Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα παλι μου λεει κατι errors που τα ειχα ξεπερασει

 

Unfortunately, your payment was declined

  • You can select or add another payment method within PayPal and try again
  • If you get this message more than once, please contact PayPal customer support for further assistance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως αλλάζω το password στο paypal;

μπες στο ΡΡ, στην καρτελα my account πατας στο profile και μετα σε αυτό που ασου ανοιγει στο my personal info και μετα αλλαζει password

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κανω αγορά απο το aliexpress και να πληρώσω με alipay με την prepaid mastercad της πειραιώς που εχω.

Προσπαθώ απο τότε που έκλεισαν αλλά τίποτα.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κανε μια προσπαθεια με την ιδια καρτα, πληρωσα στο αμαζον τα ξημερωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως αλλάζω το password στο paypal;

Παιδιά μεγάλη προσοχή!!!!!!!

 

Μου ήρθε mail από το paypal(και κατά "περίεργο" τρόπο πήγε στα spam!) λέγοντας μου(όπως θα διαβάσετε) ότι τις τελευταίες μέρες παρατηρείται ασυνήθιστη κίνηση στο λογαριασμό μου(αυτό αληθεύει και αυτό είναι το "τυράκι") και πρέπει να κάνω μια  λήψη(βλέπε στο κάτω μέρος δεξιά)...

 

Πατάω στο λήψη και είχα τσεκαρισμένη την επιλογή "Άνοιγμα με.."και μου ανοίγει η σελίδα του 'paypal" με επιλεγμένο το user μου και κενό το pass για να το συμπληρώσω!

 

Ευτυχώς (1ο) εγώ τα pass δεν τα γράφω με το πληκτρολόγιο(εικονικό η μη) αλλά για λόγους ευκολίας-ασφάλειας τα έχω σε κάποιο έγγραφο αποθηκευμένα και όποιο χρειάζομαι αντιγραφή-επικόλληση!

Κάνω λοιπόν επικόλληση και μου ανοίγει η σελίδα του 'paypal" για να βάλω τα λοιπά στοιχεία :o 

 

Ευτυχώς (2ο) και καθοριστικό! πέφτει το μάτι μου πάνω αριστερά στον browser και δεν βλέπω ούτε λουκετάκι ούτε πράσινη ένδειξη που είχα πάντα...έπαθα ταράκουλο :wacko: 

 

Αποσύνδεση,αλλαγή pass..(αν και τίποτα να μην έκανα,από τη στιγμή που το pass έγινε επικόλληση και δεν προχώρησα στα στοιχεία δεν μπορούσε να γίνει κάτι).

 

Αλλά ποτέ δεν ξέρεις,γι'αυτό ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!ew7JQ7O.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα με debit καρτα Εθνικης το Request Money απο τα 50 ευρω μπηκαν 47,95 στο balance και εκανα κανονικα αγορα ψιλοπραγματα αξιας περιπου 9 ευρω χωρις προβλημα. Η καρτα ηταν διαφορετικη απο αυτη που εχω στο paypal. Ευχαριστω τους re4male, akpe και ολους οσους "αναφερουν" τις εμπειριες τους  σε αυτο το νημα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα με debit καρτα Εθνικης το Request Money απο τα 50 ευρω μπηκαν 47,95 στο balance και εκανα κανονικα αγορα ψιλοπραγματα αξιας περιπου 9 ευρω χωρις προβλημα. Η καρτα ηταν διαφορετικη απο αυτη που εχω στο paypal. Ευχαριστω τους re4male, akpe και ολους οσους "αναφερουν" τις εμπειριες τους  σε αυτο το νημα. :-)

Και εμενα 50 εβαλα με prepaid Πειραιως και μου εβγαλε 47,97.. Το θεμα ειανι οτι εγω δεν μορω να αγορασω τιποτα.... Μηπως φταιει που ειναι η ιδια καρτα του paypal? Τι στο π***ο κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεγάλη προσοχή!!!!!!!

 

Μου ήρθε mail από το paypal(και κατά "περίεργο" τρόπο πήγε στα spam!) λέγοντας μου(όπως θα διαβάσετε) ότι τις τελευταίες μέρες παρατηρείται ασυνήθιστη κίνηση στο λογαριασμό μου(αυτό αληθεύει και αυτό είναι το "τυράκι") και πρέπει να κάνω μια  λήψη(βλέπε στο κάτω μέρος δεξιά)...

 

Πατάω στο λήψη και είχα τσεκαρισμένη την επιλογή "Άνοιγμα με.."και μου ανοίγει η σελίδα του 'paypal" με επιλεγμένο το user μου και κενό το pass για να το συμπληρώσω!

