Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις εκανα μια ΚΑΝΟΝΙΚΗ , (ΟΧΙ εικονικη)  αγορα απο amazon.co.uk (Ηνωμενο Βασιλειο), με χρεωστικη Πειραιως και την δεχτηκε κανονικα.

Στην συνεχεια βεβαια την ακυρωσα, αφου δεν χρειαζομουν το προιον.

 

Ειμαι Ελλαδα, και Εχω καταστημα στο eBay, κ ΑΓΟΡΑΖΩ Κ ΠΟΥΛΑΩ , κανονικα τελευταιο μηνα, αφου εχω χρηματα στον PayPal λογαριασμο μου, (κ δεν χρειαζεται να την φορτωνω.)

Εννοείς ότι έχεις χρήματα στο paypal balance;

ναι, μα αυτό γίνεται από την αρχή. Μπορείς να αγοράζεις αν έχεις balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα 3 εφαρμογες και κατεβηκαν κανονικοτατα... Υπαρχει τροπος να στο αποδειξω; Και εγω παραξενευτηκα... Sent from my iPhone using Insomnia

 ε,εισαι ο μονος στην ελλαδα ρε φιλε μαλλον τι να πω.και απο γειτονικα φορουμ που διαβαζω κανεις δε μπορει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

παντως ελπιζω συντομα να εχουμε καπιο νεο...καλο νεο

μεταξυ μας για κανονικες συναλλαγες με εξω δεν νομιζω να υπαρξουν καλα νεα συντομα! προσωπικη εκτιμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δηλαδη τι εννοιης μπορει και χρονο η και για παντα να μεινη κλειστη η paypal

για παντα οχι αλλα θα πρεπει να ομαλοποιηθεί η κατασταση. ισως παρει μηνες ισως χρονο! κανεις δεν ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξαναρωτάω, όπως είχε ρωτήσει και κάποιος άλλος:

Στην Κύπρο πότε επανήλθε η αγορά μέσω ιντερνετ από εξωτερικό από όταν άνοιξαν οι τράπεζες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τι εννοιης μπορει και χρονο η και για παντα να μεινη κλειστη η paypal

για πάντα δε μπορεί να μείνει γιατι τίποτα στο σύμπαν δεν ειναι για πάντα. Αυτο βεβαια κανει καπως φιλοσοφικό και ειρωνικό ταυτόχρονα.

Ουσιαστικά πλεον αν και πριν 10 μερες πρεσβευα κατι πολύ πιο αισιοδοξο, πιστευω ενα χρόνο στο ανετο θα μείνουν μπλοκαρισμενες ολες οι αγορες λιανικης απο εξωτερικο καθως και ολοι διαθεσιμοι τροποι μετακινησης ρευστου προς τα εξω οπως εμβασματα τραπεζων, western union ακομα και paysafe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξαναρωτάω, όπως είχε ρωτήσει και κάποιος άλλος:

Στην Κύπρο πότε επανήλθε η αγορά μέσω ιντερνετ από εξωτερικό από όταν άνοιξαν οι τράπεζες;

1,5 χρόνο αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διαδικτυακα παιχνιδια που γινοταν αγορες με paysafe και με διαφορους αλλους τροπους μηπως γνωριζει κανεις αν μπορει να γινει αγορα μεσω χρεωστικης καρτας visa η και εκει τα παντα ειναι μπλοκαρισμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,5 χρόνο αν δεν κάνω λάθος.

Μετά από 1,5 χρόνο επανήλθαν όλα στο κανονικό απ'ότι ξέρω, αλλά αγορές από το εξωτερικό επιτρέπονταν από πριν με κάποιο όριο το μήνα.

Το θέμα είναι πότε έγινε εφικτό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε έγινε εφικτό δεν ξέρω. Αλλά τα CC όπως είπε ο πρωθυπουργός θα φύγουν σε 1 μήνα περίπου εδώ, με ότι συνεπάγεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ διακρινω ενα μινι πανικο για την κατασταση. Παιδια ας χαλαρωσουμε. Οτι ειναι να γινει θα γινει.

 

Και γω ειχα σταμπαρει 2-3 πραγματα για αγορα. Δεν μπορω να τα παρω.Ε τι να κανουμε..Υπομονη.

Δειτε το θετικα οτι κανουμε και οικονομια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...