Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παιδιά, τι ομοιότητα μπορεί να έχει ένα screenshot με τα άτομα που δεν μπήκαν καν στον κόπο να το δοκιμάσουν?!

για να μην πω για τα άτομα που επιβεβαιώνουν καθημερινά την σύνδεση του paypal με την revolut. όσων αφορά την ερώτηση στο support της revolut, η απάντηση τους αφορά για το top up μέσω paypal, που το δουλεύουν και απλά όπου δουν την λέξη paypal σε ερώτηση απαντούν το ίδιο.

 Φίλτατε πως γίνεται να ισχυρίζονται κάποιοι οτι δουλεύει οταν η ιδια η Revolut απαντάει πως δεν συνεργάζεται με το PayPal;  Δουλευόμαστε μεταξύ μας;  Δεν θέλω να πιστέψω πως ίσως κάποιοι σπρώχνουν την μεταφορά χρημάτων προς την συγκεκριμένη κάρτα. Οι καιροί είναι πονηροί....Εγω πάντως θα περάσω ενα μικρό έμβασμα 5 ευρώ (τι είχαμε τι χάσαμε) για δοκιμή και μετά θα προσπαθήσω να την συνδέσω και θα ενημερώσω το φόρουμ για το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Φίλτατε πως γίνεται να ισχυρίζονται κάποιοι οτι δουλεύει οταν η ιδια η Revolut απαντάει πως δεν συνεργάζεται με το PayPal;  Δουλευόμαστε μεταξύ μας;  Δεν θέλω να πιστέψω πως ίσως κάποιοι σπρώχνουν την μεταφορά χρημάτων προς την συγκεκριμένη κάρτα. Οι καιροί είναι πονηροί....Εγω πάντως θα περάσω ενα μικρό έμβασμα 5 ευρώ (τι είχαμε τι χάσαμε) για δοκιμή και μετά θα προσπαθήσω να την συνδέσω και θα ενημερώσω το φόρουμ για το αποτέλεσμα.

 

καλά κάνεις και εγώ είμαι καχύποπτος. όπως απάντησα και πιο πάνω η revolut θέλει να δοκιμάσει να προσθέσει επιλογή top up μέσω paypal και αυτό είναι που συνεχώς απαντάει αρνητικά. όσα παιδιά δοκίμασαν να περάσουν την κάρτα στο paypal υπήρχε 100% επιτυχία και αυτό το ξέρουμε με γεγονότα. αλλά το καλύτερο είναι να μην πιστέψεις εμένα ή οποιονδήποτε άλλο, παρά να το δοκιμάσεις εσύ ο ίδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ, πως μέχρι τώρα η Revolut, αποδείχθηκε απολύτως άχρηστη. Στο PayPal την έβαλα, την έκανα Verify, αλλά μου κάνει Decline σε όλες τις συναλλαγές που έχω δοκιμάσει. Το ίδιο και στο XBOX account μου...

 

Πήγα σε ATM έβγαλα τα χρήματα που είχα βάλει και τέλος για μένα. Επιβεβαιώνω επίσης, ότι στο Chat μου είπανε τα ίδια, δλδ. ότι σε μερικούς περνάνε οι συναλλαγές και σε άλλους όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ, πως μέχρι τώρα η Revolut, αποδείχθηκε απολύτως άχρηστη. Στο PayPal την έβαλα, την έκανα Verify, αλλά μου κάνει Decline σε όλες τις συναλλαγές που έχω δοκιμάσει. Το ίδιο και στο XBOX account μου...

 

Πήγα σε ATM έβγαλα τα χρήματα που είχα βάλει και τέλος για μένα. Επιβεβαιώνω επίσης, ότι στο Chat μου είπανε τα ίδια, δλδ. ότι σε μερικούς περνάνε οι συναλλαγές και σε άλλους όχι...

γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος με τις συναλλαγές, ώστε να βοηθηθούμε? το xbox account σου πρέπει να έχει region Αγγλία για να πιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Φίλτατε πως γίνεται να ισχυρίζονται κάποιοι οτι δουλεύει οταν η ιδια η Revolut απαντάει πως δεν συνεργάζεται με το PayPal;  Δουλευόμαστε μεταξύ μας;  Δεν θέλω να πιστέψω πως ίσως κάποιοι σπρώχνουν την μεταφορά χρημάτων προς την συγκεκριμένη κάρτα. Οι καιροί είναι πονηροί....Εγω πάντως θα περάσω ενα μικρό έμβασμα 5 ευρώ (τι είχαμε τι χάσαμε) για δοκιμή και μετά θα προσπαθήσω να την συνδέσω και θα ενημερώσω το φόρουμ για το αποτέλεσμα.

