Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

Μην κάνετε συναλλαγές με paypal σημερα!

Όπως είπα εκανα μια συναλλαγή και δε φαίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ και τώρα βλέπω αυτό με σημερινή ημερομηνία:

 

just got off the phone with PayPal after two payments didn't show up on my activity history screen this morning . Remarkably, they've had a complete meltdown of their system causing processing delays of about 3 to 4 hours. I can't see the transfers. PayPal can't see the transfers and and the recipient probably won't see them for several hours (although the info somehow went to Amex instantly). I guess this is what happens when the brave new world collapses and now I guess we all just wait until their tech team figures out what's wrong with their computers. Better to be safe than sorry and just avoid PayPal for the next few hours.

 

http://www.thegearpage.net/board/index.php?threads/heads-up-dont-make-any-paypal-transactions-this-morning.1625565/

 

και εδώ:

http://www.ecommercebytes.com/cab/abn/y15/m10/i05/s01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πηγα να ξαναβαλω λεφτα στο λογαριασμο στο pp με το γνωστο κολπο αλλα δεν δεχτηκε αυτη την φορα την δευτερη καρτα.

αναγκαστηκα να πληρωσω μια παραγγελια στο everbuying μεσω WU-Paylink με μεγαλη προμηθεια

 

Ενημερωτικά πήγα με request να προσθέσω στο PP balance 127 ευρώ .. Άκυρο.

 

Καπάκι είπα να το κάνω σπαστά.

 

Έβαλα 50 ευρώ ΟΚ , μετά 40 ευρώ ΟΚ και τέλος

τα 37 ευρώ (το υπόλοιπο) 'Ακυρο.

 

θα δοκιμάσω άλλη μέρα και αν κρίνω απο προηγούμενες

προσπάθειες το πιθανότερο να το πάρει.

 

Γι αυτό μην απογοητεύεσθε αν βάλετε ένα

ποσό π.χ. 200 ευρώ  και δεν το πάρει "με τη μία". "Σπάστε το" καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορετικη φιλε χτες το δοκιμασα

 

Έχω κάνει περίπου 10 μεταφορές με το κολπάκι.. Όλες με την ίδια κάρτα δηλωμένη στο PayPal.

 

Απλά να τις κάνετε όχι μαζεμένες  (την ίδια μέρα).

 

Σε μένα το PayPal παθαίνει αλεργία πάνω απο τα 100 ευρώ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φορτιζω με μια καρτα αναληψης ΑΤΜ της Πειραιως. Το μεγιστο ποσο μεχρι τωρα ειναι τα 59 ευρω.Δεν εχω δοκιμασει 60 που ειναι το ημερησιο οριο αλλα 90 και πανω δε τα δεχετε με τιποτα.Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι με αφηνει μια συναλλαγη καθε 24 ωρες απο την τελευταια ολοκληρωμενη.Προσπαθω να φτιαξω ενα balance για ενα pc που εχω κλεισει και μου λειπει αλλο ενα φορτωμα ελπιζω αυριο να το καταφερω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινονται τα χρηματα που ανεβάζεις στο ππ, τωρα πως αυτο μπορει να το χρησιμοποιήσει σε βαρος σου το κρατος, μόνο ο Υπ. Οικ. το ξερει, οι αγορες δεν φαίνονται γιατι δεν υπαρχει καποια κίνηση που να καταγράφεται στις τράπεζες απο το balance

Δηλαδη θεωριτικα αν καποιος μου βαζει λεφτα στο Balance και εγω κανω αγορες? Λογικα το προβλημα θα το εχει αυτος οπου στελνει τα χρηματα ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φορτιζω με μια καρτα αναληψης ΑΤΜ της Πειραιως. Το μεγιστο ποσο μεχρι τωρα ειναι τα 59 ευρω.Δεν εχω δοκιμασει 60 που ειναι το ημερησιο οριο αλλα 90 και πανω δε τα δεχετε με τιποτα.Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι με αφηνει μια συναλλαγη καθε 24 ωρες απο την τελευταια ολοκληρωμενη.Προσπαθω να φτιαξω ενα balance για ενα pc που εχω κλεισει και μου λειπει αλλο ενα φορτωμα ελπιζω αυριο να το καταφερω!

 

Δεν υπάρχει όριο για αγορές με κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θεωριτικα αν καποιος μου βαζει λεφτα στο Balance και εγω κανω αγορες? Λογικα το προβλημα θα το εχει αυτος οπου στελνει τα χρηματα ετσι δεν ειναι?

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει όριο για αγορές με κάρτες.

 Τι εννοεις δεν υπαρχει οριο?Να το γραψω στα σχολια της συναλαγης και να παρω την paypal να τους τα ψαλω αν δεν ολοκληρωθει? Αυτη τη στιγμη συζηταμε για κατι που κανεις δε ξερει τους κανονες με τους οποιους λειτουργει και λεμε τις εμπειριες μας μπας και βγαλουμε μια ακρη ποτε ποσο και αν πως λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα επιστρεψω ένα προϊόν που έγινε απο αγορά στο ebay, τα λεφτά απο το refund που θα μου τα στείλει, στο balance? Ή μήπως λόγο των περιορισμών δεν θα μπορώ να τα πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι εννοεις δεν υπαρχει οριο?Να το γραψω στα σχολια της συναλαγης και να παρω την paypal να τους τα ψαλω αν δεν ολοκληρωθει? Αυτη τη στιγμη συζηταμε για κατι που κανεις δε ξερει τους κανονες με τους οποιους λειτουργει και λεμε τις εμπειριες μας μπας και βγαλουμε μια ακρη ποτε ποσο και αν πως λειτουργει.

 

Δεν υπάρχει περιορισμός ποσού για αγορές μέσω internet. Το μόνο όριο είναι το όριο της κάρτας σου για αγορές μέσω ίντερνετ. Οπότε κανονικά θα πρέπει να μπορείς να βάλεις περισσότερα αλλά όπως είπες είναι τυχαίο.

Δεν φταίει το paypal, η τράπεζα φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω και εγω απο το μεσημερι να βαλω νεα καρτα για να παρω balance απο μια καρτα εθνικης και δεν την παιρνει με τιποτα.Μου βγαζει αυτο.

 

You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.

 

Aν η κάρτα Εθνικής είναι η Maestro (cashcard) δεν πρόκειται να δουλέψει. Δοκίμασε με άλλη κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια με το αλιεξπρες ειχα δει σε ενα ποστ οτι καποιος το ειχε καταφερει αλλα δεν θυμαμαι σελιδα.μπορει καποιος να μου πει αν ξερει τι παιζει γενικα με τετοια σαιτ?ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μόλις προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal με τον εικονικό λογαριασμό. Τελικά ή αγορά δν πραγματοποιήθηκε και τα χρήματα ήταν στο ballance του εικονικού. Παυησα refunded και τώρα δεν έχω ιδέα που βρίσκονται.. Τι κάνω για να τα βάλω στον κανονικό λογαριασμό του paypal που έχω? Ας είναι και στο ballance αρκεί να μπορώ να τα χρησιμοποίησω και να μη τα χάσω. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...