Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις πληρωθεί με έμβασμα από εξωτερικό από 20/7 και μετά; Εαν ΝΑΙ τότε μιά χαρα σου κάνει την αποστολή εμβασματος σε PayPal. Το έχω ήδη κάνει. Και είναι λογικό. Εάν ΟΧΙ άδικα θα πάρεις τηλέφωνο. Απλά τα πράγματα. Για όλους τους άλλους από 20 Αυγούστου τα νεότερα με την υπογραφή της συμφωνίας. Μην περιμένετε άδικα.

 

Εννοειται οτι τα λεφτα απο εξω ειχαν μπει μετα τις 20/7. Στις 5 Αυγουστου μπηκαν για την ακριβεια. Γι'αυτο επιχειρησα να κανω την αποστολη εμβασματος.

 

 Οταν αργοτερα μιλησω με την εξυπηρετηση πελατων της Πειραιως για να εξακριβωσω τι ακριβως ειναι αυτο το ''οριο εντολης πληρωμων'' που ξεπερασα θα ενημερωσω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι τα λεφτα απο εξω ειχαν μπει μετα τις 20/7. Στις 5 Αυγουστου μπηκαν για την ακριβεια. Γι'αυτο επιχειρησα να κανω την αποστολη εμβασματος.

 

 Οταν αργοτερα μιλησω με την εξυπηρετηση πελατων της Πειραιως για να εξακριβωσω τι ακριβως ειναι αυτο το ''οριο εντολης πληρωμων'' που ξεπερασα θα ενημερωσω εδω.

 

Xμ.. μήπως έκανες κάποια αγορά στο εσωτερικό με αυτά τα χρήματα; Η εντολή για αποστολή χρημάτων ήταν μέσα στο όριο των χρημάτων που έιχες πληρωθεί από τις 20/7 και έπειτα; Παράξενο όπως μου το λες να μην το δέχτηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ.. μήπως έκανες κάποια αγορά στο εσωτερικό με αυτά τα χρήματα; Η εντολή για αποστολή χρημάτων ήταν μέσα στο όριο των χρημάτων που έιχες πληρωθεί από τις 20/7 και έπειτα; Παράξενο όπως μου το λες να μην το δέχτηκε!

 

Οχι, ουτε αγορες ουτε τιποτα. Γι'αυτο και εκνευριστηκα, βαρεθηκα αυτο το παιχνιδακι  που εξελισσεται εδω και καιρο.

 

Οταν μιλησω μαζι τους θα μαθω και το λογο της μη αποδοχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οριστε η απαντηση του paypal πριν λιγα λεπτα σε ερωτηση μου για τα προβληματα των ελληνων χρηστων και πιθανες λυσεις κτλ...

κατι δεν καταλαβενω εγω.....για πειτε μου τι καταλαβενετε απο την λυση που προτεινει?

 

"Dear AΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧ,

 

Thank you for contacting PayPal regarding sending funds over eBay. My name is Richard, I am more than happy to assist you at this time.

Mr, ΧΧΧΧΧΧΧ. At this moment, due to the Capitol Controls placed on the Greek banks. Our Greek customers can send payments only to other Greek accounts within Greece. However, you can still receive international payments. You can top-up your PayPal account to try making an International payment.

Here’s how to top up your PayPal account:

  • Go to www.paypal.com and log in to your account.
  • Click Top Up Account.
  • Log in to your online bank account and follow your bank’s online instructions to start the transfer.
Your money will be in your PayPal account in 2 to 3 working days. We’ll email you when the money is in your PayPal account. We don’t charge a fee to transfer money from your bank account. Your bank may charge a fee to transfer the money.

We are currently working on a solution to have our Greek customers sending international payments from their Credit Card once again.

I trust the information I have provided has resolved this query for you.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,

Richard

PayPal

Copyright © 1999-2015 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.

Société en Commandite par Actions

Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg

RCS Luxembourg B 118 349"

 

ερωτηση μου προς την εθνικη τραπεζα:

 

"καλησπερα

μετα απο σχετικη ερωτηση μου στο paypal μου απαντησαν ....
 
"You can top-up your PayPal account ...μπλα, μπλα..... provided has resolved this query for you."
 
