Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξερει κανεις που θα βρω το 2ο revision της αυθεντικης αδιαβροχης θηκης? (απο κινεζοsite κτλ)

Επεξ/σία από paragontikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μερικα sites το γραφουν Revision B ή γραφουν με μεταλλικα κουμπια.

Το καλυτερο βεβαια ειναι αφου βρεις το καταστημα που το εχει στην τιμη που επιθυμεις να μιλησεις με το live chat να σου επιβεβαιωσουν οτι ειναι το 2ο Revision με τα μεταλλικα κουμπια,να κρατησεις ενα αντιγραφο της συνομιλιας και μετα να παραγγειλεις ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα.Για καλυτερη καθαροτερη εικονα στο βιντεο, ποια επιλογη-ες ειναι καλυτερα να βαλω;Εχω την εκδοση Ζ23L k firmware 1.2.13.Eυχαριστω.

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ,σκεφτομαι να την παρω και εχω μια ερωτηση:την χρησιμοποιω μονο σε καταδυσεις ,,πια εκδοση ειναι καλυτερη για καταδυσεις?με ir φιλτρο η χωρις?και εαν υπαρχει κανα σκριπτ που ειδικευεται σε σωστα χρωματα σε underwater video..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χρήση σε α) μοτοσυκλέτα και β) snowboard τι σκριπτάκια θα προτείνατε? Επίσης υπάρχει κάποιο site που βρίσκονται όλα μαζεμένα και τι κάνει το καθένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλμερα.εχω την τελευταια επισιμη εκδοση εγκατεστημενη.(1,2,13) και το βασικο θεμα ειναι το εξης:

ηθεα μια ποιοτικη καμερα και τελικα πηρα την xiamoi yi για βιντεο στο σπιτι .αλα κανει την καμπυλη στο κεντρο λογο φακου(?).υπαρχει τροπος να κανω φλατ την εικονα σαν σε αλλη απλη καμερα?η μαλλον θα πρεπει να παρω αλλη τελιως καμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα και καλη χρονια,πηρα και εγω τελικα  xiaomi,δεν αντεξα...

Απ'οτι βλεπω δεν εχει καρτα μνημης καθολου ετσι?Θα πρεπει να παραγγειλω,και καλο θα ηταν να παρω κανα δυο μπαταριες ακομη...

Τωρα,υπαρχει κανενα ελληνικο βιντεο που να δειχνει οδηγιες κτλ,η ειναι ολα στα αγγλικα?

Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας,για συνδεση σε iphone μεσω bluetooth,και γενικα πληροφοριες για εντελως αρχαριους?

Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!!

Αγόρασα και εγώ την καμερούλα από vickmall και την περιμένω!  Τώρα ψάχνω για αξεσουάρ και έχω μια απορία: αξίζει να δώσει κάποιος 30 usd για το monopod της xiaomi ή την ίδια δουλειά κάνει και ένα no name monopod; Το monopod της xiaomi είναι συμβατό και με άλλες κάμερες ή μόνο με την yi;  Τέλος, έχετε καμιά πρόταση για micro sd;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη χρονια,πηρα και εγω τελικα  xiaomi,δεν αντεξα...

Απ'οτι βλεπω δεν εχει καρτα μνημης καθολου ετσι?Θα πρεπει να παραγγειλω,και καλο θα ηταν να παρω κανα δυο μπαταριες ακομη...

Τωρα,υπαρχει κανενα ελληνικο βιντεο που να δειχνει οδηγιες κτλ,η ειναι ολα στα αγγλικα?

Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας,για συνδεση σε iphone μεσω bluetooth,και γενικα πληροφοριες για εντελως αρχαριους?

Ευχαριστω!

Καλοδουλευτη φιλε.Εδω http://www.insomnia.gr/review/_/gadgetsvarious/xiaomi-yi-action-camera-review-r598 ειναι οι πληροφορίες και απαντησεις σε αποριες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδουλευτη φιλε.Εδω http://www.insomnia.gr/review/_/gadgetsvarious/xiaomi-yi-action-camera-review-r598 ειναι οι πληροφορίες και απαντησεις σε αποριες σου.

Ευχαριστω,αυριο θα κατσω να το διαβασω...Βεβαια τα καταφερα με την εφαρμογη για iphone,αλλα εχω απειρες αποριες...

Ελπιζω να τις λυσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys έχετε καμιά πρόταση για αξεσουάρ για σκι; Έχω ενά απλό κράνος μόνο. Τι θα μπορουσα να αγοράσω για την xiaoYi χωρις να την καταστρεψω. Εχω σκεφτεί να παρω κρανος που εχει υποδοχη για το mount + το mount που χρειαζεται για να κουμπώσει, ή το αλλο που ειναι κόλλα(και απο οτι εχω δει βασταει καλα). Στο πεδιλο πανω ή στο μπατον το φοβαμαι λιγο. Τι γνωμες εχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curved mount για κράνος θα σου είναι μια χαρά, με την μηχανή δεν είχα πρόβλημα. Επίσης με ίσιο mount στο πέδιλο, θα το έκανα.

Τέλος ενα generic φθηνό chest mount είναι πολύ καλή λύση, εγώ θα το δοκιμάσω σίγουρα.

 

Σε σύγκριση με την Hero Session πάντως, η καμερούλα είχε καλύτερη εικόνα σε sharpness και ηταν σημαντική η δυνατότητα παραμετροποίησης με τα σκριπτάκια.  Εγώ μάλλον θα την ξαναπάρω απο Κίνα τώρα που δεν υπάρχει άγχος χρόνου


Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!!

Αγόρασα και εγώ την καμερούλα από vickmall και την περιμένω!  Τώρα ψάχνω για αξεσουάρ και έχω μια απορία: αξίζει να δώσει κάποιος 30 usd για το monopod της xiaomi ή την ίδια δουλειά κάνει και ένα no name monopod; Το monopod της xiaomi είναι συμβατό και με άλλες κάμερες ή μόνο με την yi;  Τέλος, έχετε καμιά πρόταση για micro sd;  

Εγώ με ένα απλό την δούλευα. 

το δικό της φαίνεται ποιοτικό, και συνδυάζεται με το remote. Αν δεν σε νοιάζει αυτό, πάρε ενα απλό.

Καρτούλα Sandisk - Verbatim που είχα δοκιμάσει δεν υπήρχε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...