Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελάχιστα Baby steps,οκ απο το τίποτα είναι κάτι,όμως,έτσι και αλλιώς,όπως αναφέρθηκε πιο πάνω,δεν έχουν οι περισσότεροι τα χρήματα να πληρώσουν τις διάφορες υποχρεώσεις τους,εδω το κράτος χρωστάει στούς πολίτες κάποια Δις... οπότε αν θα είναι 1800 η 2000 λίγο τους νοιάζει,τουλάχιστον,όπως είπα και στήν αρχή,είναι κάτι πρός το θετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ραγδαίες αλλαγές στα capital controls με αύξηση ορίου αναλήψεων

http://www.news.gr/oikonomia/article/562494/megales-allages-sta-capital-controls-me-afxisi-oriou-analipseon.html

 

Ελπιζω να τελειωνουμε και με τους περιορισμους στα εμβασματα εξωτερικου...συντομα!

 

Αστειεύεσαι υποθέτω. Οι περιορισμοί στα εμβάσματα εξωτερικού είναι αυτονόητο ότι -αν ποτέ αρθούν- θα είναι οι τελευταίοι που θα αρθούν. Όσο έχεις οποιουσδήποτε περιορισμούς (ακόμα και 1.000.000€ να έφτανε το μηνιαίο όριο από 1680€ που είναι τώρα) στις αναλήψεις μετρητών,  απλά δεν υπάρχει περίπτωση! Γιατί πολύ απλά αν το επέτρεπαν θα μπορούσες να κάνεις ένα μεγάλο έμβασμα στο εξωτερικό και αμέσως να τα πάρεις σαν μετρητά με την κάρτα εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασαν 2 χρονια....μαυρη επετειος.

http://www.news.gr/oikonomia/article/571923/dio-chronia-sti-skia-ton-capital-controls.html

Aντε να τα εκατοστησουμε :) :)

 

Ανευ πλακας προσωπικα πιστευω οτι εχουμε πολυυυυ δρομο ακομα για αρση των cc, δυστυχως :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καθε λιγο με τις ανακοινωσεις τους και τις ....μικροαλλαγουλες που (και καλα) κανουν καπου εχω χαθει,

εχει επιτραπει πλεον να μπορεις να ανοιξεις νεο καταθετικο λογαριασμο (οχι για ειδικη κατηγορια, αλλα επειδη απλα το θες),

ή οχι ακομη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει αλλάξει τίποτε από όσα ίσχυαν από την τελευταία αλλαγή (6/6/17 Μεταφορά κεφαλαίων από τις Τράπεζες) .

 

Μου θυμιζεις; Επιτρεπεται ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σημαίνει ότι φτάσαμε 29 του μήνα και το όριο της Πειραιώς για εμβάσματα στο εξωτερικό δεν εξαντλήθηκε ακόμη...

Nαι οντως 29 του μηνα και υπηρχαν διαθεσιμα χρηματα για εμβασμα και στην Πειραιως και στην Eurobank !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι οντως 29 του μηνα και υπηρχαν διαθεσιμα χρηματα για εμβασμα και στην Πειραιως και στην Eurobank !!!

 

Η μονη σκεψη που κανω, ειναι οτι ο κοσμος ξεμεινε, και δεν εχει καν για εμβασμα...οποτε φτανει και περισσευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη σκεψη που κανω, ειναι οτι ο κοσμος ξεμεινε, και δεν εχει καν για εμβασμα...οποτε φτανει και περισσευει...

 

Όχι, δεν βλέπω να άλλαξε τίποτα. Απλά συνέβη το αναμενόμενο στην Πειραιώς (γιατί στη Eurobank δεν υπήρχε πρόβλημα πρακτικά ποτέ): αυξήθηκαν τα διαθέσιμα για εμβάσματα στο 2πλάσιο βάση των τελευταίων τροποποιήσεων της πΝπ για την Πειραιώς, οπότε εκεί που τελείωναν περίπου στα μέσα του κάθε μήνα, τώρα με το νέο όριο επαρκούν για ολόκληρο το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρα πολυ καιρο(κανα χρονο πριν τα capital κολπα..)να κανω αγορα απο εξωτερικο και να πληρωσω με παυπαλ χρησιμοποιωντας τον λογαριασμο τραπέζης(παλιος της κυπρου που εγινε πειραιως μετα..) που εχω συνδεδεμενο και τοσο καιρο χρησιμοποιω χρηματα και πληρωνω με παυπαλ απο το πορτοφολι του παυπαλ καθοτι εχω εκει χρηματα και ειπα σημερα να κανω μια προσπαθεια παω να πληρωσω απευθειας αγγουρια..παω να κανω top up τα ιδια μου βγαλε και το παρακατω..

Our bank account information has changed. Before you can top up your PayPal account,you'll need to provide your bank with PayPal's new transfer recipient Information..

καμια γνωμη..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...