δοκιμασα να βαλω λεφτα μεσω ιντερνετ απο εθνικη σε paypal με τα παρακατω στοιχεια που βρηκα στο μενου "Top Up" του paypal λογαριασμου μου
 

Payee PayPal Europe Payee's bank Deutsche Bank PayPal IBAN DE79120700883002546737 BIC DEUTDEDBPAL    

 
και δυστυχως πηρα το νηνυμα: "ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΟΡΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ.ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΟΡΙΟ 0.00"
παρακαλω πειτε μου ποιου οριου εννοει?
 

ευχαριστω"

 

απαντηση της εθνικης τραπεζας:

 

"Αξιότιμε πελάτη,

 

Σε απάντηση του μηνύματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, για την ώρα και λόγω των τελευταίων εξελίξεων, δεν είναι δυνατόν να μεταφέρετε ποσό στο εξωτερικό (εκτός εάν του ποσό προέρχεται από νέα κεφάλαια που έχουν μεταφερθεί από το εξωτερικό). Για τους περιορισμούς που ισχύουν, αλλά και για τις εξαιρέσεις που υπάρχουν μέχρι σήμερα (για παράδειγμα μπορείτε να μεταφέρετε ποσό για νοσήλια ή δίδακτρα ) μπορείτε να συμβουλευτείτε το συνημμένο αρχείο.

 

Εάν χρειάζεστε οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία, παρακαλούμε επικοινωνήστε απευθείας (εσείς ή ο νόμιμος εκπρόσωπος σας) με το κατάστημα συνεργασίας σας.  

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Με εκτίμηση,

 

   download?mid=2_0_0_1_6064653_AMxhUtQAAA% 

ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ /

NATIONAL BANK OF GREECE

Δ-ΝΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ & ΕΝΑΛ. ΔΙΚΤΥΩΝ /

E-BUSINESS & ALTERNATIVE CHANNELS DIVISION (021)

T:  18 18 18 / +30 210 48 48 48 4

F: +30 210 4806865

www.nbg.gr"

 

συνημμενο (το ΦΕΚ):

fek84A_18072015.pdf

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ουτε αγορες ουτε τιποτα. Γι'αυτο και εκνευριστηκα, βαρεθηκα αυτο το παιχνιδακι  που εξελισσεται εδω και καιρο.

 

Οταν μιλησω μαζι τους θα μαθω και το λογο της μη αποδοχης.

Mηπως τα λεφτά είναι από δικό σου λογαριασμό από το εξωτερικό και όχι από τρίτους; Αν οχι όντως κάτι περίργο παίζει μίλησε μαζί τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ουτε αγορες ουτε τιποτα. Γι'αυτο και εκνευριστηκα, βαρεθηκα αυτο το παιχνιδακι  που εξελισσεται εδω και καιρο.

 

Οταν μιλησω μαζι τους θα μαθω και το λογο της μη αποδοχης.

 

το καλύτερο σίγουρο είναι πάντα να ρωτάμε για εξηγήσεις

όμως οι αχρείες ελληνικες τράπεζες που όλα γιαυτες γίνονται και αυτές πανε να περισώσουν

δεν προκειται να μας δώσουν σαφεις τεκμηριωμένες απαντήσεις αγαπητέ :(

αν ήθελαν θα χαν κάνει τις όλες διαδικασίες με προσωπικό πλαφόν κι όχι με δικό τους

συνεπώς ΜΟΝΟ υγιείς δεν ειναι :(

 

H αποστολή εμβάσματος ολοκληρώθηκε επιτυχώς! Από τράπεζα Πειραιώς προς PayPal!

 

Μια χαρά δουλεύει ρεεε... απλά πρέπει τα λεφτά του λογαριασμού σας να είναι λεφτα που ήρθαν από έξω... όπως στην περίπτωση μου!

 

Όλα ΟΚ για εμένα λύθηκε το θέμα. ;) Ελπίζω να βρει ο καθένας την άκρη παιδιά!