 

Ωχ ρε φίλε με κατάλαβες οτι τα παίρνω απο την Revolut.Μερικοί βλέπετε πολυ μακριά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@noah.johnson

 

Πόσο, πιο συγκεκριμένος?? Ότι δοκίμασα να αγοράσω απο eBay, έγινε Decline. Είτε επρόκειτο για Κινέζο, είτε Άγγλο πωλητή. Στο XBOX έχω δοκιμάσει 4 Regions, UK, US, GR, HK. Σε όλα κράτησε το 0,97€ για επιβεβαίωση και σε όλα δεν δέχθηκε την αγορά παιχνιδιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα με revolut + paypal και εδώ. Πριν 4 ώρες έκανα επιτυχώς συναλλαγή με paypal balance + revolut.

 

ΥΓ Βγάλαμε το μεροκάματο και σήμερα  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@noah.johnson

 

Πόσο, πιο συγκεκριμένος?? Ότι δοκίμασα να αγοράσω απο eBay, έγινε Decline. Είτε επρόκειτο για Κινέζο, είτε Άγγλο πωλητή. Στο XBOX έχω δοκιμάσει 4 Regions, UK, US, GR, HK. Σε όλα κράτησε το 0,97€ για επιβεβαίωση και σε όλα δεν δέχθηκε την αγορά παιχνιδιού...

 

μάλλον είχες το πρόβλημα που αναφέρουν και κάποια άλλα παιδιά και θα έπρεπε να προβείς σε εκκαθάριση της εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον είχες το πρόβλημα που αναφέρουν και κάποια άλλα παιδιά και θα έπρεπε να προβείς σε εκκαθάριση της εφαρμογής.

 

Eπειδή χρειάστηκε να κάνω restore το iPhone μου, η εφαρμογή εγκαταστάθηκε προφανώς απο την αρχή. Εννοείται πως παρέμεινε το πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε  ευχαριστώ πολύ για την επεξήγηση!! τώρα τι να κάνω?να περιμένω μήπως μου στείλουν νέο μην???να στείλω πάλι reply στο μην που μου ζητάγανε να στείλω τα αποδεικτικά της ταυτότητας μου κ του λογαριασμού μου?στο message center βλέπω το εμαιλ που μου έστειλαν αλλά όχι την δική μου απάντηση,που πήγε?σίγουρα έφτασε άραγε σε αυτούς? 

πάντως προσπάθησα να κάνω αγορά από site με έδρα την Πολωνία και η πληρωμή δεν πραγματοποιήθηκε,λεφτά έχει μέσα ο λογαριασμός με τον οποιο είναι συνδεδεμένη η κάρτα που συνέδεσα στο ππ

Αν σου ζητανε ταυτότητα κπλ πρεπει να τα στειλεις, με συνδεμένη ελληνικη καρτα στο ππ ειναι δύσκολο να κάνεις αγορές

 

Τρεις ειναι οι τρόποι.

1. Μέθοδος "Request Money" (χρήση ενός μόνο λογαριασμού Paypal)

http://www.insomnia.gr/topic/579289-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-paypal-ebay-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-request-money/?do=findComment&comment=54218679

 

2.Με έμβασμα στο ππ, αφου πρώτα συνδέσεις λογαριασμό(ΙΒΑΝ)

 

3, Τελος συνδέοντας την καρτα revoluτ, αφου πρώτα κανεις και σε αυτήν το ανάλογο έμβασμα

 

Τα εμβάσματα καλο ειναι να γίνονται στην αρχη του μηνα(ημερολογιακά) γιατι πλεον το εχουν πάρει χαμπάρι πολλοι και εξαντλούνται τα ορια των τραπεζών πολυ γρήγορα και μεχρι 500 ευρω ανα άτομό ανα μήνα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα πληηροφορίες (για κανα τέταρτο στο google,ενδελεχή αναζήτηση δηλ!) για το εάν ισχύουν ακόμη τα capital controls κι έχω να πω ότι εδώ βρήκα τις πιο ενημερωμένες πληροφορίες!

