Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα εισερχόμενα εμβάσματα έχουν επανέλθει.

Τα εισερχόμενα εμβάσματα ποτέ δεν είχαν καταργηθεί. Και στο λέω γιατί τα είχα δοκιμάσει ακόμα και την πρώτη βδομάδα των capital control

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί νομίζω το σκατό-Paypal ξέρει τη "ντεμεκ κομπίνα" και δεν αλλάζει τίποτα για να παίρνει τις προμήθειες. Πως δηλαδή amazon,banggood κλπ τραβάνε κανονικά φράγκα και αυτοί όχι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.

Εκανα σε φιλο απο αγγλια request για goods.

Πατησε send money (μεσα απο το site του paypal) αλλα ειναι ακομα pending στο ιστορικο του η συναλλαγη και σε εμενα δεν εχει ερθει τιποτα. Λετε να του ξανακανω request ή να περιμενω?

Επρεπε να του πεις να,στα στειλει friends and family

Δεν είναι ολα τα accounts ιδια, ο κάθε ενας εχει το προφιλ του στο ππ, απο εκει και πέρα ειναι θεμα ππ, πως έστειλες τα χρήματα, ποσες φορες πάτησες τα κουμπια, ποσες φορες έφαγες πορτα, αν εχει γινει verification, αν έχεις στείλει ταυτότητες κλπ κλπ κλπ κλπ

Συμφωνω 100% φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έβγαλα e coin Visa card, την εκανα add στο λογαριασμό μου στο άμαζον και πάτησα να κάνω αγορά και μου ήρθε μήνυμα απτην κάρτα ότι

Transaction of £38.30 was declined on your card at Amazon UK Retail~~AMAZON.CO.UK~ 442. Your current card balance is £50.63.

 

Γιατί ρε παιδιά έγινε αυτό; έχω αγοράσει από αλλού με την κάρτα επιτυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος μου ειπε οτι ανοιξαν τις αγορες ,με οριο τα 500Ε μηνιαιως.

Ξερουμε κατι?

 

Δεν ισχύει. Από σήμερα μπορείς απλά αν θες να στείλεις μέχρι 500 ευρω το μήνα στο εξωτερικό (σε πρόσωπο ή τράπεζικό λογαριασμό) μέσω ιδρυμάτων πληρωμών (αυτο σημαίνει να δώσεις τα χρήματα σε μετρητα) και με τη σχετική προμήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την e-coin visa την δέχεται το PayPal ?

 

Γιατι να μην τη δέχεται; Τραπεζα εξωτερικού τη βγάζει δεν υπόκειται σε περιορισμούς όπως οι εδω κάρτες. Δεν την εχω δοκιμάσει πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανει πως κανουμε μετατροπή απο ευρω σε αλλο νόμισμα στο balance του PayPal?

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια μετατροπή, την κάνει μονο του το ππ οταν αγοράζεις κατι σε διαφορετικό νόμισμα απο το balance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι? γιατι διαβαζω απο τα παιδιά οτι δεν μπόρεσαν να κάνουν καποια αγορά γιατί δεν ηταν στο σωστό νόμισμα.. Αμα δεν φτάσουν τα λεφτα στο ξένο νόμισμα μου το καπου? ευχαριστω

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια μετατροπή, την κάνει μονο του το ππ οταν αγοράζεις κατι σε διαφορετικό νόμισμα απο το balance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...