 

και ΕΜΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ

 

θα προσπαθήσω όμως να μαι πιο αναλυτικός μπας και βγάλουμε 1 άκρη & με δαύτο

από ΚΑΡΤΑ δεν γινεται να στείλεις λεφτα έξω

από ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ όμως με έμβασμα γίνεται

 

συγκεκριμένα προσωπικά έστειλα δοκιμαστικά 10€ από λογ/σμο ταμ/ρίου της ΠΕΙΡΑΙΩΣ

χρέωση για το ΕΜΒΑΣΜΑ = 1€

δλδ 10+1=11

 

το TOP-UP μου το έδωσε με DEUTSCHE BANK εμένα κι όχι με την TRUST PAY που βγάζει στους μισους! κατέντησε και το PAYPAL λοτταρία μετά τις ελληνικές τράπεζες :) :) :)

 

λεφτά είχα λάβει από εξωτερικό απ΄το paypal μου στο λογ/σμο της πειραιώς και νωρίτερα από 20/7 και αργοτερα

ΟΜΩΣ ο λογαριασμός μου ήταν μηδενικός!

φορτωσα δλδ τα 10€ από ΑΤΜ online καταθεσης

 

τώρα πώς κάθονται και λογίζουν ποια λεφτά και πόσα ήρθαν από δω και ποσα πήγαν εκεί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!

μάλλον τα χρωματίζουν δεν εξηγείται αλλιώς :) :)

 

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΜΕ ΔΑΥΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το καλύτερο σίγουρο είναι πάντα να ρωτάμε για εξηγήσεις

όμως οι αχρείες ελληνικες τράπεζες που όλα γιαυτες γίνονται και αυτές πανε να περισώσουν

δεν προκειται να μας δώσουν σαφεις τεκμηριωμένες απαντήσεις αγαπητέ :(

αν ήθελαν θα χαν κάνει τις όλες διαδικασίες με προσωπικό πλαφόν κι όχι με δικό τους

συνεπώς ΜΟΝΟ υγιείς δεν ειναι :(

 

 

και ΕΜΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ

 

θα προσπαθήσω όμως να μαι πιο αναλυτικός μπας και βγάλουμε 1 άκρη & με δαύτο

από ΚΑΡΤΑ δεν γινεται να στείλεις λεφτα έξω

από ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ όμως με έμβασμα γίνεται

 

συγκεκριμένα προσωπικά έστειλα δοκιμαστικά 10€ από λογ/σμο ταμ/ρίου της ΠΕΙΡΑΙΩΣ

χρέωση για το ΕΜΒΑΣΜΑ = 1€

δλδ 10+1=11

 

το TOP-UP μου το έδωσε με DEUTSCHE BANK εμένα κι όχι με την TRUST PAY που βγάζει στους μισους! κατέντησε και το PAYPAL λοτταρία μετά τις ελληνικές τράπεζες :) :) :)

 

λεφτά είχα λάβει από εξωτερικό απ΄το paypal μου στο λογ/σμο της πειραιώς και νωρίτερα από 20/7 και αργοτερα

ΟΜΩΣ ο λογαριασμός μου ήταν μηδενικός!

φορτωσα δλδ τα 10€ από ΑΤΜ online καταθεσης

 

τώρα πώς κάθονται και λογίζουν ποια λεφτά και πόσα ήρθαν από δω και ποσα πήγαν εκεί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!

μάλλον τα χρωματίζουν δεν εξηγείται αλλιώς :) :)

 

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΜΕ ΔΑΥΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ

το οποιο CC και λοιπα ορια δεν καθοριζει η τραπεζα (τουλαχιστον οχι μονη της)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποιο CC και λοιπα ορια δεν καθοριζει η τραπεζα (τουλαχιστον οχι μονη της)

 

θα ξανακάνουμε πολιτική την συζήτηση και θαρχισουν να χτυπάνε ban οι διαχειριστές.......

 

θα σου απαντήσω όσο πιο απλά γινεται:

οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ εσκεμμένα ειναι ΑΠΡΟΣΩΠΕΣ

η εκάστοτε δημοκρατία τις υπερασπίζεται για την εύρυθμη λειτουργία της πολιτισμένης κοινωνίας μας

όμως ποιες ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ με τις ΠΝΠ που εκδίδονται?;

 

οπότε ας αφήσουμε τα έμμεσα, τα ψιλά γράμματα, τις πίσω πόρτες

αν με βάλουν να σκοτώσω θα είμαι ο ΕΝΟΧΟΣ αλλά δεν θα'μαι ο ΗΘΙΚΟΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΣ ;)

 

όσο για την κατάσταση το βλέπεις εσύ λογικό να πολεμάμε να μείνουμε στα ευρωπαϊκά κεκτημένα και να μην μπορούν να γίνονται ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ εντός Ε.Ε. με ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ???

