Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη εν τελει, ο εχων personal account στο pp, δεν μπορει να κανει request money?

Με άλλο λογαριασμό που εχω(Personal) με αφήνει να κάνω request.

Μπορεις, το εχω κανει πολλες φορες, απλα πρεπει κι ο αλλος να εχει paypal account

ΔΕΝ είναι ανάγκη να έχει... πόσες φορές θα το πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Request κανει και μεχρι το σημειο που πηρα screenshot ειναι οκ , αλλα το θεμα ειναι τι γινεται οταν πατησεις το pay now , τσεκαρει τότε αν έχεις personal ή bussiness account ή αγνοει?

 

Θα μου πεις δεν θα μας αφηνε να κανουμε request money... αλλά αν δεν ολοκληρωθεί η συνναλαγη σιγουρος δεν μπορεις να εισαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κραζετε ρε παιδιά την κυβέρνηση; πριν λίγους μήνες κάναμε εκλογές , διάλεξε αυτούς ο λαός, καλοφαγωτους λοιπόν.

Αντί να κραζετε την κυβέρνηση κραξτε τον αδερφό σας, τον φίλο σας, τον πατέρα σας που τους ψηφησε

Σορυ για το off topic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κράζω κανέναν, ίσα ίσα που παρ' όλη την κατάσταση εγώ υποστηρίζω. Τέλος πάντων μην αρχίσουμε πολιτικά γιατί και θα κλειδωθεί ένα χρήσιμο topic και θα φάμε και ban. Οπότε στο θέμα μας λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλο λογαριασμό που εχω(Personal) με αφήνει να κάνω request.

 

ΔΕΝ είναι ανάγκη να έχει... πόσες φορές θα το πούμε.

Τοτε ο αρχικος που κανει request πρεπει να χει business account

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να στειλω 5$ στο εξωτερικο για να μη μου κλεισουνε τις ιστιοσελιδες και δε μ'αφηνει με χρεωστικη ενω κατι βλαχοβουλευτες βγαλανε εξω εκατομμυρια με τραπεζικη αποφαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον χρηστη  ΓΕΙΑννης

για την βοηθεια του στην ενισχυση του paypal balance μου για μια αγορα μου.

Σορρυ αλλα ειμαι υποχρεωμενος να το αναφερω.

 

να'σαι καλά!

Μπορεις, το εχω κανει πολλες φορες, απλα πρεπει κι ο αλλος να εχει paypal account

 

όχι Πασχάλη αυτό δεν είναι το "request money" που λες, αλλά το "invoice" του paypal

 

το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι από μας έχουμε έξω συγγενείς ΑΛΛΑ μεγάλης ηλικίας ή είναι άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία και δεν διαθέτουν paypal :(

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Login PayPal > Request Money > Add Buyers Email > Amount in $ or €.

Θα του πάει email ότι πρέπει να σου πληρώσει ένα ποσό θα βάλει την πιστωτική του στην φόρμα της PayPal και τέλος.

 

Δεν το εχω κανει, αλλα οπως ειπα, με το request money μεσα απο paypal, μπορει ο αλλος να σου δωσει λεφτα (να το αποδεχτει) κι ας μην εχει pp account. Δες το.

 

@leo06

Δουλευει απο την αποψη οτι στελνει email και μπορεις να πληρωσεις χωρις να εχεις paypal account , ο μονος περιορισμος που βλεπω ειναι οτι για να λαβεις χρηματα πρεπει να εχεις business account

 

photo for proof

http://postimg.org/image/gbstwfi89/

 

παλικάρια το γραψα παραπάνω αλλά μάλλον ΔΕΝ το είδατε... POST #596

...δοκιμάστηκε αυτός ο τρόπος για φίλο μου που ήθελε και πήγε email στον συγγενή του να πληρώσει ΜΕΣΩ PAYPAL που δεν διαθέτει καθότι μεγάλης ηλικίας!

γι'αυτο και σας είχα ρωτήσει πώς και τι μήπως κάναμε τίποτα λάθος

 

συνεπώς με το business account που θέλει υπάρχουν μετά πολλοί περιορισμοί αφού αυτό είναι για επιχειρήσεις με διαχείριση χρημάτων >2.500€ οπότε δεν είναι για μας τους "κοινούς θνητούς" :(

 

ευχαριστούμε που το διευκρινήσατε εν τέλει

Παιδια καντε λιγο υπομονη, φιλη που δουλευει στην Πειραιως μου λεει οτι την παρασκευη θα εχουμε νεα..

 

φίλε ΜΑΚΑΡΙ γιατί δεν γίνεται μια σοβαρή χώρα να συνεχίζει έτσι

δυστυχώς αν δούμε τι εφαρμόστηκε στην Κύπρο και τι εδώ ΧΕΙΡΌΤΕΡΑ δεν το κόβω να χουμε νέα για προς τα έξω χρήμα

αν ήθελαν γιατί δεν έβαζαν ένα όριο έστω 5 ευρώ?

 

δες Κύπρο είχαν όριο 100€ κι εδώ 60€

βρωμάει...

χειρότερα κι από Κύπρο παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...