι ενώ όλα γινονται για να παραμείνουμε στο ΕΥΡΩ~Ε.Ε. κλπ με αυτά που κάνουν οι ευρωπαίοι αλλά και οι δικοί μας που κυβερνούν καταλήγουμε στο ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ οι ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ με την ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ και οποιος ξέρει ΚΟΛΠΑ τα καταφέρνει, οι υπολοιποι στην ΤΥΧΗ

 

τι ωραία ε?;

 

Την απάντηση σου την πήρες ήδη από τον spartak1. Ίσως αν ξαναγράψεις αυτά που έγραψες εδώ , να το καταλάβεις καλύτερα. Έφερες Χ λεφτά από το εξωτερικό. Τα έφαγες, τα ξόδεψες, τα έκαψες. Η τράπεζα ξέρει ότι έφερες Χ λεφτά και τόσα θα σε αφήσει να βγάλεις.

 

Δεν πουλάω πνεύμα, αλλά το να γράφεις "η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά" σε ένα forum που όπως λες οι περισσότεροι είναι ειδικοί με τους υπολογιστές, είναι απλά αστείο. Αν μιλούσαμε για το EmDrive, θα συμφωνούσα μαζί σου. Το ίδιο και η επιστήμη.

 

 

Για τις ταμειακές μηχανές πάρε την απάντηση που ζητάς, αν και εκτός θέματος. Δεν θυμάμαι αν ολοκληρώθηκε ποτέ το έργο. Link.png Site: Διασύνδεση-ταμειακών-εφορίας

Και αν φοβάσαι τον έλεγχο που σου "κάνουν" και τα "ευαίσθητα" δεδομένα σου, sorry κιόλας αλλά, αλουμινόχαρτο στο κεφάλι και πιάσε μια καλύβα στο δάσος.

 

 

Και ναι δεν σου απάντησα στο τελευταίο, όσο και αν το προσπαθείς επαναλαμβάνοντας τις ίδιες ερωτήσεις, γιατί δεν απαντάω σε οτιδήποτε πάει να πολιτικοποιήσει την συζήτηση. Είναι κάτι που έχουν ζητήσει οι moderators και το σέβομαι.

 

ισχύουν και τα 2

 

Oχι βέβαια. Απλα ο Johnmore είχε δεχτει χρήματα απο το εξωτερικό τα οποία τα ξόδεψε. Στη συνέχεια, πήγε και κατεθεσε ένα ποσό στο atm ίσο ή μικρότερο απο αυτο που του ήρθε απο εξωτερικο. Αυτο το ποσο (ή μικρότερο του) επετραπη να ξαναφύγει εξω.

 

THANK YOU.

 

 δεν ειναι τοσο ευκολο δεν ξερουν στην εξυπηρετηση της moneysafe τι τερματικα εχει το καθε περιπτερο, Τα τερματικά της payzone/netlink ειναι μπλοκαρισμενα.

 

Επειδή το thread είναι τεράστιο, θυμάμαι ότι κάποιος είπε ότι κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών και του είπαν σαν προμηθευτές κάποια σημεία πώλησης, αλλά δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι αν συνεχίζει το ίδιο το περίπτερο να κάνει τις πωλήσεις. Αν όμως δεν είχε τις 2 συγκεκριμένες εταιρίες που έχουν κόψει τις moneysafe, γιατί όχι.

Edit: Το post που το είδα είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαιρνα ψαλίδια κουρειου για την δουλειά μου. Πηρα με 12 ευρώ ψαλίδι που εδώ κάνει 50. Τώρα ? Εδώ ψάχνουμε τρόπους για τυχον λύση όχι να δικαιολογήσουμε την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια. Γινεται να φορτωσο το Balance του Paypal απο αλλο λογαριασμο paypal ελληνικο η ξενο για να κανω αγορες?

Επισημαινω το Balance οχι την καρτα μου. :confused: :confused: :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια. Γινεται να φορτωσο το Balance του Paypal απο αλλο λογαριασμο paypal ελληνικο η ξενο για να κανω αγορες?

Επισημαινω το Balance οχι την καρτα μου. :confused: :confused: :wacko:

An t ελληνικό paypal έχει balance ναι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεει κατι αυτο αφου στην ουσια με ξενη paysafe εκανες την αγορα αφου απο μας εχει κοπει η συγκεκριμενη.

Δεν είπα οτι κατάφερα κάτι σπουδαίο απλά επιβεβαιώνω για όσους έχουν απορία ή το ψάχνουν οτι είναι εφικτή η δυνατότητα αυτή.

Το γνωρίζω οτι το έχουν αναφέρει κι άλλοι απλά συνήθως όσο πιο πολλές "μαρτυρίες" υπάρχουν για κάτι, βοηθάει και τους υπόλοιπους να το τολμήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, το προσπάθησα για δοκιμή γιατί άλλοι είπαν ότι πέρασαν οι αγορές, προσπάθησα να αγοράσω κάτι από GEARBEST με χρεωστική Πειραιώς, επέλεξα VISA DEBIT στην πληρωμή και μου απάντησε ότι η κάρτα μου "cannot be verified".

 

Στην Ελλάδα δουλεύει κανονικά αυτή η κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, το προσπάθησα για δοκιμή γιατί άλλοι είπαν ότι πέρασαν οι αγορές, προσπάθησα να αγοράσω κάτι από GEARBEST με χρεωστική Πειραιώς, επέλεξα VISA DEBIT στην πληρωμή και μου απάντησε ότι η κάρτα μου "cannot be verified".

 

Στην Ελλάδα δουλεύει κανονικά αυτή η κάρτα.

Δοκίμασε στο banggood το ίδιο προϊόν.  Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να περάσει η κάρτα. Αν και έχει τσιμπημένες τιμές σε σχέση με το gearbest

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...