 

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ!!!

για τι στα κομμάτια μοχθούμε & θυσιαζόμαστε ενώ αγορες από ΚΙΝΑ γίνονται άνετα βλέπε πχ banggood

προσπαθούν να μας τρελλάνουν, να τσακωνόμαστε αναμέταξύ μας,  να μας αποπροσανατολίσουν και το ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ :(

δείτε το λίγο αν θέλετε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει καποιος που μπορω να παρω Moneysafe voucher στα Νοτια προαστια (Παλαιο φαληρο, Ν σμυρνη κτλ?) ειναι αδυνατο να βρω τα τερματικα που εχουν τα περιπτερα ειναι μπλοκαρισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεφτά είχα λάβει από εξωτερικό απ΄το paypal μου στο λογ/σμο της πειραιώς και νωρίτερα από 20/7 και αργοτερα

ΟΜΩΣ ο λογαριασμός μου ήταν μηδενικός!

φορτωσα δλδ τα 10€ από ΑΤΜ online καταθεσης

 

τώρα πώς κάθονται και λογίζουν ποια λεφτά και πόσα ήρθαν από δω και ποσα πήγαν εκεί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!

μάλλον τα χρωματίζουν δεν εξηγείται αλλιώς :) :)

 

Όλες οι συναλλαγές γίνονται ηλεκτρονικά και ιστορικό κρατιέται στο αρχείο για χρόνια. Γιατί αρνείστε πεισματικά να καταλάβετε ότι δεν τους ήταν ιδιαίτερα δύσκολο να εφαρμόσουν το Όσα λεφτά έφερες από το εξωτερικό -> τόσα μπορείς να βγάλεις.

 

Δεν είναι πυρηνική επιστήμη ούτε μαγεία. Είναι υπολογιστές και βάσεις δεδομένων.

 

 

όσο για την κατάσταση το βλέπεις εσύ λογικό να πολεμάμε να μείνουμε στα ευρωπαϊκά κεκτημένα και να μην μπορούν να γίνονται ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ εντός Ε.Ε. με ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ???

 

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ!!!

για τι στα κομμάτια μοχθούμε & θυσιαζόμαστε ενώ αγορες από ΚΙΝΑ γίνονται άνετα βλέπε πχ banggood

προσπαθούν να μας τρελλάνουν, να τσακωνόμαστε αναμέταξύ μας,  να μας αποπροσανατολίσουν και το ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ :(

δείτε το λίγο αν θέλετε...

 

Ο καθένας μοχθεί για το δικό του λόγο-σκοπό, και δεν θυσιαζόμαστε για να μπορούμε να αγοράζουμε από Ευρώπη, το μόνο σίγουρο.

 

ξερει καποιος που μπορω να παρω Moneysafe voucher στα Νοτια προαστια (Παλαιο φαληρο, Ν σμυρνη κτλ?) ειναι αδυνατο να βρω τα τερματικα που εχουν τα περιπτερα ειναι μπλοκαρισμενα.

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση σε αυτό το thread, ή μπεις στο site της moneysafe, έχει τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών που τους ρωτάς σημείο πώλησης στην περιοχή που αναζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι συναλλαγές γίνονται ηλεκτρονικά και ιστορικό κρατιέται στο αρχείο για χρόνια. Γιατί αρνείστε πεισματικά να καταλάβετε ότι δεν τους ήταν ιδιαίτερα δύσκολο να εφαρμόσουν το Όσα λεφτά έφερες από το εξωτερικό -> τόσα μπορείς να βγάλεις.

 

Δεν είναι πυρηνική επιστήμη ούτε μαγεία. Είναι υπολογιστές και βάσεις δεδομένων.

 

 

Ο καθένας μοχθεί για το δικό του λόγο-σκοπό, και δεν θυσιαζόμαστε για να μπορούμε να αγοράζουμε από Ευρώπη, το μόνο σίγουρο.

