Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

 

Τα νευρα μου..... σε αρχικο ποστ που ειχα κανει ειχα αναφέρει για μια αγορά που εκανα μεσω Ebay και ενω μου δώσανε κωδικο το πακετο πηγε Ρωσια αντι για Ελλάδα!! τους ειπα επανειλημμένα οτι παει Ρωσια και μου ειπαν οτι θα ρθει στην διεύθυνση που δήλωσα!! τρελάθηκα ομως....να με δουλευει και απο πανω.... 

 

Ερωτημα... πως κινούμαι τωρα για να παρω τα λεφτα μου πίσω??? ο κωδικος έβγαλε alert δειτε σχετικα εδω... RS527473802NL http://www.17track.net/en/track?nums=RS527473802NL 

Μεσω Paypal?? να κανω αναφορά για να παρω τα χρήματα πισω? πως γινεται ξερει καποιος??  :mellow:  :(

 

Μη βιάζεσαι. Βάλε το tracking no. σου εδώ: http://trackitonline.ru/?service=track

Εγώ βλέπω "Greece" στα 2 τελευταία στάδια χθες. Πιθανό να έρχεται μέσω Ρωσίας για κάποιο λόγο ή τέλος πάντων πήγε εκεί και επαναπροωθείται εδώ στην Ελλάδα. Το 17track εγώ δεν το θεωρώ πολύ αξιόπιστο και πάντα χρησιμοποιώ και άλλα τέτοια services.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη βιάζεσαι. Βάλε το tracking no. σου εδώ: http://trackitonline.ru/?service=track

Εγώ βλέπω "Greece" στα 2 τελευταία στάδια χθες. Πιθανό να έρχεται μέσω Ρωσίας για κάποιο λόγο ή τέλος πάντων πήγε εκεί και επαναπροωθείται εδώ στην Ελλάδα. Το 17track εγώ δεν το θεωρώ πολύ αξιόπιστο και πάντα χρησιμοποιώ και άλλα τέτοια services.

 

 

Ναι λεει Ελλαδα αλλα Ρωσια ομως??? τι κανει εκει πανω??? μηπως δεν ερθει καν και το στειλουν πισω παλι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λεει Ελλαδα αλλα Ρωσια ομως??? τι κανει εκει πανω??? μηπως δεν ερθει καν και το στειλουν πισω παλι? 

 

Δεν ξέρω φίλε τι κάνει εκεί πάνω. Ενδεχομένως είναι ενδιάμεσος σταθμός και σου έδωσε το tracking number για αυτόν. Εγώ σου έδωσα πληροφορία που δείχνει ότι η Ελλάδα εμφανίζεται στη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λεει Ελλαδα αλλα Ρωσια ομως??? τι κανει εκει πανω??? μηπως δεν ερθει καν και το στειλουν πισω παλι? 

Αμα δεν έχεις ξαναγοράσει απ' αυτόν και δεν τον ξέρεις,υπολόγισε πόσος χρόνος ΄λεχει περάσει από τότε [που έστειλες τα λεφτά στο PayPal.Ρίξε λοιπόν μιά ματιά στο PayPal να δεις πόσο χρόνο έχεις στη διάθεση σου για να μπορείς να κάνεις dispute,που σηαίνει ότι πρέπει να απαντήσει ο μάγκας τι και πως.Στη συνέχεια,βλέπεις και κάνεις,σε σχέση με τον κανονισμό του PayPal.Μετά,υπάρχει το claim,με χρόνο απάντησης 10 μέρες από τον πωλητή στο PayPal.Αν δεν κριθεί ικανοποιητική η απάντηση του,σου επιστρέφει τα λεφτά το PayPal σε 5 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά banggood βάζω να μου έρθει απο CN Warehouse ή EU Warehouse.? Τι διαφορά έχει.?

Επίσης τι να διαλέξω στην αποστολή το free shipping(air parcel register) ή 0.20€ Expedited Shipping Service.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά banggood βάζω να μου έρθει απο CN Warehouse ή EU Warehouse.? Τι διαφορά έχει.?