Κάτι άλλο: επειδή έχω κάρτα εξωτερικού, σκέφτομαι να τη διαθέτω για αγορές μετά μικρης αμοιβής/ποσοστού; Τι λέτε; Να το κυνηγήσω; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου ζητανε ταυτότητα κπλ πρεπει να τα στειλεις, με συνδεμένη ελληνικη καρτα στο ππ ειναι δύσκολο να κάνεις αγορές

 

Τρεις ειναι οι τρόποι.

1. Μέθοδος "Request Money" (χρήση ενός μόνο λογαριασμού Paypal)

http://www.insomnia.gr/topic/579289-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-paypal-ebay-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-request-money/?do=findComment&comment=54218679

 

2.Με έμβασμα στο ππ, αφου πρώτα συνδέσεις λογαριασμό(ΙΒΑΝ)

 

3, Τελος συνδέοντας την καρτα revoluτ, αφου πρώτα κανεις και σε αυτήν το ανάλογο έμβασμα

 

Τα εμβάσματα καλο ειναι να γίνονται στην αρχη του μηνα(ημερολογιακά) γιατι πλεον το εχουν πάρει χαμπάρι πολλοι και εξαντλούνται τα ορια των τραπεζών πολυ γρήγορα και μεχρι 500 ευρω ανα άτομό ανα μήνα,

τελικά σήμερα με πήραν τηλέφωνο πριν προλάβω να τους στείλω νέο εμαιλ, (τους είχα ενημερώσει πως δεν μπορώ να τους πάρω τηλ γιατί δεν έχω σταθερό κ το κινητο μου εχει προγραμμα μονο για τηλ εντος ελλαδας ) ένας ευγενεστατος τύπος με ρώτησε αν θέλω να μου προσθέσουν αυτοί τον λογαριασμό μου manually φυσικά κ είπα Ναι!εκανε κ υπομονη γιατι ημουν εκτος του σπιτιου κ δεν ηξερα το iban απεξω και μεσα σε ενα λεπτακι μου συνδεσε τον λογαριασμο!τωρα βλεπω και την καρτα κ τον λογαριασμο μου μεσα στο ππ,αρα απομενει μονο να κανω εμβασμα μεσω της εθνικης ,ας ειναι καλα οι οδηγίες  στην σελίδα 522 (που δεν εχει κλεισει ακομα τα διαθεσιμα της καθως πριν απο λιγη ωρα εκανα την πληρωμη που ηθελα να κανω χτες μεσω ππ και δεν ηταν δυνατη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα πληηροφορίες (για κανα τέταρτο στο google,ενδελεχή αναζήτηση δηλ!) για το εάν ισχύουν ακόμη τα capital controls κι έχω να πω ότι εδώ βρήκα τις πιο ενημερωμένες πληροφορίες!

Κάτι άλλο: επειδή έχω κάρτα εξωτερικού, σκέφτομαι να τη διαθέτω για αγορές μετά μικρης αμοιβής/ποσοστού; Τι λέτε; Να το κυνηγήσω; :huh:

Μπορεί να φας καταγγελία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα πληηροφορίες (για κανα τέταρτο στο google,ενδελεχή αναζήτηση δηλ!) για το εάν ισχύουν ακόμη τα capital controls κι έχω να πω ότι εδώ βρήκα τις πιο ενημερωμένες πληροφορίες!

Κάτι άλλο: επειδή έχω κάρτα εξωτερικού, σκέφτομαι να τη διαθέτω για αγορές μετά μικρης αμοιβής/ποσοστού; Τι λέτε; Να το κυνηγήσω; :huh:

 

 

Μπορεί να φας καταγγελία.

 

Για καταγγελία δεν ξέρω, αλλά δεν βλέπω το λόγο να κάνει χρήση κάρτας άλλου ατόμου με αμοιβή κανείς, όταν υπάρχουν άλλοι τρόποι να κάνει τη δουλειά του (π.χ. Revolut). Εκτός αν βαριέται ή δεν θέλει γιατί "φοβάται" ή θέλει άμεση αγορά. Εγώ πάντως δεν θα χρησιμοποιούσα σε καμία περίπτωση κάρτα αγνώστου (& μάλιστα με αμοιβή του), γιατί θα μπορούσε ν' ακυρώσει τη συναλλαγή & να χάσω τα λεφτά που του έδωσα (πέρα απ' το τι γίνεται σε περίπτωση refund).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...