Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρηκα συγγενη με γερμανικη καρτα που εχει διαθεση να με βοηθησει  αλλα δεν σκαμπαζει απο τεχνολογια , πως μπορει να μου στειλει χρηματα στο paypal χωρις να εχει paypal account?

Login PayPal > Request Money > Add Buyers Email > Amount in $ or €.

Θα του πάει email ότι πρέπει να σου πληρώσει ένα ποσό θα βάλει την πιστωτική του στην φόρμα της PayPal και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω για εσάς αλλά σε εμένα τα cc κάνανε πολύ καλό αλλά και κακό(όχι πλέον μιας και μπορούμε εγχώρια από σήμερα). Εκεί που σχεδόν ξεμέναμε από λεφτά τέτοιες μέρες τους προηγούμενους μήνες τώρα μας μείνανε :P

 

μας μένουνε, για να μας τα κουρέψουνε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Login PayPal > Request Money > Add Buyers Email > Amount in $ or €.

Θα του πάει email ότι πρέπει να σου πληρώσει ένα ποσό θα βάλει την πιστωτική του στην φόρμα της PayPal και τέλος.

Σιγουρα θα δουλεψει? Γιατι οταν διαβαζω στα ψιλα γραμματα του guest payment γραφει *This feature is available to Premier and Business account holders only"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα συγγενη με γερμανικη καρτα που εχει διαθεση να με βοηθησει  αλλα δεν σκαμπαζει απο τεχνολογια , πως μπορει να μου στειλει χρηματα στο paypal χωρις να εχει paypal account?

 

Δεν το εχω κανει, αλλα οπως ειπα, με το request money μεσα απο paypal, μπορει ο αλλος να σου δωσει λεφτα (να το αποδεχτει) κι ας μην εχει pp account. Δες το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα δουλεψει? Γιατι οταν διαβαζω στα ψιλα γραμματα του guest payment γραφει *This feature is available to Premier and Business account holders only"

Δουλεύει αν δεν κάνω λάθος. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να δοκιμάσεις... ούτε εσύ ούτε ο άλλος από το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα δουλεψει? Γιατι οταν διαβαζω στα ψιλα γραμματα του guest payment γραφει *This feature is available to Premier and Business account holders only"

δες το post #596

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλω κάποιον που μένει Κύπρο να μου αγοράσει μία paysafe κάρτα από εκεί και μου στείλει τον κωδικό, λέτε να δουλέψει από Ελλάδα; 

 

Δουλεύει. Εγω χρησιμοποιησα κανονικά μια απο άλλη χώρα της ευρωζωνης και δούλεψε μια χαρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@leo06

Δουλευει απο την αποψη οτι στελνει email και μπορεις να πληρωσεις χωρις να εχεις paypal account , ο μονος περιορισμος που βλεπω ειναι οτι για να λαβεις χρηματα πρεπει να εχεις business account

 

photo for proof

http://postimg.org/image/gbstwfi89/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρεις και φτηνο εισητηριο .........

 

αν κανεις και μια ανταλλαγη με 2 φιλους που επειγονται για φαρμακα ητοι ευρω εδω και τους τα βαζεις εξω θα κανεις και ψυχικο

 

για σένα λες; στείλε μου pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@leo06

Δουλευει απο την αποψη οτι στελνει email και μπορεις να πληρωσεις χωρις να εχεις paypal account , ο μονος περιορισμος που βλεπω ειναι οτι για να λαβεις χρηματα πρεπει να εχεις business account

 

photo for proof

http://postimg.org/image/gbstwfi89/

 

Απλοι χρηστες ειμαστε οι περισσοτεροι, απλο λογαριασμο εχουμε στο pp,

κριμα που γινεται μονο με Business.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλοι χρηστες ειμαστε οι περισσοτεροι, απλο λογαριασμο εχουμε στο pp,

κριμα που γινεται μονο με Business.

Μπορεις να κανεις αμεσα upgrade σε bussiness account αλλα ειναι πολλα τα ψιλα γραμματα για να διαβασω σε τι μπλεκω ή οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνετε buisness account όπως εχω εγώ, ίσως να μην μπορείτε να στείλετε χρήματα από paypal σε τραπεζικό λογαριασμό γιατί τα στέλνει με το όνομα της επιχείρησης και όχι με το όνομα που έχεις λογαριασμό στην τράπεζα με αποτέλεσμα να στα δεσμεύει, να μην μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και να τους ζητήσεις να τα στείλουν πίσω στην paypal 5-7 μέρες. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου συμβαίνει με Εθνική τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...