Επίσης τι να διαλέξω στην αποστολή το free shipping(air parcel register) ή 0.20€ Expedited Shipping Service.?

Από το EU γλυτώνεις 100% το τελωνείο. Το free θα επιλέξεις εφόσον πάρεις από το CN Warehouse αλλιώς θα έρθει με κάποιο κούριερ και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα περάσει τελωνείο. Αν ψωνίσεις από EU βάλε ό,τι θέλεις σαν τρόπο αποστολής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το EU γλυτώνεις 100% το τελωνείο. Το free θα επιλέξεις εφόσον πάρεις από το CN Warehouse αλλιώς θα έρθει με κάποιο κούριερ και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα περάσει τελωνείο. Αν ψωνίσεις από EU βάλε ό,τι θέλεις σαν τρόπο αποστολής.

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε και εμένα 21 μέρες αναμονής το paypal αλλά γτ είχα κάνει λάθος και φάνηκα σαν πωλητης στον εαυτο μου(αφου σ εμένα τα έστελνα τα λεφτα)προσπάθησα να ακυρώσω την μεταφορά και έσβησα το λογαριασμό μου.υπαρχει περίπτωση τα λεφτά μου να ξανα μπούν στην prepaid moy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Μια παρατήρηση σχετικά με την προσθήκη τραπεζικου λογαριασμού στο PayPal, μετά και από την επικοινωνία μαζί τους.

Αν ο λογαρισμός σου είναι verified, μπορείς να προσθέσεις κατευθείαν εσύ τον τραπεζικό σου λογαριασμό χωρίς να τους πάρεις τηλέφωνο ή να τους στείλεις μαιλ. Προσοχή. Στο πεδίο εισαγωγής πρέπει να χρησιμοποιήσεις το πληκτρολόγιο για το ΙΒΑΝ και όχι copy-paste.

 

p.s.Στο account type τι πρέπει να λέει?  (αυτή την στιγμή έχει σε εμένα checking)

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Λοιπον χρησιμοποιουσα απο περσι το κολπο του paypal ομως μερικους μηνες πριν απ`οτι φαινεται περασα το οριο που εχει και μου κλειδωσαν τον λογαριασμο.Απο τοτε τον εχω αφησει.

Λεει οτι πρεπει να στειλω τα στοιχεια μου για να το ξεκλειδωσουν. Αυτο που με παραξενευει ειναι οτι αν διαβασα καλα καπου γραφει οτι θα τα αξιολογισουν η κατι τετοιο το οποιο μου φανηκε παραξενο,εκτος αν καταλαβα εγω λαθος.

 

Αξιζει να τα στειλω για να μου το ξεκλειδωσουν ή παιζει να εχω ιστοριες μετα και να φαω και κανα προστιμο απο πανω?

Θελω να το ξεκλειδωσω γιατι σε λιγο καιρο κανει reset το οριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LIFT LIMITS PP (once again)

Κανεις δεν ειπε ξεκαθαρα οτι αφορα μονο για 'εισερχομενα' χρηματα!

Ειπατε γενικα σαν οριο οτι ειναι 2500. Και οντως ειναι, αλλα δεν αφορα χρηματα που στελνεις εσυ καπου αλλου, πχ με καποια αγορα!

Αυτο το εμαθα σημερα στο helpdesk. Μπορεις να αγορασεις κατι μεχρι 10000 δολλαρια, και οσες φορες θες.(λεμε τωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mentora δεν ξερω αν απευθυνοσουν σε μενα αλλα αυτο που εννουσα ειναι οτι σε λιγο καιρο θα εχουν περασει 365 μερες απο την πρωτη φορα που εκανα το κολπο και εστειλα στον εαυτο μου payment γιαυτο και θα κανει reset το οριο.

Απλα ηθελα να ενημερωθω για να μην μου ερθει κανα προστιμο ή να μην εχω τιποτα προβληματα.

 

Παντως μονο αυτα θελει ετσι δεν παιζει να μου ζητησουν τιποτα εγραφα εφοριας και βλακιες  πιο μετα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...