Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλε κάποιος τις τελευταίες μέρες χρήματα από winbank με έμβασμα στο paypal; Στο site της τράπεζας γράφει οτι δεν είναι δυνατή η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό μέχρι 30/04.

Έστειλα χθες 20€ στο paypal και πιστώθηκαν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω αγορές από το aliexpress ?

Χρειάζομαι κάτι πραγματα από εκεί, και δεν δέχετε ούτε Paypal

Ευχαριστώ

Για πάρε μερικές ιδέες εδώ και εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα χθες 20€ στο paypal και πιστώθηκαν σήμερα.

Απο την πειραιως έστειλες εχθες έμβασμα στο παυπαλ?

 

Εχεις συνδεμένο ιβαν στο παυπαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εχω δημιουργησει δευτερο paypal με το οποιο και εχω κανει request στο κανονικο μου paypal το ποσο που θελω.

μου ηρθε το request στο original paypal αλλα οταν παω στην επιλογη send payment που μου εμφανιζει δεν μπορω να κανω τη μεταφορα.

 

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-3527. This happened because it has been denied by the card issuer.

 

εχετε καμια ιδεα τι κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες εδω (login για να δεις) https://www.paypal.com/GR/cgi-bin/webscr?cmd=_complaint-view

παρε τους τηλεφωνο, δες εδω https://www.paypal.com/selfhelp/home

Επανέρχομαι γιατί πήγα εκεί που μου είπες στο PayPal,έκανα dispute χθες,και συνέχισα σε claim σήμερα,γιατί από ό,τι είδα ο τύπος έκλεισε το site και την κοπάνησε.

Μου γράφουν λοιπόν από το PayPal το εξής που δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω.

Your dispute has been escalated to a claim. You must take action as outlined below before we can proceed with the claim. If the status of the case is 'pending' or 'undetermined,' return to the Resolution Center. Try viewing the claim again in 5 minutes for next steps.

Μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι γραφει below? αυτο πρεπει να κανεις λεει...

κοιταξε οπως σου ειπα εχει καιρο απο την τελευταια φορα μου εκανα καταγγελια στο paypal, αλλα ολες τις φορες (περιπου 10) πηρα τα λεφτα μου....ισως πρεπει να περασουν απαραιτητα καποιες μερες για να γινουν καποια πραγματα (οπως να αντιδρασει ο πωλητης ή να λαβει δραση το paypal)...και δεν ξερω τους ισχυοντες κανονες γιατι αλλαζουν τους κανονισμους χρησης κατα καιρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να αναφέρεις τι έκανες λάθος και πως τελικά τα κατάφερες, γιατί έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα από μερικούς.

 

Μη γελάσετε.. Απλά δεν προχωρούσα στο βήμα της συναλλαγής γιατί μου ζητούσε το Paypal να δωσω στοιχεία καρτας ενω ήθελα να χρησιμοποιήσω το ποσό που είχα στείλει και είχα διαθέσιμο στο balance. Μόλις ομως έδωσα στοιχεία καρτας και προχώρησα στο επόμενο βήμα μου ζήτησε αν θέλω να πληρώσω απο το ήδη υπάρχον ποσό στο balance. Και ετσι η συναλλαγη καταχωρηθηκε και ολοκληρώθηκε και μόλις καθάρισε, έσβησα τα στοιχεία της κάρτας απο τον εικονικό λογαριασμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι γραφει below? αυτο πρεπει να κανεις λεει...

κοιταξε οπως σου ειπα εχει καιρο απο την τελευταια φορα μου εκανα καταγγελια στο paypal, αλλα ολες τις φορες (περιπου 10) πηρα τα λεφτα μου....ισως πρεπει να περασουν απαραιτητα καποιες μερες για να γινουν καποια πραγματα (οπως να αντιδρασει ο πωλητης ή να λαβει δραση το paypal)...και δεν ξερω τους ισχυοντες κανονες γιατι αλλαζουν τους κανονισμους χρησης κατα καιρους...

Ξαναπήγα και κοίταξα,και γράφει τα εξής.

What happens next

The seller has been asked to respond by May 2, 2016. Once we receive the information, we'll continue our review of this case.

Οπότε περιμένω μέχρι τότε,έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπήγα και κοίταξα,και γράφει τα εξής.

What happens next

The seller has been asked to respond by May 2, 2016. Once we receive the information, we'll continue our review of this case.

Οπότε περιμένω μέχρι τότε,έτσι δεν είναι;

ναι ετσι ακριβως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω καταφερει να βαλω τα χρηματα στο δευτερο paypal αλλα μου τα εμφανιζει σαν pending και στο balance λεει 0,00.

γιατι γινεται αυτο?

 

Στα έχει δεσμεύσει για 21 μέρες γιατί φαίνεται σαν να έκανες πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...