 

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση σε αυτό το thread, ή μπεις στο site της moneysafe, έχει τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών που τους ρωτάς σημείο πώλησης στην περιοχή που αναζητάς.

 δεν ειναι τοσο ευκολο δεν ξερουν στην εξυπηρετηση της moneysafe τι τερματικα εχει το καθε περιπτερο, Τα τερματικά της payzone/netlink ειναι μπλοκαρισμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο καθένας μοχθεί για το δικό του λόγο-σκοπό, και δεν θυσιαζόμαστε για να μπορούμε να αγοράζουμε από Ευρώπη, το μόνο σίγουρο.

 

 

 

καλά, μην βάζεις και όρκο! :-D

Προσωπικά κάνω μια δουλειά που σιχαίνομαι (αλλά δεν υπάρχει άλλη επιλογή, ή μάλλον δεν υπάρχει η επιλογή που θέλω, και δεν έχει σχέση με τα οικονομικά της Ελλάδας).

Οπότε σκέφτηκα: "αφού κάνω μια δουλειά που δε μπορώ καθόλου και είναι σαν καταναγκαστικά έργα, τουλάχιστον ό,τι βγάζω θα το χαλάω εκεί που θέλω!! Κάτι είναι και αυτό, να μου δίνει μια παρηγοριά".

Τώρα δε μπορώ να κάνω ούτε αυτό! :-D :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι συναλλαγές γίνονται ηλεκτρονικά και ιστορικό κρατιέται στο αρχείο για χρόνια. Γιατί αρνείστε πεισματικά να καταλάβετε ότι δεν τους ήταν ιδιαίτερα δύσκολο να εφαρμόσουν το Όσα λεφτά έφερες από το εξωτερικό -> τόσα μπορείς να βγάλεις.

 

Δεν είναι πυρηνική επιστήμη ούτε μαγεία. Είναι υπολογιστές και βάσεις δεδομένων.

 

 

Ο καθένας μοχθεί για το δικό του λόγο-σκοπό, και δεν θυσιαζόμαστε για να μπορούμε να αγοράζουμε από Ευρώπη, το μόνο σίγουρο.

 

 

άρα αν έχω φέρει συνολικα 50€ μέσα τόσα μπορώ να βγάλω και έξω με την λογική την δική σου?

γτ εγώ σου ξαναγράφω: είχα μηδενικο λογαριασμο στο ταμιευτηριο!

 

δεν χρειάζεται να μας πουλάς και πνεύμα για υπολογιστες...ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ειναι λιγοτερο εως περισσότερο ειδικοί στους υπολογιστές! δεν θα κάτσουμε να μετρήσουμε ποιος την έχει ποιον μεγάλη

με την ΙΔΙΑ λογική & τεχνολογία εδώ και έτη θα μπορουσαν οι ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ μηχανες των αποδείξεων να ταν συνδεδεμένες κατευθειαν με την ΕΦΟΡΙΑ (ΓΓΠΣ-taxis) και να τελιώνει η ιστορία...αρα όπου θελουν όπως λες μας ΕΛΕΓΧΟΥΝ κι όπου θελουν οχι, όπου θέλουν υπάρχουν ευαισθητα δεδομένα κι όπου θελουν οχι!!!

Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

 

ΕΣΥ για να καταλάβω δλδ τις ασαφειες & μπουρδες με αποφυγή σαφων απαντήσεων απ΄τη πλευρά των τραπεζών τις δικαιολογείς???

 

το μοχθει και το θυσιαζόμαστε ειναι ΕΜΜΕΣΑ με όλα αυτά που ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ, αλλά μάλλον εσύ δεν μπορείς να το δεις γιατι έχεις πιασει το δεντρο και χάνεις το δάσος που λένε... :(

 

δεν ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ όμως στο ότι ενώ όλα γινονται για να παραμείνουμε στο ΕΥΡΩ~Ε.Ε. κλπ με αυτά που κάνουν οι ευρωπαίοι αλλά και οι δικοί μας που κυβερνούν καταλήγουμε στο ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ οι ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ με την ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ και οποιος ξέρει ΚΟΛΠΑ τα καταφέρνει, οι υπολοιποι στην ΤΥΧΗ

 

τι ωραία ε?;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...