Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή ερώτηση,δεν πιστεύω να γίνεται με τα καταραμένα CC,ένας απο τους λόγους που άλλωστε,στέλναμε σε "μας" χρήματα απο "αλλού"στο Pay pal...

Και μένα μου αρέσει το Pay pal καλύτερα,και αναρωτιέμαι εάν μπορεί απο κει να τραβάει κάποιο ποσό απο το υπόλειπο του για μηνιαία συνδρομή ? Προσωπικά δεν γνωρίζω περισσότερα στο αν κάτι έχει αλλάξει,αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας διαφωτίσει.

 

 

Μπορείς να συνδέσεις την κάρτα σου στο Paypal αλλά η συνδρομή του Netflix δεν ξέρω αν είναι στις απαγορευμένες από τα CC.

 

 

Καλημέρα,

Πραγματικά, η κατάσταση έχει ξεφύγει με τα CC. Θα δοκιμάσω να δω αν άλλαξε το τοπίο. Παρόλ' αυτά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες θέλω να αγοράσω μια μηνιαία συνδρομή στο uploaded.net. Επειδή δεν θέλω να ρισκάρω μια πιστωτική που έχω, με paysafe card θα την δεχτεί ή θα φάω άκυρο λόγω cc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ξεκίνημα του Netflix στην Ελλάδα, πληρώνω με PayPal και την κάρτα αναλήψεως της Πειραιώς που έχω παντρεμένη με το PayPal. Επίσης, Spotify, Amazon Prime Video και αγορές από Apple, MS, XBOX Store μου περνάνε κανονικά, είτε απευθείας με κάρτα, είτε μέσω PayPal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες θέλω να αγοράσω μια μηνιαία συνδρομή στο uploaded.net. Επειδή δεν θέλω να ρισκάρω μια πιστωτική που έχω, με paysafe card θα την δεχτεί ή θα φάω άκυρο λόγω cc?

Ελληνικές Paysafe δεν περνάνε. Αν έχεις απο εξωτερικό (π.χ. Κύπρο, Γερμανία κλπ) περνάνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx φίλε.

Δεν περνάνε ελληνικές δυστυχώς αν και εχω πολύ καιρό να δοκιμάσω δεν νομίζω να άλλαξε κάτι

Αν θέλεις να κοιτάξεις απο Ελληνικό μαγαζί που για UL συνδρομές δοκίμασε στο digitadiko,εγω εχω πάρει κάποιες φορές απο εκεί πιο παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Έχω το εξής πρόβλημα: έκανα μια παραγγελία από sportsdirect αλλά κάποια ήδη θέλω να τα επιστρέψω. Ενημερώθηκα λοιπόν εδώ για την υπηρεσία του Paypal που σου επιστρέφει τα έξοδα των μεταφορικών για την επιστροφή. Όταν πάω να συμπληρώσω την φόρμα στο Paypal όλες οι επιλογές στη σελίδα είναι κενές. 

Έχω ήδη κάνει activate την υπηρεσία, δοκίμασα και με διαφορετικούς browsers αλλά τίποτα. 

Γνωρίζει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να τις εμφανίσει;

Ενδεικτικά έχω ανεβάσει 2 φωτο από την σελίδα του Paypal. Δεν ξέρω κατά πόσο δείχνουν το πρόβλημά μου.

post-74620-0-21621700-1509475946_thumb.jpg

post-74620-0-41384900-1509475976_thumb.jpg

 

Σας ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να κανω μια παραγγελια σημερα  απο ebay μεσω paypal  

 

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Δυστυχώς, δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την πληρωμή σας. Εδώ είναι οι επιλογές σας:

  • Ελέγξτε με μια άλλη μέθοδο PayPal, όπως αυτήν που εμφανίζουμε τώρα.
  • Επιλέξτε μια άλλη επιλογή πληρωμής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

προσπαθω να κανω μια παραγγελια σημερα  απο ebay μεσω paypal  

 

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Δυστυχώς, δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την πληρωμή σας. Εδώ είναι οι επιλογές σας:

  • Ελέγξτε με μια άλλη μέθοδο PayPal, όπως αυτήν που εμφανίζουμε τώρα.
  • Επιλέξτε μια άλλη επιλογή πληρωμής.

 

Αν η κάρτα σου έχει χρήματα, είναι πιθανότατα λόγω των κεφαλαιακών περιορισμών. Δοκίμασε με άλλη κάρτα αν έχεις αλλιώς κάποια άλλη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κάρτα σου έχει χρήματα, είναι πιθανότατα λόγω των κεφαλαιακών περιορισμών. Δοκίμασε με άλλη κάρτα αν έχεις αλλιώς κάποια άλλη στιγμη

έχω χρήματα μέσα

και η τελευταία μου αγορα μεσω paypal ηταν πριν ενα μηνα

 

θα ξαναδοκιμασω αργοτερα

thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

προσπαθω να κανω μια παραγγελια σημερα  απο ebay μεσω paypal  

 

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Δυστυχώς, δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την πληρωμή σας. Εδώ είναι οι επιλογές σας:

  • Ελέγξτε με μια άλλη μέθοδο PayPal, όπως αυτήν που εμφανίζουμε τώρα.
  • Επιλέξτε μια άλλη επιλογή πληρωμής.

 

Τι ήθελες να αγοράσεις;Ρωτάω γιατί μπορεί να είναι μέσα στα είδη που κόβονται λόγω capital controls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...