Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και δεν λένε τίποτα, ειδικά όταν υποτίθεται οτι θα κρατούσαν μονο μία εβδομάδα και είμαστε στο 2ο μήνα.

 

Ειχαν πει οτι θα ανοιξουν οι τραπεζες σε μια εβδομαδα, οχι οτι θα αρουν τα cc.

Βεβαια αν δεν διακρινετε την διαφορα σε αυτα τα δυο τι να πω.

 

Απλα δεν συνεχιζω γιατι κινουμαστε offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολλάκις....παιδεύομαι πάνω από ένα μήνα στο aliexpress για ποδοσφαιρικές εμφανίσεις,με κάρτες από Εθνική ,alpha,αττικής όλες χρεωστικές,mastercard k maestro k visa,δεν περνά τίποτα....όλες denied

Ρε φίλε έχω ρωτήσει 3 φορες κ απάντηση δεν πήρα.

Μηπως ξέρεις εσυ? Κάνω κ γω αποτυχημενες φυσικα προσπάθειες.

Υπάρχει πρόβλημα? Όλες είναι danied.

Μπορώ να συνεχίσω να προσπαθώ κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε έχω ρωτήσει 3 φορες κ απάντηση δεν πήρα.

Μηπως ξέρεις εσυ? Κάνω κ γω αποτυχημενες φυσικα προσπάθειες.

Υπάρχει πρόβλημα? Όλες είναι danied.

Μπορώ να συνεχίσω να προσπαθώ κανονικα?

μου ειπαν ότι δεν περνάνε οι ελληνικές χρεωστικές κάρτες,το γιατί δεν γνωρίζω...κ έγω θα συνεχίσω να προσπαθώ κ ο θεός βοηθός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαν πει οτι θα ανοιξουν οι τραπεζες σε μια εβδομαδα, οχι οτι θα αρουν τα cc.

Βεβαια αν δεν διακρινετε την διαφορα σε αυτα τα δυο τι να πω.

 

Απλα δεν συνεχιζω γιατι κινουμαστε offtopic.

Καλύτερα μην συνεχίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά και από εμένα.Μετά από χιλιάδες προσπάθειες (denied) στο paypal για αγορά από ebay,είπα και εγώ να δοκιμάσω το περίφημο paypal balance.Έστειλα 15 ευρώ από email άλλο τα έβαλε κανονικά και αμέσως  μετά κάνω και την παραγγελία και ...μπουμ αμέσως έγινε κανονικά!!!Απλά μια ερώτηση....είχα διαβάσει ότι κρατάει κάποια χρήματα αυτή η διαδικασία αλλά εμένα δεν μου κράτησε τίποτα!Μπορεί κάποιος να μου πει αν πχ θα με χρεώσει πιο μετά κάτι ή οτιδήποτε άλλο γνωρίζει,ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μηνες με cc....

Ιουλιος-Αυγουστος-Σεπτεμβριος....

 

Ευρώπη σου λεει μετα, ΕΕ, ευρωπαϊκη ολοκληρωση, ευρωπαϊκο ιδεώδες, €, και αλλα ευτράπελα....

Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά. Ανά 2-3 εβδομάδες μας λένε ότι θα χαλαρώσουν τα cc, ότι ανοίγουν οι αγορές. 3 μήνες μετά ακόμα τίποτα... 

 

Πραγματικά πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα στην ιστορία που είμαστε στο ευρώ αλλά δεν μπορούμε να έχουμε ελεύθερο, άνευ ολικών περιορισμών σε συγκεκριμένες κατηγορίες αγαθών, εμπόριο με την ΕΕ όπως λέει το "καταστατικό" της ένωσης...

 

Αλήθεια με την paysafecard τι έγινε που έλεγαν χθες ότι θα επανερχόταν? Θα είναι σωτήριο για τις αγορές από το steam  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα μια δοκίμη και επιτέλους πέρασαν 5 ευρώ σε steam απευθείας από κάρτα με τη μια

 

Τελειώσαμε επιτέλους με αυτές τις αηδίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον όχι. Το ebay πάλι άρχισε τα ίδια. Απ' ότι δείχνει το έκαναν για να ψαρέψουν ότι μπορούσαν από αυτά που χρώσταγαν πωλητές. Πάλι άρχισε τα ίδια και δε περνουν οι πληρωμές paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά. Ανά 2-3 εβδομάδες μας λένε ότι θα χαλαρώσουν τα cc, ότι ανοίγουν οι αγορές. 3 μήνες μετά ακόμα τίποτα... 

 

Πραγματικά πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα στην ιστορία που είμαστε στο ευρώ αλλά δεν μπορούμε να έχουμε ελεύθερο, άνευ ολικών περιορισμών σε συγκεκριμένες κατηγορίες αγαθών, εμπόριο με την ΕΕ όπως λέει το "καταστατικό" της ένωσης...

 

Αλήθεια με την paysafecard τι έγινε που έλεγαν χθες ότι θα επανερχόταν? Θα είναι σωτήριο για τις αγορές από το steam  B)

Η Κύπρος ήταν η πρώτη. Τα cc κράτησαν 3 χρόνια εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εδώ και καιρό έχω ένα account limited στο PayPal και προσπαθώ να βάλω χρεωστική απο Alpha Bank αλλά μου βγάζει "The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable" ξέρει κανείς τι να κάνω ή απλα υπομονή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εδώ και καιρό έχω ένα account limited στο PayPal και προσπαθώ να βάλω χρεωστική απο Alpha Bank αλλά μου βγάζει "The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable" ξέρει κανείς τι να κάνω ή απλα υπομονή?

 

Εχει να κάνει με τα cc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω για τα cc, απλά επειδή βλέπω οτι σε κάποιους πιάνει.

Ειναι λιγο π**τανα το τραπεζικο συστημα και το paypal μου φαινεται.

 

Για τον λογο αυτο πιανει σε καποιους.

 

Αγορασα κανονικα κατι την προηγουμενη βδομαδα και τωρα δεν ...

 

Μακαρι να αρθουν γρηγοτα τα cc αν και δεν το κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...