Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bait για να σου φανε το paypal. Ποτε μην κατεβαζετε αρχεια για να κανετε verify και δηθεν τον λογαριασμο, και γενικα να αποφευγετε emails που δεν γραφουν το ονομα σας (δλδ dear tade,)-αμεσος τροπος να αναγνωρισεις οτι ειναι fake!

Edit: κανε και ενα scan να εισαι σιγουρος μην τρεχει τπτ

Έχεις απόλυτο δίκιο,αλλά πάνω στη σύγχυση(δευτερόλεπτα πριν έλαβα mail από το paypal) σε χρόνο μπιτ μπορείς να την πατήσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μπορεί κάποιος να μου πει πια απο τις καρτες δουλεύει με το request money, debit card visa Πειραιώς, εθνοcash plus maestro εθνική, alfabank visa ας μου απαντησει κάποιος αν ξέρει

Maestro...δεν δέχεται το paypal

Visa Πειραιώς...την έχω και εγώ... Δεν κατάφερα να κάνω τπτ. Όπως και πολλοί άλλοι.

Visa alpha...να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι...ας απαντήσει κάποιος που την έχει.

Οι περισσότεροι έχουν χρησιμοποιήσει επιτυχημένα κάρτες της eurobank και της νέα debit Mastercard της εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γενικα να αποφευγετε emails που δεν γραφουν το ονομα σας (δλδ dear tade,)-αμεσος τροπος να αναγνωρισεις οτι ειναι fake!

Iσχύει.

ΑΛΛΑ πρώτη φορά φέτος έλαβα παρόμοιο fishing paypal scam το οποίο απευθυνόταν στο πραγματικό ονοματεπώνυμο μου. Οπότε προσοχή και σε αυτά που σε πρώτη όψη φαίνονται Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος που εχω την καινουργια debit της εθνικης πριν 2-3 μερες προσπαθησα πανω απο 15 φορες τιποτα μου ελεγε οτι δεν μπορει να γινει αυτο εχοντας την ιδια καρτα σε PP account προσπαθησα και σημερα (πριν λιγο ) και τωρα μου λεει : Η κάρτα που έχετε εισάγει δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την πληρωμή αυτή. Παρακαλώ εισάγετε ένα διαφορετικό αριθμό της πιστωτικής ή χρεωστικής κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώστε άνοιξε η Δευτέρα και τίποτα ακόμα ε; Μάλιστα. 

Άσχετο, αλλά απ'ό,τι κατανοώ, οι Πειραιώς κάρτες είναι τζόκερ έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος που εχω την καινουργια debit της εθνικης πριν 2-3 μερες προσπαθησα πανω απο 15 φορες τιποτα μου ελεγε οτι δεν μπορει να γινει αυτο εχοντας την ιδια καρτα σε PP account προσπαθησα και σημερα (πριν λιγο ) και τωρα μου λεει : Η κάρτα που έχετε εισάγει δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την πληρωμή αυτή. Παρακαλώ εισάγετε ένα διαφορετικό αριθμό της πιστωτικής ή χρεωστικής κάρτας.

Οταν προσπαθω να αγορασω με χρεωστικη αυτο μου λεει και εμενα.. Οταν παω με PP αλλα προβληματα παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα αυτό στο winbank:

Σας ενημερώνουμε ότι, έχουν ενεργοποιηθεί τα προσωπικά σας όρια ποσού ανά συναλλαγή μεταφοράς χρημάτων – εμβάσματος εντός Ελλάδας.

Αν και δεν βλέπω πού είναι αυτά τα όρια, μήπως τελικά γίνει κάτι ανάλογο και για εξωτερικό σε λίγο καιρό;

Ας ελπίσουμε

 

Τι θελει να πει με αυτο ο ποιητης της πειραιως?

Δεν ηταν μεχρι τωρα ενεργοποιημενα τα ορια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θελει να πει με αυτο ο ποιητης της πειραιως?

 

Θέλει να πει ότι έχουν αυξηθει για όλους τα όρια μεταφοράς ποσών σε τράπεζες του εσωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώστε άνοιξε η Δευτέρα και τίποτα ακόμα ε; Μάλιστα. 

Άσχετο, αλλά απ'ό,τι κατανοώ, οι Πειραιώς κάρτες είναι τζόκερ έτσι;

Εγω πιστευω αν δεν γινει η εκταμιευση να δουνε και οι απ'εξω οτι υπαρχει χρημα δεν βλεπω φως, αλλα και παλι θα ειναι υπερβολικα επιφιλακτικοι, αυτο το πραγμα να εχεις λεφτα με προπληρωμενη ή χρεωστικη και να μην τα δεχονται εγω δεν το καταλαβαινω με πιστωτικη ε ναι αυτο κατανοητο θα μου πειτε δεν ετσι το συστημα με τις τραπεζες αλλα ετσι οπως το βλεπω εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ρε γαμώτο πρέπει να το πω. Τόση ώρα και τόσες σελίδες και τόσο καιρό βρήκαμε τρόπο να στείλουμε χρήματα στο PayPal ύστερα από δύσκολους καιρούς για να αγοράσουμε πράγματα. Ωραία. Τόση ώρα που χρειάζεται η διαδικασία, τόσες προσπάθειες, τόσα χρήματα και αντι να αγοράσετε κάτι καλό και φανταχτερό, πάτε και αγοράζετε μεμβράνες για την οθόνη του κινητού.

 

 

 

Brb going 2 suicide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ρε γαμώτο πρέπει να το πω. Τόση ώρα και τόσες σελίδες και τόσο καιρό βρήκαμε τρόπο να στείλουμε χρήματα στο PayPal ύστερα από δύσκολους καιρούς για να αγοράσουμε πράγματα. Ωραία. Τόση ώρα που χρειάζεται η διαδικασία, τόσες προσπάθειες, τόσα χρήματα και αντι να αγοράσετε κάτι καλό και φανταχτερό, πάτε και αγοράζετε μεμβράνες για την οθόνη του κινητού.

 

 

 

Brb going 2 suicide

Εγώ θέλω να πάρω κάτι καλό και φανταχτερό και δεν μπορώ! :P

 

https://www.myfavouritemagazines.co.uk/gaming-guides-and-specials/golden-joystick-presents-metal-gear-solid-hardback-edition/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ρε γαμώτο πρέπει να το πω. Τόση ώρα και τόσες σελίδες και τόσο καιρό βρήκαμε τρόπο να στείλουμε χρήματα στο PayPal ύστερα από δύσκολους καιρούς για να αγοράσουμε πράγματα. Ωραία. Τόση ώρα που χρειάζεται η διαδικασία, τόσες προσπάθειες, τόσα χρήματα και αντι να αγοράσετε κάτι καλό και φανταχτερό, πάτε και αγοράζετε μεμβράνες για την οθόνη του κινητού.

 

 

 

Brb going 2 suicide

Ο καθενας εχει το δικαιωμα να χαλαει τα λεφτα του οπου θελει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινοντας να ολοκληρωσω αγορα σε ebay.co.uk παιρνω αυτο το μηνυμα: 

This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information.
Το balance μου ειναι μεγαλυτερο απο την αγορα και τα μεταφορικα αλλα ειναι σε euro ενω αυτο που θελω να αγορασω ειναι σε british pounds £
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στον re4male!

Δουλεψε κ σε μενα το κολπο με χρεωστικη καρτα της Πειραιως πριν λιγο.Χθες το απογευμα κ το βραδυ που προσπαθουσα δεν δεχοταν την καρτα μου.

Σημερα εβαλα 10ευρω κ μετα 40.Τα δεχτηκε κανονικα!! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...