Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι τις αγορες που ξεραμε θα τις ξεχασουμε. Εμενα ο γαμπρος μου ταχα δεν εβρισκε paysafe στην βουλγαρια που δουλευει (μαλον θα τον κουρασα!) Και ετσι για 2 χρονακια πρεπει να βολευτω μεαυτα που εχω. Και μην ακουσω οτι η πατριδα εχει πιο σοβαρα να ασχοληθει γιατι εγω ειμαι θυμα των χορων στο συνταγμα και της αλλαγης του κωλου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με Premier Account έκανα Money Request σε φίλο στον Καναδά και πλήρωσε κανονικά με την πιστωτική του κι απλά το Paypal κράτησε προμήθεια.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε ότι πρέπει να έχεις Bussines Account ή ότι πρέπει να διαθέτει ο άλλος λογαριασμό στο Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να προσφερθεί για donation 0.50€ στο paypal μου, καθώς μου λείπει το παραπάνω ποσό από το balance ώστε να μπορέσω να κάνω μια αγορά από Amazon? 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εστειλα στον εαυτό μου...Μου δίνει την δυνατότητα να πληρώσω απο καρτα...Εννοείται δεν προσπάθησα να βάλω στοιχεια ελληνικης καρτας

 

111111_zps7c9oya2i.png

 

 

 

δεν μας λες τότε τα βήματα?

μήπως οι υπόλοιποι κάνουμε κάτι λάθος...

σίγουρα δεν έχεις bussiness account?

ή μήπως επειδή ο "εαυτός μας" έχει paypal αφήνει αυτή τη δυνατότητα

 

ειλικρινά αν γίνεται αυτό με personal account θα εξυπηρετήσει πολύ κόσμο!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενδιαφέρουσα άποψη.. Πού την βασίζεις? Εγώ μέχρι τώρα στο amazon αποκλειστικά με paypal πλήρωνα ...

Για Amazon.co.uk πάντως:

 

There are certain payment methods that you can't use at Amazon. We don't accept:

 

Cheques or postal orders.

Cash in any currency.

Book tokens.

Purchase orders.

International wire transfers.

Direct debits or standing orders.

PayPal.

Bank transfers.

 

To βλέπω επίσης στο amazon.fr και στο amazon.de

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα άποψη.. Πού την βασίζεις? Εγώ μέχρι τώρα στο amazon αποκλειστικά με paypal πλήρωνα ...

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=201253660 Amazon.co.uk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γα*****ε την PayPal ανοίχτε Neteller και βάλτε λεφτά από τραπεζικό λογαριασμό συγγενή σας που βρίσκεται στο εξωτερικό μέσο ebanking ή κάντε το εσείς με TEAMVIEWER. Εκδώστε μετά μια MC και τελείωσε η υπόθεση. Κάντε και verify αν γουστάρετε με ταυτότητα και είσαστε GG, αγορές με MC και χωρίς fees. Αυτά, δεν γράφω άλλα, η συνδρομή μου σε αυτή την ενότητα/θέμα τελείωσε. Καλή τύχη σε όλους.

 

ακούγετε καλή φάση!

 

GG εννοείς ΤΖΙΤΖΙ φαντάζομαι :)

 

 

 

λέω να φτιάξουμε κι επεξηγήσεις...

 

MC= MasterCard

CC= Capital Controls

PP= PayPal

TV= TeamViewer

 

ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΤΟΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τω μεταξύ τα ελτά 10 μέρες εχουν παραλάβει την τελευταια και στερνη μου παραγγελια απο κινα, και δεν ειναι αξια ουτε το χαρτάκι να στειλουν. Κλασσικα οπως εχει συμβει τις 2 τελευταιες φορες που ειχα tracking number θα παω εκει χωρις να μου εχουν στειλει το χαρτάκι παρα μονο με ταυτοτητα και tracking number, θα ψαξουν θα βρουν την παραγγελια μου και θα μου την παραδοσουν. Πραγματικα πιστευω οτι αν δεν παω να την ψαξω δε θα στειλουν ποτε ειδοποιηση και θα την επιστρεψουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με Premier Account έκανα Money Request σε φίλο στον Καναδά και πλήρωσε κανονικά με την πιστωτική του κι απλά το Paypal κράτησε προμήθεια.
 
Δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε ότι πρέπει να έχεις Bussines Account ή ότι πρέπει να διαθέτει ο άλλος λογαριασμό στο Paypal.

 

 

φίλε premier account ή personal έχεις?

 

αν θες μπορεις να μας διαφωτίσεις λίγο πώς κάνεις την διαδικασία???

γιατί οι περισσότεροι από μας δεν τον κατάφεραν

 

στέλνει PAY THROUGH PAYPAL το μ@λακιστήρι :(

 

 

προσωπικά εγώ έχω χρήματα στο BALANCE PAYPAL αλλά θα ενδιέφερε να βοηθηθούν άλλοι με αυτό τον τρόπο

βοήθα λίγο αν ξέρεις κάτι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι τις αγορες που ξεραμε θα τις ξεχασουμε. Εμενα ο γαμπρος μου ταχα δεν εβρισκε paysafe στην βουλγαρια που δουλευει (μαλον θα τον κουρασα!) Και ετσι για 2 χρονακια πρεπει να βολευτω μεαυτα που εχω. Και μην ακουσω οτι η πατριδα εχει πιο σοβαρα να ασχοληθει γιατι εγω ειμαι θυμα των χορων στο συνταγμα και της αλλαγης του κωλου.

Πάρε πίσω την αδερφή σου τότε :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε premier account ή personal έχεις?

 

Premier Account έχω, όχι Personal, απλά το ανέφερα γιατί αρκετοί αναφέρονταν ότι χρειάζεται Business Account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ τον φίλο ΓΕΙΑννη για την δωρέα!

 

ισχύς εν τη ενώσει

 

ΨΗΛΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΑΔΕΛΦΙΑ

Premier Account έχω, όχι Personal, απλά το ανέφερα γιατί αρκετοί αναφέρονταν ότι χρειάζεται Business Account

 

για να ξέρουμε τι λέμε

 

https://www.paypal.com/signup/account

post-350906-0-15991400-1437666649_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...