 

Ευτυχώς (1ο) εγώ τα pass δεν τα γράφω με το πληκτρολόγιο(εικονικό η μη) αλλά για λόγους ευκολίας-ασφάλειας τα έχω σε κάποιο έγγραφο αποθηκευμένα και όποιο χρειάζομαι αντιγραφή-επικόλληση!

Κάνω λοιπόν επικόλληση και μου ανοίγει η σελίδα του 'paypal" για να βάλω τα λοιπά στοιχεία :o 

 

Ευτυχώς (2ο) και καθοριστικό! πέφτει το μάτι μου πάνω αριστερά στον browser και δεν βλέπω ούτε λουκετάκι ούτε πράσινη ένδειξη που είχα πάντα...έπαθα ταράκουλο :wacko: 

 

Αποσύνδεση,αλλαγή pass..(αν και τίποτα να μην έκανα,από τη στιγμή που το pass έγινε επικόλληση και δεν προχώρησα στα στοιχεία δεν μπορούσε να γίνει κάτι).

 

Αλλά ποτέ δεν ξέρεις,γι'αυτό ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!ew7JQ7O.jpg

Προσοχή και στην λήψη που έκανες... Μάλλον κατέβασες κάποιο keylogger... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεγάλη προσοχή!!!!!!!

 

Μου ήρθε mail από το paypal(και κατά "περίεργο" τρόπο πήγε στα spam!) λέγοντας μου(όπως θα διαβάσετε) ότι τις τελευταίες μέρες παρατηρείται ασυνήθιστη κίνηση στο λογαριασμό μου(αυτό αληθεύει και αυτό είναι το "τυράκι") και πρέπει να κάνω μια λήψη(βλέπε στο κάτω μέρος δεξιά)...

 

Πατάω στο λήψη και είχα τσεκαρισμένη την επιλογή "Άνοιγμα με.."και μου ανοίγει η σελίδα του 'paypal" με επιλεγμένο το user μου και κενό το pass για να το συμπληρώσω!

 

Ευτυχώς (1ο) εγώ τα pass δεν τα γράφω με το πληκτρολόγιο(εικονικό η μη) αλλά για λόγους ευκολίας-ασφάλειας τα έχω σε κάποιο έγγραφο αποθηκευμένα και όποιο χρειάζομαι αντιγραφή-επικόλληση!

Κάνω λοιπόν επικόλληση και μου ανοίγει η σελίδα του 'paypal" για να βάλω τα λοιπά στοιχεία :o

 

Ευτυχώς (2ο) και καθοριστικό! πέφτει το μάτι μου πάνω αριστερά στον browser και δεν βλέπω ούτε λουκετάκι ούτε πράσινη ένδειξη που είχα πάντα...έπαθα ταράκουλο :wacko:

 

 

Αποσύνδεση,αλλαγή pass..(αν και τίποτα να μην έκανα,από τη στιγμή που το pass έγινε επικόλληση και δεν προχώρησα στα στοιχεία δεν μπορούσε να γίνει κάτι).

 

Αλλά ποτέ δεν ξέρεις,γι'αυτό ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!ew7JQ7O.jpg

Bait για να σου φανε το paypal. Ποτε μην κατεβαζετε αρχεια για να κανετε verify και δηθεν τον λογαριασμο, και γενικα να αποφευγετε emails που δεν γραφουν το ονομα σας (δλδ dear tade,)-αμεσος τροπος να αναγνωρισεις οτι ειναι fake!

Edit: κανε και ενα scan να εισαι σιγουρος μην τρεχει τπτ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορεί κάποιος να μου πει πια απο τις καρτες δουλεύει με το request money, debit card visa Πειραιώς, εθνοcash plus maestro εθνική, alfabank visa ας μου απαντησει κάποιος αν ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή και στην λήψη που έκανες... Μάλλον κατέβασες κάποιο keylogger... 

Ευτυχώς δεν έκανα λήψη αλλά "άνοιγμα με" και άνοιξε τη σελίδα ο browser!!

Και δεν κάνω ΠΟΤΕ αποθήκευση κωδικού στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε του να σου στειλει ενα paypal request με το ποσό μπας και ξεκολλησει.

 

Αν εχεις paypal balance που επαρκει, δεν επρεπε να κολλησει.

Υπαρχει περιπτωση να με κλεψει?

 

ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ Η Γ*****Η Η ΑΓΟΡΑ. Ολοι εναντιων μου ειναι ( :huh: ). To εχω προσπαθησει και με Chrome & Internet Explorer... τιποτα τζιφος... καθε φορα μετα το confirm & pay βγαζει και διαφορετικο error... Τι εβαλα και καθολου τα λεφτα στο PP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...